Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

PlayStation Türkçe Oyunlar Listesi | İlk Sayfayı Son Güncelleme Tarihi 27.11.2019

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
1.387
Cevap
210
Favori
114.727
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Diğer >> PlayStation Türkçe Oyunlar Listesi | İlk Sayfayı Son Güncelleme Tarihi 27.11.2019
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2322 Mesaj
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bu mesajda bolca Türkçe oyun duyurusu olacaktır. Bunun haricinde ilk mesajda bazı düzenlemeler yaptım.

- Artık '' Diğer PlayStation 4 Oyunları '' iki bölüme ayrıldı. Popüler oyunları daha öncelikli hale getirdim. Mesela bir Witcher 3 veya Battlefield 1 oyunları, basit puzzle oyunlarının arasına karışmayacak. Bütün Türkçe oyunlar bizim için değerli ama aralarında ayrılmaları artık şart :)

- Türkçe destekli oyunları da kendi içinde 4 gruba ayırdım. Ve her elemanın kendine has bir rengi var. Böylece rengi gördüğünüz an, oyunun Türkçe Dublaj mı , Türkçe Altyazı mı ya da sadece Türkçe Metin Desteği mi olduğunu kolaylıkla anlayacaksınız. Sınıflandırma ve renkler şu şekilde;

1- [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin Destekli Oyunlar]

2- [Sadece Türkçe Metin(Arayüz) Destekli Oyunlar]

3- [Türkçe Dublaj ve Metin Destekli(Altyazı Oyunlar) ]

4- Son olarak henüz çıkış yapmamış veya Dublaj, Altyazı, Arayüz konusunda net bir bilgiye ulaşılmamış oyunlar için; [Türkçe] Bu şekilde bir sınıflandırma yaptım.

- Bir diğer yenilik ise oyunların isimlerine tıkladığınız an, artık mağaza sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Şimdilik sadece Diğer PlayStation 4 Oyunları bölümü için uygualadım. Exclusive Oyunlar bölümüne böyle bir özellik eklemeyi düşünmüyorum. 2-3 güne Playstation 3 ve Vita Oyunları için de bu sistemi uygulayacağım...

Bazı ufak düzeltmeler dışında tüm yenilikler bu kadar. Konuyu takip eden arkadaşların olumlu veya olumsuz yorumlarını bekliyorum. Renklere ayırma işi bana hoş göründü ama göz yoruyor mu yada görüntü kirliliği açısından bir sorun teşkil eder mi ? Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Şimdi listeye yeni eklenecek oyunlara geçebiliriz. Toplamda 7 Oyun eklendi. Bunlardan 5 tanesi çıkış yapmışken, bir tanesi 2019 yılında çıkacak. Diğer oyun ise emin olmamakla birlikte yarın(Cuma) günü çıkmasını bekliyoruz. Bu oyunun ismi Subnautica, yarın çıkmama ihtimali olduğu için şimdilik listeye eklemedim.

- DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI Bölümüne Eklenen Oyunlar -

84- Hello Neighbor Hide and Seek [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

85- Jewel Fever 2 [Türkçe Metin Desteği]

86- Distrust [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

87- Energy Cycle Edge [Türkçe Metin Desteği]

88- The Shapeshifting Detective [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

89- Xenon Racer [Türkçe] - 2019

• Yüzbaşı
    594 Mesaj

Harika olmuş hocam elinize sağlık.
    |
    |
    inciteen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Doancrula

Harika olmuş hocam elinize sağlık.
    Hocam teşekkür ettim. Mesajda yazmadığım bir oyun daha listeye ekledim. Store'da gezinirken şans eseri Türkçe olduğunu öğrendim.

İsmi ultimate chicken horse, arkadaşlarla oynanacak güzel bir platform oyunu ve Türkçe desteği varmış. Aklında bulunsun :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Subnautica Türkçe dilini destekliyor mu acaba? İnternette bununla ilgili bilgi bulamadim. Steamde satılan versiyonu Türkçe destegi veriyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pyrotoxin

Subnautica Türkçe dilini destekliyor mu acaba? İnternette bununla ilgili bilgi bulamadim. Steamde satılan versiyonu Türkçe destegi veriyordu
    Oyunda Türkçe dil desteği var. Ama oyun mağazada yok. Konu hakkında bir açıklama da yok.

|
    |
    Herkese iyi geceler.

- Ufak bir güncelleme ile listeye iki adet oyun eklemiş bulunmaktayız.
    - Bunun yanı sıra Journey, PlayStation 4 Exclusive Oyunlar sınıfından çıkartıldı.

DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE;

NOT: Oyunların mağaza sayfasına gitmek için ismine tıklayın.

90- Ultimate Chicken Horse [Türkçe Metin Desteği]

91- BIG CROWN: SHOWDOWN [Türkçe Metin Desteği]

Her iki oyunda platform türünde, Arkadaşlarınızla veya ailenizle oynayabileceğiniz keyifli oyunlar. En azından indirimde değerlendirilebilir diye düşünüyorum. İyi Oyunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 14 Aralık 2018; 1:40:40 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    897 Mesaj
    Teşekkürler hocam elinize sağlık gayet yararlı bir konu olmuş.
    |
    |

|
    |

- POPÜLER (3.Parti) PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE;-

20- Subnautica [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

21- Hitman: Absolution HD [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

- DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE;-

92- Suicide Guy: Sleepin' Deeply [Türkçe Metin Desteği]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 12 Ocak 2019; 2:17:52 >

• Yarbay
    4581 Mesaj

Subnautica'yı Xbox'a aldım muhteşem bir oyun olmuş. Türkçe çevirisi oldukça başarılı tavsiye ederim herkese. Yabancı bir gezegende hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun yalnızlık hissini çok iyi vermiş. Marslı filmini hatırlattı birazcık bana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sorunlu alışverişleri Pm yoluyla sorabilirsiniz.
  • Yarbay
    2322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cngzhn20

Subnautica'yı Xbox'a aldım muhteşem bir oyun olmuş. Türkçe çevirisi oldukça başarılı tavsiye ederim herkese. Yabancı bir gezegende hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun yalnızlık hissini çok iyi vermiş. Marslı filmini hatırlattı birazcık bana.
    Benim de beklediğim bir oyundu. Ama şimdilik fiyat düşmesini bekleyeceğim. Marslı benzetmesi de güzel olmuş. :))

İlla ki girer indirime xbox fiyatı çok uygun olduğu için aldım bende. :) Gördüğüm en başarılı çevirilerden birisi bu oyunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2322 Mesaj
    Konuyu her güncellemede sıkı sıkıya takip eden herkese teşekkür ederim. Listenin işe yaradığını görmek beni mutlu ediyor. En azından gelen çoğu mesaj o yönde :))

Neyse efendim konuya girecek olursam, benim farklı bir huyum daha var. Her yıl ocak ayında (günü belirsiz) PS Store'da bulunan oyunları en baştan şekilde gözden geçiririm. Bunu yapma sebebim, içlerinden biri bile Türkçe dil desteği almışsa öğrenmem oluyor. Yaklaşık 2.500 civarı oyun olduğunu düşünürsek, boş vakitlerimden faydayalanarak 1 haftada falan tamamlıyorum. Dün bu tarama işlemini tamamladım. Bu sene de sonradan Türkçe desteği alan pek fazla oyun çıkmadı. Ama bu mesajda 1 tane çok sağlam Türkçe oyun duyurusu olacak. Eminim önceden bilenler vardır ama bilmeyen ve oyunu bekleyenler için (ben de dahil) çok güzel bir haber olacaktır...

İşte o oyun, Days Gone'dan sonra çıkacak Türkçe dil desteğine sahip en büyük ikinci oyun.

İsmi,
    The Sinking City

Ünlü oyun firması Frogwares, Eski yayıncısı ile olan ilişkisini bitirip Bıgben ile anlaşınca getirdikleri ilk oyun Türkçe destekli geliyor. Öncesinde hatırlarsınız ki Sherlock Holmes oyunları Türkçe dil desteğiyle gelmesine rağmen konsol tarafında dil desteği verilmiyordu. Ama bu defa Bıgben sayesinde sorun aşıldı. Kaynak sağlam merak etmeyin :)

Bunların dışında genel ps store taramam sayesinde Türkçe olduğunu veya Türkçe geleceğini hatta şimdi Türkçe olmayıp, bu yıl içinde Türkçe desteği gelmesi beklenen oyunlara geçiyoruz.

- PlayStation 4 EXCLUSIVE OYUNLAR BÖLÜMÜNE -

4- Days Gone™ Dijital Deluxe Sürüm [Türkçe Altyazı] 26 Nisan 2019

https://www.playstation.com/tr-tr/games/days-gone-ps4/

- POPÜLER (3.Parti) PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE EKLENEN OYUNLAR -

4- The Sinking City [Türkçe]

- DİĞER PlayStation 4 OYUNLARI BÖLÜMÜNE EKLENENLER-

93- Deponia Doomsday [Türkçe] - 27 Şubat 2019

94- RIVE [Türkçe Altyazı ve Türkçe Metin]

95- Bad North [Türkçe Metin Desteği]

96- Memorrha [Türkçe] - Yaz 2019

Hepsinden bir kenara Türkçe desteği alması beklenen ancak ne zaman olduğu belli olmayan da bir oyunumuz var. Oyun kafa karışıklığı yaratmaması için listeye eklenmedi. Tıpkı Stardew Valley gibi.

Bu oyunun ismi de My Memory of Us. İsteyen oyunu şimdi temin edebilir ancak dil desteği bu yıl içinde belirsiz bir günde gelecektir.

• Yarbay
    4581 Mesaj

Emeğine sağlık dostum. Harika bir haber. :)

|
    |

• Yarbay
    2322 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cngzhn20

Emeğine sağlık dostum. Harika bir haber. :)
    Ne demek hocam. Ben teşekkür ederim :)) Belki ben abarttım bilmiyorum ama The Sinking City haberi beni çok mutlu etti. Oyun çok güzel görünüyor. Türkçe gelmesine aşırı derece sevindim. Hatta Days Gone ile yarışır derecede

Lovecraft evreni çok ilgili çekici o yüzden Türkçe gelmesi beni de cok mutlu etti. :) Oyunun yayınlanan oynanış videoları da çok hoş duruyor. Days Gone ise fiyatıyla ilgili ne yazıktır Türkçe almayacağım. Başka psnden alırım.

|
    |

• Yüzbaşı
    702 Mesaj
    Bilgi için teşekkürler

|
    |

PSN :Patlangac1903
  • Yarbay
    2417 Mesaj

Bu gelişmeden sonra Sherlock Holmes oyunlarına Türkçe altyazı gelir mi acaba?

|
    |

Orijinalden alıntı: choyrn

Bu gelişmeden sonra Sherlock Holmes oyunlarına Türkçe altyazı gelir mi acaba?
    Aslında sorunun kaynağı yayıncı değil, seri gibi duruyor. Son çıkan Sherlock Holmes oyunun da yayıncısı Bıgben idi. Ama buna rağmen oyunun konsol sürümünde Türkçe tercih edilmedi. Yine hiç bir sebep yokken The Sinking City konsol tarafında Türkçe oluyor. Aynı yapımcı, aynı yayıncı ama tercihleri nasıl oluyorsa farklı oluyor...

Son çıkan Sherlock Holmes oyununda yayıncılığı Bıgben üstlense de yapımcı Frogwares'ın halen eski yayıncısı Focus ile bağı vardı sanırım. Bu focus dediğimiz firma Sherlock oyunlarında olduğu gibi Farming Sim oyunlarını da konsolda Türkçe yapmıyordu... Hani net bir bilgi almadan şu, şöyledir dememiz zor. Ben yine de sizin sorduğunuz soruyu Bıgben'e sordum. Bakalım ne cevap alacağız.

|
    |

• Yarbay
    4276 Mesaj
    Türkçe oyunlar listesi epey kabardı özellikle indie yapımcılar ubisofta rockstara örnek olmalı. Adamlar Türkçeyi yapıştırıyorlar Alıp destek olmak gerek

| Sapphire RX 5700 XT Pulse | AMD Ryzen 5 3600 | Corsair Vengeance 16 GB (2x8GB) 3000MHz C16 RAM | Corsair 80 VS650w PSU | 480 GB KINGSTON SSD | MSI B450 Tomahawk Max | PHANTEKS P400A RGB KASA | Playstation4/steam id: Bilgennyk |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.