Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.132
Cevap
31
Favori
164.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanal karti iptal edip yeni sanal kart olusturun. Sinirsiz sayida iptal edip yeni kart olusturabilirsiniz. yeni kart numarasiyla tekrar deneyin isterseniz. Enpara varsa onunla deneyin bide enparada sorun olmuyor genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de vardı. Bende kredi kartında bulunan parayı çekip İninal karta yatırdım. İninal kart ile de oyunları aldım. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadım.
    Ancak kredi kartı ile denediğimde hala sorun alıyorum. İşin garip yani yaklaşık 4-5 tane kredi kartı denedim.
  • Ziraatle de İş bankasıyla da denedim. Visa ile de MasterCard ile de denedim. Farklı kredi kartıyla da farklı sanal kartlarla da denedim. Farklı farklı kullanıcılar oluşturup denedim. PS4 den denedim Mobilden denedim Laptoptan denedim. Sony e mail attım bankaları aradım ama artık yeter. Lanet olsun böyle şeye. Bir daha asla almam oyun falan burdan. 2 gündür uğraşıyorum acayip soğudum.

Madem ısrarla istemiyor Sony parayı öyle olsun. Yardım eden arkadaşlara da teşekkürler inşallah binlerce kişinin uğraştığı şu saçma şey bi daha başkasının başına gelmez

• Yeni nesil ikinci el - sıfır satılık / kiralık / takaslık ve almak istediğiniz oyunlarınız için ilan ÜCRETSİZ ilan verebileceğiniz yeni sitenizhttp://www.oyunalsat.net tüm forum kardeşlerimizi sayfamıza destek vermek için bekliyoruz. PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU

• Dün Ve bugün denedim dün kredi kartı güvenlik numarasını istemiyordu oraya gelememiştim bugün geldim
    ancak yine olmadı konsoldan deneyin diyor yaklaşık 15 defa denedim
    battlefight 4 alacağım iki gündür alamıyorum 2 tane kredi kartı denedim ancak malesef olmuyor türkce karakterleri düzelttim yine olmuyor olmuyor
    Bir dakç dakika sonra tekrar deneyin yada konsolunuzdan almayı deneyin diyor Teşekkürler....SONY...
  • TheDako kullanıcısına yanıt
    PC den kart bilgilerini gir.alışverişi konsoldan yap.bende de oldu o hata.ama böyle yapınca alışverişi yaptım.

• ykrr kullanıcısına yanıt
    Dostum son halini bilmiyorum ama Bahar indirimi döneminde playstationın altına yastık, koydum klimayı açtım, battaniyeye sardım, yanımda yatırdım anlayacağın her şeyi denedim olmamıştı, inanmama rağmen müşteri hizmetlerini bile aradım tabii onlar da ellerindeki metinden okudular ( herkese yaptıkları gibi ) bu işin şans işi olduğuna inanıyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykrr

PC den kart bilgilerini gir.alışverişi konsoldan yap.bende de oldu o hata.ama böyle yapınca alışverişi yaptım.

Alışverişi Konsoldan yaptım TEK TIK oldu teşekkürler hocam
  • Hocam ben hala çözemedim konsoldan yapıncada wc wc-40382-7 tam tamına 9 tane kredi kartı denedim 4 sanal kart denedim hiç birtürlü alışveriş yapamıyorum kafay yemk üzereyim konsolu alalı 2 gün oldu kırma aşamasına geldim çözümünü bilen var mı bir taktik verebilecek
  • psn açıldığı günden beri alışveriş yapıyorum

hayatımda ilk defa bu hata (wc-40382-7) ile karşılaştım ve hiçbir kart geçmiyor. ne garanti, ne finansbank, ne iş bankası

hiçbiri geçmiyor ve adres yanlış diyor

yıllardır noktası virgülü değişmemiş adres nasıl yanlış oluyor anlamadım

adamlar oyun satmak istemiyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chanser

Hocam ben hala çözemedim konsoldan yapıncada wc wc-40382-7 tam tamına 9 tane kredi kartı denedim 4 sanal kart denedim hiç birtürlü alışveriş yapamıyorum kafay yemk üzereyim konsolu alalı 2 gün oldu kırma aşamasına geldim çözümünü bilen var mı bir taktik verebilecek

Bir arkadaşın dediği gibi sistem kafasına göre takılıyor. Bir kere pc den yapmayın. Pcdeki sistem berbat ötesi. Ps4 den sanki daha iyi. Ps4ten 2 kredi kartımı girdiğimde wc hatasını verdi. Biri master biri visa. Sonra visa debit kabul etti. Sanal kartı daha önce kabul etmişti bu sefer kabul etmedi. Mh saftirik kızları debit eklemeyin vs. Diyordu yalan ben yaptım oldu bf4 de aldım

• Çok ilginç başıma gelen;Bilgisayardan psn girip bilgilerimi türkçe karakter ve noktalama işaretleri kullanmadan kredi kartımda yazan adresi bire bir girdim.SONUÇ İşlem başarısız.2-3 gün bekledikden sonra ps4 üzerinden adresi şehri diğer bilgileri asgajaşsbısmsb tarzında doldurup yaptığımda işlem başarılı oldu gerçekten psn şaşırtıyor beni.

• Arkadaşlar;

20 gündür bu konu ile uğraşan, bütün forumları okuyan ve sonunda satın alma işlemi yapan bir kişi olarak yazıyorum.

1- Kartın ve ya hesabın blok yediği doğru değil.
    2- Kart adresi ve sistemde kayıtlı konum adresi aynı olacak bilgisi doğru değil.
    3- Hesabınıza kayıtlı kart adresi ekstre adresinizle birebir aynı olacak bilgisi doğru değil.
    4-Kartınızda provizyon varken işlem yapamazsınız bilgisi doğru değil.

Biraz önce satın alma yaptım. İşlemi yaptığımda 2 farklı kartımdan toplam 7 bekleyen provizyon ve son 6 gün de defalarca denenmiş 23 tane başarısız işlem vardı.

Bu işlemlerden 4 provizyon son 30 dk ait ve hala kartların üzerinde duruyorlar. Ne 15 gün ne de 48 saat bir dakika bile beklemedim.

Şimdi gelelim nasıl yaptığıma.

1- Web browser üzerinden oturum açın.
    1a- sepetinizde bekleyen ürünleri silin.
    1b- tüm kayıtlı kredi kartlarını silin.
    1c- oturumu kapatın.
    2- Mobile app (eğer varsa) üzerinden oturum açın.
    2a- sepetinizde ürün olmadığını ve tanımlı kart olmadığını teyit edin.
    2b- mobile oturumu kapatın.
    3- ps4 sistemini açın.
    3a- ayarlar >psn hesabı > cüzdan adımında kayıtlı kart olmadığını teyit edin.
    3b- almak istediğiniz herşeyi sepete ekleyin. Ödeme işlemine geçin.
    3c- bu esnada kart ekle deyin.
    3c1- ilk sayfada kart bilgisini eksiksiz girdiğinizden Emin olun.
    3c2- ikinci sayfa adres bilgisi.
    3c2a- Birinci satıra ekstre adresinizin ilk iki kelimesi girin. Ör: RUZGARLIBAHCE MAH
    3c2b- 2. Ve 3. satırı boş bırakın. Ekstre de varsa da yazmayın.
    3c2c- ilce il ve posta kodunu buyuk harf ve turkce karakter kullanmadan yazın.

Ve ödeme işlemini tamamlayın.

• Konsol oyunlarını oynamam, şahsen bilgisayar pltformu taraftarıyım. Fakat bugün şirketteki ps3 e bir futbol oyunu alayım da millet molalarda oynasın dedim. Demez olaydım. Hesap açma mail kaydetme bir dert zaten. Hele şu şifre beğenmeme mevzularına kıl oluyorum. Yok rakam olsun yok karakter olsun.... sana ne lan?

Neyse sonuçta bitti hesap işi ve hemen sarıldım fifa2016 ya. Kredi kartı bilgisi girdim (maximum) denedim olmadı. Sanal kart girdim olmadı. Olmadı oğlu olmadı.

Aldık başa belayı. Zaten takıntılıyım başladım araştırmaya. Yok adres aynı olacak, yok il kısmı boş olacak, yok türkçe karakter olmayacak, yok yok yok...

5 saattir yüzlerce forumu okudum ve gördüm ki böyle bir rezalet gerçekten yaşanmaktaymış hem de sony de

Sövmekten cehenneme yapmış olduğum yatırımları iyice pekiştirmiş oldum.

Sonuç mu ne?

Lanet olsun ps ye psn ye sony e hatta coşuyorum tüm japonlara...

Bilgisayara kurban olurum. Seçenek cenneti. Steam olmazsa origin o olmazsa microsoft ula o da olmasa torrent :) adamı zorla korsana itiyorlar töbe töbe

Lafın özü, benden bu kadar. Böyle amatorlüklere tahammülüm yok. Hem para vereyim hem rezil et. Kurban olsunlar apple a. Sanal kartı kredi kartı demez hızlıca sonuca götürür. Uğraştırmaz. Yarın birgün apple tutar bir de konsol işine girerse bu sony mony o zaman ağlarlar bu millet neden apple a fazla fazla para veriyor diye. Mesele evet para ama öte yandan müşteri memnuniyeti de önemli...

Allah yardımcınız olsun ne diyem...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• aspolat kullanıcısına yanıt
    Bende pc ye gecmeyi dusunuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki saattir denemedigim yontem kalmadi bi oyun keyfimiz vardi onunda icine ettin sony allah belasini versin boyle sistemin arkadas bu ne rezilliktir

• Mustafa Yiğit psn kredi kartı sorunu için diyorki türkçe karakter kullanmayın, ı yı i yaparsanız sorun çözülür diyor. Ne kolaymış ya bu kadar insan senelerdir bunu akıl edememişti sağol.

• önceleri baya bi sıkıntı yaşıyordum oyun alırken ama şu aralar bi sıkıntı yok cüzdana para eklerken direk ekliyor oyun alırken direk alıyor sanırım sorunu çözmüşler.
  • Arkadaşlar kredii kartımın kullanım süresi bitti. Yeni kaft elime ulaştı ama arka yüzdeki güvenlik nosu değişmiş.Sizce pc denmi güncellemeliyim yoksa ps4 ten mi? Yaklaşık 9 10 aydır ps storda sorunsuz oyun alıyodum.Açıkçası hata verir mi diye korkuyorum.
  • ben garanti bankası kartıyla oyun almaya calısınca sorun yasadım. bankayı arayıp anlatınca, PSN'in banka kayıtlarında güvensiz olduğunu bu sebeple engellendiğini soylediler. alışverişe onay verdiğimi soyleyince 10 dk beklememi sonra tekrar denememi soylediler ve sorunsuz şekilde yaptım alışverişi.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.