Şimdi Ara

Playstation Garantiye Verdim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bi sorunla karşılaştım napmalıyım?
    Playstation forumunda baktım avrupa da çoğu kullanıcı bu sorunla karşılaşmış.

Düzenleme:Şimdi servise verdim garanti kapsamında,son 1 haftadır da içinde ki cd vermiyordu cdrom'da bozulmuşdu ve yazılım yüklenmiyor.

Kontrol ettiler ve değişim olcağını söyledi ,istanbula yollıcaklarmış cihazı.

Süreç kaç günde sonuçlanır ortalama daha önce garantiden cihaz değişimi olan arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz?

Yeni cihaz bugün teslim edildi,şanslıymışım bayaa benim verdiğim 500GB dı yeni gönderilen 1TB ve bozuk cihazın içinde kalan cod ww2 cd yerine god of war göndermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 11 Mayıs 2018; 16:10:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bu yazılım güncellerken buna benzer sorun yaşadım.hata kodunu hatırlayamıyorum.youtube de çözümle işgili videolar vardı güvenli modda başlatma vs denedim oldu sorun gitti.madem değişim denmiş cihaz yenilemiş olursun boşver iyi olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neczer kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece yazılım değil aynı zamanda cdrom bozuk 1 haftadır içindeki cd vermiyordu.

• Maksimum süre 20 iş günü, cumartesiler de dahil. Ben de yazılımsal hatadan vermiştim değişim çıkmıştı, 14-15 gün falan sürdü
  • Ben Ankara'da oturuyorum, 2015 yada 2016 tam hatırlamıyorum konsol bozulmuştu hiçbir joystick'i görmüyordu içinde bir çip bozulmuştu. 10 günü bulmadan yeni sıfır cihazımı yollamışlardı. Bu arada geçmiş olsun can sıkıyor bilirim bu durumu
  • hagiosmann kullanıcısına yanıt
    Peki sıfır yeni kutudamı teslim ediliyor yoksa birşeye sarıp mı veriyorlar?

Birde bozuk olarak verdiğim cihazın içinde cod ww2 kaldı servis raporuna not düştük umaram cd yi çıkarıp yollamayı unutmazlar. Çıkaramazlarsa oyun cdsininde sıfırını yollarlar artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 2 Mayıs 2018; 21:11:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Peki sıfır yeni kutudamı teslim ediliyor yoksa birşeye sarıp mı veriyorlar?

Birde bozuk olarak verdiğim cihazın içinde cod ww2 kaldı servis raporuna not düştük umaram cd yi çıkarıp yollamayı unutmazlar. Çıkaramazlarsa oyun cdsininde sıfırını yollarlar artık
    sıfır kutuda hocam. oyun konusunda yorum yapamam, içinde oyun falan yoktu çünkü
  • Sony aradı bugün ürün değişimi onaylanmış yeni cihaz gönderilcekmiş,bozuk cihaz içinde kalan cd yerine onunda yenisini gönderiyorlarmış.

• Garanti kapsamında Yeni verilen cihazın garanti süresi kaldığı yerden devam edermiş garanti süresi sıfırdan başlamıyormuş doğrumudur?

Doğruysa çok saçma

• radko kullanıcısına yanıt
    bence doğrudur şöyle düşün. misal sen 1,5 sene kullandım bozuldu değişim yaptılar. ve garanti sıfırdan başladı. bu yeni cihaz 1,5 sene sonra yine bozuldu yine değişim yaptılar yine sıfırlandı garanti. bu açıdan bakınca garantinin sıfırdan başlaması saçma geliyor
  • Ee o zaman;garantinin bitmesine 1 hafta kaldı diyelim cihaz bozuldu yeni cihaz gönderdiler yine aradan 1 ay geçti bozuldu nolcak? THH mi başvurulcak?

• Garanti dışı olur normalde ama sen yinede sor servise tam emin değilim

• radko kullanıcısına yanıt
    Doğru. Garanti kağıdını yenilerler ama tarih olarak ilk aldığın fatura tarihi yazılır sadece cihaz değişmiş olur. Saçma değil aldın 1 sene sonra bozuldu sıfır cihaz verdiler garanti 0 dan başladı 1 sene sonra o da bozuldu yine tarih sıfırlandı yeni cihaz güncel tarih bunun sonu gelmez. 2 sene içerisinde garantilenir 2 sene de 10 kez bile cihazı değiştirebilirler. Almanyada sanırım bu 4 sene garantili kasko gibi onların garantisi düşürdün ha da su döküldü sıfır cihaz ya da aynı paranın iadesi yapılıyor. Arkadaşın ablası 3 sene laptop u kullandı bozuldu para iadesi yaptılar yeni laptop aldı almanyada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.