Şimdi Ara

Poco F4 GT ilk Dimensity 9000 yonga setli telefon olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Poco F4 GT ilk Dimensity 9000 yonga setli telefon olabilir

MediaTek’in üstün teknolojilerle donattığı yeni Dimensity 9000 yonga setini tanıtmasının ardından ilk akıllı telefon modeli merakla beklenmeye başlanmıştı. Tahminlerin aksine Poco tarafından bir hamle gelebilir. 

Poco F4 GT neler sunacak?

Cortex-X2 çekirdeklerini barındıracak 4nm sürecindeki Dimensity 9000 yonga setinin Poco F4 GT akıllı telefon modelinde boy göstereceği iddia edildi. Bu modelin Çin’de Redmi K50 Gaming Pro adını alacağı da belirtiliyor. 

Ayrıca Bkz.Poco X3 GT tanıtıldı: İşte özellikleri

Yani Dimensity 9000 yonga setinin ilk olarak Xiaomi tarafından kullanılacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen Xiaomi Mi 12 ile başlayacak süreçte Poco F4 GT ve Redmi K50 Gaming Pro şeklinde iki versiyon daha sunulacak. 

Henüz net bilgiler olmasa da 144Hz AMOLED ekran, 64MP/108 MP ISOCELL HM2 versiyonları şeklinde iddialar mevcut. Diğer taraftan Dimensity 7000 yonga setinin Redmi K50 Gaming Standard Edition ile geleceği de iddia ediliyor. 

Kaynak:https://www.notebookcheck.net/Poco-F4-GT-to-debut-with-a-MediaTek-Dimensity-9000-as-Xiaomi-readies-the-Dimensity-7000-for-the-Redmi-K50-series.580649.0.html

• dimensity 7000 nasıl olacak acaba 9000 risklide çok güçlü olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dimensity 7000'in SD 870'den daha güçlü olduğu söyleniyordu.. Yabancı kaynaklarda antutu test sonucunun 750.000 - 800.000 arası gibi bir puan aldığı söyleniyordu. 9000 ise antutu'da 1.000.000 puanı geçen ilk mobil cpu olduğu zaten açıklanmıştı mediatek tarafından.. Telefonlarda antutu puanlarını zerre önemsemeyen biri olarak şahsen tek beklentim Verimlilik, stabilite.. İsterse 385463574 puan alsın verimli değilse stabil değilse ısı sorunları varsa işe yaramaz.. SD 888 içinde üff manyak bir şey falan dediler verimsiz batarya düşmanı ısı sorunlu bi çöp çıktı.. Mediatek bence bu sene mobil cpu konusunda çok iyi işler yapmaya başladı ama göreceğiz yenilikleri..

• Daha Poco F3 eskimemişti ama durmuyordu Xiaomi F4 geliyor diyordu. :)

• Snapdragon 778G içinde ısınan, pil düşmanı diyorlar.
    Ne alacağımı şaşırmışken tercihimi xiaomi 11 T den yana kullandım.

• Sedat. kullanıcısına yanıt

Aslında hepsi böyle exynos ta bir ara iyi verimli ve güçlüydü, sonra snapdragon biraz toparladı ama yine dağıttı bu ikisi bozmuşken mtk bu sefer bayrağı aldı bakalım ne olacak😂 bence mtk'da bozar. Sen o kadar güç ver, x2 cortex ver, gpu + ram asıl, bluetooth geliştir, hızlı şarj gücünü arttır, üstüne hava, toz, su geçirmez yap. Batarya ne kadar 4500/5000 mah şaka gibi 5nm işlemcili, 4500/5000 mah cihazlar günü zor çıkartıyor. 😂

• Bu konuda bir kaç şey söylemek istiyorum..

Valla dostum çöpxynos bana göre Her zaman çöptü.. Qualcomm eski döneminde iyi işler yapamadığı için samsung millete exynoslarını iyi yedirdi. Exynosların aslında birer çöpxynos olduğunu Qualcomm'un az birazcık atağa kalkmasıyla beraber zaten millet anca anladı.. Qualcomm'un bu zamana kadar üretebildiği en iyi işlemcisi zaten global olarak da benimsenmiş 865 ve bundan türeyen 870.. Bunlardan sonrası 7 serisinde de 8 serisinde de resmen enerji tüketiminde batarya tüketme üzerine tez konusu resmen.. 778G ve 780G, 765G'nin elden geçirilip o.clock edilmiş versiyonları.. Ee O.clockda aşırı güç tüketimi demek zaten.. 888 en baştan bir mimari dediler ama tutturamadılar.. Sonra 888plus denediler baktılar o da olmadı şimdi Gen1 Gen2 v.b diye yeni işlemci üretme derdine girdiler.. O da isteneni veremedi hızlıca 898 üretmeye başladılar.. Kısaca şu ana kadar güçlüler ama aşırı verimsizler.. Zaten bu sebepten de antutuculara biraz ayar oluyorum. Test sonucu isterse 5 milyon olsun verimsiz ise o puanda, telefonun hızlı oluşu da işine yaramıyor... 1-2 saat video izledikten sonra %100'den %70'e düşmesi antutuda bilmem kaç puan alması falan önemli değil..

MTK bence bundan sonra kendini çok bozmaz, eski yeteneksiz beceriksiz yönetici kadrolarını temizledikten sonra MTK resmen uçuşa geçti.. Hep tepeye oynar ama inişli çıkışlı bir gidişatta gidecekler.. Rekabet olsun da kimin birinci olduğu önemli değil..

Şu konuda hemfikiriz, batarya teknolojisinde devrimsel bir yenilik olmadığı müddetçe diğer bileşenlerin gelişiminin çokta bir anlamı kalmıyor. Standart kullanımda, Kullanım alışkanlığımı kısmak zorunda kalmadan, bir şeylerden feragat etmeden keyfimce 1 Tam gün kullanımda bana şarj bitti bitecek problemi yaşatmamasını, antutuda 65468354 milyon milyar puan almasına tercih ederim. Vivo’nun en erken 2022 sonlarında veya 2023 başlarında yeni bir batarya teknoloji tanıtacaği haberleri dolaşıyordu, 5.000Mah batarya boyutunda ve inceliğinde 7.200Mah’lık bir batarya teknolojisinden bahsediliyordu.. Bunun gibi bir şey geldiği taktirde bence bi yerden sonra güç tüketimi sorunuda kalmayacak.. Hızlı şarjlar zaten aldı başını gidiyor, 65 watt’lar neredeyse standart halini almaya başladı, 120-150 watt’lar zaten mevcutken xiaomi 200 watt çıkaracağini falan söylüyor.. 2022 2023’de mobil dünyasında teknolojik anlamda acayip bir şey olacak ama Kendi gerçeklerimizden bahsedecek büyük ihtimal bu gidişle dolar 20 TL'e yaklaşacaği için pek bi anlamı kalmayacak..

• Benim için 10 milyon antutu puanı alsa da boş.

Benim telefondan beklentim 2 bin mAh batarya ile 3-5 gün rahatlıkla idare edebilmek, 5-10 dakikada da 0'dan 100'e sarj olabilecek bir sistem, 5 inç komple çentiksiz ekran ve minimum kalınlıkta olması.

Biliyorum çok şey ama en azından içinden bir kaçı rahatlıkla yapılabilir ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.