Şimdi Ara

PlayStation Now PC [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
237
Cevap
22
Favori
11.256
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> PlayStation Now PC [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    18472 Mesaj

Konsollar ve PC arasındaki farkı en baştan özellikle dile getireyim. Çok karıştıran, bilmeyen veya yanlış bilen oluyor:

Bu sistem yalnızca bulut tabanlı bir sistem değildir. Oyunlar hem indirilerek, hem de stream ederek internet üzerinden oynanabilir. İndirebilme özelliği ve internet olmadan oynama sadece konsolda PS4 ve PS5'te vardır.

Özeti Şudur:

PS4'te: (İndirip Oynayabilme + Bulut Tabanlı)
    PC'de: (Bulut Tabanlı)

Konsolu olan arkadaşlar için PS4 konusunun linki: (Kullanımları farklı olduğu için konuları ayırdık)
    https://forum.donanimhaber.com/playstation-now-ana-konu-guncellendi--103516176

-----

PC Uygulaması İndirme Linki:
    https://download-psnow.playstation.com/downloads/psnow/pc/PlayStationNow-11.0.2.exe

Minimum Sistem Gereksinimleri:
    Windows 7 (SP 1), 8.1 veya 10
    Core i3 2.0 GHz
    300 MB depolama alanı
    2 GB RAM
    Ses kartı; USB port

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
    Windows 7 (SP 1), 8.1 veya 10
    3.5 GHz Intel Core i3 veya 3.8 GHz AMD A10 veya daha hızlısı
    300 MB veya daha fazla depolama alanı
    2 GB RAM veya daha fazlası
    Ses kartı; USB port

Ayrıca PC üzerinden oynansa dahi kontrolcü olarak kablo ile bağlanmış bir DS4 kullanılması öneriliyor.

Resmi Site UK:https://www.playstation.com/en-gb/explore/playstation-now/ps-now-on-pc/
    Resmi Site USA:https://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-now/ps-now-on-pc/

SORU-CEVAP

PS Now Nedir?

800'den fazla oyunu içeren abonelik servisidir. PS4, PS3 ve PS2 oyunlarınızı PS4 ve PC'nize stream etmenizi; ayrıca PS4 oyunlarını PS4'ünüze indirebilmenizi sağlar. Yani indirip oynama özelliği sadece PS4 (ve PS2) oyunları için PS4'de geçerlidir.

Hangi Cihazlar Destekleniyor?

PS4 ve PC (Henüz Mac desteklenmiyor.)

İlave Bir Yazılım Yüklemem Gerekiyor mu?
    PC için uygulama indirilmelidir.

PS4 ve PC'de aynı save üzerinden oynayabilir miyim?

Evet, stream ettiğiniz oyunların Save'leri de bulutta olduğundan, her iki platformdan da devam edebilirsiniz.

Stream için minimum internet gereksinimi nedir?
    Minimum internet gereksinimi 5 Mbps'dir. Wi-Fi yerine kablo kullanılması önerilir.

Ne sıklıkla yeni oyun eklenir?
    Her ay PS Now servisine oyun eklemesi yapılıyor.

Güncel oyun sayısı nedir?
    800 üzeri oyun şuan servise dahildir.

Güncel oyun listesi:
    Oyunlar sık olarak güncellendiği/erişimden çıkarıldığı için listeyi kopyalamak yerine linki koymayı uygun buldum.
    UK Oyun Listesi:https://www.playstation.com/en-gb/explore/playstation-now/ps-now-games/#ps-now-games-content-par-section-121120782-co
    USA Oyun Listesi:https://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-now/games/#allgames

Ülkemizde nasıl satın alabiliriz?
    Öncelikle TR PSN'de PS Now bulunmadığından, US ve UK PSN üzerinden alınabilir. Bunun için de genellikle PSN cüzdan bakiyesi veya direkt olarak PS Now aboneliği satın alabilirsiniz. UK PSN (veya diğer avrupa PSN'leri) tercih edilmesi Türkçe dil desteklenmesi ihtimalini arttırır. Oyundan oyuna, PSN'den PSN'e göre Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleri değişiyor.

7 Günlük ücretsiz deneme sürümünü nasıl kullanabilirim?

UK hesabı için:

Bir mail hesabı ile UK PSN ve UK PayPal'a üye oluyoruz, adres ve telefon sorarsa bu linkten doldurabilirsiniz. PayPal telefonun doğrulanmasını istemediğinden çekinmenize gerek yok. Ardından PSN hesabınızdan 7 günlük ücretsiz PS Now hesabını seçiyoruz. Bir ödeme opsiyonu soracak. Burdan PayPal'ı seçip, oluşturduğumuz PayPal bilgilerimizi giriyoruz. Hemen sonra 7 günlük süre başlıyor.

UK PSN:https://store.playstation.com/en-gb/home/games

UK Paypal:https://www.paypal.com/uk/home

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 21 Mart 2020; 22:17:4 >

|
    |

• Yapamayan arkadaşlar için anlatıyorum.Spiderman oyununda haritayı açmak için touchpad tuşuna basmamızı istiyor. REWASD Programını indirip ps4 remote controller seçin.Kullandığınız gamepad için ps4 touchpad kısayolunu seçip gamepad de istediğiniz yere atayın soldan yukardan apply diyip oyuna devam edin
  • Yarbay
    18472 Mesaj
    Konu güncellendi... Soru-cevap kısmını ve diğer bilgileri hazırlayan game07 arkadaşımıza teşekkürler.
    |
    |

BU AY EKLENEN OYUNLAR:

- Control (31 Ağustos'a Kadar)
    - Shadow of the Tomb Raider (31 Ağustos'a Kadar)
    - Wolfenstein II: The New Colossus
    - Dead or Alive 5 Last Round
    - Nascar Heat 3
    - Nights of Azure
    - Nights of Azure 2: Bride of the New Moon
    - Romance of the Three Kingdoms 13
    - Toukiden 2
    - Toukiden: Kiwami
    - Warriors All-Stars

https://blog.eu.playstation.com/2020/03/03/ps4-games-shadow-of-the-tomb-raider-control-wolfenstein-ii-join-the-ps4-service-next-month/

|
    |

• Uzaklaştırılmış 26 gün cezanın, 25 gün 7 saat 23 dakika kadarı kaldı.
    Nasıl yani PS exc oyunlar şimdi PC üzerinden oynanabilecekmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Oynamak istediğin oyun eğer PS Now'un içerisinde varsa internet üzerinden streaming yani bulut tabanlı, internet bağlantın ile oynanabilir. Tabi eğer PS4 konsolunuz varsa internet olmadan direkt oyunu konsolunuza indirerek de oynabiliyorsunuz. PC'deki sistem ise sadece bulut tabanlı. GeForce Now ve Stadia gibi. Oyunların içerik mantığı Game Pass ile aynı. Sisteme her ay yeni oyunlar ekleniyor.

-----

Konsollar ve PC arasındaki farkı en baştan özellikle dile getireyim. Çok karıştıran ve bilmeyen oluyor:

Bu sistem yalnızca bulut tabanlı bir sistem değildir. Oyunlar hem indirilerek, hem de stream ederek internet üzerinden oynanabilir. İndirebilme özelliği ve internet olmadan oynama sadece konsolda PS4 ve PS5'te vardır.

Özeti Şudur:

PS4'te: (İndirip Oynayabilme + Bulut Tabanlı)
    PC'de: (Bulut Tabanlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 21 Mart 2020; 21:57:37 >
    |
    |
    JaReD22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 26 gün cezanın, 25 gün 7 saat 23 dakika kadarı kaldı.

Bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim

|
    |
    Venomstr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://forum.donanimhaber.com/playstation-now-ana-konu-guncellendi--103516176
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ygal

Cok guzel bir baslik olmus. Boyle bir seye ihtiyac vardi. Dilerim zamanla kutuphane de gelisir ve ulkemizde de verimli bir sekilde calisir. Sony Turkiye'ye kalmayiz umarim yoksa cok pahali ve verimsiz bir is ortaya cikarabilirler...
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 22 Mart 2020; 20:35:55 >
    |
    |
    l CPU: Ryzen 3600 & Cooler: SilverStone PF120 l MB: Asus TUF X570 (WI-FI) l GPU: Palit RTX 2060 l Ram: XPG Spectrix D41 (3600mhz) 16gb l M.2: XPG Spectrix S40G 512gb l SSD: Corsair GT 120gb l HDD: 2x WD 1tb ezex l PSU: AeroCool Strike X 800wat l Case: Aerocool Aero One Eclipse l Monitör: Acer ED242QRA 144Hz lGamepad: Xbox 1S wireless l Klavye: Asus Tuf K7 l Mouse: Logitech G502 Hero l Kulaklık : TT e-sport Cronos l

Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim..
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    God of War 3'ü bitirdim ps now'da gerçekten güzel bir deneyimdi, sanki pc'de yüklüymüş gibi oynadım. Uncharted 3'e başlamıştım (türkçe dublajlı bu arada), yalnız kontrolleri çok zor geldiği için oyunun başlarındayken bıraktım. Nişan almak ciddi anlamda eziyet. Zamanına göre iyi bir oyun olduğu belli ancak Red dead redemption 2'den sonra uncharted 3 oynayınca insanın tahammülü kalmıyor böyle şeylere. Anca klavye - mouse desteği olsa oynayabilirdim.

Gelmeme ihtimali tabi ki var. İsterlerse eklerler veya hiç eklemezler. Aksi söylenmediği sürece şuanda hiçbir garantisi yok.
    |
    |
    santelmo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geforce now a göre görüntü ve ping süreleri kötü ama yinede oynanıyor.
    |
    |
    GeForce Now ile karşılaştırmamak lazım. Orada oyunların sizde olması lazım. PSNow direk oyunları size veriyor ya da kiralıyor desek daha doğru olur, bir nevi abonelik sistemi diyebiliriz. İyi bir internet ile PS keyfi çok daha uygun maliyetle PC'ye geliyor.

Bir de açıklama bölümünde DS4 tavsiye ediliyor denmiş ama bu başka gamepadler olmuyor anlamına gelmiyor. Mesela ben gc30 ile oynuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarcasticxx -- 27 Mart 2020; 4:3:35 >

Orijinalden alıntı: sarcasticxx

GeForce Now ile karşılaştırmamak lazım. Orada oyunların sizde olması lazım. PSNow direk oyunları size veriyor ya da kiralıyor desek daha doğru olur, bir nevi abonelik sistemi diyebiliriz. İyi bir internet ile PS keyfi çok daha uygun maliyetle PC'ye geliyor.

Bir de açıklama bölümünde DS4 tavsiye ediliyor denmiş ama bu başka gamepadler olmuyor anlamına gelmiyor. Mesela ben gc30 ile oynuyorum.
    Denemeyi düşünüyorum pc de ama God Of War 2018 kaldırılmış.Eklendiğini görürsem eğer şu 7 günlük furyaya bende katılıcam sanırım.Bu arada bende xbox one s wireless controller var.Uyumlumudur acaba ? bu kolla oynayan varmı iyi forumlar.
    |
    |
    Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI Ram : Corsair RGB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB 192Bit GDDR6 Psu: Seasonic Focus Plus 850W 80 Gold SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 Monitör: MSI Optix MAG271C 27" 144Hz 1ms (HDMI Display) Full HD Curved Oyuncu Monitör Dark N10 Advanced 5x12cm Kırmızı Fanlı Fan Kontrollü Full Cam Yan Panelli USB 3.0 Bilgisayar Kasası Ses Sistemi: Creative Inspire T3300 2 1 İşlemci Soğutucusu: Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu
  • Binbaşı
    1046 Mesaj
    Deneme için kredi kartı falan istiyor mu?

Yok istemiyor. Hesaba boş bir UK Paypal ekleyince oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 28 Mart 2020; 2:20:23 >
    |
    |
    bobsantino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Yok istemiyor. Hesaba boş bir UK Paypal ekleyince oluyor.
    Paypalım yok

Yeni açacaksın.
    |
    |
    bobsantino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
emek server
bankalar.org
kolayoto.com
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,358
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.