Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: war3z , TheMehmet1905 , zepharoth , DittoQ , kontraktil Daha Az
5 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 12 Misafir (4 Mobil) - 9 Masaüstü8 Mobil1 iOS
58.224
Cevap
1.192
Favori
3.349.206
Tıklama
Popüler Konular listesinde 62. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    106 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Days gone 179tl olmuş 17sine kadar.Yılbasına kadar daha düşük bir fiyat görürmüyüz?Veya kutulu daha ucuza bulunur mu acaba,teşekkürler şimdiden
    Days Gone 179TL ile şuana kadar ki en düşük fiyata düşmüş PSNTR de. 24 Temmuz 2019'da yani 2,5 ay önce 199TL imiş.
    Yılbaşına kadar daha düşük bir fiyat olabilir de olmayabilir de.
    Çünkü saçmasapan bir fiyatlandırması var PSNTR nin.

Bakınız:
    Red Dead Redemption 2 24 Temmuz 2019'da 179TL. , Red Dead Redemption 2 Special 199TL.

Peki şuan ki indirimle kaç para ?

Red Dead Redemption 2 2 Ekim 2019 219 TL , Red Dead Redemption 2 Special 239TL.

Ne değişti ? Bakınız değişen bazı şeyleri aşağıda paylaşayım:

Euro kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 6,3671 alış , 6,3786 satış

Euro kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 6,1817 alış , 6,1928 satış

Dolar kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 5,7135 alış , 5,7238 satış

Dolar kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 5,6752 alış , 5,6855 satış

İngiliz Sterlin kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 7,1150 alış , 7,1521 satış

İngiliz Sterlin kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 6,9606 alış , 6,9969 satış

UK store bakıyorum fiyat düşmüş https://psprices.com/region-gb/game/2557811/red-dead-redemption-2,
    USA store bakıyorum fiyat düşmüş https://psprices.com/region-us/game/2355767/red-dead-redemption-2,
    Almanya fiyat düşmüş https://psprices.com/region-de/game/2557832/red-dead-redemption-2,

2,5 ay önceki fiyatı ver en azından , nasıl bir saçmasapan fiyat politikası bu ? Hangi sivrizekalı neye göre fiyatlandırıyor?
    Kurlar ortada hepsi düşmüş , hangi para birimini baz alıyorsunuz ,neye göre fiyatlandırıyorsunuz ?
    Ayıp,yazık,günah.

Lütfen bu bilgileri , bu sivrizekalıların(PSNTR) bulunduğu sosyal mecralarda paylaşır mısınız ?
    Teşekkürler. İyi günler.

• Yarbay
    8998 Mesaj

Dijital store PS Türkiye ile alakasız bir yer. Direk İngiltere tarafından yönetilen bir store. Sadece adı TR birim TL. Başka artısı yok.

PS Türkiye fiziksel oyunlar , konsol ve aksesuarların fiyatlarını yönetiyor bu ülkede. Dijital store da sözünü geciremiyor. Bazen fiyatlar çok iyi bazen fiyatlar çok kötü.

Mesela Death Stranding kutulu versiyonun 400₺ olacağı söyleniyor. Dijital de 429TL.

N11 ve HB gibi yerlerde de 350TL den satışa çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 2 Ekim 2019; 12:47:21 >
    |
    |
    RK1980 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam o kadar emek verip yazmişsıniz ama çok yanliş değerlendirme yapmişsıniz. öncelikle her indirimde fiyat daha aşağiya düşecek diye birşey yok. ayrica indirimi oyun firmalar ve sony anlaşmali olarak bir oran belirleyip yapiyorlar. seninde paylaştığin gibi uk us ve almanya pslerinde %50 indirim görmüş oyun tr psnde ayni şekilde %50 indirim yapmiş. ben bir gariplik göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    RK1980 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ucuz olan ne kaldı ki? PS4 slim'i 3 sene önce 1050 TL'ye almıştım 1750 TL olmuş. O zaman bile oyunlar 200-300 TL arasında geziyordu. Ben bu saatten sonra artık ucuzlayacağını falan düşünmüyorum. Oyun almak istiyorsanız yapabileceğiniz şeylerden birisi yurtdışında yaşamak ya da bu ülkede çok gelirinizin olması lazım. Ben artık kabullendim yapabileceğimiz bir şey yok. Kardeşlikle Hindistan'dan idare edeceğiz şimdilik ön sipariş için.

|
    |
    By..Emre kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: RK1980

Days Gone 179TL ile şuana kadar ki en düşük fiyata düşmüş PSNTR de. 24 Temmuz 2019'da yani 2,5 ay önce 199TL imiş.
    Yılbaşına kadar daha düşük bir fiyat olabilir de olmayabilir de.
    Çünkü saçmasapan bir fiyatlandırması var PSNTR nin.

Bakınız:
    Red Dead Redemption 2 24 Temmuz 2019'da 179TL. , Red Dead Redemption 2 Special 199TL.

Peki şuan ki indirimle kaç para ?

Red Dead Redemption 2 2 Ekim 2019 219 TL , Red Dead Redemption 2 Special 239TL.

Ne değişti ? Bakınız değişen bazı şeyleri aşağıda paylaşayım:

Euro kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 6,3671 alış , 6,3786 satış

Euro kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 6,1817 alış , 6,1928 satış

Dolar kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 5,7135 alış , 5,7238 satış

Dolar kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 5,6752 alış , 5,6855 satış

İngiliz Sterlin kuru 24 Temmuz 2019 (TCMB) 7,1150 alış , 7,1521 satış

İngiliz Sterlin kuru 01 Ekim 2019 (TCMB) saat 15:30 6,9606 alış , 6,9969 satış

UK store bakıyorum fiyat düşmüş https://psprices.com/region-gb/game/2557811/red-dead-redemption-2,
    USA store bakıyorum fiyat düşmüş https://psprices.com/region-us/game/2355767/red-dead-redemption-2,
    Almanya fiyat düşmüş https://psprices.com/region-de/game/2557832/red-dead-redemption-2,

2,5 ay önceki fiyatı ver en azından , nasıl bir saçmasapan fiyat politikası bu ? Hangi sivrizekalı neye göre fiyatlandırıyor?
    Kurlar ortada hepsi düşmüş , hangi para birimini baz alıyorsunuz ,neye göre fiyatlandırıyorsunuz ?
    Ayıp,yazık,günah.

Lütfen bu bilgileri , bu sivrizekalıların(PSNTR) bulunduğu sosyal mecralarda paylaşır mısınız ?
    Teşekkürler. İyi günler.

Alıntıları Göster
    Gerçekten değişik bir fiyat polotikası var Psn türkiyenin.Bi kere en başta Euro bölgesinde olmaması lazım bu ülkenin özel fiyatlandırma şart bizim ülkeye.Ayda 1500-2000 euro kazanan az orta gelirli çok sıradan bir ab vatandaşı en kral oyunu çıkar çıkmaz anında parasının sadece ortalama 25te 1i ile oyunu alırken bizde 450 tlden çıktığını düşünürsek sözgelimi ort. 3000tl maaş alan biri maaşının ortalama 7'de 1ini birini vermesi gerekiyor.Arada uçurum var.Oyunlar dublajlı altyazılı çıkıyor diye sevinirken bu durum gözden kaçırılıyor.Konuya dönersek 179tl bu yıl içinde çıkan Days Gone için alınabilir iyi bir fiyat o zaman sanırım.

|
    |

• Yarbay
    8998 Mesaj
    Oyunu aldığın zaman altında ''Sony Interactive Entertainment Europe'' yazıyor. Yani Avrupa bölgesinde dijital store.

Oyunlar 70 euro dan çıkıyor. %50 indirim olsa 35 euro şuan 219tl ye denk geliyor. RDR 2 219TL mesela. Aslında bakıldığı zaman bir sorun yok. Türkiye'de alım gücü düşük diye sızlanıyoruz.
    |
    |
    days gone da rdr2 gibi en dusuk 179 gormus oldu..bir sonraki indirimde heralde RDR2 nin su anki fiyatina kadar iner..daha sonra ne olur bilinmez..god of war en dusuk seviyesine kadar da inebilirler ama kimbilir ne zaman..

|
    |
    Rdr2 219
    Spiderman 134 lira
    Days gone 179 lira
    AC Odysess deluxe 200 lira kafadan 800 lira etti 2ye bölsek 400 lira eder. Daha alacağımız oyunlar var onların indirimi beklesek plus alsak 500 lira daha gider.

Hadi bizim aylık gelirimiz yetiyor alırız, yine burada maddi durumu iyi olanlar var yine onlar da rahat rahat alır da asgari ücretli, ev geçindirenler ve öğrenciler ne yapıyor. Kardeşlikle, al satla bile bir yere kadar. Cidden oyun oynamak lüks olmuş acilen Türkiyeye özel bir fiyatlandırma şart ama yapılmaz hiç imkan vermiyorum. İyi bir pc alayim desen zaten tek başına ekran kartı bile Ps4 pro+ 5 oyun parasi ediyor.

Esas merak ettiğim ps5 oyunları artık 799 lira sabit fiyat olur. 399a düşmüş sağlam indirim var deriz

• Yüzbaşı
    754 Mesaj
    https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP9000-CUSA00465_00-COUNTERSPYXBBNDL

Counterspy 22 tl ortak almak isteyen varsa alabiliriz oyun çok güzel gizlilik esaslı
    |
    |

Aslinda yabancilarda da pahalı oyunlar konsola göre sadece alım güçleri iyi olduğu için biz oyun çıktıktan 2 sene sonra oynarken adamlar ön sipariş verebiliyor her istedigi oyuna.
    Mesela Amazonda 200 dolara ps4 slim satıldı indirim zamanı. 3 tane 60 dolarlık oyun alsa zaten neredeyse konsol parası kadar oyuna vermiş oluyor. Bizde birkac sağlam oyun ve konsol için asgari ücretli 1.5 ay çalışırken Amerikada saatlik 10 dolardan 40 saat çalışması yetiyor hadi 50 saat diyelim. Gerçi gelir vergileri nasil bilmiyorum ama en kötü şartlarda 70 saattir. Günde 8 saat çalışsa bir hafta sonra oyun oynarken bulabiliyor kendini.
    Masaüstü bilgisayar kısmında haklısınız fiyatlar cidden uçmuş ortalama bir bilgisayar bile 4-5bin ediyor.

Ama konsolun keyfi de bir başka Ayakları uzatacaksın bol manzaralı oyun oynayacaksın RDR2 mesela bunu en ucuz konsol ile yaşıyorsunuz. Xboxda gamepass üyeliği ile oyunlar bir tık daha ucuz olabilir ilk defa konsol alıyorsanız ama The Last of Us, Days Gone, God of War oynamadan konsoldan oyun oynuyorum denir mi? Denilir ama mutlaka oynanılmalı

|
    |
    beoa291 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1218 Mesaj
    Harbiden şu Days Gone, DMC 5 ve RE2'yi doya doya oynamak istiyorum. Daha Cyber Punk ve D.S. gelecek. Ama fiyatlar cidden çok çılğın. Günde, bazen 2 günde birkaç saat gece oynayabiliyorum işten güçten, bu kadar para vermek beni rahatsız ediyor.

|
    |

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1080 Mesaj
    Spiderman Goty 179₺
    Rdr 2 SE 239₺
    Days gone Deluxe 219₺
    Detroit 84₺

Total 721₺. 2 gün öncede Far cry 5 almıştım. Detroiti bekliyordum. Ayrıca son 1 2 yıldır oyunda oynayamıyordum, ya askerdeydim, ya da il dışındaydım. Oynamadığım 100 lerce oyun var oynanması gereken .(Cod yeni versiyonları, korku oyunları vs duruyor hep.)
    Fifa 2020 ve pes 2020 katmayalım, katarsak vay halimize

Oyun oynamak para, dışarı çıkarken kapıda ayakkabımı giymesi 50₺, asansörde aynada kendime bakana kadar 1000₺ gidiyor.

Bu oyunları nasıl alıpta oynayayım şimdi? Varmı önerisi olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Space. -- 2 Ekim 2019; 21:13:40 >

|
    |

Orijinalden alıntı: .Space.

Spiderman Goty 179₺
    Rdr 2 SE 239₺
    Days gone Deluxe 219₺
    Detroit 84₺

Total 721₺. 2 gün öncede Far cry 5 almıştım. Detroiti bekliyordum. Ayrıca son 1 2 yıldır oyunda oynayamıyordum, ya askerdeydim, ya da il dışındaydım. Oynamadığım 100 lerce oyun var oynanması gereken .(Cod yeni versiyonları, korku oyunları vs duruyor hep.)
    Fifa 2020 ve pes 2020 katmayalım, katarsak vay halimize

Oyun oynamak para, dışarı çıkarken kapıda ayakkabımı giymesi 50₺, asansörde aynada kendime bakana kadar 1000₺ gidiyor.

Bu oyunları nasıl alıpta oynayayım şimdi? Varmı önerisi olan
    Oynamak zorunda degiliz hocam.
    Benimde almak istediklerim var,
    The last of us2 500
    Death stranding 500
    Cyberpunk77 500
    Bunlari hemen ciktigi gibi oynamak istiyorum ama insan dusunuyor gercekten. Deger mi hepsi ve diger 3.parti oyunlar icin. Hadi 3.partileri gectim. Su saydigim oyunlar ne neslin son bombalari

Ben olayi cozdum sanirim. Artik bundan sonra geriden takip ederek oyunlari mantikli fiyatlarla alabiliriz.

ornegin oyun dunyasina sifirdan Baslayan biri icin suan beklemeli ve ps5 cikinca hemen ps4 pro almali (300€ olabilir) Ve oyunlarda 50-200 tl arasi olursa indirimlerde guzel oyunlar oynanir

Baska turlu bunlara para dayanmaz. Hatirliyorum da. Cocugum o zamanlar , 2006 somestr tatilinde (subatta) 300 tl tlye ps2 slim almistik ve 2011 e kadar kullandim(son 1,5 senedir acilmamisti) hatirliyorum da o kadar cok oyun oynadim ki codmw4 un ps3 e ciktiginda konsolumun eskidigini anlamistim. Ama oyunlar akiyordu resmen. Ben nereden bilebilirim ki o zamanlar 2006 kasim da ps3 cikacagini.

Sonra 2011 e yakin tarihte ps3 slim 120 gb almistim.2006 da cikan bir konsol jenarasyona gore bayaga oyun vardi.
    Uncharted, gow, rdr ve cod ac vs. Son 2 sene bitmesine karsin yine oyun katagorisi boldu.

Hersey iyi guzeldi. Kendi adima soyluyorum. Ps4 teki Grafikleri gorunce dibim dusmustu ve subatta taniltildiktan sonra hemen mal gibi sattim konsolu.

Ps4 aldik hemen ve fiyasko oyun fiyatlari, bozuk konsol. Gibi gibi olaylar beni jenarasyonun yarisindan-sonundan baslamam gerektigini gosterdi.

Ps4 pro ile gittigi yere kadar. Onceleri ps5 slim ciksin o zaman alirim diyordum ama artik ps6 ciktiktan sonra geriden takip ederek oyun oynamaya devam edecegim. Tamam belki the last of us 2 yi 3 sene sonra oynarim ama bu fiyatlarla bas edlilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlfieLowis -- 2 Ekim 2019; 21:23:38 >

• Çavuş
    49 Mesaj
    GTA V 49`a düştüğünde kaçırmıştım, 93`e alınır mı şu an?

Çok haklısın hocam. Ki zaten ister istemez aynı şekilde yapıyorum,yapmak zorunda kalıyorum.Şimdi aklıma geldi önceden ps2 zamanlarımda pek farkında değildim ve takmazdım,öyle dururdu cihaz bilgisayar ortamında devam ederdim çoğu oyuna.Ps3te pek takılmadım ama Ps4 geldikten sonra ona geçip sürekli oynamaya başladım tabiki fiyatlar artıp benim limit koymama kadar.Şuanda limit olarak bir oyuna max 89₺ veriyorum indirimde alıyorum. Örneğin Far cry 5 2018 mart ayında çıktı 84₺'ye düşmüş ama yeni aldım, başladım.2 3 güne bitecek ana hikaye. Sonrası hiç. Düşünüyorum gold edition da ilk çıktığında 600₺'ye alsaydım ne düşünürdüm.Aslında dediğiniz gibi bekleyeceksiniz, ucuzlayacak alacaksınız bu kadar basit. Düşünün ps4 ten o kadar uzak kalmışım ki banka kartımdan ps4 vergi çekildiğini bile unutmuşum. Sanırım yapacağım şey ileride kütüphane kutulu tarzında da olsun diye indirimleri bekleyip öyle almak olacak. Unutmadan the last of us 89₺ 'ye almıştım sıfır kutu şimdi dijitalde 429₺. :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Space. -- 2 Ekim 2019; 21:35:55 >
    |
    |
    AlfieLowis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6594 Mesaj

hocam fiyatlari abartmişıniz sizde last of us2 500 e nerde tr psnde 430lira. hint psnden 330a aliniyor türkce dublaj ayni sekilde cyberpunkda 290lira türkçe yine

|
    |
    AlfieLowis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI x370 Gaming Pro Carbon**case:Phankteks P400s Black/White Thermaltake Riing fans**psu:Corsair CX850M**ram:16GB (8*2) Corsair 16 Gb DDR4 2400MHZ**hdd:Samsung 860 Evo 500 GB SSD + Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache**monitor:Viewsonic Vx2757 freesync 75hz**headset:Hyper X Cloud II**

Mobile:Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Gold
    Game: PS4 PRO 1 TB BEYAZ
    Wheel:Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
192.168.1.1
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.