Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.132
Cevap
31
Favori
164.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dunden beri bende hata aliyorum kredi kartiyla cildircam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yok mu çözüm? Yazılanların hepsini denedim. Hâlâ aynı sorun, satın alırken kredi kartı bilgileri geçersiz hatası alıyorum.
    -Bankayı aradım, bloke yok ve uluslararası alışverişe açık.
    -Sony Eurosia'yı aradım ağzını yaya yaya 24 saat bekleyin dedi.
    -Kredi kartı adres bilgilerine aynen ekstredeki adresi büyük harf ve Türkçe karakter kullanmadan yazdım, az üstte yazıldığı gibi 2. ve 3.kutuları boş bıraktım ve çeşitli kombinasyonlar denedim.
    -Gece gündüz çeşitli saatlerde denedim ama sonuç yok.
    Ha bu arada 3 tane hesap kullandım bunlar için, şu an 4. hesabı aktif ettim, umarım bi sıkıntı olmaz.

Başka ne yapılabilir beklemekten başka, fikri olan var mı?
  • androgeym A kullanıcısına yanıt
    Sony kartı bloklamış da olabilir. Beklemekten başka çare yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Sony kartı bloklamış da olabilir. Beklemekten başka çare yok.

Başka bir kart ile denesek sıkıntı olur mu acaba ?
  • Enparayı tanımlıyorum 0 43 kuruş çekiyor geri yatırıyor ancak alım yaptığımda kredi kartı geçersiz hatası alıyorum. Cüzdana para da ekletmiyor gerçekten garip...
  • kıymetli_vatandaş kullanıcısına yanıt
    Sormayın ben de 1 haftadır tanımlayamıyorum sony yi kaç kere aradım bankayı da . Hatta gittim ininal kart aldım o da tanımlamıyor. Müşteri hizmetleri de ayrı bir alem. Tr Psn e para yatırmam bundan sonra . Plusı alırım us psnden oyunlar da spotculardan amazondan alırım tamamdır.
  • 24 saat bekleyin duzeliyor kart sorunu. Bende aynisini yasadim simdi hem normal kart hem ininal ile yine sorunsuz alışveriş yapabiliyorum

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Çok bekledim ama sorun çözülmüyor 2 hafta bekleyip yine aynı hatayı alanlar da var. İşin garip tarafı plus üyelik alabiliyorken oyun alamama.
  • bu 0.43 liralık çekim bende 2 adet ve bekleyen işlemlerimde gözüküyor. bu bi sıkıntımıdır? bankayı aradığımda bizden onaylandı karşı taraf onaylamadı dendi.
  • Ben de plus üyelik bile almıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihEnesKoc.

Çok bekledim ama sorun çözülmüyor 2 hafta bekleyip yine aynı hatayı alanlar da var. İşin garip tarafı plus üyelik alabiliyorken oyun alamama.

Hocam bekleme suresi tam ne kadar bilmiyorum ama birde sunu deneyin. 48 saat bekleyin kartlarinizi silin. Daha sonra pc den girip psn internet sitesi uzerinden kartlarinizi kaydedin ve alisverisinizi ps4 uzerinden yapin. Bende bunu yapinca duzeldi ve bircok alisveris yaptim.

• Yabanci forumlarda okumustum bunu bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1
    Hocam bekleme suresi tam ne kadar bilmiyorum ama birde sunu deneyin. 48 saat bekleyin kartlarinizi silin. Daha sonra pc den girip psn internet sitesi uzerinden kartlarinizi kaydedin ve alisverisinizi ps4 uzerinden yapin. Bende bunu yapinca duzeldi ve bircok alisveris yaptim.

son denemeden sonramı 48 saat bekleyelim? sende 0.43 lira çekilip iade edildimi ?

edit: 149,50 TL'ye n11'den pes 2017 cd olarak aldım. Allah belanı versin sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi androgeym -- 16 Kasım 2016; 0:20:7 >
  • Denemedigim sey kalmadi hocam. Ben de 344 tl ye gittim bf1 + the witcher 3 siparis verdim. 90 tl ye alacagima 160 tl ye aldim the witcher 3 u

• quote:

Orijinalden alıntı: androgeym

quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

son denemeden sonramı 48 saat bekleyelim? sende 0.43 lira çekilip iade edildimi ?

edit: 149,50 TL'ye n11'den pes 2017 cd olarak aldım. Allah belanı versin sony.

Evet son denemeden sonra bekleyin. Aynen iade edildi. Sony nin sistemi kafasina göre isliyor. Bu arada bazi yerlerde ust uste cok denerseniz surenin 15 gun oldugunu falan soyluyorlar

• Encard ve Vakıf World ile denemediğim kombinasyon kalmadı bu indirim döneminde.
    Sonunda aşağıdaki kombinasyonla encard ile 4 tane oyun alabildim:

1. Adres bankaya bildirdiğim ile aynı, büyük harfle Türkçe karakter ve noktalama yok vs.
    2. İsim Türkçe karakter olmadan küçük harflerle.
    3. Üyelik oluşturma ve kart ekleme işlemlerini bilgisayar üzerinden hallettim.
    4. Bilgisayardan oyun almaya çalıştığımda hata aldım.
    5. Oyunu PS4 üzerinden aldım.

Uğraştırdı bayağı ama 14 günlük deneme plus üyeliği aktifleştirdim ve ekstra inidirmle Uncharted Collection, Ratchet and Clank, Heavy Rain and Beyond Two Souls ve Alienation aldım ayrı ayrı hesaplara.

Oyunları aldıktan kart bilgilerini derhal sildim.

Uncharted 4'ü 2 ayda bitirmiştim, Last of Us'ı 3 ay oldu hala bitiremedim ki daha ek paketi de var. GTA V'de daha %15'lerdeyim, God of War ve Bloodborne'u daha açmadım üstüne bu kadar oyun aldım. Sanırım 3 yıl oyun alamam.

• Bu seferde psn üyelik aldım oyun alamıyorum bu nasıl iştir anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: congman

Encard ve Vakıf World ile denemediğim kombinasyon kalmadı bu indirim döneminde.
    Sonunda aşağıdaki kombinasyonla encard ile 4 tane oyun alabildim:

1. Adres bankaya bildirdiğim ile aynı, büyük harfle Türkçe karakter ve noktalama yok vs.
    2. İsim Türkçe karakter olmadan küçük harflerle.
    3. Üyelik oluşturma ve kart ekleme işlemlerini bilgisayar üzerinden hallettim.
    4. Bilgisayardan oyun almaya çalıştığımda hata aldım.
    5. Oyunu PS4 üzerinden aldım.

Uğraştırdı bayağı ama 14 günlük deneme plus üyeliği aktifleştirdim ve ekstra inidirmle Uncharted Collection, Ratchet and Clank, Heavy Rain and Beyond Two Souls ve Alienation aldım ayrı ayrı hesaplara.

Oyunları aldıktan kart bilgilerini derhal sildim.

Uncharted 4'ü 2 ayda bitirmiştim, Last of Us'ı 3 ay oldu hala bitiremedim ki daha ek paketi de var. GTA V'de daha %15'lerdeyim, God of War ve Bloodborne'u daha açmadım üstüne bu kadar oyun aldım. Sanırım 3 yıl oyun alamam.

Bu yöntemle ben de sonunda 3 adet oyun alabildim. Dediğiniz gibi akabinde sildim bilgileri bakalım bundan sonraki alımlarda sıkıntı çıkaracak mı teşekkürler.

• fifa 17 almaya calistim yine hata verdi kartla daha once alisveris yaptim olmuyor malesef paramizla su probleme bir cozum uretemediler
  • Ben de indirim varken oyun alayım dedim az önce ancak Vakıf World kartımı eklerken hata verdi. İşin ilginci eskiden bununla alışveriş yapmıştım. Anlayamadım sebebini.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.