Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: srbyoztrk Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
76.139
Cevap
1.562
Favori
3.782.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: venomstr

bu yaptığının Trollük olduğunu ne zaman fark edeceksin? kabak tadı verdi iyice.

beklentiye girmen saflık zaten. PS4 ile PS3'ü aynı konsolmuş gibi kıyaslıyorsun. ikisi aynı şey değil. bunu ne zaman anlayacaksınız?

Sen asil demek istediğim seyi hala anlamazdiktan geliyorsun bak bu 2 oldu. Eksile gec .ben seninle muhattap degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmithAhmet

quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

bu yaptığının Trollük olduğunu ne zaman fark edeceksin? kabak tadı verdi iyice.

beklentiye girmen saflık zaten. PS4 ile PS3'ü aynı konsolmuş gibi kıyaslıyorsun. ikisi aynı şey değil. bunu ne zaman anlayacaksınız?

Sen asil demek istediğim seyi hala anlamazdiktan geliyorsun bak bu 2 oldu. Eksile gec .ben seninle muhattap degilim

yaşın çok küçük bazı şeyleri anlayamıyorsun.
  • quote:

Şu resimli mesajın tamamı spoiler içine alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 13 Mart 2015; 10:20:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HyerinRaina

Kaç tane indie oyun oynadınız, ne oynadınız? Çocukça olan hangisiydi?

Hotline Miami
    The Swapper
    Trine
    Transistor
    Apotheon
    LIMBO

Bu oyunları oynadınız mı ve size çocukca basitmi geldi? Herşey grafik değil emin olun. Ve bu tarz sağlam indie oyunlar sayesinde AAA oyunlar biraz daha uğraşıyorlar düşmemek için. Sizin gibi düşünse herkes inanın her 3 ayda bir aynı oyunlarının başka benzer serilerini oynuyor olurduk.

istersen biraz resimlerle konuşayim...
    ben 2013 te bu oyunları ve daha nicelerini ( dead space gibi ) ücretini vererek oynadım. ve bunların bazıları yakın zamanda zaten ps3 e Plus oyunu olarakta geldi .
    şöyle düşün, bu oyunları oynuyorsun ve ps4 le beraber büyük bir beklenti içine giriyorsun. oyunlara bakalım.....

[sizer]Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU]

Bu oyunlardan sonra;

Ps4 alıyorsun ve sana şu yukardaki oyunları hediye veriyorlar... ve hediye ettikleri gibi PS3 e AAA oyunları HEDİYE etmeye de devam ediyorlar.Ama maalesef sen ps3ü çoktan satmış bulunuyorsun. şimdi sen The last of us yada Bioshock modundasın, seni kalkıp şu yukardaki oyunlara indirgiyorlar.. yani bir anda yerin dibine giriyorsun.
    Lakin diyebilirsin ki '' bu oyunlar zaten ücretsiz verildi dediğin gibi sen ps3 te gösterdiğin oyunları ücretli aldın parasını vererek gidip ps4 e AAA oyunu alabilirsin'' .

Evet ama burdaki anlatmaya çalıştığım şey ücretli yada ücretsiz oyun değil. bir akımın ( AAA ) diğer akıma kayması ( indie) . ne demek istediğimi anlıyor musun?

Ben oddworld hariç bütün oyunları oynadım. Tek sevdiğim ve satın aldığım oyun '' Vailant hearts the great war '' dı . bu oyunu da sırf , eski savaşlara karşı ilgim olduğu için aldım. ve hikayesi gerçekten muazzamdı. sonunda ağladım.. çok kötü oldum ya

edit: düzeltme

Hocam bence ciddi manada senaryo + zevkden çok grafik takıntınız var. Grafik olsunda ne olursa olsun gibi.. Vailant hearts the great war dediğiniz oyun indie bir oyun değildir mesela koskoca ubisoft yapımı bir oyundur. Sanırım grafiği çok sağlam olmayan her oyunu indie oyunu arasına alıyorsunuz. Tabikide bir indie oyunda grafik yok ps4 sistemi için değil. Ancak o oyun yapımcıları geliştikçe bize daha sağlam oyun gelecek çünkü normal oyun firmaları bunlardan korkuyor.

Eğer söyleminiz tamamen plus da indie verilmesiyse hocam zaten bu normal. Adam gidip size bf4 cod falan verse kimseninde alacağı yok oradaki amaç hazır çok oyun yokken biraz indiecileri rekabete sürüklemek biraz da bedava oyun verebilmek işte...

• quote:

Hocam bir üstteki mesajda ne demişim? Neden anlaması bu kadar zor bu durumu? Alıntı yaptığınız mesajı ya spoiler içine alın ya da alıntıyı silin. Bu kadar zor mu şunu yapmak? Tonla gereksiz resim doldu.
  • quote:

quote:

Hotline Miami
    The Swapper
    Trine
    Transistor
    Apotheon
    LIMBO

Bu oyunları oynadınız mı ve size çocukca basitmi geldi? Herşey grafik değil emin olun. Ve bu tarz sağlam indie oyunlar sayesinde AAA oyunlar biraz daha uğraşıyorlar düşmemek için. Sizin gibi düşünse herkes inanın her 3 ayda bir aynı oyunlarının başka benzer serilerini oynuyor olurduk.

ben 2013 te bu oyunları ve daha nicelerini ( dead space gibi ) ücretini vererek oynadım. ve bunların bazıları yakın zamanda zaten ps3 e Plus oyunu olarakta geldi .
    şöyle düşün, bu oyunları oynuyorsun ve ps4 le beraber büyük bir beklenti içine giriyorsun. oyunlara bakalım.....

Bu oyunlardan sonra;

Ps4 alıyorsun ve sana şu yukardaki oyunları hediye veriyorlar... ve hediye ettikleri gibi PS3 e AAA oyunları HEDİYE etmeye de devam ediyorlar.Ama maalesef sen ps3ü çoktan satmış bulunuyorsun. şimdi sen The last of us yada Bioshock modundasın, seni kalkıp şu yukardaki oyunlara indirgiyorlar.. yani bir anda yerin dibine giriyorsun.
    Lakin diyebilirsin ki '' bu oyunlar zaten ücretsiz verildi dediğin gibi sen ps3 te gösterdiğin oyunları ücretli aldın parasını vererek gidip ps4 e AAA oyunu alabilirsin'' .

Evet ama burdaki anlatmaya çalıştığım şey ücretli yada ücretsiz oyun değil. bir akımın ( AAA ) diğer akıma kayması ( indie) . ne demek istediğimi anlıyor musun?

Ben oddworld hariç bütün oyunları oynadım. Tek sevdiğim ve satın aldığım oyun '' Vailant hearts the great war '' dı . bu oyunu da sırf , eski savaşlara karşı ilgim olduğu için aldım. ve hikayesi gerçekten muazzamdı. sonunda ağladım.. çok kötü oldum ya

Cok haklisiniz. Kimisi senaryo su bu demis : Ayni senaryo ps3'te de var biz daha iyi grafikler icin bu makineyi aldik. Ustune bir ton para saydik. Babamiz zengin falanda degil. Boyle oyunlari gidin ataride oynayin. Yetisemediniz sanirim icinizde kalmis. Biz adam gibi oyun istiyoruz ama Sony sizin gibiler sayesinde bizi soguslemeye devam ediyor ve edecek. Bu grafikteki oyunlari bu makineye yakistiriyorsaniz bir sey demiyorum ben. Yazik gunah. SONY AKILLI OL HERKES KEK DEGIL. ADAM GIBI OYUN HEDIYE ET ARTIK. BU KADAR PARA VERIYORUZ SENDE KARSILIGINI VER.

• quote:

quote:

Hotline Miami
    The Swapper
    Trine
    Transistor
    Apotheon
    LIMBO

Bu oyunlardan sonra;

La arkadasim napiyorsunuz alintilamayin asagi inerken 2 yilim gecti

• Ps3 de gta5 in fiyatını %80 düşürdüler ps4 de bi %20 olsa artık aylardır bekliyorum almak için 😄

• O ilk mesajı atan adamın aklına gelmesi gerekirdi ama ne arar... Diğerleri de gidip o mesajı alıntılıyor. Alıntılamayın diyen adam bile gidip o mesajı alıntılamış. Şaka gibi gerçekten.
  • Alıntı yapanları blokladım

• PlayforFun kullanıcısına yanıt
    Abi ona koptum zaten. Alıntılamayın deyip alıntılayan var
  • Gene forumun trolleri başlamış indie indie diye. Hakkaten anlamak güç. Bu oyunları 20 senelik makineler de kaldırıyor. O zaman niye ps4 aldın diye sorarlar adama.

Neyse hiç polemiğe girmicem.

Sleeping dogs baya iyi ya 18 tlye alınır. Birkaç ay önce 104 e mi ne düşmüştü alsam mı diye düşünüyordum iyiki almamışım

• Sleeping dogs indirimi kaçına kadar bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayforFun

quote:

Hocam bir üstteki mesajda ne demişim? Neden anlaması bu kadar zor bu durumu? Alıntı yaptığınız mesajı ya spoiler içine alın ya da alıntıyı silin. Bu kadar zor mu şunu yapmak? Tonla gereksiz resim doldu.

Böyle birşeyi yapma zorunluluğum yok forumun düzenini bozmadan gayet normal alıntı yaptım. Kendim resimli görmek istedim. Sizin zevkiniz için mesaj düzenleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyerinRaine

Benim zevkim için değil sayfanın görüntüsü ve mobil giren arkadaşların dakikalarca uğraşmaması için istediğim bir olaydı. Ama anlamamak ya da anlayamamak bu kadar güç sanırım. Ama taktım. Ben de kendi zevkim için her mesajımda seni alıntılayacağım, alakalı ya da alakasız ne varsa.

quote:

Şu konuda indie tartışması yapmayın bari. Adamlar ister indie oyuna indirim yapar ister AAA oyuna indirim yapar. Gelip buraya AAA oyunlara niye indirim yok demek cahilliktir. Ya AAA oyun ile indie oyun arasındaki farkı bilmiyor o arkadaş ya da indirimlerin hangi oyunlara yapıldığını algılayamıyor.

Alakasız bir yerde alakasız bir biçimde gelip tartışma çıkarmaya çalışıyorsun. "US PSN'de indirim diye indie oyun bindiriyorlar bık bık..." Anla güzel kardeşim, insanlar demek o oyunlardan keyif alıyor. Olumlu anlamda geri dönüşü olmasa neden diretsinler indie indie diye? Anlaması bu kadar güç mü?

Ben 1650 liralık sistemimde piksellik oyun görmek istemiyorum diyorsun, alan alıyor. Sen alma. Ben alıyorum, şaşalı şaşalı da oynuyorum. Sanki AAA kalitesinde oyun çıkmıyor gibi konuşuyorsun. Çıkıyor işte zamanla. Açıp bak PlayStation 3 ilk çıktığında konsola çıkan oyunlara, sonra gel burada bik bik ağlan. Arkadaşın biri de aynısını demiş, "Adam gibi oku." demişsin. Ya sen ne yazdığını bilmiyorsun ya da yazdıklarınla düşündüklerin arasında büyük ölçüde fark var.

quote:

Orijinalden alıntı:AlpKhanate

Takip etmeden yorum attığın ne kadar da belli oluyor. Konuda ilk AAA - indie tartışmasını başlatan elaman SmithAhmet. İnsanlar da düzgünce cevap vermiş, o da gitmiş sayfa dolusu, insanlara çile çektiren resimlerle gelmiş, "Bunu bunu istiyorum. Ayyy bu olmasın, bunun pikseli var." diyor.

Genel olarak söylüyorum. Burası indirim konusu. Her konuya salça olan görevlilerden biri gelsin de şu gereksiz alıntıları ya düzenlesin ya da tartışma başlattığı için silsin. Buraya indirim takip etmek için giren insanlar var. Bu yorumlarla kimse uğraşmak zorunda değil. Saçma sapan şikayet sistemiyle de bir saat kimse uğraşamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Sleeping dogs indirimi kaçına kadar bilen var mı?

19 Mart 02:00'ye kadar.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 13 Mart 2015; 16:21:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

Sleeping dogs indirimi kaçına kadar bilen var mı?

19 Mart 02:00'ye kadar.

quote:

Hocam lütfen hiç bırakma, mobilden girmediğim için sıkıntım yok. :( En azından yeni mesaj geldiğinde güncel birşey kaçırmam sık sık bakarım bende çok hoşuma gitti ayaklı bildirim paketi. Hemde ücretsiz.

İnadınızda ayrıca komiğime gitti. Herhangi bir kural ihlalim yok bu yüzden kimseye birşey hesap verme sorunumda yok. Güzelce cevabımı verdim.

Alıntıya devam hocam artık hiç birşey kaçırmayacağım sayenizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 13 Mart 2015; 16:26:21 >

• quote:

Hocam lütfen hiç bırakma, mobilden girmediğim için sıkıntım yok. :( En azından yeni mesaj geldiğinde güncel birşey kaçırmam sık sık bakarım bende çok hoşuma gitti ayaklı bildirim paketi. Hemde ücretsiz.

İnadınızda ayrıca komiğime gitti. Herhangi bir kural ihlalim yok bu yüzden kimseye birşey hesap verme sorunumda yok. Güzelce cevabımı verdim.

Alıntıya devam hocam artık hiç birşey kaçırmayacağım sayenizde.

İyi işte işe yaramış olur. Benim için de sıkıntı yok. Beğendim.

• quote:

quote:

Benim zevkim için değil sayfanın görüntüsü ve mobil giren arkadaşların dakikalarca uğraşmaması için istediğim bir olaydı. Ama anlamamak ya da anlayamamak bu kadar güç sanırım. Ama taktım. Ben de kendi zevkim için her mesajımda seni alıntılayacağım, alakalı ya da alakasız ne varsa.

quote:

Şu konuda indie tartışması yapmayın bari. Adamlar ister indie oyuna indirim yapar ister AAA oyuna indirim yapar. Gelip buraya AAA oyunlara niye indirim yok demek cahilliktir. Ya AAA oyun ile indie oyun arasındaki farkı bilmiyor o arkadaş ya da indirimlerin hangi oyunlara yapıldığını algılayamıyor.

Alakasız bir yerde alakasız bir biçimde gelip tartışma çıkarmaya çalışıyorsun. "US PSN'de indirim diye indie oyun bindiriyorlar bık bık..." Anla güzel kardeşim, insanlar demek o oyunlardan keyif alıyor. Olumlu anlamda geri dönüşü olmasa neden diretsinler indie indie diye? Anlaması bu kadar güç mü?

Ben 1650 liralık sistemimde piksellik oyun görmek istemiyorum diyorsun, alan alıyor. Sen alma. Ben alıyorum, şaşalı şaşalı da oynuyorum. Sanki AAA kalitesinde oyun çıkmıyor gibi konuşuyorsun. Çıkıyor işte zamanla. Açıp bak PlayStation 3 ilk çıktığında konsola çıkan oyunlara, sonra gel burada bik bik ağlan. Arkadaşın biri de aynısını demiş, "Adam gibi oku." demişsin. Ya sen ne yazdığını bilmiyorsun ya da yazdıklarınla düşündüklerin arasında büyük ölçüde fark var.

quote:

Orijinalden alıntı:AlpKhanate

Takip etmeden yorum attığın ne kadar da belli oluyor. Konuda ilk AAA - indie tartışmasını başlatan elaman SmithAhmet. İnsanlar da düzgünce cevap vermiş, o da gitmiş sayfa dolusu, insanlara çile çektiren resimlerle gelmiş, "Bunu bunu istiyorum. Ayyy bu olmasın, bunun pikseli var." diyor.

Genel olarak söylüyorum. Burası indirim konusu. Her konuya salça olan görevlilerden biri gelsin de şu gereksiz alıntıları ya düzenlesin ya da tartışma başlattığı için silsin. Buraya indirim takip etmek için giren insanlar var. Bu yorumlarla kimse uğraşmak zorunda değil. Saçma sapan şikayet sistemiyle de bir saat kimse uğraşamaz.

Alıntıları Göster
    Anlatmak istediğim şeyi resimlerle anlatmaya çalıştım dedim ki '' şu moddayken şu moda doğru sürüklüyorlar '' . hepsi bu .

Ben indie tartışması yapmak istemezdim ama arkadaşlar beni diğerleri gibi indie oyun düşmanı falan sandılar. ( o arkadaşlarla bu ayın sonunda ps4 plus konusunda görüşürüz artık) her ne kadar nerden anlatmaya başlasamda bazı şeyleri anlamıyorlar ne diyim söylenecek birşey yok. tartışmak ta istemiyorum fazla. dediğiniz gibi bu bir indirim konusu .
    o arkadaş provake etmekten başka birşey yapmıyor. ps3 ile ps4 aynı konsol değil . evet birinde 512 mb ram var diğerinde 8 gb ram. (siz bu farkdan ne anlarsanız o)
    Siz indie oyunları ps4'e almaya devam edin zevkinize karışamam :) ps3 ilk çıktığında İndie oyun akımını şimdi olduğu gibi dayatmadılar. söyleyecek çok şey var da uzatmak istemiyorum. Resimler konusunda kusura bakmayın :)

• Plus ağalayanlar gelmiş konuyu herzamanki gi mahfetmiş kalislk cod kafası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.