Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.131
Cevap
31
Favori
164.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olmuyor ne yapsak. Musteri hizmetleri ayri bir skandal.

Sikayet.var ‘a herkes ayri ayri durumu bildiren sikayetler de mi bulunsa ? Direk sony’e mi mail atilsa ? Yani anlamiyorum. Her türlü şeyi denedim ama yok olmuyor !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadas nasıl bir sistem yaptıysanız allah belanızı versin ya . Daha once oyun alamamıstım cuzdana para ekleyerek cozmustum simdi ne yapsam olmuyor en son care ininal karta para yukleyip denedim gene olmadı

• LOL I'm quite mad right now, seagm started to sell turkish xbox card now
    and for playstation there's not a single website to sell turkish psn card
    its so ridiculous
  • ps4 pro aldığım ilk gün cadılar bayramı vesilesiyle oyun alayım dedim. 4 farklı kredi kartımı red etti bloke attı hiçbir şey alamadım.

Halbuki ilk kayıtladığım kartla psn + üye oldum 30 dk sonra oyun alayım dedim red etti.

Garanti bonus , flexi , iş maksimum , cardfinans . Hepsini kabul etmedi.
  • Bugün oyun alırken bende sorun yaşadım Akbank ve garanti sanalkart ekstra enpara var hiçbiri almadı üst üste denedim aldım oyunu sıkıntılı oluyor bazen anlamış değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaled

Alslam Alikum

I'm not from turkey but I did try to test my credit card on my turkish account but its the same problem as you having guys

so is there anyway to fix this ?
    from reading all the posts it feels like its impossible :\

Hello.

This problem is company-originated and they do not correct it.

If your credit card is less than 3 you can wait 1 day.If there are more than three attempts, wait 15 days.

TR PSN no code sales.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnei -- 19 Ekim 2017; 21:39:23 >
  • Sorun Sony kaynaklı ve sistemsel. Bunu Sony düzeltmeli. 3'ten fazla denemelerden sonra PSN hesabı bloke oluyor kartlara ve bu 15 gün sonra açılıyor. 3'ten az deneme hatalarında 1 günde çözülüyor. Hangi kartı denersen dene kabul olmuyor çünkü kredi kartına izin değil hesaba alıma izin vermiyorlar. Adres değişikliği şekilli isim yazma alakasız.
  • mtnei kullanıcısına yanıt
    Benim hesap bloke oldu o halde 10 defa denedim belki dün. Peki 15 gün sonra ynı şey olmayacağını nerden bileceğim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Benim hesap bloke oldu o halde 10 defa denedim belki dün. Peki 15 gün sonra ynı şey olmayacağını nerden bileceğim ?

10 defa denediğin için hesap bloklanıyor işte. Kartta sıkıntı yoksa zaten satın alım yapıyor ama site üzerinden sıkıntılı her zaman konsoldan dene. Sitede 3D secure istediğinden hata oluyor galiba. PS'de istemiyor 3D ve direk alıyor.
    Kartta bi sıkıntı yok ki amazondan yüzlerce dolar mal aldığım kartlarım uluslararası işleme açık. İlk defa oldu böyle bir şey.

Playstation içinden de site üstünden de red aldım. İlk seferde konsol içinden red verdi . Sonra siteden denedim bütün kartları red etti .

Ben böyle bir şeyden habersizdim konsolu aldığım ilk gün başıma geldi.

Ayrıca ilk kayıtladığım kartla 200 tl bakiye yükleyip psn plus üye oldum 30 dk sonra ise oyun almama izin vermedi saçma değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 19 Ekim 2017; 21:49:37 >
  • quote:

Kartta bi sıkıntı yok ki amazondan yüzlerce dolar mal aldığım kartlarım uluslararası işleme açık. İlk defa oldu böyle bir şey.

Playstation içinden de site üstünden de red aldım. İlk seferde konsol içinden red verdi . Sonra siteden denedim bütün kartları red etti .

Ben böyle bir şeyden habersizdim konsolu aldığım ilk gün başıma geldi.

Ayrıca ilk kayıtladığım kartla 200 tl bakiye yükleyip psn plus üye oldum 30 dk sonra ise oyun almama izin vermedi saçma değil mi ?

Kartlarda zaten sorun yok. Sorun Sony sisteminin keyfi olması rastgele kabul etmesi veya etmemesi. Hack olayından sonra değişmiş mi ne olmuş altyapıları ondan kaynaklı diyorlar. Keyfi bir durum yani sistemin. Benimde konsolu ilk aldığımda başıma geldi oradan öğrendim. Aradım Sony'i direk verdiği cevap 3'ten fazla yaptıysan 15 gün bekle diyor kapatıyor. Onlarda biliyor sorunun kendilerinde olduğunu ama değişmiyor bir şey. 15 gün sonra tekrar konsoldan dene. Farklı hesapta alınıyor mu bilmiyorum ama karta da engel atabilirler çünkü bazıları farklı hesaplardan da alınmıyor diyordu zamanında. Berbat zaten Sony altyapısı tavsiyem kartını kaydet ilk alımında kayıtlı kalsın adres falan. Daha çok sıkıntı çıkmasın ileride. Ben öyle yaptım sorunsuz alıyorum şuan site ve konsoldan.

Dediğim gibi normal finansbank visa kaydettim . 200 tl bakiye alımı yaptım psn + üye oldum buraya kadar sorunsuzdu.

Sonra oyun almak isteyince kayıtlı karta red verdi. Sonra sildim değiştirdim başka 3 tane kart ekledim hepsine 3 er defa red verdi sanırım.

Eğer blokladıysa zaten kartları da kullanacak hiçbir şeyim kalmadı demektir.

Bir tek enpara denemedim onda da param yok.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    İşte sistemin saçmalığı girmiş araya. Alması gerekiyordu zaten önceden aldıysa. Bekleyeceksin hocam galiba.
    Çok tatsız bir durum 1.9 K verip alınan cihazda böyle sorun yaşamak. Oyun alacağım diyorsun adama resmen satmamak için ellerinden geleni yapmışlar.
  • quote:

Çok tatsız bir durum 1.9 K verip alınan cihazda böyle sorun yaşamak. Oyun alacağım diyorsun adama resmen satmamak için ellerinden geleni yapmışlar.

Sormayın hocam vallahi. Birde çözümde getirmiyorlar. Adamların umurunda değil bu durum.
  • Ne yapacağım bilmiyorum açıkcası ilk sayfayı okuyacagım. Belki tamamını okurum bu konunun . Hiçbir fikrim yok.

@17Scorpion aynı durumdayım ilk günden hem de çözersen bilgi verir misin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 19 Ekim 2017; 22:55:19 >
  • Bu benim çözümüm belki işinize yarar

http://community.eu.playstation.com/t5/PS-Store/Playstation-Store-Kredi-Kart-Hatası-Çözüm-Denendi/m-p/24681312#M2454

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yeni bir kart denedim maximum. Satın alamadim oyunu. Sonra pc den hesabima girip kartla oyun bedelinde parayi cüzdana ekledim. Direkt ekledi hiç sorun olmadı. Cuzdandaki parayla oyunu aldım zaten.

Cüzdana para eklerken güvenlik seçeneği de daha az. Oyunu direkt satın alırken arka yuzdeki guvenlik nosunu soruyor mesela, fakat sadece para eklerken sormuyor. Sorun yaşayanların denemesini tavsiye ederim.

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    İnterntte “çözüm” diye bahsedilen her şeyi yaptim. Her yolu denedim. Ancak hicbir sekilde oyun alınmıyor. Bu kendini bilmez sahtelar herifler ile devam etmenin anlamı yok diye düşünüyorum. UK veya USA hesap açılır ordan satın alırız.

• An itibariyle gt sport oyununu alabildim.

1. Denememde hata verdi. Geri gelip bir daha denedim ve parayi cekip oyunu indirmeye başladı.

Şu yöntemi denedim :

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 20 Ekim 2017; 12:6:26 >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.