Şimdi Ara

Pokémon GO [ANA KONU] (1365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.340
Cevap
188
Favori
1.134.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu gym prestij olayıyla ilgili bir sorum var.

Şimdi kendi takımımızın gym'inin prestijini yükseltirken bir formül var ya hani; savunma takımındaki en düşük cp'li pokemonun saldıran takımdaki en yüksek cp'li pokemona oranı alınıyor sonra ona göre alt edilen pokemon başına max 1000 min 100 prestij artırımı sağlanıyor vs. Buraya kadar tamam.

Benim bilmediğim konu, düşman gym'lerde de bu formül uygulanıyor mu? Yani cp oranları prestij düşürmede önemli mi, yoksa cp oranları fark etmeksizin sadece alt edilen pokemon başına sabit prestij düşüşü mü sağlanıyor? Ben şu ana dek dost düşman tüm gym'lere formülü baz alarak saldırdım, yani en iyi saldırı pokemonlarımı genellikle 1500-2000 cp bandında tuttum, eğer düşman gym'lerde öyle değilse basacağım birkaçına, boşuna yormayayım kendimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 24 Mart 2017; 6:20:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyun oynanacak gibi değil abi. Düzgün çalışmıyor. Yeni sürüm gelene kadar ya da düzelene kadar yokum. Duzelince birisi alintilarsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • busterr kullanıcısına yanıt
    rakip gym lerde öyle değil. her pokemon indirdiğinde 1000 cp düşüyor.

bu arada benim gibi güncellemeyi yüklemeyen var mı ? güncellemedim ve oyunda sıkıntı yok şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Beyler bu gym prestij olayıyla ilgili bir sorum var.

Şimdi kendi takımımızın gym'inin prestijini yükseltirken bir formül var ya hani; savunma takımındaki en düşük cp'li pokemonun saldıran takımdaki en yüksek cp'li pokemona oranı alınıyor sonra ona göre alt edilen pokemon başına max 1000 min 100 prestij artırımı sağlanıyor vs. Buraya kadar tamam.

Benim bilmediğim konu, düşman gym'lerde de bu formül uygulanıyor mu? Yani cp oranları prestij düşürmede önemli mi, yoksa cp oranları fark etmeksizin sadece alt edilen pokemon başına sabit prestij düşüşü mü sağlanıyor? Ben şu ana dek dost düşman tüm gym'lere formülü baz alarak saldırdım, yani en iyi saldırı pokemonlarımı genellikle 1500-2000 cp bandında tuttum, eğer düşman gym'lerde öyle değilse basacağım birkaçına, boşuna yormayayım kendimi

Rakip gymlere saldırırken düşük cp seçmenin bir anlamı yok. İster düşük ister yüksek cpli pokemonlar ile saldır yendiğin pokemon başına 1000 düşer hepsini yenersen +1000 daha düşer. Boşuna zorlamışsın kendini 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDJeRo

şu yeni güncellemeyi hiç sevmedim.. gym de takılma oluyor. donup kapanıyor oyun.. pokestop çevirince hemen düşmüyor.. eskisini kursak sorun olmaz sanırım ?

Olur. Bir süre sonra güncelleme var diye yönlendirme yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • busterr kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla,

Kendi takımımızın gym lerine saldırırken, gym deki pokemondan daha düşük bir pokemon ile saldırırsak prestij daha çabuk yükseliyor. Örneğin gym de 2000 CP Dragonite var. Biz 1500 CP Jolteon ile yenersek prestij daha fazla artıyor. 2100 CP Jolteon ile yenersek prestij daha az artıyor.

Karşı takımın gymlerinde böyle bir durum hem var hem yok, çünkü asıl amaç gym i ele geçirmek. Düşük CP li pokemon ile yenersek prestiji daha çok düşüyor olabilir.
  • benim için ivstats bitmiştir. az evvel yaptığım bir deneme şöyle;

cp puanı 626, iv değeri 42,2 olan bir tentacool u evloe yaptım sonuç: cp:1662, hp:113, pasion jab:10 hydro pump:130

cp puanı 541, iv değeri 95,5 olan bir tentacool u evole yaptım sonuç: cp:1348, hp:103, pasion jab:10 sludge wave:110
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkb7ue

Bildiğim kadarıyla,

Kendi takımımızın gym lerine saldırırken, gym deki pokemondan daha düşük bir pokemon ile saldırırsak prestij daha çabuk yükseliyor. Örneğin gym de 2000 CP Dragonite var. Biz 1500 CP Jolteon ile yenersek prestij daha fazla artıyor. 2100 CP Jolteon ile yenersek prestij daha az artıyor.

Karşı takımın gymlerinde böyle bir durum hem var hem yok, çünkü asıl amaç gym i ele geçirmek. Düşük CP li pokemon ile yenersek prestiji daha çok düşüyor olabilir.

gym yükseltirken o metot kullanılsada gym düşürürken işe yaramıyor malesef.

güzel olur daha düşük cp ile saldırdığında bin yerine 2 bin vb. puan düşürsün ama olmuyor.

düşman takıma ait gym'ye ne ile saldırırsanız saldırın her pokemon başına bin puan düşürür gym'deki tüm pokemonları yenerseniz poke sayısı + bin bonus olarak verir yalnızca

• karakartal013 K kullanıcısına yanıt
    İvstats ile alakasını çözemedim hocam yanlış bilgi mi verdi ?

Bu durum benimde dikkatimi çekti. Ne zaman IV si yüksek bir pokemonu evolve edersem, skilleri hep kötü çıkıyor. IV si 40-50 civarı pokemon evolve ediyorum en iyi skill geliyor.
  • MonsterKill88 kullanıcısına yanıt
    e yani ivstats ta iv değeri yüksek olan en iyi olmuyormuydu %40 nerde %90 nerde. ivstats bu işe yaramıyorsa başka ne işe yarıyorki?
  • darkb7ue kullanıcısına yanıt
    ee ivstats neye yarıyor o zaman? taş gibi dragonite var elimde ona bile %73 diyo :) aylardır bekledim ben o dragonite için hayırdır yani :D
    Yanlışınız var evolve tamamen cp değerine bağlıdır.

Şimdi o iki pokemonu son seviyeye kadar power up yaparsanız ivsi yüksek olanın cpsi daha yüksek olacaktır.

Yani iv iyi demek eşit seviyelerde daha fazla cp demek.

Evolve edince ivsi iyi diye cpsi yüksek çıkmaz power up yapmak gerek.

cp si yüksek çıkmasa bile vuruşu daha iyi çıkmalıydı. ve ikisinide power up yapma riskini göze alalmam tentacool için stardust harcamaya değmez :)
    Skiller tamamen tesadüf hiçbirşeye bağlı değil ivsi yüksek olunca büyük beklenti içine girmişsiniz ama

İvsi yüksek pokemon evolve edince skilleri de iyi çıkarsa power up yapmaya değer yoksa gerek yok.

yani sonuç olarak ivstats pekte birşeye yaramıyo yine bizim evole ler Allaha emanet :D en iyisi kafama göre devam ben
  • 2 10 luk düşürdüm 4 km si kaldı akşama kırarım güzel birşeyler verse bari.
    IV yalnızca pokemon un CP potansiyelini mi etkiliyor ?

Aynı CP ve skill de IV si %100 ile %20 olan pokemonların saldırı etkileri aynı mıdır ?
  • google mağaza'da "Go map" adlı uygulama var.Daha beta aşamasında login olup bölgedeki Pokemonları tarıyor.Açıkcası etkinlikten bu yana tek bir lapras'ım ve oyandığımdan bu yadana 1 tane aerodaktır'ım olmadı.Kullansam banlanır mıyım kullanan var mı ?
  • bu etkinlik süper oldu. ankara da sürekli gezdiğim alanlarda hiç magikarp olmadığı için buddy olarak gezdiriyordum. baktım 79 km yürümüşüm bu etkinlik olmasa gyarados göremeyecektim.
  • 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.