Şimdi Ara

PNY nVIDIA Quadro FX570

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 30 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • canturk_22 (10 mesaj) emreonal69 (2 mesaj) X-GeN (2 mesaj) MiDNiGhTKiSs (2 mesaj) Knisath (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    yeni almak istedigim ci7 tabanlı sadece 3d isi icin kullanacagım ( 3dsmax,photoshop vb.) bir bilgisayar toplamak istiyorum

sorum su PNY nVIDIA Quadro FX570 mı alsam veya baska bir ekran kartımı alsam bu ürün hepsiburadada yaklasık 480 tl. civarı tabi üst modellerinin fiyatı 1200 tl. den baslıyor

3d ile ilgilenen arkadaslarım yardımcı olabilirlermi tecerübeleri nelerdir ?
    bazı yerlerde okudum giris seviyesi icin falan diyorlar acaba yüksek poligonlu calısmalarda bir süre sonra yetersiz gelirmi
    veya önerebilecekleri baska ekran kartları nelerdir maximum 750 tl. lik bir bütce ayırdım ekran kartına

NOT : bilgisayarda kesinlikle oyun oynamayacagım icin oyun performansları veya karsılastırmalar degilde
    sadece 3d calısmaları icin yardımcı olursanız ben ve benim gibi ikilemde kalmıs kisilere bu baslıgın faydalı olacagını düsünüyorum

TESEKKÜR EDERİM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturk_22 -- 5 Ocak 2009; 16:09:46 >

|
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaslar 3 gündür bi kisi bile cevap vermiyor bilen yokmu ekran kartını
    |
    |
  • Teğmen
    193 Mesaj
    Ben Unigraphics ve CatiaV5 R18 CAD-CAM programlarında Quadro FX570M(laptoplar için), Quadro FX1400, ATI FIREGLV5200 ve ATI FIREGLV7100 kullandım.

Bu ekran kartları içerisinde Quadro lar performans olarak daha iyi sonuçlar veriyordu rendering süreleri açısından. 3DSmax ve benzeri programlar

hakkında bilgim yok fakat cevap alabileceğin bir site biliyorum :www.tet.com.tr

Benim düşüncem : Quadro FX570 veya Quadro FX1400 yeterli olabilir yönünde fakat dediğim gibi 3DSmax programında nasıl performans veriyorlar

bu kartlar bilmiyorum. Bunun için verdiğim siteye girip araştırma yapabilirsin. FX1400'ün ikinci eli 300-400 ytl civarı sanırım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi günler.
    |
    |

• Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    cok tesekkür ederim verdiginiz cevap icin faydalı bir acıklama oldu benim icin

peki ikinci elini bulabilecegim bir yer veya birileri varmı
    |
    |
  • Yarbay
    2471 Mesaj
    Üç boyutlu tasarım ve real time rendering yapılan çalışmalarda Quadro kartların çok büyük performans farkını görebilirsiniz

Eğer yoğun kaplamaların bulunduğu çalışmalar yapıyorsanız kesinlikle daha üst seviye bir kart almanızı öneririm. Hatta gerekirse sisteminizi core i7 değil de core2duo olarak toplayabilirsiniz. Çok güçlü bir işlemci yerine çok güçlü bir Quadro sizin için daha iyi bir sonuç getirir, buna eminim. Özellikle yeni çıkan birşeyin fiyatının ne kadar yüksek olduğunu düşünürsek (Core i7)
    |
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    aslında işletim sistemini yenilemek istiyordum

render süresi önemli olmakla beraber bahsettiginiz gibi yogun kaplamarı olan sahnelerde wiev portlarda hareket etmek acısından quadro ekran kartı sart gibi gözüküyor
    bununla beraber özellikle yabancı forumlarda quadroların para tuzagı oldugundan da bahsediliyor

amd tabanlı bi işletim sistemi bile düsünmeye basladım bu quadrolar yüzünden
    |
    |
  • Yarbay
    2471 Mesaj
    AMD'nin hiçbir getirisi olmaz bu tür işlerde, tek çözüm nVIDIA Quadro veya ATI FireGL kart. ATI FireGL piyasada hiç tutulmuyor, o sebeple mantıklı tercih Quadro gibi duruyor çoğunlukla.

Ek olarak kullandığınız programları söylerseniz hangi kart daha performanslı bir çözüm olabilir yardımcı olmaya çalışabilirim. Ancak şunu kesin söyleyebilirim, minimum Quadro FX1700 veya en iyisi Quadro FX3700 gibi bir kart performansına yüksek katkıda bulunur.
    |
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    3dmax photoshop birazda autocad
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: canturk_22

3dmax photoshop birazda autocad

Quadro kartlara boşuna fazladan para verme geforce kart alıp soft mod yap.
    |
    |
  • Yarbay
    8912 Mesaj
    Aranızda sanırım 3D modelleme programları kullanan yok ya da ucundan bakıp öyle bilgi edinilmiş.

Ekran kartlarının render ile yakından uzaktan alakası yok.Render cpuya yüklenen bir işlem.Ekran kartına yüklenen işlemsi sahnedeki viewportta ve arkada kalan kısımdaki çizimleri gösterir.10 milyon poligonunluk bir mekan renderlerken bu işlem cpuya devredilir ama viewportta bu mekanı işlerken bu gpu(ekran kartının) görevidir.

Core i7 3d programları için iyi bir tercih olacaktır ayrıca ATI FireGL'lerin hesaplama gücü Quadrolardan dah iyidir fakat opengl destekleri ve bazı programlardaki driver sorunları nedeniyle Quadroları tercih ederim ben.Sizin için hangi seri hangi firmanın kartı uygunsa onu alın.Diğer ekran kartlarına göre daha iyi performans vereceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 7 Ocak 2009; 19:18:47 >
    |
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    işte burda ikilemde kalıyorum

3d işinde profosyonel biri oda 8800gt veya 9800 gtx öneriyor
    |
    |
  • Yüzbaşı
    564 Mesaj
    onları alıp soft mod yapmanı öneriyor
    |
    |
  • Teğmen
    193 Mesaj
    Artık 3d programların çoğunda dx tercih ediliyor open gl kullanan program sayısı ve desteği azaldı bu açılardan çok fazla para vermeden 8800gts almanız.
    |
    |
  • Yarbay
    8912 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: canturk_22

işte burda ikilemde kalıyorum

3d işinde profosyonel biri oda 8800gt veya 9800 gtx öneriyor

3d işinde profesyonel bir asla böyle bir şey söylemez tabi profesyonel olarak siz çalışacaksanız.

Ben sadece hobi olarak ilgileneceğim diyorsanız 8800 gt işinizi hayli hayli görecektir.

Bir de bazı arkadaşlar mod yap diye zorlamışlar kendilerini,ekran kartına mod yapıp aynı performansı alsaydık Quadro ya da FireGl ile nvidia ve ati'nin bu seri kartları çıkartmazlardı ve kullanıcılar bu kadar para ödemezlerdi.Bu seri kartların matematiksel çizim işlem gücü oyunlar için kullanılan 8***,9*** gtx 2** ve Hd 3***,4*** serisi kartlardan ve önceki nesillerinden çok daha iyidir.Bu işlem çip ile desteklenmiştir yazılımla değil.İşte bu yüzdendir ki mod bu kartları tamamiyle değiştirip yeni bir kart haline getirmez.Bu yüzden soft mod vs yapın işinizi görsün,daha ucuza aynı karta sahip olursunuz hikayesi yanlıştır.
    |
    |

• Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

artık ne karar verecegimi sastım kaldım teknolojiyi bırakıp simitmi satsak
    |
    |
  • Yarbay
    3678 Mesaj
    pny quadro fx570 i 1 yılı askın süredir kullanıyorum oncedence cok quadro serisi kart kullandim solidworks autocad inventor ce catia kullanıyorum sunu belirteyim kartım solid performansı vasatı aşamıyor ayrıca render icin islemciye tam %100 yük biniyor dolayısı ile render performansını en cok etkileyen faktör islemcidir evde q6600 ile yaptıgım render ile e6750 ile yaptıgım acısından süre olarak bayagı fark var tabi bu solidworks icin gecerli ama render mantıgı genelde aynıdır. Ayrıca bu ekran kartlarının en büyük özelliği render yaptıgının parcanın real görüntüsünü verebilmesidir zaten bende o maksatla almıstım o sekilde calısmak cok keyifli..
    |
    |
  • Yarbay
    2200 Mesaj
    soft mod hikaye dostum alacağın kart pny fx1700 q.
    |
    |
  • Yarbay
    3678 Mesaj
    Quadro ve firegl serisi ekran kartlarının 3d programlardaki görüntü farkını aşağıdaki 2 resimle göstermek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 8 Ocak 2009; 11:23:07 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    347 Mesaj
    Arkadaşlar artık profesyonel kartlar bile türlenmeye başladı yani ihtiyacın iyi belirlenmesi ve o doğrultuda uygun bir seçim yapmak gerekiyor.

QadroFX kartların özelliği fazla polygon olan sahneleri rahatlıkla çalışm aortamında size gösterebiliyor.Geforge kartlar tutabileceği polygon sayısı azdır QudroFX bu yüzden tercih edilir çalışırken sahnenizde hızla hareket edebilirsiniz.3d max için konuşuyorum Render e kattıkları bir fark yoktu Gelato diye bir motor sayesinde bir plugin yükleyip ekran kartının işlemcisinden render alınabiliniyor fakat plugin ve motor dünyanın parası o yüzden mantıklı değil.

Ne yapacaksan ona göre almanı tavsiye ederim.Binalar veya polygon sayısı yüksek olacak sahneler tasarlamayı düşünüyorsan QadroFX harici alma derim FireGL driver sorunu yapıyor diyorlar hiç bulaşma derim.Profesyonel ekran kartları fiyat olarak yüksek evet oyun oynamakta zor bu kartlarla ama iş yapacaksan almalısın derim.
    |
    |

• Çavuş
    98 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    peki FX570 ile fx1700 arasındaki fark nedir özellikle 3ds maxta performans bakımından ( fiyat-performans nredeyse fiyat 3 katına yakın )

kullanıcı yorumlar nelerdir acaba karsılastırma sansı olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturk_22 -- 8 Ocak 2009; 11:49:22 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
ankara gülüş tasarımı
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.