Şimdi Ara

Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
56
Favori
52.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

Peki internet testi yaparken bu hata cikiyor, sorun nedir? Nat type 2 yazmasiyla birlikte cikiyor ve download/upload hizlarini test etmiyor.
    Bu hata;
    " the router in use may not support ip fragments"

Mtu degeri dogru.

MTU'dan kaynaklanıyor. PS3'deki MTU ayarını otomatik yapmalısın. Bu sayede modemdeki MTU değerini kullanacak alet. Sorun düzelmezse, modem arayüzünden MTU değerini düşür.

Onu yaptim. Hatta bir siteden modemin dogru mtu degerini ping ile bulabiliyorduk, onu da yaptim modem'in arayuzundeki dogrusuymus zaten. Ps3 internet settings'de mtu zaten otomatik. Ama hala su sinir uyari cikip duruyor. Eski modemde boyle bir sorun yoktu ama bozuldu. Modem linksys wag160n v2.
    Nasil duzeltebilirim? Lutfen yardim edin....

Not: mtu degerinu modemden en dusuge ceksem bile uyari cikiyor ki zaten olmasi gereken yerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

Ps3 dmz'de ama upnp nedense disabled oldu, bunun bana zorari olmaz degil mi? Nasil olsa dmz'de

DMZ sadece PS3 için geçerli olacaksa, modeme bağlı olan diğer cihazlar için uPnP'nin açık olması yararlı olabilir. Bilmiyorum başka bir cihazın uPnP'ye ihtiyacı var mı. Aralarında bir seçim yapman gerekecek sanırım.

Ps3 her zaman birinci oncelikli modeme bagli diger cihaz laptop ama onda da upnp'i nasil acarim? Ps3'u dmz'e almadan once available idi. Simdi dmz'e alinca nedense upnp not available oldu

• Benim de bir sorum olacak. Ben modem arayüzüne 192.168.2.1 ile ulaşıyorum. Statik ip adresi girerken 192.168.2.xxx mi diyeceği yoksa 192.168.1.xxx mi deneyeceğim?

Dediklerinizi yaptıktan sonra DNS hatası alıp PSN'e bağlanamıyorum
  • Bende aynen yaptım hala nat 2 diyo
  • arkadaşlar ben zyxel P-660HW-T1 v2 modelini kullanıyorum ama birtürlü dmz bölümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :/
  • söylenenlerin hepsini yaptım

20 mps fiber internet var
    pc de 20 mps yi görüyo testlerde

ps3 ethernetle bağlı olmasına rağmen hala nat type 2 çıkıyo ve download 6-8 mb çıkıyo.
    mw3 oynar ken de hala 3 yeşil bar var. 4 yeşil bar olmuyo hiç

dmz vs. hepsini yaptım.

bi tek modemi kapatıp açtım.
    acaba ğne ile mi reset atmak lazım acaba?
  • Merhabalar, konuyla ilgili bir problemimiz var ama biraz farklı bir sorun. İki gün önceki ayarlar ile sorunsuz bağlanabilirken iki gün sonra problem yaşamaya başladık. Açtığım konuyu linkte gönderiyorum, ilgilenebilirseniz çok sevinirim.

http://resim.donanimhaber.com/m_60318011/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60360620
  • Nat type oyunlarda moderate oluyor ve lag oluyor.Bu işlemi yaparsam lag kalkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaKe_DeAtH33

Nat type oyunlarda moderate oluyor ve lag oluyor.Bu işlemi yaparsam lag kalkar mı?

nat type in 3 degilse 2 veya 1 olmasi cok bir sey degistirmiyor diye biliyorum

yani strict olmayacak mod veya open olacak yinede yap bi zarir yok sonucta
  • quote:

Orijinalden alıntı: keos61

quote:

Orijinalden alıntı: FaKe_DeAtH33

Nat type oyunlarda moderate oluyor ve lag oluyor.Bu işlemi yaparsam lag kalkar mı?

nat type in 3 degilse 2 veya 1 olmasi cok bir sey degistirmiyor diye biliyorum

yani strict olmayacak mod veya open olacak yinede yap bi zarir yok sonucta

Lag olmasından bıktım artık!!!
  • Benim şuan bağlantı hızı fena gözükmüyor ama yine de deniyicem ellerine sağlık LBP 2 oynarken bazen lag vuruyor
  • Hocam ger şeyi yapıyorum DMZ'ye de ps3 için ayarladığım ip'yi giriyorum fakat daha ilk başta ps3 obtainig ip adrees derken failed veriyor sorun sence ne olabilir ?
  • bende yakında superomline fibere gecicem.modem olarak secim yapabiliyor muyuz?prelliyi özellikle mi sectiniz?ps3 online oyunlar için hangi bağlantı hızını ve modemi tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabune

bende yakında superomline fibere gecicem.modem olarak secim yapabiliyor muyuz?prelliyi özellikle mi sectiniz?ps3 online oyunlar için hangi bağlantı hızını ve modemi tavsiye edersiniz?

Kesinlikle Huawei almalısın.
  • us robotics olan arkadalardan yardım bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei HG253 Fiber modem var maalesef DMZ seçeneği yok. Ve sürekli Nat Type 2 alıyorum

Bi çözümü varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Huawei HG253 Fiber modem var maalesef DMZ seçeneği yok. Ve sürekli Nat Type 2 alıyorum

Bi çözümü varmıdır acaba ?

O modelde DMZ var.
  • ZYXEL P-660HN-F1Z modemim var.DMZ yi bulamadım.Yardım edebilicek var mı?
  • PS Store'dan oyun indirirken download hızını da artırıyor mu bu ayarlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patsocu

PS Store'dan oyun indirirken download hızını da artırıyor mu bu ayarlar?

Hayır artmaz. O bambaşka bir olay.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.