Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU] (2256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Alp Badem Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76.142
Cevap
1.562
Favori
3.783.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 22542255225622572258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bankaya hesap açarken hani bir ton kağıt parçası imzalıyoruz ya. Onun içinde bu durumla alakalı zibilyon tane şey yazıyor ve biz onların hepsini kabul etmiş oluyoruz.

yurtdışı alışveriş prosüdürü bir şekilde.

bankalar kur dalgalanmalarından zarara girmemek için böyle abudik gubudik işler yaparak kendilerini güvenceye alıyorlar

ve tamamiyle yasal maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 24 Mart 2019; 20:1:17 >
  • bu arada senelerdir enpara kullanıyorum.

hiç bir yurtdışı alışverişimde 1 kuruş ekstra çekmedi. Haberiniz olsun
  • byvolcan kullanıcısına yanıt
    Son bir soru daha, yeni hesaptan alırsam kardeşlik yaptığım diğer cihazda plus kullanabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sipsibjk kullanıcısına yanıt
    pri- sec seklinde kullanirsiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byvolcan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Anladım,bende 3 kuruş peşinde değilim fakat ortada bi haksızlık var tahammül edemiyorum bunun içinde şikayetlerimi yaptım gerekli yerlere.

• radko kullanıcısına yanıt
    Evet onlara göre yasal yapicak biseyimiz yok arayıp iade ettirenler de de var terslenenler de var sony e paslayanlar da var. Ayni kartımla uzun suredir alışveriş yapıyorum store da. Ve sunu hatırlıyorum oyunun fiyatından bir kuruş bile Fazla çekilmeden alışveriş yaptığım oldu ama son alimlarimin hepsinde fazla çekildi beş lira bazen 10 lira. Genelde iki uç lira oluyor. Ve alışveriş yapmayı durdurdum beni kur vs ilgilendirmez ben tl cinsinden alışveriş yapıyorum bana laga luga yapma sinir de etme insani diyorsun ama uçup gidiyor

• radko kullanıcısına yanıt
    Axess ile yaptığım alışverişlerde hiç fazla çekilmedi hocam. Provizyonda fazla görünüyor ama dönem içi işlemlere düşünce normal fiyatı neyse o oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sith

Dirt 4 ün fiyatı 299 tl den 58 tl ye düşmüş. bu kadar düşüşü de hiç görmedim.
    Bir an dirt rally 2 sandım kalbime iniyordu.

• Nioh 64 liraya dusmus onerir misiniz?
    Divinity 2 hic guzel indirim gormedi yav 164tl indirimli fiyat :(

• WALDER FREY kullanıcısına yanıt
    Şöyle bi 60 bandına düşse bende alıcam.

• PSN Türkiye'den alışverişlerde fazla çekilen ücretlerle ilgili "yapacak bir şey yok" diyen arkadaşları da "hesap açarken bir ton kağıt imzalıyoruz, yurt dışı alışverişlerde bu kur farkı normal, bu fark yasal" diyen arkadaşları gerçekten anlamadım, yani durumu böyle basitçe kabullenmelerini.

Basit 2 tane soru sorayım PSN Türkiye'nin merkezinin Londra olmasından tamamen bağımsız olarak; ki olayın adamların UK ya da US'de bulunan bir sanal pos üzerinden çekilmiş olmasıyla uzaktan yakından alakası yoktur.

1) Siz PSN Türkiye'den oyun alırken herhangi bir şekilde yabancı bir para biriminden onay veriyor musunuz?
    2) Eğer kredi kartı (sanal dahil) ya da hesabınızdan harcama onayı vereceğinizde 3D onayı olarak gelen SMS'te yazan tutar döviz mi Türk Lirası mı?

1. sorunun cevabı benim için "Hayır, ben Türk Lirasından bir harcamaya onay veriyorum PSN Store üzerinden, herhangi bir yerde de bu bedelin yabancı para biriminden çevrildiğini, gösterilen değerin banka ekstresine yansırken değişiklik gösterilebileceğini belirtmiyorlar.

2. soru asıl kritik noktadır. 3D onay için gösterilen onay SMS'i doğrudan banka ya da Türk bankalarının bağlı ve tabi bulunduğu merkezden gönderilir. Bu SMS'te "PSN Store için XX.XX TL tutar için onay kodunuz XXXXXX tir" benzerinde bir mesaj gelir. Size gelen mesajda 88.00 TL'lik harcama kodunuzu 3D sayfasına yazdığınızda 88.00 TL'ye onay vermiş olursunuz, çok basit. Dövizle bir harcama yapmadınız siz, POS makinesi yurt dışında olsa da kartınıza basitçe "TL" cinsinden bir harcama gönderildi siz de bunu onayladınız.

Yani anlayacağınız PSN Türkiye'den yapılan harcamalarda çekilen fazla 1 kuruş bile yasal değildir, harcama yurt dışında yapılmış olsa bile döviz cinsinden olmadığı için size gönderilen onay SMS'inde yazandan fazla alınan en ufak ücreti bunu iptal etmek ve iade etmek zorundadır fazla çekilmiş olsa da.

Basit olarak size konuyla ilgili bir örnek: Benim tüm kredi kartlarımda Döviz ekstresi açıktır, yurt dışı alışverişlerinde ekstrede doğrudan döviz cinsinden ödemek için. Normalde öne sürdükleri "PSN Store alışverişiniz döviz cinsinden yapılmış o yüzden kur farkı olmuş" dediklerinde "benim döviz ekstrem açık madem öyle oraya yansıtın neden tekrar TL ekstreye yansıtıyorsunuz" dediğimde olayı kavrayıp sistemin otomatik yaptığı ilave kur farkını iade ediyorlar. (bazı bankalarda sistemleri kur farkı çıkarsa da, dönem içinde onay neye verdiyseniz o rakamı yansıtıyor)

Eğer ısrar ederlerse de "Ben 3D onay SMS'inde TL cinsinden şu kadar bedele onay verdim, bu şekilde Tüketici Hakem Heyetine ya da BDDK'ya şikayet edeceğiniz belirtin" Buna hakkınız var; BDDK'nın bankaya uygulayacağı yaptırım THT'den çok daha yüksek; onay verdiğiniz bir rakamdan yüksek bir çekim yapılması sebebiyle geçmişe dönük tüm işlemlerin incelenmesine karar verecekleri için.

O yüzden bu tip bu fazla çekimlerin yasal olduğuyla ilgili yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Not: Ben her seferinde telefon edip müşteri temsilcisine durumu anlatmamak için Garanti Bonus Sanal kart kullanıyorum, TL üzerinden neye onay verdiysem ekstreye o yansıyor.
    Yapı Kredi fazla çekiyor. (fazla çekileni iade ettirdim 15 dakika telefonda konuşarak dolandırıldığımı düşündüğüm için, bir de üzerine adresime mektup gönderdiler iade ettik diye)
    Akbank provizyonda fazla çekiyor, arkadaşlar dönem içine normal yansıyor demişler. (Ben dönem içine yansımadan yine MH'yi aramıştım, o şekilde iade ettiler sanıyordum, demek ki aramasam da iade ediyorlarmış :) )

Not 2: bunun yasal olduğunu söyleyen arkadaşlara tavsiyem bankalarını arayıp ödedikleri bu paraları iade almak istediklerini belirtmeleri. Bunlarda itiraz süresi konusunda "alışveriş itiraz süresi" gibi bir safsata öne sürerlerse de yaptığınız itirazın "alışverişe değil banka tarafından çekilen ücrete itiraz" olduğunu belirtirseniz ondaki "itiraz süresi" çok daha uzun. (dolandırıcılık ve haksız kazanç hukuken ne zaman son buluyorsa o zaman)

• Arkadaşlar endonezya psn de Rainbow six siege 35 Tl almak istiyorum ama nasıl alacağım hakkında çok fazla fikrim yok yardımcı olabilir misiniz giftcard satın almak gerek sanırım. Ya da biri alıp bana satabilir mi. Ek olarak Türkçe dil hariç bölge kilidi vs var mı RB6 de ? Sorun yaşar mıyım endo dan alınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NakeBenihime -- 25 Mart 2019; 13:32:28 >
  • sirphoenixx kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirici yazın çok iyi olmuş Teşekkürler.

Finansbank ile yine görüştüm hala 92₺ alışveriş yaptığımı söylüyor,sinirlendim artık dedim manyakmıyım ben kaç TL ödeme yaptığımı bilmiyorum dedim sonra siz dolar ödemişsiniz dedi,ne doları TL ödedim dedim vırvır anlatıo plastatıonnetwork ile görüşün onlar böyle çekim yapmış falan diyor.

• NakeBenihime kullanıcısına yanıt
    Endodan almanızda sakınca yok sorun yaşamazsınız oradan almak İçin orada geçerli gift kart almanız gerekir forumda Endonezya Psn için güncel bir bölüm var orada arkadaşlar güvenilir siteleri paylaşmışlar yalnız dilediğiniz miktarda alamıyorsunuz mesela 50 bin rb şeklinde satılıyor kartlar ihtiyacınız olanı kullanırsınız artanı farklı oyunlarda kullanırsınız

• Metal Gear Solid V: The Definitive Experience tr psn de 30 tl nasıl fiyat alınırmı
  • Ya bu nasıl bahar indirimi nasıl olurda bir firma kendi indiriminde kendi özel oyunlarını indirime sokmaz anlamış değilim.
  • Yakuza Kiwami 2'ye ortak almak isteyen var mı?

• Gece 12 de sony oyun duyuru vb yapacakmış. Türkçe izleyebileceğimiz bi yer var mı?

• mustang_88 kullanıcısına yanıt
    İnstagramdan hocam az birazdan yayın açılacak sanirim 26 sinda 00 . 00 da denmiş sonytr var instagramda arattirdimi cikar

• 
Sayfa: önceki 22542255225622572258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.