Şimdi Ara

PLAYSTATION GÜVENLİK (2 ADIMDA DOĞRULAMA, US PSN DESTEK İLE GÖRÜŞME REHBERİ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
6
Favori
8.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MertLIVE kullanıcısına yanıt
    Umarım erken halledersiniz ama durum bu siz her aradığınızda biz İngiltereye haber verdik oradan gelecek mail ve cevapları bekliyoruz diyecekler ve başka yapacakları birseyin olmadığıni ifade edecekler her hafta aradım şikayet ettim ilgilenen yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 27 Ekim 2016; 14:32:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semihhayta kullanıcısına yanıt
    Gelişme var mı hocam arayan soran?
  • Benim hesabım da çalındı. 17 ekim tarihinde sony türkiye ile iletişime geçip durumu bildirdim 15 güne kadar geri dönüş yapacağız dediler. Bugün aradım son durum nedir diye Sony İngiltere den haber beklediklerini 3-4 güne kadar cevap gelebileceğini söylediler. Pek umudum yok ama beklemekten başka yapacak bir şey de yok gibi şimdilik.
  • unlike81 U kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim daha aramadılar ne yazikki
  • Sonunda beyler sonunda

Sıfırlama linki 16:58'de tarafıma ulaştı

• Yahu noluyor bu sony hesaplarını ya. Şimdi de Psn girmeye çalıştığımda doğrulama kodu hatası veriyor. Yine hesabıma giremiyorum.

ALLAH darısı bizim başımıza ihsalah kardesim senin adına çok sevindim Aradilar mi direk mail mi attılar kardeşim

• Benim de hesabım hacklendi.

Bana çarşamba günü şu mail geldi;

PSN şifresini değiştirme

Bu e-posta, PSN giriş kimliğinizin (E-posta adresi) başarıyla değiştirildiğini onaylamak amacıyla gönderilmiştir.

Giriş kimliğinizi değiştirmediyseniz...

Bu e-posta, ilgili PSN hesabına ait giriş kimliği (E-posta adresi) değiştirildiği için gönderilmiştir. Giriş kimliğinizi değiştirmediyseniz, lütfen şu adresten Müşteri Destek birimiyle iletişime geçin

Az önce aradım ama mesai saatlerinde arayın diye bant kaydı çıktı.Yarın arasam ulaşırmıyım 29 Ekimde Çalışıyorlar mı
  • kardeşim bizde aynı durumdayız pazartesi aramann lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihhayta -- 28 Ekim 2016; 19:13:41 >
    Mail'ime parolamı sıfırlamam için link geldi Playstation Networkten hemen sıfırlayıp 2 adımda doğrulamayı açtım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MertLIVE

Mail'ime parolamı sıfırlamam için link geldi Playstation Networkten hemen sıfırlayıp 2 adımda doğrulamayı açtım.

Sony'i aradığında ne dedin ve ne sordular?
  • mert_reis M kullanıcısına yanıt
    sana gelen mailin aynısı geldi bizede işte kardeşim ariosun sana hesabinla ilgili soru soruolar 15 sonra doncez diyorlar bekliyorsun ondan sonra bizim gibi

kardeşim çok sevindim vala 2 adımda doğrulama yapmanda iyi olmuş benimde gelirse herkeze plus hediye edicem

• Merhaba arkadaslar, maalesef iki hafta once pazar gunu Sony'den sifre degisikligi ile ilgili bir mail aldim ve hesabin calindigini anladim.
    Sony destek hattini aradim ancak pazar gunu oldugu icin hizmet vermiyorlardi.
    Ertesi sabahi aradim ve konu ile ilgili bilgi verdim.
    Kimlik bilgilerimi, kullanici adimi, mail adresimi, telefonumu, son iki psn alisverisimi ve hesabin acildigi yili sordular.
    Iki hafta icerisinde bana bilgi verilecegini soylediler.
    Dun aksam saat 18:30 gibi Sony'den mail geldi ve hesabimi tekrar kullanmaya basladim.
    2 Adimli onaylama islemini hemen aktive ettim.

Yasim 42, psn sisteminde herhangi bir arkadasim yok ve sifremi hickimse ile paylasmadim.
    Merak ettigim nokta hirsizligin yapilma sekliydi.
    Internette yaptigim arastirmalarda hesabi calinanlarin bir kismi sifrelerini baskalari ile paylastiklari icin magdur olmuslar.
    Ancak ben dahil baska bir cok kullanici sifrelerini kimseyle paylasmamislar ve buna ragmen hesaplari calinmis.
    Turkce forumlarda hirsizligin nasil yapildigi ile ilgili bilgi yok. Tumunde ''mutlaka sifreni paylasmissin'' seklinde yorumlar yapilmis.
    Ancak yabanci forumlari arastirdigimda gordum ki sifrenizi paylasmasaniz dahi hesabiniz kolaylikla calinabiliyor ve bunun sorumlusu da Sony destek hatti.
    Zaten Sony bu nedenle son guncellemede 2 adimli onaylama sistemini devreye sokmus.
    Ben bu islemi yapmamistim ve magdur oldum.

Kisaca hirsizlik soyle gerceklesiyor.
    Genellikle PSN plus sahibi olan kullanicilar hedefleniyor.
    Hirsizligi yapan kisi Sony Destek Hattini arayarak hesapla iliskili mail hesabinin calindigini, hesaba erisim saglayamadigini ve bu nedenle mail adresini degistirmek istedigini soyluyor. Sony calisani sazan da hemen yeme atliyor ve sisteme yeni mail adresini tanimliyor. Sonrasinda hirsiz hesabiniza erisim sagliyor ve benim bilgilerimi kendininki ile degistiriyor. Olay bu kadar basit.
  • Arkdaşlar bende bugün şifre sıfırlama maili mi aldım hesabım geri alındı. 10 veya 15 gün içinde bu iş hal oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihhayta

Arkdaşlar bende bugün şifre sıfırlama maili mi aldım hesabım geri alındı. 10 veya 15 gün içinde bu iş hal oluyor..

Gözün aydın kardeşim.Ben hala beklemedeyim.Senin sanırım 21'in de çalınmıştı.10 günde geldi dimi?
    Anlayamıyorum. Ben 17 ekimde kayıt bıraktım hala sonuçlanmadı. Biraz önce aradım ingiltere den cevap gelmedi diyorlar. Böyle saçma bir şey olamaz.

• Plus üyeliğimiz de boşu boşuna geçiyor şu an.Keşke çalındığı süre kadar uzatsalar plus üyeliğini.
  • unlike81 U kullanıcısına yanıt
    aynen kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.