Şimdi Ara

Pointerler ile kod yazmak için c# mı c++ mı yada?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar.Pointerler ile kod yazmak istiyorum ve hangi dille daha kolay ve sade kodlar yazılır fikrinizi almak istedim.Biraz baktımda c# la bişeyler yapmak için daha çok efor sarfetmem gerekiyor gibi geldi.Bende bir dilde kendimi geliştirmek istiyorum ve çoğu kavramada hakimim zaten (kapsülleme,class,metot vs.) c# ta temelim var biraz.c# tan mı devam etmeliyim yoksa c++ geçersem daha mı iyi olur benim için.Bu konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeverGonnaLeave -- 29 Aralık 2018; 16:17:57 >

• C++ ile daha mantıklı. Daha fazla kaynak var üstelik.
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Bende c++ sıcak bakıyorum hocam. Peki önerebileceğiniz bir eğitim seti var mı yada başka birşey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverGonnaLeave

Bende c++ sıcak bakıyorum hocam. Peki önerebileceğiniz bir eğitim seti var mı yada başka birşey?
    Pointer derken hangi boyuttan bahsediyorsunuz? Signature, offset, relative address gibi terimler olan konu mu?(Reverse engineer ile alakalı aynı zamanda) Yoksa, '*' işareti koydum artık parametreyi değiştirebilirim mi?(Başlangıç seviyesinden anlatılır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

Pointer derken hangi boyuttan bahsediyorsunuz? Signature, offset, relative address gibi terimler olan konu mu?(Reverse engineer ile alakalı aynı zamanda) Yoksa, '*' işareti koydum artık parametreyi değiştirebilirim mi?(Başlangıç seviyesinden anlatılır)

Hocam offset için ben tavsiye alabilir miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Hocam exelere bağlantı kurup paket vs. göndermek amacım.
  • Never Gonna Leave: exelere paket göndermek vs derken galiba tersine mühendislikten bahsediyorsunuz. Ben öyle anladım en azından, bir forum sitesi var, oyun fonksiyonlarını çözmek ve onu çağırmak, oyuna directx veya opengl hooking yapmak gibi daha çok oyun üzerinden giden kaynaklar var. Oyun dışından örneklerde var elbet.

www.guidedhacking.com

Fulton: Offset derken biraz daha açar mısınız? Üstteki anlattığım dışında mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C# ile yol almak yani projeyi .Net tarafında devam ettirmek istiyorsanız, pointer konusunda "unsafe" anahtar sözcüğünü ve unsafe konusunu araştırmanız iyi olur. C++'daki pointer olayının muadili sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Ocak 2019; 17:18:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverGonnaLeave

Hocam exelere bağlantı kurup paket vs. göndermek amacım.
    Python tavsiye ederim. Pointerla mointerla işin yok.
  • pointer için bu hintli abiyi tavsiye ediyorum. bence çok sağlam anlatmış.
    https://goo.gl/hepgRX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA02D78F4 -- 4 Ocak 2019; 23:10:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.