Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
40
Favori
135.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg 42lw5500 tv var elimde bilgisayara anlattığınız gibi kurdum tv de media bağlantısına bastığımda hiçbirşey bulamıyorum televizyon modeme kablo ile bağlı bilgisayar wireless acaba sorun nedir teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssavtak

Merhaba, ben programı dediğiniz yerden kurdum ama nedense sağ alttaki ikona basıp media manageri seçince web broweser açılmaya çalışıyor ama hep hata veriyor. modemi aç kapa güvenlik duvarında izin ver yeniden yükle proxy ayarını kontrol et gibi dediği seçeneklerin hepsinde aynı şey değişmiyor. Google chrome fire fox hepsini denedim sonuç aynı. İşletim sistemim vista ne yapmam gerekiyor çıldıracağım ne yapsam olmadı. :((

süreklihttp://www.localhost.com:32400/manage/ diye bir yere bağlanmaya çalışıyor ama sayfa oluşmuyor hata veriyor.

Sevgili freexman halen bu sorun devam ediyor. ekli resimdeki bağlantı sıfırlandı hatası devam ediyor. Nasıl bir çözüm öneriyorsunuz? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

lg 42lw5500 tv var elimde bilgisayara anlattığınız gibi kurdum tv de media bağlantısına bastığımda hiçbirşey bulamıyorum televizyon modeme kablo ile bağlı bilgisayar wireless acaba sorun nedir teşekkürler

Bilgisayarda sağ altta plex'in çalışır durumda olduğundan emin olun. Açık güvenlik duvarı uygulamaları varsa kapatarak deneme yapın.

Plex forumunun konuyla ilgili linki ;http://forums.plexapp.com/index.php/forum/78-lg-medialink/

Bu sorunla ilgili bir çok farklı çözüm yolu mevcut.

• quote:

quote:

Merhaba, ben programı dediğiniz yerden kurdum ama nedense sağ alttaki ikona basıp media manageri seçince web broweser açılmaya çalışıyor ama hep hata veriyor. modemi aç kapa güvenlik duvarında izin ver yeniden yükle proxy ayarını kontrol et gibi dediği seçeneklerin hepsinde aynı şey değişmiyor. Google chrome fire fox hepsini denedim sonuç aynı. İşletim sistemim vista ne yapmam gerekiyor çıldıracağım ne yapsam olmadı. :((

süreklihttp://www.localhost.com:32400/manage/ diye bir yere bağlanmaya çalışıyor ama sayfa oluşmuyor hata veriyor.

Sevgili freexman halen bu sorun devam ediyor. ekli resimdeki bağlantı sıfırlandı hatası devam ediyor. Nasıl bir çözüm öneriyorsunuz? Teşekkürler.

Plex forumlarına baya bakındım ama böyle bir sorunla karşılaşan birine denk gelmedim. Sağ altta nod 32 açık sanırım onu kapatıp tekrar deneyin. Bir de adres çubuğunuzda yazan adres bendekinden farklı, şu şekilde deneyin ;
    "http://localhost:32400/manage/index.html "

• quote:

Orijinalden alıntı: freexman

quote:

quote:

Plex forumlarına baya bakındım ama böyle bir sorunla karşılaşan birine denk gelmedim. Sağ altta nod 32 açık sanırım onu kapatıp tekrar deneyin. Bir de adres çubuğunuzda yazan adres bendekinden farklı, şu şekilde deneyin ;

Yanıt için çok teşekkür ederim. Akşam eve gider gitmez deneyeceğim. Dün gece şirket laptopuma programı kurdum sorunsuz çalıştı. wireless ile bağlandım. LG'ye de network kablosundan modeme bağlandım herşey sorunsuz çalıştı. Ancak ben desktopum üzerinden bağlanmak istiyorum. Şirket lap top her zaman evde olmuyor. Ayrıca Desktop ve LG TV yan yana duruyor çok kullanışlı.

Acaba kullandığım Windows Vista Starter işletim sistemi ile mi ilgili. Laptopta Win 7 kurulu. Geçen sene de salondaki TV'de bulunan WD Live TV cihazıma bu forumdan ne kadar destek alırsam alayım PC'deki dosyaları görmesini sağlayamamıştım. Bazen PC'yi görüyordu ama içine girmeye şifre isteyip kabul etmiyordu. Bir türlü forumdaşlarımız ona da çözüm bulamamıştı. Şimdi nedense bu Vista starter ile ilgili olması olasılığını düşünmeye başladım.

Ben o adresi yazmıyorum. Sizin dediğiniz gibi sağ alt köşedeki plex simgesine tıklayıp Media Manager'i sçince explorer kendiliğinden o adres ile açılıyor. Ben de farketmiştim elle düzeltip yazdığınız şekilde deniyorum ama yine de aynı bağlantı hatasını veriyor. Bir de Nod32'yi kapatım deneyeyim akşam eve gidince. Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanıt için çok teşekkür ederim. Akşam eve gider gitmez deneyeceğim. Dün gece şirket laptopuma programı kurdum sorunsuz çalıştı. wireless ile bağlandım. LG'ye de network kablosundan modeme bağlandım herşey sorunsuz çalıştı. Ancak ben desktopum üzerinden bağlanmak istiyorum. Şirket lap top her zaman evde olmuyor. Ayrıca Desktop ve LG TV yan yana duruyor çok kullanışlı.

Acaba kullandığım Windows Vista Starter işletim sistemi ile mi ilgili. Laptopta Win 7 kurulu. Geçen sene de salondaki TV'de bulunan WD Live TV cihazıma bu forumdan ne kadar destek alırsam alayım PC'deki dosyaları görmesini sağlayamamıştım. Bazen PC'yi görüyordu ama içine girmeye şifre isteyip kabul etmiyordu. Bir türlü forumdaşlarımız ona da çözüm bulamamıştı. Şimdi nedense bu Vista starter ile ilgili olması olasılığını düşünmeye başladım.

Ben o adresi yazmıyorum. Sizin dediğiniz gibi sağ alt köşedeki plex simgesine tıklayıp Media Manager'i sçince explorer kendiliğinden o adres ile açılıyor. Ben de farketmiştim elle düzeltip yazdığınız şekilde deniyorum ama yine de aynı bağlantı hatasını veriyor. Bir de Nod32'yi kapatım deneyeyim akşam eve gidince. Teşekkürler.

Ne yazık ki yine değişen bir şey yok. Bu adresle de nod32 yi devre dışı bırakarak da sonuç değişmedi

• Merhaba,

Sorun düşündüğüm gibi işletim sistemiyle ilgiliymiş sanırım. Bilgisayarı formatlayıp Windows 7 kurdum ve sorunsuz Plex ile bağlantı sağlandı. Teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşlar.bende wın7 var.ethernet kablosundan tvye bağlı.programları kurdum sıkıntısız bir şekilde ve filmleri tanıttım.ama lw570s tv bağlanamıyor.tekrar ara dediğimde win7 şeklinde görüyor ok diyorum sonra bi müddet arayıp sonra yine bağlanamıyor.zyxel p660n-t1a kullanıyorum modem olarak.plex olayını yeni keşfettim.yardımcı olun.çok güzel bir nimet,faydalanmak istiyorum.
  • 42 ld 550 tv de bu olay yapiliyormu acaba
  • Arkadaşlar bağlantı hızı konusunda yeni birşey farkettim yüksek boyutlu dosyaları wireless üzerinden gönderirken modemdeki şifreleme türü aktarım hızını oldukça düşürüyor (wpa-psk2 seçtiğimde hız 600k ya kadar indi). Dolayısıyla bende modemdeki tüm şifrelemeleri iptal ettim, mac adresi filtreleme ve ssid gizleme metodlarını kullanmaya başladım. Bu şekilde aktarım hızı 3-4mb civarına çıktı ki bu hızda 12gb civarı bir filmi izlemek için oldukça yeterli. Wirelessi tamamen şifresiz kullanmak pek güvenilir bir yöntem değil ama film izlerken tercih edilebilir.

Not: Bu yazdıklarım modem-pc arası bağlantıyı wireless ile modem-tv arası bağlantıyı kablo ile yapanlar için geçerlidir.
  • Ya arkadaşlar LW 5500 serisine sahibim windos 7 işletim sistemi kurulu tüm ayarları yukarıda tarif edildigi şekilde yaptım modemle tv yi cablo ile baglıyorum fakat tvden medya baglantılarına tıkladıgımda pc yi göremiyorum ve plx in kurulu olmadıgı gibi bişeyler söylüyor sizce nerde hata yapıyorum yukarıda anlatılanların dışında bişey yapmak gereklimi
  • Arkadaşlar saçma da olsa bir soru soracağım.

Plex ile bir film izlerken, filmi TV kendi kodekleriyle mi çözüyor? Yani pcyi sadece depolama aygıtı olarak mı kullanıyor? Bu durumda tv'nin kodek desteğinin geniş olması gerekiyor değil mi?

Yoksa film pc tarafından çözülüp yanlızca TV'de oynatılmış mı oluyor? (gerçi bu durumda pcyi tvye hdmi ile bağlamakla aynı hesaba gelmiş oluyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 16 Mayıs 2012; 22:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Arkadaşlar saçma da olsa bir soru soracağım.

Plex ile bir film izlerken, filmi TV kendi kodekleriyle mi çözüyor? Yani pcyi sadece depolama aygıtı olarak mı kullanıyor? Bu durumda tv'nin kodek desteğinin geniş olması gerekiyor değil mi?

Yoksa film pc tarafından çözülüp yanlızca TV'de oynatılmış mı oluyor? (gerçi bu durumda pcyi tvye hdmi ile bağlamakla aynı hesaba gelmiş oluyor)

Oynatacağın filmin kodekleri tv için uygunsa pc hiçbir işlemi yapmıyor sadece depolama görevi görüyor. Ama örneğin dts sesli bir film oynatırsan pc sesi ac3 olarak tekrar kodluyor ve tv ye yolluyor, tv de ac3 ü çözüyor.
  • quote:

quote:

Oynatacağın filmin kodekleri tv için uygunsa pc hiçbir işlemi yapmıyor sadece depolama görevi görüyor. Ama örneğin dts sesli bir film oynatırsan pc sesi ac3 olarak tekrar kodluyor ve tv ye yolluyor, tv de ac3 ü çözüyor.

Anladım hocam, peki bu işi eş zamanlı olarak mı yapıyor? Yani film oynarken aynı anda dtsyi ac3'e çevirip mi yolluyor?

Bir de şunu sorayım, 720p filmleri takılmadan oynatan (görüntü filtreleri uygulayıp görüntüyü güzelleştiren splash player yada neuview ile kullanıyorum) bir pc'm var, ancak 1080p filmlerde yazdığım sağlam cpu gücü isteyen playerlarda makine zorlanıyor.

TV'nin çözemediği 1080p bir filmim olursa, bunu pc çözecek plex sistemiyle değil mi? O zaman pc'den kaynaklı aynı zorlanmayı yaşarmıyım yoksa plex bunu bir şekilde gideriyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 17 Mayıs 2012; 15:54:46 >

• up
  • Lg 50 pm6800 de plex media uygulamsini iphone veya ipadde nasil kullanabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Anladım hocam, peki bu işi eş zamanlı olarak mı yapıyor? Yani film oynarken aynı anda dtsyi ac3'e çevirip mi yolluyor?

Bir de şunu sorayım, 720p filmleri takılmadan oynatan (görüntü filtreleri uygulayıp görüntüyü güzelleştiren splash player yada neuview ile kullanıyorum) bir pc'm var, ancak 1080p filmlerde yazdığım sağlam cpu gücü isteyen playerlarda makine zorlanıyor.

TV'nin çözemediği 1080p bir filmim olursa, bunu pc çözecek plex sistemiyle değil mi? O zaman pc'den kaynaklı aynı zorlanmayı yaşarmıyım yoksa plex bunu bir şekilde gideriyor mu?

Eş zamanlı olarak yapıyor, yani önce bütün sesi ac3 e çevirmeyi beklemiyorsun. Kullandığın görüntü filtrelerini plexin kullanacağını zannetmiyorum. Ama kendi forumlarında pc yi zorlıyacak boyuttaki filmlerin tv de zaman zaman loading ekranı görmeye sebep olduğunu okumuştum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dvmvolkan

Lg 50 pm6800 de plex media uygulamsini iphone veya ipadde nasil kullanabilirim.

Elimde herhangi bir ios cihaz olmadığı için deneme fırsatım olmadı. Plexin kendi forumlarında belki yardım bulabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dvmvolkan

Lg 50 pm6800 de plex media uygulamsini iphone veya ipadde nasil kullanabilirim.

Elimde herhangi bir ios cihaz olmadığı için deneme fırsatım olmadı. Plexin kendi forumlarında belki yardım bulabilirsin.

App uygulamasi var indirdim ama baglanti sagliyamadi...gene tesekkurler,,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Eş zamanlı olarak yapıyor, yani önce bütün sesi ac3 e çevirmeyi beklemiyorsun. Kullandığın görüntü filtrelerini plexin kullanacağını zannetmiyorum. Ama kendi forumlarında pc yi zorlıyacak boyuttaki filmlerin tv de zaman zaman loading ekranı görmeye sebep olduğunu okumuştum.

Anladım hocam son bir soru olarak,

konuda wireless yerine kablo ile bağlanmanın daha sağlıklı olduğunu yazmışsınız, özellikle büyük boyutlu filmlerde.

Peki 100 mbitlik standart ethernet bağlantısı yeterli geliyor mu? Yoksa 1000lik gigabit bağlantı mı gerekli? Takılmadan oynatmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 21 Mayıs 2012; 11:16:07 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.