Şimdi Ara

Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
89.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence önemli bir diğer nokta ise eğer ayaklı olarak kullanılacaksa bile bir şekilde duvara sabitlemek lazım, güvenlik açısından. Unutmayalım ki bundan yaklaşık bir iki sene önce bu tarz bi lcd-plazma televizyon küçük bir çocuğun üstüne düşüp ölümüne sebep olmuştu.

Allah korusun ...
  • tamam duvara monte edilecek ise kabloları nasıl saklayacagız?
  • Ben evimde kullandığım şekliye göstereyim. (Fotoğraf çok iyi çekim olmadı ama fikir verir.)

Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ?

Fotoğraftan da anlaşılacağı gibi, televizyonun altına plazma ünitesi, tv ünitesi veya duvar ünitesi şeklinde adlandırılan bir konsol yaptırılıp kablolar bu konsolun arkasında saklanabilir. Hazır satılanları da var, kendiniz çizip bir marangoza da yaptırabilirsiniz. Çok şık modeller çıkıyor.
    Şu anda benim kullandığım yemek odası takımının bir parçası olan konsol, bu konsolu plazma ünitesi gibi kullanıyorum. Bu bile idare ediyor, ancak yaklaşık 20 gün içinde ben de kendim çizip bir marangoza adamakıllı bir plazma ünitesi yaptıracağım.

Bir örnek olması için internette bulduğum, bana şık gelen bir modelin resmini koyayım. Zevler tartışılmaz tabii, dediğim gibi siz kendiniz bir model çizebilirsiniz.

Umarım bir fikir vermiştir.

• ünite süperde teybin tepede işi ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: sk79

ünite süperde teybin tepede işi ne

Evet, bence de saçmalamışlar orda.
    Bir de bence alt kısımda uydu alıcı, DVD oynatıcı v.s koymak için bir bölüm olmalı..
  • dostum dvd player,uydu vs bunları allta gördüğün çekmeceli bölüme koymuş olabilirler ben böyle bir ünite görmüştüm karşıdan baktığında çekmece ama çektiğinde yukarıdan aşşağı açılan ve bölmeyi gizleyen bi kapak olduğunu gördüm altındaki çekmeceyede cd,dvd rafları wardı çokta hoştu ama bu resimde anlattığım gibi olsa bile bence o bölüm ünitenin ortasında tv nin tam alında olmalıydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sk79

dostum dvd player,uydu vs bunları allta gördüğün çekmeceli bölüme koymuş olabilirler ben böyle bir ünite görmüştüm karşıdan baktığında çekmece ama çektiğinde yukarıdan aşşağı açılan ve bölmeyi gizleyen bi kapak olduğunu gördüm altındaki çekmeceyede cd,dvd rafları wardı çokta hoştu ama bu resimde anlattığım gibi olsa bile bence o bölüm ünitenin ortasında tv nin tam alında olmalıydı

Bence de tam altında olmalıydı.
    Ayrıca sizin dediğiniz gibi çekmece içinde DVD Player, uydu alıcı olur mu acaba? Bu cihazlar çekmecenin içinde ısınıp zarar görmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 13 Mart 2008; 8:41:41 >
  • Kablo olayını çözebileceksen duvar derim...
  • Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama eğer nemli bir bölge değilse yaşadığınız ortam ve tozdan şikayetciyseniz kesinlikle duvara monte ettirmeyin. Plazma aşırı ısınır ve civarındaki tozları direk kendine çeker, ayrıca bunları bir güzel yakar. 1 sene sonra o duvarın halini düşünmek bile istemem. Simsiyah olacaktır. Bunu gözardı etmeyin...
  • Ben de Tv stantı tasarlıyorum bu aralar.. Antalyada istediğim tarzda bir stant bulamadığım için çizip yaptırmayı düşünüyorum.. Nette baya araştırdım örneklerini gerçekten çok şık stantlar var yurt dışında.. Neredeyse 10 a yakın mobilyacı gezdim ama istediğim tarzda şık ve klasik bir stant bulamadım..

Gerçekten çok güzel stantlar var mesela aklıma şimdilik ilk gelenler..

Bence bu tarz özellikle birinci ve dördüncü resimdeki tarzda bir stant alınıp ya da yaptırılıp Tv de stsntın biraz ustune duvara monte edilir cok sık duuyor.. Eger duvara monte edemem derseniz tabiki dorduncu resimdeki gibi stantın ustune de koyabilirsiniz..

Ayrıca bence de uydu Dvd player ve reciever gibi aletleri stantın icine yerlestirmek cok daha mantıklı.. Bu yuzden en azından stanttaki bolmelerin en az uc tanesinin onu acık olursa cok iyi olur diye dusunuyorum.. digerleri tabiki cekmece ya da acılır kapanır kapak seklinde de tasarlanabilir..

Bunlar da benim tasarımım.. Bu tarz bir home cinema olusturmayı dusunuyorum.. Tv ve stant dısında geri kalan ekipman tamam..
    Bu aralar mobilyayı aradan cıkarıp Tv yi de iyice arastırıp 40" samsung ya da sony lcd almayı dusunuyorum bakalım..

Bu arada arkadaslar diger konuda da sordum lcd secimimde yardımcı olursanız sevinirim..

Konu burada...
    http://forum.donanimhaber.com/m_21819118/mpage_1/key_//tm.htm#21823533

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 13 Mart 2008; 13:58:32 >

• çekmeceden kastım cihazları gizleyen bir kapak ve stand-bydaki cihazın fazla ısı üreteceğini sanmıyorum zaten çalıştıracağınızda kumandayı kullanabilmek için kapağı açmakta gerekeceği için yine ısı olmaz tahminim fikir vermesi açısından bikaç resimde benden

•  Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ?

Arkadaşlar ben televizyonu normalde duvara monte ettirdim. ancak altı boş kaldı.. bu modeli kablo kalabalığı ortadan kalkısın ( ortadakii direkle ) altına dvd onun altına uydu recver yanlarına ileride ses sistemi v.s koymak için düşünüyorum fiyatı 500 ytl civarı ( hepsiburada'da ) bunu nasıl ucuza bulabilirim...

netde veya izmirde uygun fiyata nerden bulabileceğim hakkında yardımcı olabilirseniz minnettar olurum...
    Bu kadar raflı olması benim işime geliyor bazen notebooku bağlıyorum
    veya bunu yaptırabilirmiyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 14 Mart 2008; 11:10:49 >
  • Duvara tabiki

• quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Ben de Tv stantı tasarlıyorum bu aralar.. Antalyada istediğim tarzda bir stant bulamadığım için çizip yaptırmayı düşünüyorum.. Nette baya araştırdım örneklerini gerçekten çok şık stantlar var yurt dışında.. Neredeyse 10 a yakın mobilyacı gezdim ama istediğim tarzda şık ve klasik bir stant bulamadım..

Gerçekten çok güzel stantlar var mesela aklıma şimdilik ilk gelenler..

Bence bu tarz özellikle birinci ve dördüncü resimdeki tarzda bir stant alınıp ya da yaptırılıp Tv de stsntın biraz ustune duvara monte edilir cok sık duuyor.. Eger duvara monte edemem derseniz tabiki dorduncu resimdeki gibi stantın ustune de koyabilirsiniz..

Ayrıca bence de uydu Dvd player ve reciever gibi aletleri stantın icine yerlestirmek cok daha mantıklı.. Bu yuzden en azından stanttaki bolmelerin en az uc tanesinin onu acık olursa cok iyi olur diye dusunuyorum.. digerleri tabiki cekmece ya da acılır kapanır kapak seklinde de tasarlanabilir..

Bunlar da benim tasarımım.. Bu tarz bir home cinema olusturmayı dusunuyorum.. Tv ve stant dısında geri kalan ekipman tamam..
    Bu aralar mobilyayı aradan cıkarıp Tv yi de iyice arastırıp 40" samsung ya da sony lcd almayı dusunuyorum bakalım..

Bu arada arkadaslar diger konuda da sordum lcd secimimde yardımcı olursanız sevinirim..

Konu burada...
    http://forum.donanimhaber.com/m_21819118/mpage_1/key_//tm.htm#21823533

mutu07
    Tavsiye Bütçene göre değişir
    SAMSUNG LE40S81B 102 EKRAN, altın uçlu scart ile digitürk bağlı çok memnunum. LCD'den ne bekliyorsun buda önemli. Ben TV ve film için aldım. Gerçekten çok memnunum. Ha birde araştırdıkça kafan karışır. Git gör al.

• quote:

Orjinalden alıntı: yumyan

Duvara tabiki

Benim evim şuan tadilatta, bende televizyonu duvara montajlamayı seçtim ve arkadaşın kullandığı kablo kanalını duvarın içine gömdürdüm, iki ucunada boat koydurdum ve plazmanın tam altına gelecek bir de priz var. Geri kalanlar (uydu kablosu, kablotv kavlosu) kablo kanalının diğer ucuyla beraber yerde tam tv ünitesinin(yerden yüksekliği 40cm) arkasında kalacak şekilde. Bende böyle bir çözüm buldum.

• Bu da benim stand..Yukardaki bir örneğe oldukça benziyor. Umarım bir fikir verir..

• Arkadaşlar, TV Unitelerinizin buraya resimlerini koymanız, yeni TV sehpası veya ünitesi alacak insanlara çok yardımcı olacaktır.

Bence bu konu başlığını okuyan tüm arkadaşlar kendi standlarının ve hatta diğer yabancı forumlardan da görüp hoşlarına giden LCD/Plasma ünitelerinin/sehpalarının resimlerini buraya koysun ki herkes için tek bir konu başlığı altında, güzel bir kaynak haline gelsin. Tüm yeni sehpa alacak insanlara hem dizayn, hem malzeme hemde duvara mı, sehpaya mı sorgulamalarında bir fikir verebilmesi dileğiyle....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Escape

Arkadaşlar, TV Unitelerinizin buraya resimlerini koymanız, yeni TV sehpası veya ünitesi alacak insanlara çok yardımcı olacaktır.

Bence bu konu başlığını okuyan tüm arkadaşlar kendi standlarının ve hatta diğer yabancı forumlardan da görüp hoşlarına giden LCD/Plasma ünitelerinin/sehpalarının resimlerini buraya koysun ki herkes için tek bir konu başlığı altında, güzel bir kaynak haline gelsin. Tüm yeni sehpa alacak insanlara hem dizayn, hem malzeme hemde duvara mı, sehpaya mı sorgulamalarında bir fikir verebilmesi dileğiyle....

Evet bunu ben de dusundum aslında.. Yonetime bunu soylesek ve bir ust konu olusturulsa cok iyi olur.. Yurt dısındaki ve icindeki bircok forumda butur sabit baslıklar mevcut..

Herkes kendi evinde kulladığı sistemlerin fotografını koyabilir ayrıca internetten bulduğumuz ve hosumuza giden stant ve sistem fotograflarını da paylasabiliriz.. Benim elimde hatırı sayılır miktard stant resmi muvcut..

Boş bir zamanımda olmazsa boyle bir baslık acabilirim.. Veya baska bir arkadaşımız acsın biz de ellerimizdekini ve evlerimizdeki sistemleri paylasalım.. Bu tur bir baslıgın yeni sistem alıcak arkadaslara cok faydası olacagına inanıyorum..

• bence masa daha kullanışlı cd leri filan koyarsın etraf daha derli toplu gözükür
  • duvar kalıcı sehpa geçici:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.