Şimdi Ara

PLC kurulu bir sisteme uzak erişim mümkün müdür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, PLC, HMI ve ethernet switch'den oluşan bir sistemimiz var, ankara dışında kurulu. Bu sisteme ankaradan erişmek istiyorum, ethernet switch yerine modem kullanarak ve bu modeme statik IP ile internet bağlayarak erişebilir miyim?

Yapmak istediğim, Ankarada PC'den Ankara dışındaki PLC ye erişerek ayarlarını değiştirmek. PLCde herhangi bir işletim sistemi yok, kendi yazılımı var.

• Hocam Merhaba,

Bir sorum olacak, PLC bir bilgisayara mi bagli?

Yoksa uzakten erisim icin static ip yeterli, eger static ip'ye para vermek istemezseniz, DDNS ile de dinamik ipler'e ulasiliyor, fakat bu hizmet de parali. Hangisi ucuzsa tercih edilebilir.
  • Merhaba,

PLC bilgisayara bağlı değil, kendisi bir bilgisayar sayılır ama işletim sistemi yok. Sistemde bilgisayar yok.

Statik IP'yi müşteriden talep edeceğim, fiyatı ne kadardır ki, daha önce hiç işim olmadı.
    Birde herhangi bir modem yeterli midir yoksa VPN desteği falan olması gerekir mi acaba?

Yanıt için teşekkür ederim.
  • Merhaba;

PLC nin olduğu lokasyonda öncelikle bir statik IP olmalı (Tüm ISP lerde aylık 10TL civarında)ayrıca bu statik IP ye ulaşabileceğin SSL veya IPsec VPN yapabileceğin modem veya firewall olmalı. (Ortamda Windows server var ise Routing and Remote Acces ile VPN kurabilirsin)

Bulunduğun herhangi bir yerden SSL veya IPsec VPN ile bağlantı sağlayıp PLC nin local IP sine kendi yazılımı ile erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.