Şimdi Ara

PO'lar Opet ve Shell'den Daha mı İyi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben uzun yıllardır dizel araç kullanıyorum; Opet ve Shell harici yakıt almıyorum. Shell'de de bir kaç istasyondan alırım. Geçen gün Gökçeada'dan İstanbul'a dönerken yakıt kritiğine girdim ve mecburen ilk gördüğüm istasyon olan PO'dan mazot aldım korka korka. Ama mazot o kadar iyi çıktı ki! Aracın çekişi, gidişi inanılmaz arttı. Çalışma sesi benzinli gibi oldu neredeyse. Sonra geldim İstanbul'dan ilk denk geldiğim PO istasyonundan yakıt aldım. Çanakkale'deki kadar olmasa da gayet iyi idi.
    Malum dizel araçlar için mazot kalitesi çok önemli. Bu nedenle dizel araç sahipleri bilmedikleri istasyonlardan, farklı bir markadan yakıt almak istemezler ama arada değişiklik yapmak da iyidir sanırım.
    Sizler ne düşünüyorsunuz? Özellikle kaliteli mazotu olan bildiğiniz istasyonlar hangileri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 4 Eylül 2015; 10:57:02 >

• Menzil ve performans dengesi konusunda PO'yu tek geçerim. Başka istasyona girmiyorum bile.

PO iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende mazotu genelde PO dan alırım. Ama evime en yakın istasyon olduğu için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında sürekli aynı marka alınca motor sağırlaşıyor sanki.

• Arada sırada farklı istasyonlardan almak gerekir, en azından kıyaslamış olursunuz.
  • Ya markayla çok ilgisi yok daha ziyade istasyonla alakalı. Kimi istasyonun yakıtı çok iyi oluyor kiminin ki vasat kimininki kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Ya markayla çok ilgisi yok daha ziyade istasyonla alakalı. Kimi istasyonun yakıtı çok iyi oluyor kiminin ki vasat kimininki kötü.

Kesinlikle katılıyorum. Neler neler karıştırıyorlar kim bilir?

• Menzil konusunda mazot için benim en iyi tecrübem Lukoil di , performans olarak Shell ve Total iyi. PO ya pek güvenmiyorum otogazından memnun kalmamıştım.
  • İstasyonlar önemli, ne kadar yoğun sa istasyon o kadar iyi olur yakıt beklememiş olur. Ama çoğu firmanın yakıtları aynı rafineriden çıkıp, katkı eklenmeyle isim değiştirir. Aslında hammaddesi aynıdır, katkılar ve oranları farklıdır.

• Po'dan baska istasyona girmem, kesinlikle litre/menzil olarak en iyisi ve performans olarakta hic bir sikintisi yok.

Not: benzin icin konusuyorum.

• Sirket araclarinda PO'nun mazotunu kullaniyoruz.Simdiye kadar hicbir sikinti yasamadik.Performans/menzil dengesinde gayet iyi.

• Markaya değil istasyona güvenmek lazım

• wind06 kullanıcısına yanıt
    Gökçeada da eskiden bir tane liman yolunda P.O. vardı :)

Ben de sürekli P.O. kullanıyorum ancak iş yerime çok yakın olduğu ve sahibine güvendiğim için. Aldığım uzun yıllar içerisinde de sorun yaşamadım ancak Ankara ya gittiğimde aldığım Shell benzin-dizel yakıtlarının performansını burdaki Shell lerde alamıyorum, ya da burası denize sıfır olmasına rağmen daha nemli bir havaya sahip olduğundan motorda kaliteli yanma olmuyor vs vs 8-9 yıldır muallak bir mevzu.
  • Opetten her yönü ile memnunum wc leri çok temiz uzun yolda ne zaman istesem,kahve yada çay için sicak su alabiliyorum shell de,iyidir lakin opet fark yaratiyor lpg konusunda eğitim almiş ponpacilardan biri yazlik kişlik propan karişimini en iyi opet ayarliyor demiş ve zaten aygaz kalitesini türkiyede başka bir firmanin tuturmasi için çok yol almalari gerektiğinden bahsetmişti

• Ben Shell Nitro tercih ediyorum 1 aydır, sanki biraz az yol gidiyorum
  • 5 sene önce po'dan aldık benzin pompasını elimize alıcaktık biraz daha dandik bir benzin olsa
  • sürekli shellden alıyorum, arada opetten almışlığım da var, özellikle opetin wc politikası için teşekkür amaçlı mazot aldığımı bilirim
  • shell i tek geçerim.opet te iyidir.po benzinlikleri genelde pek bakımlı değil.Çalışanları kibar değil.
    yakıt olarak ise tankların temizliği falan gibi konular önemli.shell sürekli denetleniyor.
  • Eurodizel PO sınıfındayok diye bilirim
    Lakin
    PO tr den Çekilme planları içerisindeler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.