Şimdi Ara

Playstation VR | ANA KONU (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.818
Cevap
76
Favori
174.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gkhn06

usa psn de nightfall isimli bir paraşüt oyunu var muazzam bayıldım hemde free deneyin mutlaka

Şu 2 oyunda çok ilgimi çekti ne zaman çıkar acaba . Bu arada sony ne yaptı böyle ya. Kesinlikle fan değilim pekte sevmem sony markasını ama 2018 de hem vr hemde ps4 oyunlari acayip last us 2, gow4 , ghost of tsushima,

( spiderman hiç sevmem ama exuliseve olması ve fragman ilgimi çekti ) shadow of ktulu

kara , vr da stranger things , the inpatient , alvo, the london blood and truth vs vs cok para gidecek sanirim 2018 de

https://youtu.be/v5r-sl4yQQE

https://youtu.be/jENnZLtxkeI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• murmuro M kullanıcısına yanıt
    burada meselenin vr da değil ps4 te olduğunu görünce hemen ps4ü elden çıkardım ps4 pro aldım dolar yurodan dolayı fiyatlar dahada uçmadan. yani ps4ün zamanı bitmiş. mağazalar halen cayır cayır ps4ü satmaya devam ediyor millette isim benzerliğinden dolayı benzer makineyi daha uyguna aldığını zannediyor.

vr kapasitesi yüksek olmasına karşın ps4 makineden dolayı çöp gibi görüntü gösteriyor. ps4 pro, ps4 ten 2,2 kat daha güçlü. ona görede vr grafikleri daha iyi duruyor anlatılanlara göre.

cuh-zvr2 kodlu olan yeni vr ın avrupaya gelmesini bekliyorum. japonyada 1 ay oldu çıkalı. avrupa stoklarına yılbaşına doğru gelir diyorlar avrupalı hristoslar aralık 20sinde bayram tatili yapmaya başlarlar, tahminim aralık 1-2. hafta stoklara girer. zaten aralık indirimleri black friday falanda olur, artık yuro 15 lira olmazsa yurtdışından yoksa türkiyeden şöyle setli oyunlu falan bir vr edinmeyi planlıyorum.

ayrıca ps vr ın bilgisayarda çalıştığı videoları inceledim. sanki ps4 ten çok bilgisayar için alınabilir bir alet gibi geldi bana. neticede bilgisayarda vr isteyen 5-6 bin lira bayılmak zorunda. eğer ps vr alırsam baktım ps dede kullanamıyorum, bilgisayarıma bağlayacağım elite dangerous, gta5 falan atarım. hatta ps vr, ps4 için değil bilgisayar için daha alınabilir bir alet gibi geldi bana. daha çoğu bilgisayarı olan bunun farkında değil gibi geldi bana.

bu arada en merak ettiğim konu yeni seri ps4 vr cuh-zvr2 bilgisayarda çalışacakmı yoksa bir köftelik yapıp bunun önüne geçtiler mi? çünkü vr kutusunu yenilemişler... ve eski seri cuh-zvr1 ps4 vr ın kaskı yeni seri vr ın makinede çalışmıyormuş.

• ps vr ı bilgisayara bağlayan var mı acaba forumda??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

ps vr ı bilgisayara bağlayan var mı acaba forumda??

ben bağladım kardeşim. STEAM üzerinden de oyunları oynadım. hatta en son Titanic oyununu oynamıştım. ama gerçekten şu yazılanları okuyunca bir çok kişinin sorunlu olduğunu, ne istediğini bilmediğini, var olan teknolojiyi daha birebir test etmeden başkasının lafı ile hareket ettiğini gördükçe kendime "boş ver, sen kendi keyfine bak" demeden edemiyorum. alın, görün, keyfini çıkartın, araştırın, öğrenin, uygulayın. bu iş başkasının lafı ile olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

quote:

ben bağladım kardeşim. STEAM üzerinden de oyunları oynadım. hatta en son Titanic oyununu oynamıştım. ama gerçekten şu yazılanları okuyunca bir çok kişinin sorunlu olduğunu, ne istediğini bilmediğini, var olan teknolojiyi daha birebir test etmeden başkasının lafı ile hareket ettiğini gördükçe kendime "boş ver, sen kendi keyfine bak" demeden edemiyorum. alın, görün, keyfini çıkartın, araştırın, öğrenin, uygulayın. bu iş başkasının lafı ile olmaz.

bilgisayarda grafikler nasıl peki? ps4/ps4pro dakinden iyi mi?

youtubedaki videolarda ps4 + vr berbat duruyor ki bende test ettim gerçekten berbat grafikler vardı. meğerse ps4 ile vr oynarken tüm detaylardan kısıp kenarlara denk gelen bölgeleri 300x320 piksel grafiğe düşürüyormuş. ancak ps4 pro + vr da kısıtlama yok. sizde ps4 pro mu var yoksa düz ps4 mü?

bilgisayarda vr grafikleri pro dan falan daha mı iyi acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

quote:

bilgisayarda grafikler nasıl peki? ps4/ps4pro dakinden iyi mi?

youtubedaki videolarda ps4 + vr berbat duruyor ki bende test ettim gerçekten berbat grafikler vardı. meğerse ps4 ile vr oynarken tüm detaylardan kısıp kenarlara denk gelen bölgeleri 300x320 piksel grafiğe düşürüyormuş. ancak ps4 pro + vr da kısıtlama yok. sizde ps4 pro mu var yoksa düz ps4 mü?

bilgisayarda vr grafikleri pro dan falan daha mı iyi acaba?

kardeşim yazdıklarını okudum. sen ve senin gibi yaklaşımda bulunan arkadaşlar PSVR almasınlar.
    neyle kıyaslıyorsun görüntüyü? neye göre iyi neye göre kötü?

ben sana şu kadarını söyleyeyim. VR olayı HİSSİYAT OLAYIDIR. Amacı oyunu sana 4K vermek değil (ki bunu henüz yapabilen hiç bir gözlük yok) oyunun dünyasını sana hissettirmektir.
    şu anda hissiyat olarak ve en çeşitli oyun yelpazesi olarak PLAYSTATION VR'ın üzerine cihaz yoktur.

Bunu sana youtube dan izleyip, onun bunun yazdığını okuyan biri olarak değil
    birebir OCULUS RIFT - HTC VIVE ve PLAYSTATION VR gözlükleri sahibi olan biri olarak söylüyorum.

OCULUS ve HTC şuanda 2K görüntü veriyor. Ama sanma ki o oyunlarda senin Playstation 4 ün ile TV de oynadığın oyunlar gibi olduğunu.
    Onlarda kırpılmış, onlarda yumuşatılmış olarak gelecekler önüne.

Kimisi de tv de görüntüler daha net, kontrast daha canlı ama PSVR da bu yok diyor.
    Yani gerçekten bunu anlamak mümkün değil. TV nin ışığını geçtim şuan en dandik monitörün bile 250 CD/M2 kalitesinde panel ışığı vardır.
    Bu ışık PSVR ile gözünün dibinden sana verilse ne olur biliyor musun? Gözünü kurutur, iki güne adamı kör eder. Ama anlatabilmek ne mümkün :)

Sana kısaca şunu özetleyeyim kardeşim.
    Diyelim ki PSVR ın var ve elinde PS4 ile PS4PRO makinan var. Şuan piyasadaki oyunlarda PS4PRO ile PS4 e göre eeen fazla %10-20 daha iyi grafik alırsın.
    Yani PS4PRO da görüntü muhteşem ama PS4 de görüntü bunun yanında leş kalır gibi bir düşüncen olmasın. Neredeyse kafa kafayalar. (bende iki makinada mevcuttu. denedim)

En iyi oyunlar RESIDENT EVIL 7 - OCEAN DESCENT - ROBINSON - UNTIL DAWN - FARPOINT gibi oyunlardır. Bunun üzerine çok fazla ÇIKAMAZLAR!
    Belki PS4PRO bu performansı rahatlıkla ikiye katlar ama PS4 bu gücü ile o performansı çalıştıramaz ve SONY bu riski göze almaz.

PSVR ın gelecek en iyi oyunlarından biri BLOOD & TRUTH oyunudur. PSVR + PS4PRO bu oyunun grafiklerinin üzerine çıkamaz.

Ayrıca, asıl soruna cevap vereyim. Elindeki PC ne kadar güçlü olursa olsun PSVR da çalıştıracağın oyunlar da muhteşem olamaz.
    Çünkü PSVR'ın şuanki ekran çözünürlüğü 960p dir. Mekanik olarak, donanımsal olarak bunun üzerine zaten çıkamaz.

Sen RESIDENT EVIL 7 - OCEAN DESCENT - ROBINSON - UNTIL DAWN - FARPOINT - BLOOD & TRUTH oyunlarını lütfen birebir olarak dene.
    Öyle youtube falan değil, varsa imkanın git birebir gözünle gör dene. Beğenmezsen alma kardeşim. Çünkü senin istediğin ürün tahminen 5-10 seneye çıkar.

Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dante*

Kardeş ne dersen de boş o kan emiciler kazandığı paraya bakar 😁

2 gün önce birisi ps4 aldı alırken adam bana akıl verir gibi "ps4ün varken ps4 pro almaya gerek yok" dedi. ps4 ile ps4 pro aynı makineymiş (ps4ü satın aldığı yer) gerek yok ps4pro ya dediler bende ps4 aldım. dedi. şimdi gel bu adama anlat aradaki %220 lik farkı. hayırlı olsun dedim, ben biraz yeni teknolojiye meraklıyım yoksa dediğin doğrudur, dedim. ne moral bozacam daha yeni cebinden eski makineye 1300-1500 lira çıkarmış.

Playstation VR | ANA KONU

O değilde şu resmi görünce microsoft'a acıdım

Adamlar PRO ile yarışmak için 2 tane konsol çıkartmışlar

Xbox One'ıda eklersek 3 tane konsol yapmış adamlar yarışmak için..

Yazık ya bu kadar basit mi ? olmadı bidaha olmadı bidaha hoop bidaha

• peki ps vr bilgisayarda 90-120hz olarak mı çalışıyor? bilginiz var mı?

birde bilgisayar+ps vr, ps4pro+ps vr a kıyasla grafikler nasıl? bilgisayarda pro dan daha iyi diyebilir misiniz?

bu arada ben 960 kaliteye razıyım ancak ps4+vr da drive club oynarken 960 kaliteyi hiç göremedim.
  • quote:

peki ps vr bilgisayarda 90-120hz olarak mı çalışıyor? bilginiz var mı?

birde bilgisayar+ps vr, ps4pro+ps vr a kıyasla grafikler nasıl? bilgisayarda pro dan daha iyi diyebilir misiniz?

bu arada ben 960 kaliteye razıyım ancak ps4+vr da drive club oynarken 960 kaliteyi hiç göremedim.

PSVR da çalışan tüm oyunlar 120Hz dir. Çünkü ekran panel hızı 120Hz zaten.
    Lütfen Hz kavramını FPS kavramı ile karıştırma :)

120Hz çok kaliteli bir değerdir.
    Şuan medya marketlerde gördüğün 900Hz - 1200Hz denilen en iyi televizyonların bile gerçek panel hızları 100Hz'dir.

Sana senin için şöyle özetleyeyim madem, yüzde olarak puanlama yapacağım.

PSVR + PS4 ile VR oyunları oynarsan %70 performans alırsın.
    PSVR + PS4 PRO ile oyunları oynarsan %70-100 arası performans alırsın. (her oyun pro için uygun çıkmıyor ama gelecek oyunlar çıkacaktır)
    PSVR + PC ile STEAM oyunları oynarsan %50-70 performans alırsın.

Neden mi PC daha düşük. Çünkü PLAYSTATION için üretilen oyunlar PC de yok.
    PC de PSVR için üretilmiş 50 kadar oyun var ama hiç biri de PSVR + PS4PRO da oynayabileceğin bir FARPOINT, bir RE7, bir ROBINSON, bir OCEAN DESCENT olamaz.

Bu şuna benzer. Bende 6000 TL'lik bir kasa var. i7 işlemci + 32GB RAM + GTX1080 mevcut. donanım olarak PS4PRO yu tokatlar.
    ama PS4PRO da UNCHARTED var, LAST OF US var, UNTIL DAWN var, HORIZON var, DETROIT var, DAYS GONE var.
    Bu oyunların hiç biri PC de yok. Ben ne yapayım 6000 TL lik PC yi

olay bundan ibarettir.

maksimum zevk için
    PS4PRO + PSVR + AIM CONTROLLER + 2 adet MOVE CONTROLLER al.
    Sonra ilk oynayacağın oyunlar UNTIL DAWN + RESIDENT EVIL 7 + OCEAN DESCENT + FARPOINT olsun.

Ondan sonra oturup tekrar konuşalım. Anlarsın nasıl bir keyif olduğunu.

Ha sürekli DRIVECLUB dan bahsediyorsun. Araba yarışı merakın var ise,
    al OCULUS RIFT CV1 = 3500 TL
    al sağlam bir PC = 4000 - 5000 TL
    güzel bir de yarış koltuğu al = 1000 - 1500 TL
    birde LOGITECH G29 al vitesle birlikte = 2000 TL

sadece araba yarışı oyna :)

madem gerçeğinde gerçeğini istiyorsun başka şansın yok çünkü.

• bende koltuklar direksiyonlar hepsi var. gerçek hayattada kupam vs de var. şu anda ise en tehlikeli yaptığım aktivite evde elime bulaştırmadan bebek bezi değiştirmek. benim derdim tadını alarak evde iyi vakit geçirmek. hz ile fps yi biliyorum vr 90-120 arası deniliyor gerçekten iyi değer.

youtubedan vr bilgisayarda çalıştığını görünce elite dangerous ile vr videolarınada baktım çok hoş duruyor. ancak bilgisayarda %50-70 dediğiniz grafik olarak mı yoksa genel performans olarak mı? elite dangerous ta nasıl acaba bilgisayarda hiç tecrübeniz var mı?
  • quote:

bende koltuklar direksiyonlar hepsi var. gerçek hayattada kupam vs de var. şu anda ise en tehlikeli yaptığım aktivite evde elime bulaştırmadan bebek bezi değiştirmek. benim derdim tadını alarak evde iyi vakit geçirmek. hz ile fps yi biliyorum vr 90-120 arası deniliyor gerçekten iyi değer.

youtubedan vr bilgisayarda çalıştığını görünce elite dangerous ile vr videolarınada baktım çok hoş duruyor. ancak bilgisayarda %50-70 dediğiniz grafik olarak mı yoksa genel performans olarak mı? elite dangerous ta nasıl acaba bilgisayarda hiç tecrübeniz var mı?

PC de oyunlar daha yalın... Playstation için üretilen oyunların içeriği daha fazlaca.
    PC de mekanlar daha basit. Ama Playstation VR oyunlarında daha dolu, daha hoş.

mesela iki oyun örneği göstereyim.

PC + PSVR = World of Diving

PS4 + PSVR = OCEAN DESCENT

• Sony'nin PSVR Aim Controller için yürüttüğü bu aşırı kötü politikaya ne desem az. VR sahipleri için çıkardıkları aim controller birçok oyun sitesinden çok iyi puanlar aldı. İlk çıkardıkları farpoint oyunuyla birlikte tüm dünyada sınırlı sayıda satış yaptılar. Mayıs ayından bugüne kadar kaç ay geçti hala piyasada bu ürün bulunmuyor. Türkiye'ye ilk giriş yapan 100 ürününün çoğu karaborsacıların eline geçmiş, inanılmaz yüksek fiyatlara satmaya çalışıyorlar. Resmen kepazelik. Sony aim contoller uyumlu oyunları piyasaya sürmeye başladı ama cihazı bulamıyoruz ki alalım?

En son dün amazon.de üzerinden almaya çalıştım. İlginç bir şekilde hiçbiri Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Nasıl çözülecek bu işler gerçekten bilmiyorum. Bu cihazı yurtdışı, yurtiçi uygun fiyata alabilen varsa bana yol gösterebilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jokond

Sony'nin PSVR Aim Controller için yürüttüğü bu aşırı kötü politikaya ne desem az. VR sahipleri için çıkardıkları aim controller birçok oyun sitesinden çok iyi puanlar aldı. İlk çıkardıkları farpoint oyunuyla birlikte tüm dünyada sınırlı sayıda satış yaptılar. Mayıs ayından bugüne kadar kaç ay geçti hala piyasada bu ürün bulunmuyor. Türkiye'ye ilk giriş yapan 100 ürününün çoğu karaborsacıların eline geçmiş, inanılmaz yüksek fiyatlara satmaya çalışıyorlar. Resmen kepazelik. Sony aim contoller uyumlu oyunları piyasaya sürmeye başladı ama cihazı bulamıyoruz ki alalım?

En son dün amazon.de üzerinden almaya çalıştım. İlginç bir şekilde hiçbiri Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Nasıl çözülecek bu işler gerçekten bilmiyorum. Bu cihazı yurtdışı, yurtiçi uygun fiyata alabilen varsa bana yol gösterebilirse çok sevinirim.

kardeşim ürün ilk çıktığında Euro oldukça düşüktü ve şimdi tavan yaptı resmen. neden Euro dersen bizim pazarımıza da Avrupa'dan giriş yaptı bu ürün o yüzden.
    Şuan en uygun gittigidiyor sitesinde var. 599 TL olarak oyun + kontrolcü mevcut. ankara ve istanbulda sahibinden sitesi üzerinden 500 TL ye oyun + kontrolcüyü alabilirsiniz. yada hepsisony sitesine girip telefon ile mağazayı arayın. belli bir adete ulaşınca getiriyorlardı bir ara. biz öyle yaptık 15 kişi yüklendik ve 20-25 adet kadar getirdiler. bizim onlara ulaşmamız ve getirip bize teslim etmeleri 5-6 gün sürmüştü. bilgin olsun.

• jokond kullanıcısına yanıt
    Ben daha yeni almıştım farpoint+vr'ı oysa. Baktım kaldırmışlar.

Şöyle alabilirsin dostum Bravo team ile beraber. Ama 6 aralıkta gönderiliyormuş.

https://www.amazon.de/Bravo-Team-VR-VR-Ziel-Controller-PSVR/dp/B076M7KBLS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1510235620&sr=8-1&keywords=aim+vr+controller&dpID=41tOe169BnL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

• VR filan hikaye şuan.Beta bir ürünü kullanmaktan ileri değil.Hiç boşuna öyle övmeyin.
    Ne zaman en az full HD kalitesinde görüntü verir o zaman alınır.
    Cihaz çıkalı nerdeyse 1 sene olacak ortada 2-3 taneden başka premium oyun yok.

Denemeden karar vermeyin diyenlere.En az 700 tl verdim oyunlara.Çoğunuda kardeşlik yaptık.Lakin oyunların %80 çöp oyun.Geçen ay makineyi sattımda kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Ottoman

VR filan hikaye şuan.Beta bir ürünü kullanmaktan ileri değil.Hiç boşuna öyle övmeyin.
    Ne zaman en az full HD kalitesinde görüntü verir o zaman alınır.
    Cihaz çıkalı nerdeyse 1 sene olacak ortada 2-3 taneden başka premium oyun yok.

Denemeden karar vermeyin diyenlere.En az 700 tl verdim oyunlara.Çoğunuda kardeşlik yaptık.Lakin oyunların %80 çöp oyun.Geçen ay makineyi sattımda kurtuldum.

Ben de şu düşünceyi anlamıyorum. Siz beğenmeyebilirsiniz ama öyle anlatan arkadaşlar var ki kendileri beğenmeyince tüm Dünya' da , insanlıkta beğenmemeli . Beğenenler de yanlış biliyor tavırları bana tuhaf geliyor. Bir ürünü kimisi beğenir kimisi beğenmez. Ben de çok eleştirdim başta ama şu an 60 kadar yeni oyun gelecek Dünya'da 1 milyon adet satmış deniliyordu bugün bir kanalda. Alın oynayın geçin , beğenmezseniz satın. Zaten hiç bir eğlence teknolojisi ömür boyu kullanılmaz. Keyfinize bakın. Hiç almasaydınız da aklınızda kalacaktı. Ben şahsen çok memnunum ve beğeniyorum . Sonuçta 15 bin lik Vr sistemi toplayacak halimiz yok

• abidig kullanıcısına yanıt
    Ne PSVR nede 15 bin lik sistem isteyen diğerleri.Hiçbiri alınmaz kardeşim benim gözümde kardeşim.
    Ne zaman alımır dersen 400 değilde 100 euro ya satılırsa o zaman alınır işte
  • Psvr gözlüğünü kapadım ama makina çalışıyor hala nasıl kapatabiliriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Ottoman

Ne PSVR nede 15 bin lik sistem isteyen diğerleri.Hiçbiri alınmaz kardeşim benim gözümde kardeşim.
    Ne zaman alımır dersen 400 değilde 100 euro ya satılırsa o zaman alınır işte

forumda bu konuya girerek PSVR almak için cihaz hakkında gerçekten bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar
    ne yazık ki bu arkadaş gibilerinin yorumlarını da okuyorlar.

başından beri "kendiniz deneyimleyin" dediğimiz yorumlar ile
    "tüm vr'lar leş, makinayı sattım da kurtuldum, almayın, ne zaman 100 euro ya satılır o zaman alınır" gibi yorumların yan yana olduğu bir konu.

kuzey kore, güney kore gibiyiz gerçekten. PSVR için cidden bilgi almaya çalışan arkadaşlarımızın bu konuda vay haline diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 10 Kasım 2017; 10:55:32 >

• ps vr harika bir deneyim gelecek oyunları düşündükçe daha da heyecanlanıyorum

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.