Şimdi Ara

Pokémon GO [ANA KONU] (1731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.339
Cevap
187
Favori
1.134.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki bazı şehirlerde daha sık çıkar diye sordum. Oraya bir uçuş yapacağım :)
    Gerçi Larvitar tutmak çok zor. Kaçıp kaçıp duruyor. İkinci defa evolve etmeye yetecek kadar toplamaya pek niyetim de yok.

@asi_mavi aynen öyle yapacağım. Charmender'da kaçırdım bari Tyranitar'a yetişelim.

Bu aralar çok fazla Mudkip'te var. Yüksek IV denk gelirse onu da evolve edeceğim.

Yalnız çok az Bagon çok az çıkıyor. Nereden toplayabilirim? Salamance lazım :)
  • Arkadaşlar rootsuz telefonumda GPS'im sürekli zıplıyor.

Telefona Magisk ile root attım. Magisk şöyle görünüyor şu an.

Pokémon GO [ANA KONU]

Ekranda her şey normal mi? Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Telefonda teamwin recovery var. Orjinal recovery'i yüklesem yeterli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar oyuna ara vermiştim döndüğümde çoktan raid gelmiş çok şey değişmiş vb gördüm ama alıştım yine de. fakat bu expass'ın olayı nedir kime davetiye gönderilir anlamadım özel olarak yapmam gereken bir şey var mı 25 level olarak?
  • hop-e3 kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi ya orjinal recovery bulup yukleyeceksin yada yeniden yazilim atacaksin. Twrp gibi custom recovery varsa SafetyNet gecemez ,dolayisiyla oyuna baglanamazsin.

Telefon rootluyken Marketten disable services adli programi indir ,uygulamayi ac
    "Fused Location" adli servisi arat cikanlari kapat.
    Bu tipki bilgisayardaki aygit yoneticisinden ,aygiti devre disi birakmak gibi, entegre gps aygitini devre disi birakir.

Yeni baslayan arkadaslar hem anasayfayi hemde birkac sayfa geride yazilanlari okursaniz mewtwo davetiyesi nedir ? Nasil kazanilir anlatıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 13 Haziran 2018; 10:59:14 >
  • Fake çalışmadı ve ilk kez katılacağım 2 tane ex pass gitti arkadaşlar sanırım oyunu bırakacağım. 35 level kendim kastım bi mewtwo yapmak için başlamıştım fakeye oda elimde patladı.
  • bilalcva B kullanıcısına yanıt
    Önümüzdeki ay takas gelirse nir tane mewtwo sana veririm .Bu yüzden oyunu birakma

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Hocam çok bekliyordum bu günü hatta youtube dan atışlara falan bile bakmıştım hayal kırıklığı oldu. Fake olayı çalışmıyor hiçbir şekilde şu an Android te.Ayın 21 inde var bir tane daha ona da giremeyeceğim İstanbul da olduğu için.Teşekkürler bu arada ama fake olmazsa raid lere katılma ihtimalim yok çevremde pokestop yok.Sıkıntılı yani böyle devam etmesi istesem bile.Kaç yaşında insanı bi oyun oynucak diye maskara ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalcva -- 13 Haziran 2018; 15:58:45 >
    Muhtemelen telefonuna guncelleme gelmistir.

Bende seninle ayniyim. En yakin pokestop 45 km ilerde:)

Bu arada oyunun hava durumu seysi inanilmaz tirt.

Adana yarim saattir yagmurlu firtina ile yıkılıyor oyunda hava bulutlu

• İçimden neler demek geliyor ama ortam müsait değil. Bir an önce adam akıllı düzeltme gerekiyor. Oyunun keyfini kaçırıyor böyle saçmalıklar.

Pokémon GO [ANA KONU]

Hocam önceki tavsiyeniz üzere fusedlocation'ı kapatmıştım. Şimdi yine yaptım. Yine de karakter aralıksız oradan oraya koşup duruyor. Oyuna sorunsuz giriyorum ama karakteri kontrol etmek mümkün değil.

Telefonda teamwin Twrp var. Onun yerine orjinal recovery'i yüklemem sorunumu düzeltir mi sizce?

• hop-e3 kullanıcısına yanıt
    Hayır oyuna sorunsuz giriyorsan hiçbir şey yapma

Marketten root explorer yükle(kök dizin diye de geçebilir) " / SYSTEM/ETC" yolu içinde "gps.conf" adı atlında bir dosya var onun ismini değiştir "gps.confxx" gibi mesela.

Birde "fused locations" biz kaaptsak dahi bazı telefonlar otomatik olarak açılıyor . yandaki "i" işaretli şeye tıkla . Kapattığın servisin yolunu bul "com.android location.fused.apk"( system-priv-app içinde olması lazım). Onunda ismini değiştir rastgele bişiler yazabilirisin.

birde ayarlar- gizlik-konum servislerinden "sadece cihaz" olarak ayarlamayı unutma.

Misal Xiaomi Mi4'te sadece fused location kapatmak yeterken, Şuan kulladnıgım G3'te bu yöntemi denedim işe yaradı. Bunuda kendim buldum dünyada ilk

Şunuda ekleyeyim TWRP üzerinden de bu işlemleri yapabilirsin. TWRP gel "mount" diyip sistam falan herşeyi bağla daha sonra "adwanced-file manager" diyip burdanda isim değişikliği, yada bahsettiğim iki dosyayı kesip bir yerelere yedek alabilirsin.

Telefon neydi bu arada ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 13 Haziran 2018; 19:28:8 >
    Hocam bende g2 kullanıyorum standart haliyle fake çalışmıyor.Olmasının bi imkanı varsa özelden yada watsapptan bir şekilde tarif edebilir misin? rom ,root ve recovery olaylarında oldukça tecrübem var.Öneri de bulunabilirsin sadece rom yada program olarak.
    Üstat vallahi tebrikler. Bu işte epey uzmanlaşmışsınız. Bu kadar detayı ne ara öğrendiniz, şaşırıyorum :)

Dediklerinizi tek tek deneyeceğim şimdi.

Hocam mantık aynı aslında maddeleştirirsek;
    * TWRP kesinlikle kalıcı şekilde yüklenmeyecek. Bunu şöyle anlatayım :
    misal adb ile ben Xiaomi mi4 kullanırken cihazı" Fastboot" moduna alıp ,ADB'den "Fastboot boot recovery.img" komutu kullanırsam TWRP "geçici "olarak yükleniyordu , yani orjinal recovery'in yerine geçmiyor, her kapatıp açmamda gidiyordu. Sadece böyle birşey yapılsa root atmadan bile işi koparırsın.

TWRP üzerinden uygulamayı system app 'taşırsın sistem uygulamasına çevirirsin, magisk yüklersin, reklam engelleyici yüklersin sanki rootluymuş gibi her türlü işlemi yaparsın. Benim cihazın sürümüna magisk çıkasıya kadar ne zaman root'luk işim olsa bu şekilde hallederdim. Sonra magisk çıkınca sorun kalmadı. Xiaomi bu konuda çok esnek.

*LG'de fastboot modu yok, yerine downlaod modu koymuşlar dolayısıyla ADB üzerinden bu şekilde "tek atımlık kurşun" misali twrp yüklenmiyor, orjinal recovery yerine geçiyor. Custom recovery'de birşekilde oyun sunucuları tarafından tespit ediliyor oyuna bağlanmıyor.

O zaman ya Twrp yüklemeden magisk yükleyeceğiz, yada orjinal recovery bulup tekrar flashlayacağız. Orjinal recovery bulup flashlamakta çözüm olmuyor bazen, sistem göçüyor

*Geriye kingroot kalıyor , kingroot kolaylıkla kaldırılabilir olduğundan işlemleri yaptıktan sonra kendi içinde "unistall" edip sıkıntısız kaldırabiliyoruz.
    G2'ye baktım Kingroot yok, olmuş olsaydı iş kolaydı.

Kısacası sorunumuz "Custom recovery" yüklemek zorunda kalmak. Türk forumlarını geç ne reddti'de ne de xda'a o kadar aramama rağmen Twrp geçici yüklemeyi bulamadım LG'de.

dönüp dolaşıp saftyNET protokolüne geliyoruz, cihaz safetyNET "true " yaparsa iş tamam "false", ise yandı gülüm keten helva.

Tabi hepsinden öte bir yol daha var. Cihazda Marsmellow(Android 6) var ve 1 mart 2017'den daha güncel değilse marketten indir istediğin gps uygulamasını kullan

Çok kısa bir süreliğinde Google "gizlilik" sebebiyle resmi olarak destek verdi Fake gps olaylarına. Sonra Niantic şikayet edince güvenlik yamasıyla geri çekti. Şanslı azınlıkta isen bu sürümü bul kullan. custom rom'larda TWRP gerekli olduğundan yazının teee en başına geri dönüyoruz .Böyle bir paradoks işte :)

Ah mi4'üm ah, custom rom çıkar kendinden magiskli, sistem tarafından çift uygulama destekli, 2 şer tane pokemon go hesabı aynı telefonda aktif. Ne kadar çok özledim be. G3 bile yerini tutmuyor çok daha efektif olmasına rağmen.

Yazı uzun umarım anlatabilmişimdir. pek anlatmayı beceremiyorum elime geçiyor araştırıp yapabiliyorum sadece bu işleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 13 Haziran 2018; 21:41:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Hocam mantık aynı aslında maddeleştirirsek;
    * TWRP kesinlikle kalıcı şekilde yüklenmeyecek. Bunu şöyle anlatayım :
    misal adb ile ben Xiaomi mi4 kullanırken cihazı" Fastboot" moduna alıp ,ADB'den "Fastboot boot recovery.img" komutu kullanırsam TWRP "geçici "olarak yükleniyordu , yani orjinal recovery'in yerine geçmiyor, her kapatıp açmamda gidiyordu. Sadece böyle birşey yapılsa root atmadan bile işi koparırsın.

TWRP üzerinden uygulamayı system app 'taşırsın sistem uygulamasına çevirirsin, magisk yüklersin, reklam engelleyici yüklersin sanki rootluymuş gibi her türlü işlemi yaparsın. Benim cihazın sürümüna magisk çıkasıya kadar ne zaman root'luk işim olsa bu şekilde hallederdim. Sonra magisk çıkınca sorun kalmadı. Xiaomi bu konuda çok esnek.

*LG'de fastboot modu yok, yerine downlaod modu koymuşlar dolayısıyla ADB üzerinden bu şekilde "tek atımlık kurşun" misali twrp yüklenmiyor, orjinal recovery yerine geçiyor. Custom recovery'de birşekilde oyun sunucuları tarafından tespit ediliyor oyuna bağlanmıyor.

O zaman ya Twrp yüklemeden magisk yükleyeceğiz, yada orjinal recovery bulup tekrar flashlayacağız. Orjinal recovery bulup flashlamakta çözüm olmuyor bazen, sistem göçüyor

*Geriye kingroot kalıyor , kingroot kolaylıkla kaldırılabilir olduğundan işlemleri yaptıktan sonra kendi içinde "unistall" edip sıkıntısız kaldırabiliyoruz.
    G2'ye baktım Kingroot yok, olmuş olsaydı iş kolaydı.

Kısacası sorunumuz "Custom recovery" yüklemek zorunda kalmak. Türk forumlarını geç ne reddti'de ne de xda'a o kadar aramama rağmen Twrp geçici yüklemeyi bulamadım LG'de.

dönüp dolaşıp saftyNET protokolüne geliyoruz, cihaz safetyNET "true " yaparsa iş tamam "false", ise yandı gülüm keten helva.

Tabi hepsinden öte bir yol daha var. Cihazda Marsmellow(Android 6) var ve 1 mart 2017'den daha güncel değilse marketten indir istediğin gps uygulamasını kullan

Çok kısa bir süreliğinde Google "gizlilik" sebebiyle resmi olarak destek verdi Fake gps olaylarına. Sonra Niantic şikayet edince güvenlik yamasıyla geri çekti. Şanslı azınlıkta isen bu sürümü bul kullan. custom rom'larda TWRP gerekli olduğundan yazının teee en başına geri dönüyoruz .Böyle bir paradoks işte :)

Ah mi4'üm ah, custom rom çıkar kendinden magiskli, sistem tarafından çift uygulama destekli, 2 şer tane pokemon go hesabı aynı telefonda aktif. Ne kadar çok özledim be. G3 bile yerini tutmuyor çok daha efektif olmasına rağmen.

Yazı uzun umarım anlatabilmişimdir. pek anlatmayı beceremiyorum elime geçiyor araştırıp yapabiliyorum sadece bu işleri.
    Teknik olarak söylediklerini %80 yapmışım ama ben oyuna girmemesini recovery değil de root tan dolayı zannediyordum.Belki buradan yola çıkarak bi çözüm ayarlayabilirim.Sanırım biraz yazılım olaylarına girerek kuralları esneteceğiz.Kafayı taktırttılar.Tavsiyeler i.çin teşekkürler.Ben huawei 6.0 android ile fgl pro kullanarak yapıyordum.Bugün bozuldu ve ex pass lar yandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalcva -- 13 Haziran 2018; 21:55:20 >
    Huwaie bu is icin en kötü secenek.

Icindeki emui hic esnek degil. Custom recovery kurtulmaya bak.

Huawei benim değil onunla bu google ın güncelleme esnekliğinden faydalanaraak oynadım ona sanırım bi şekilde güncelleme gelmiş fake şimdi çalışmıyor.G2 ile uğraşacağım.Ama bu da çok sıkıntılı custom rom atsam onda da oyuna girmiyor.Root atınca girmiyor.REcovery yükleyince girmiyor.Sahte konum zaten olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalcva -- 13 Haziran 2018; 22:42:43 >
    Hocam Root Explorer yükledim, dediğiniz dosyaların ismini değiştirdim. maalesef değişme yok, GPS zıplamaya ve gerçek konuma koşmaya devam ediyor.

Telefonum LeTV max 820 ve Anroid 6.0.1 Marshmallow yüklü.

Ayarlarda gizlilik-konum seçeneği yok. Bu sürümde başka bir yöntem mi var acaba.

Bir türlü halledemedim şu işi :(

• "com.android location.fused.apk" bu dosyayıda bul ve ismini değiştir.
    "Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar uygulaması açın.
    Güvenlik ve Konum ardından Konum'a dokunun"

karıştır oraları mutlaka orada bir yerlerdedir "konum "olarak "sadece cihaz" yapacaksın
    Birde işlemler bitince kapatıp aç.
  • TR store da neden yok bu oyun ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.