Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.132
Cevap
31
Favori
164.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uncharted cikti oyunu alamiyorum resmen kafayi yemek uzereyim bu nasil bir sacmaliktir alan nasil aliyor aklim almiyor ya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 un üzerinde oyun aldım. Hiç birinde iki kere denemişliğim yok. Okuyorum bunları gerçekten çok üzülüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglayan13

Bende iş bank kullanıyorum plus aldım aynı kartla unc alamıyorum ne saçmalık

Kacanga sen iş bank. Nasıl aldın kısa bi anlatım yapar misin sanal kartı felan

internet üzerinden hocam yeni hesap açtım . ps4 üzerinden yeni oluşturduğum sanal kartı sepet kısmına gelince ekledim. adresi 3 satıra uzun uzn buyuk hharfle ve noktalama işareti kullanmadan yazdım. oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtaran_ali

30 un üzerinde oyun aldım. Hiç birinde iki kere denemişliğim yok. Okuyorum bunları gerçekten çok üzülüyorum.

Sadece hep aynı hesaba mi aldınız bu oyunları. Yoksa başka , başka hesaplarda da aynı kredi kartı bilgilerini , diğer hesaptan silmeden de alabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

30 un üzerinde oyun aldım. Hiç birinde iki kere denemişliğim yok. Okuyorum bunları gerçekten çok üzülüyorum.

Sadece hep aynı hesaba mi aldınız bu oyunları. Yoksa başka , başka hesaplarda da aynı kredi kartı bilgilerini , diğer hesaptan silmeden de alabildiniz mi?

Hepsini farklı hepsalardan aldım hocam. Aynı kredi kartını kullandım.Oyunu aldıktan sonra hesaptan ödeme yönetiminden kredi kartı bilgilerini siliyorum. Provizyonda işlem beklerken de aldım mesela bugün MGSV aldım bekleyen islemimde vardı ama hiç sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtaran_ali -- 23 Ağustos 2017; 9:31:21 >
  • quote:

quote:

quote:

Hepsini farklı hepsalardan aldım hocam. Aynı kredi kartını kullandım.Oyunu aldıktan sonra hesaptan ödeme yönetiminden kredi kartı bilgilerini siliyorum. Provizyonda işlem beklerken de aldım mesela bugün MGSV aldım bekleyen islemimde vardı ama hiç sorun yaşamadım.

Bende öyle yapıyorum. Silmeden alınca, başka kartta girsen, silip tekrar da girsen hata veriyor. En iyisi oyunu aldıktan sonra kart bilgilerini hemen silmek gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende öyle yapıyorum. Silmeden alınca, başka kartta girsen, silip tekrar da girsen hata veriyor. En iyisi oyunu aldıktan sonra kart bilgilerini hemen silmek gerekiyor.

Ben direk siliyorum hocam güvenlik için durmasin diye düşünüyorum ne olur ne olmaz :)

• Sonunda alabildim bir de,en kart ile denedim ilk seferde aldı.Adreste sallama yazdim zaten aldimi aliyor.
  • Arkadaşlar ben de plus üyeliğimi yenilemek için kart eklemiştim net üzerinden işlem yapınca "cüzdana para eklenemiyor fatura bilgilerinizi kontrol edin" gibi hata veriyordu adresleri falan güncelledim bir türlü olmadı.

En sonunda ps4 ten almayı denedim oldu. Satın alamayan arkadaşlar bir de böyle denesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenEye350 -- 25 Ağustos 2017; 0:54:26 >
  • Simdi tekrar oyunu almayi deniyim dedim oldu oh be aldim sonunda

• Bu forum yetkilileri konu kitlemekten amacsiz videolar cekmekten baska ne is yapiyor acaba burada aylardir bas bas bagiriyor insanlar. Bir yetkili de cikip Sony'e bildiremiyor mu bu durumu? Sony'nin su sorundan haberdar olmasini neden saglamiyorsunuz? Burada magdur kullanicilar hakkinda bir araci olun artik bildirin Sony'e lutfen. Bu sorun kroniklesmis vaziyette ve bu sorunu hic yasamayanlar olsa da buyuk cogunluk bu sorundan muzdarip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Ağustos 2017; 1:31:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Bu forum yetkilileri konu kitlemekten amacsiz videolar cekmekten baska ne is yapiyor acaba burada aylardir bas bas bagiriyor insanlar. Bir yetkili de cikip Sony'e bildiremiyor mu bu durumu? Sony'nin su sorundan haberdar olmasini neden saglamiyorsunuz? Burada magdur kullanicilar hakkinda bir araci olun artik bildirin Sony'e lutfen. Bu sorun kroniklesmis vaziyette ve bu sorunu hic yasamayanlar olsa da buyuk cogunluk bu sorundan muzdarip.

bal gibi sony tr nin haberi var bundan, ne yapacaklarını onlar da bilmiyor. adrese türkçe karakter nokta koymayın diyorlar hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagiosmann

quote:

Bu forum yetkilileri konu kitlemekten amacsiz videolar cekmekten baska ne is yapiyor acaba burada aylardir bas bas bagiriyor insanlar. Bir yetkili de cikip Sony'e bildiremiyor mu bu durumu? Sony'nin su sorundan haberdar olmasini neden saglamiyorsunuz? Burada magdur kullanicilar hakkinda bir araci olun artik bildirin Sony'e lutfen. Bu sorun kroniklesmis vaziyette ve bu sorunu hic yasamayanlar olsa da buyuk cogunluk bu sorundan muzdarip.

bal gibi sony tr nin haberi var bundan, ne yapacaklarını onlar da bilmiyor. adrese türkçe karakter nokta koymayın diyorlar hala

Musteri temsilcileri eminim Sony TR'ye bildirmiyor bile bu aramalarimizi. Bakkal ciragi gibiler orada kisir borek gunu duzenleyenler gibi takiliyorlar telefonlarin basinda. Arada telefon calinca aciliyor noktasiz yazin deyip kapatiliyor.

Konsoldan da denesen, telefondan da hesap makinasindan da denesen olmuyor iste bunun cozumu konsoldan denemek degil. Cozumu yok zaten tesadufen aliyorsunuz o an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Ağustos 2017; 1:40:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hagiosmann

quote:

Musteri temsilcileri eminim Sony TR'ye bildirmiyor bile bu aramalarimizi. Bakkal ciragi gibiler orada kisir borek gunu duzenleyenler gibi takiliyorlar telefonlarin basinda. Arada telefon calinca aciliyor noktasiz yazin deyip kapatiliyor.

Konsoldan da denesen, telefondan da hesap makinasindan da denesen olmuyor iste bunun cozumu konsoldan denemek degil. Cozumu yok zaten tesadufen aliyorsunuz o an.

adreste nokta kullanma vs diyen ürün müdürü mustafa yiğit. baştan kokmuş balık

• ya gunlerdir deniyorum alamiyorum plus. Fatura adresini güncelleyin diyor onu yapiyorum, hesabinizdan para çekilmemiş olabilir diyor hiç bir şekilde alamiyorum.
  • Ben ininal kart kullanıyorum ve en ufak sıkıntı çekmedim. Ininal kartı tanıtırken içinde 10 lira olması gerekiyor yalnız yoksa adres hatası veriyor.

İninal android uygulamasından banka kartıyla ilk kez yükleme yapmak istediğinizde 3d security ekranı geliyor ve bunu bi kaç adımda güvenle geçebiliyorsunuz. Ancak ps store da bu sistem olmadığı için 3d security ayarını manuel olarak yapmanız gerekiyor sanıyorum. Bu yüzden kaynaklanıyor banka kartı hataları. Adres hatası veriyor halbuki alakası yok. Banka kartıyla sorun yaşıyorsanız bankanızı arayıp ps store un güvenli olduğunu teyit ettirin. Ya da ininal kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gertize

Ben ininal kart kullanıyorum ve en ufak sıkıntı çekmedim. Ininal kartı tanıtırken içinde 10 lira olması gerekiyor yalnız yoksa adres hatası veriyor.

İninal android uygulamasından banka kartıyla ilk kez yükleme yapmak istediğinizde 3d security ekranı geliyor ve bunu bi kaç adımda güvenle geçebiliyorsunuz. Ancak ps store da bu sistem olmadığı için 3d security ayarını manuel olarak yapmanız gerekiyor sanıyorum. Bu yüzden kaynaklanıyor banka kartı hataları. Adres hatası veriyor halbuki alakası yok. Banka kartıyla sorun yaşıyorsanız bankanızı arayıp ps store un güvenli olduğunu teyit ettirin. Ya da ininal kullanın.

Ben oyun almak için garanti k.kartı kullandım, garanti bankası kartı(normal kart) kullandım olmadı.Yorumları okudum, gittim ininal kart aldım, para yükledim, denedim yine olmadı. Sadece yanımda olmadığından Ps4 üzerinden deneyemedim onuda birkaç gün içinde deneyeceğim sonucu yazarım buraya. Fakat ben Ps4 pro aldım 2000 e yakın para verdim ama böyle bir saçmalık görmedim. Sony i arıyorum fatura adresinizi kartın ekstre adresini büyük ve Türkçe karakter kullanmadan yazın diyor, kartınızı uluslararası a açtırın diyor vs. En son dedim herşeyi yaptım, bir yolu yok mu bunu çözmenin, çok net bir şekilde yok dediler,komik. Sanki beleş istiyoruz oyunları, parası ne ise vereceğiz diyoruz, yok verme diyorlar resmen. Yıllarca playstation kullanıcısı olarak Ps4 pro aldığıma üzülmeye başladım.

• Hocam banka karti bir kac kez denedigimde hep adres hatasi veriyordu deneme icin islem ucreti almasina ragmen. Bu buyuk ihtimalle 3d security den kaynaklaniyor. Banka kartlarinda 3d guvenlik sistemi vardir internetten alisverisler icin. Emin olmamakla birlikte buyuk ihtimalle sorun bundan kaynaklaniyor. Banka karti ps store u guvenli bulmuyor ve bunu bankanla goruserek halletmen gerekiyor. Bir arkadasin sorunu bankayi arayarak ps store u guvenli olarak teyyit ettirerek cozdugunu duymustum. Eger sorun buysa tabi. Turkiye de aldigin kartlari baska bir ulke hesabi acarak kulanamazsin bu arada. Uluslararasi icin ne yapmak gerekiyor bu konuda bilgim yok malesef. Ininal karta gelince hocam karti ilk tanitirken icinde 10 tl kadar para olsun deneme icin ps store cok kucuk bir miktar cekiyor. Karti ps4 uzerinden tanitmayi dene ben oyle yapmistim. Adres bolmelerinde psn hesabi acarken yaptigin ayarlari kullanabilirsin otomatik doldurmak icin bir buton vardi ne yazdigini hatirlamiyorum. Ben ps4 uzerinden tanitirken karti sorun yasamadim. Alisverisleri de hep ps4 uzerinden yaptim su ana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gertize -- 15 Eylül 2017; 1:39:53 >

• Hocam teşekkürler bilgiler için. Sadece Ps4 den denemedim, haftasonu o şekilde deneyeceğim inşallah olur. Şu an pc ya da tel den psn store üzerinden ininal kartla almak istediğimde ininal karttan 0,49 TL ücret kesip hemen sonrasında geri yatırıyor. Galiba provizyon işlemi bu. Satın alamadığımdan geri yatırıyor diye tahmin ediyorum.

• Allah belasını versin artık bu hatanın. Denemediğim kart kalmadı. Ininal alabilirim eğer olursa bıktım artık. Lütfen bilgilendirin hocam bende çaresiz kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.