Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.220
Cevap
36
Favori
197.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 421
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 36
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Perro_De_Levantamiento (426 mesaj) Celephais (335 mesaj) MortalRide (266 mesaj) Playstation5 (243 mesaj) Phoneix-34 (236 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3399 mesaj) Mobil (1699 mesaj) Mini (122 mesaj)
  • @
70 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Playstation Genel Bölümü >> PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

Bende tasarım olarak daha çok beğendim, bakma bende hala bir karar veremedim her iki konsolla da alakalı aklıma takılan çok şey var
    1-Artık coil whine dan bıktım, eğerki ps5 alırsam 4. Cw li PS im olacak
    2-Ps5 de "Hot Memory" mevzusu büyümeye başlıyor, özellikle Hindistan vs gibi sıcak iklimlerde yan kapakları takmayın diyorlar. Soğutucu bloklar üst ve alt tarafta bulunan ram lere temas etmiyor, ram ler 95 dereceleri görüyor
    3-SeriesX in bu performans düşüklüğü ne zamana kadar devam edecek. Microsoft açıklama yapıp yapıp duruyor ama göreceğiz
    Aslında en güzeli iki konsolu da şimdi almamak o yüzden kafam şu an çok rahat, minimum 8-9 ay bekleyeceğim. Belki yeni kasa ps5 de CW ve Hot Memory mevzusu çözülür, SeriesX daha optimize çalışır falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piyade_Nefti -- 30 Kasım 2020; 2:34:5 >
    |
    |
    RakıFeller kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Ultrawide monitörler Yeni nesil konsollar da ultrawide çalışıyor mu ? Bilgisi olan varmı ya da elinde UW monitor olup deneyebilecek ?
    |
    |
  • Binbaşı
    1234 Mesaj

Biz aslında olayı tatlıya bağlamıştık ama daha ayrıntılı bilgiler edinmek her zaman daha iyidir.

Şu "yasaldır - yasal değildir" olayı üstüne çok düşünmedim açıkcası. Dediğiniz doğru olabilir hatta doğrudur zira Ps "hoop sen benim oyunlarımla nabıyon bilader" diyebilir. Ancak şuanda baya oynanıyor Ps oyunları xBox'ta.

Ha şu mekanik, teknolojik v.b gelişimi doğrudan görmek istemek bir tercih meselesidir. Bizde tartışmamızı bu noktada bitirip tatlıya bağlamıştık. :)

edit: İtiraf edin arkadaşlar. Cortana çoooooook güzel be.......... :))))))))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddnet -- 30 Kasım 2020; 2:30:38 >
    |
    |
    MortalRide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Peki şey hakkında ne düşünüyorsunuz 2013 te yeni seri konsollar çıkarken olan kronik hatalar bu XSX ve PS5 için çıkar mı sizce ? Valla Almanyadan alicağım 1 yıl garanti olacak ondan sonra bozulursa kafayı yerim
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

O olayı oğuz sasi den duydum o öyle kalırsa XSX satışlarına çok katkısı olur
    |
    |
    ddnet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Revrain

Arayüz 1080P olsun kimseye batmaz sen sıkma canını 1080P olmasının değerini gelecekte göreceksiniz bunun yanında arayüz karmaşık demissiniz ama kullandığım en basit ve kullanıcı dostu arayüze sahip ps4'ten kat kat iyi ps5 arayüzünü kullanmadım ama sony yamuk yumuk garip birsey yapıyor

Game pass olayını yine anlamayı başaramayıp 2 3 yıllık oyun diyorsunuz aynen kanka ondan diyorum size laftan anlamıyorsunuz çünkü

Bakalım başka kol konusunda en devrimsel derseniz katılırım ama devrim değil devrimsel en iyi deme şansınız yok en ergonomik falan olduğunu savunmayın komedi olur

Konsola özel oyun yok diyorsunuz hocam nasıl yok ps5 veya ps4'u açın mağazaya girin forza horizon yazın bakayım çıkıyor mu çıkmıyorsa özel oyun yok diyemezsiniz

En çok satan en çok rağbet görsün o konuda sıkıntı yok xbox bir tık geride kalsın bol bol çalışsın benim işime gelir ama şunu aklınızda tutun XBOX360 ps3'ten az sattı ama nesilin kazananı daha fazla gelir getirdiği için 360 oldu her zaman konsol satmak önemli değil şirketler kar etmiyor konsol satışından hizmet ve oyun satabilmek önemli bu konuda kusra bakmayın ama xbox daha önde duruyor hizmet konusunda

Bakıyorum yazdıklarınıza şimdi pekte dişe dokunur birsey yok öne geçirecek ps5'i

Alıntıları Göster

Xbox 360 gelir getiren değil kopya ve 3K olmasaydı piyasadan kalkacak konsoldu. 1 yıl geç, daha pahalı çıkan PS3'ten fark yemişken ''Satış önemli değil'' ''Gelir var'' deme komik oluyor.

Eve herhangi bir Xbox konsolu sokmadan oynanan oyun konsola özel oyun değil; multiplatformdur. Eve PlayStation sokmadan oynayamadığın her oyun konsola özel oyundur.

Gears of War 2 = Konsola özel oyun, gibi.

|
    |

• Teğmen
    102 Mesaj

Teşekkür ederim,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Revrain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    572 Mesaj
    Her ne kadar konu ismi Playstation vs Xbox olsa da her iki tarafın da ortak beklediği bir oyun Cyberpunk 2077.Yeni bir video paylaşılmış ingilizce bilen arkadaşlar için faydası olur diye düşündüm.

https://www.youtube.com/watch?v=yQls9Ve9UEE&feature=youtu.be
    |
    |
  • Binbaşı
    1234 Mesaj

bende ondan duydum, sonra arştırdım. hakikaten öyle bir olay mevcut. Ama Ps farkettiğinde ne olur bilemiyorum.

|
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Bence asıl farkı CB77 koyar gibi arada çok görüntü farkı olursa yazık düşük görüntü verene Ama Microsoft şey demişti Sony bizden önce ulaştı donanımlara falan diye
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Şu an varya 5000-6000 TL verip de rtx3070 almış kalan parayla da cyberpunk a preorder çeken PC sahipleri bize arkalariyla gülüyor :(
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Şu XSS ve PS5 Digital arasında kalan olursa PS5 Digital i seçsin en mantıklısı
    |
    |

Her iki konsolda da çıkarken yeni jenerasyon olarak çıkmayacak hocam oyun. Yani SeriesX de onex gibi i ps5 de de PS4 pro gibi çalışacak diye biliyorum
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

Ben hem PC hem XSX (büyük ibtimal ) düşünüyorum şuan 2070s kullanıyorum 3080/6800xt ikilisinden birini alicagim ama arkamla gulmezdim merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RakıFeller -- 30 Kasım 2020; 2:39:5 >
    |
    |
    Piyade_Nefti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sen insaflı adammişsin :) bu arada tavsiyem rx6800xt, Nvidia neden hala 8gb VRAM de tutturdu anlamıyorum sırf o yüzden 6800xt alırdım ben olsam.
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

800 Euro civarına tutturabildigim 3080 ti olursa Nvidia seçerim AMD RT de baya gelişmesi lazım bende dolar kuruna güvenmiyorum son GPU upgrade im olacak zaten KYK ile alacağım 😂
    |
    |
    Piyade_Nefti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    572 Mesaj

Bence bir süre bekleyin.Amd'nin 6000 serisinin fiyatları düzenlenecek.Ayrıca şu an 6000 serisinin tam olarak oturmamış özellikleri var.En azından 2021 Mart'a doğru karar verseniz sizin açınızdan daha iyi olur.Bu arada vram'den kaynaklı ben de 6800xt'yi öneririm.Beklediğiniz sürede AMD'nin DLSS alternatifinin de çıkışı olur sanırım.
    |
    |

Ah o KYK nın geri ödemesi Bence 800euro ya 3080ti tutturursan mükemmel olur. Ben 3080 de 8k 70-80fps witcher 3 oynayanlar gördüm. Her zaman diyorum, PC si olanlar için özellikle bf, rainbow6, CoD, rdr, GTA gibi oyunlar ap ayrı bir zevk.
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj

Aynen DLSS alternatif i gelirse ve AMD arkasında durursa XBOX AMD den başka bişey kalmaz elimde INTEL/NVIDIA/SONY Goodbye derim herhalde uzun bir süre
    |
    |
    MortalRide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.