Şimdi Ara

PlayStation Türkiye'yi Rekabet Kurumuna ve Cumhurbaşkanlığına Şikayet Ediyoruz! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
4
Favori
33.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
154 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli milli konsol isteriz şöyle oyunları 30 tl geçmesin hey yavrum hey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anormal olan Steamin fiyatları , normal olan PS nin fiyatları.
  • Böyle birşey yapmaya kalkarsanız PlayStation Store'dan bile mahrum kalma ihtimaliniz olur. Her gün birşeyler yasaklanırken kalkıp da şikayet ederseniz olacağı budur.

PlayStationı şikayet etmek yerine ekonominin bozulmasında payı olanlardan hesap sormayı deneyin.

Bakın burası çok önemli: sizin lehinize bir gelişme olmaz, olmayacak. Ama aleyhinize durum yaratılması ihtimali var.

• 16Kırmızı kullanıcısına yanıt
    PlayStation Store'dan mahrum kalmayız - PlayStation Türkiye'den mahrum kalırız - dijital bir altyapıyı kapatamazlar. Mahrum kalmak denirse PlayStation Türkiye işine de. Ben PlayStation US kullanmak istiyorum orası çok daha kârlı - ama Türkiye şubesi yüzünden kullanamıyoruz - varsın kapansın kaybolsun toz olsun gitsinler beceriksiz herifler.

Yukarıdaki herkesi de teker teker ekleyemedim buraya - Türkiye oyun sektöründe yıllardır editörlük yapan biri olduğumu belirttim yani burada sizlerden fazla hakimim satış rakamlarına ve stratejilerine. O yüzden bana gelip almayalım fiyat düşer mantığına ya da bölgesel fiyatlandırmalara laf etmeyin - böyle bir şey gayet mümkün dijital oyunlarda - yıllardır alım gücüne bağlı Hindistan - Rusya - Endenozya mağazalarında yapılıyor - Rusya'da bu sektör böyle oturmuş şekilde kaç yıldır. Kendi kendinize çelişiyorsunuz bazen arkadaşlar - herkes alıyor diyorsunuz; biliyoruz - sonra da gelip almazsanız düşmez diyorsunuz. Aral'ın ya da distribütörlerin de kutulu satışlarının da hitap ettiği bir kesim var - gayet farkında bunun bütün herkes.
    Geçen gün Fallout 76 satın aldım - Rusya üzeriden yaklaşık 37 dolara. Bir engelle de karşılaşmadım adres dışında (ki karşılaşılması gerek kredi kartını Rusya dışında kabul etmemeli lokalize olaylarda) - yani 59 avroluk bir oyunu 37 dolara alabildim. Rusya'da 59 avroya kaç kişi alır oyunu sizce? Yani gelip burada çok bilmişlik taslayabileceğinizi düşünüyorsanız kusura bakmayın - sizden daha çok hakim ve içindeyim bu işin. (en azından içindeydim)

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
  • Ben zabıtaya şikayet ettim. Denetlemeye gitmişlerdi ne oldu bilmiyorum.

• Aradığımız cevap olmasa da bir cevap gelmiş - size bırakıyorum yorumu.
  • plus a zam geliyor demiş

1 yıllık alın bence

• Topluca İngiltere'ye müracaat etmek lazım da takmazlar zaten.
  • en iyi cevap oyun almamak olur yada 60-70 TL den fazla vermeyin

ya oyunlar satmayınca Mustafa 3.5 atar yada düşük fiyatlı oyunlara ilgi olunca farklı stratejiye giderler

• Skylined kullanıcısına yanıt
    Şu saatten sonra yarım milyara kimsenin oyun alacağını sanmıyorum zaten.

En fazla gitse gitse last of us gibi çok ses getiren oyunlar gider o fiyata. Multiplatformları bu fiyatlara alan adam çıkacağını sanmam. 400 lira 500 lira, bunlar acayip fiyatlar. Fiyatlar tamamen ingiltere'nin himayesindeyse oyunların satılmaması Mustafa'yı çokta bağlamaz heralde. Siz neye yarıyorsunuz diyip sony tr'yi kapatmak için fiyat kontrolünün burada olması lazım çünkü.
  • Aynen öyle, kaş yapayım derken göz çıkaracaklar
  • Kesinlikle bu konu ile ilgili şikayette bulunulmasından yanayım ben de. Meydanı boş buldular istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bu fırsatçılara da bir dur denmeli artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 5 Ekim 2018; 20:9:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Rekabet kurumu müdahale ederse Steam fiyatları Ps Store fiyatları seviyesine çekilir ve Steam'de de oyunlar 500 lira seviyesine gelir.Bu ülkeyi tanıyorum olacağı bu
    adam haklı, steamde oyunlar ucuz ise daha çok vergi alarak piyasada dengeleri oturtmak isterler
  • hadi geçmiş olsun artık steamde fiyatları yukarı çeker
  • MaximillianFoe kullanıcısına yanıt
    Madem herseye london bakiyor sen niye varsin orada. Hadi oldun. Orada sdn gibi kanallara bedava oyun konsol para vermekten baska ne yapiyorsun. Oyuncuymus bir de.

Red read redemption i pre order ettiniz mi diye sorardim ben olsam.

• Bu olay çok dillendirilir ve gündem olursa sonucu Steam'in dolar kurunu güncellemesiyle biter, kimse de oyun oynayamaz.
  • Ps Store madem İngiltere tarafından yönetiliyor sen ne iş yaparsın orda? Kafanıza göre fiyat belirliyorsunuz ve yalanı çok iyi söylüyorsunuz.Tamamen ilgi ve popülariteye göre oyun fiyatı belirleyip,fiyatları İngiltere belirliyor ben hiçbir şey belirlemiyorum diye maval okuyorsunuz ve ucuzmuş gibi aslında 450 olucaktı biz 360'a satıyoruz çok uygun diye açıklama yapıyorsun.
  • Zorla ekstra vergi getirteceksiniz dijital alımlara :)

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Yok yahu - dediğim tam aksine; 60 doların içerisinde zaten vergi var - 60 doların üstüne vergi alıyoruz diyip vergi kaçakçılığı yapıp 360 TL'lik oyunu 470'e satmalarına karşıyız biz. (Endonezya da 260 TL mesela dövize rağmen..)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.