Şimdi Ara

Plazmadan lede geçiş ve tv tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pen panasonic 50gw30 kullanıcısıyım.

Bu TV'yi ikinci el almama rağmen sorunusuz bir şekilde yıllardır kullanıyorum.

Ama yeni evimde 50 inch yaklaşık 5 metre izleme mesafesi için küçük kalıyor.

Ancak artık maalesef plazma tv yok ve 65 inch ölçüsünü düşündüğüm için sony, samsung,lg ve philips (öncelik sırasına göre sıralamam budur)üzerinde yoğunlaştım.

Açıkçası ilk tercih olarak ta sony kd 65xd8505i düşünüyorum. Tercihim doğru mu bilmiyorum ama benim için olması gerekli özellikler:

100 Hz olması
    HDR olması
    Plazmadan sonra özellikle futbol izlerken beni üzmemesi.

Sizlerin de bu konuda görüşlerini ve 5.000 TL gibi bir bütçe ile (garantisi devam eden ikinci el de olmak üzere) tavsiyelerini almak isterim.

• Aynı durumdayım bende de PANASONIC TX-P46ST33E plazma mevcut.
    Sorunsuz kullanıyorum, ama 4k arayışı içindeyim.
  • Panasonic 50GW30 dan 4K televizyon olarak geçen sene sony 55XD8505 geçiş yaptım.televizyondan genel olarak memnunum sizi maç yayınlarında üzmez.4k görüntüler çok güzel.İlk başlarda plazmanın görüntüsünü çok ararsınız fakat zamanla gözünüz alışıyor ve güzel gelmeye başlıyor.Sonyi alınca plazma boşa çıktı satılığa çıkardım fakat sonradan vazğeçip yatak oadasına koydum arada açıp seyrediyorum.Plazmadaki görüntü maalesef şu anda hiç bir televizyonda yok fakat teknolejiye uymak gerekiyor.
    Not:plazma varken 100 tl altına düşmeyen elektrik tükemimim 80 tl üstüne çıkmamaya başladı.
  • Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.
  • Plazmadan led e değil oled e geçerseniz daha iyi olur.Oledler şuan çok pahalı alınacak seviyede değil fiyatlar ama 1 2 seneye düşecektir.
  • Plazma Gaz teknolojisi nasıl olurda led panelden daha iyi görüntü verir aklım almıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sıze yakında 65 de kucuk gelır bence prjektor alın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.