Şimdi Ara

Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
56
Favori
52.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel konu olmuş, akşam bende deneyeyim.
    Elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

DMZ nedir tp-link kullanıyorum böyle bi ayar bulamadım.

DMZ, Demilitarized Zone'un kısaltması. Serbest bölge gibi birşey. DMZ alanına alınan IP'ler kafalarına göre her portları kullanabiliyorlar ve hiçbir engele takılmıyorlar. Girişler de çıkışlar da serbest oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

DMZ nedir tp-link kullanıyorum böyle bi ayar bulamadım.

DMZ, Demilitarized Zone'un kısaltması. Serbest bölge gibi birşey. DMZ alanına alınan IP'ler kafalarına göre her portları kullanabiliyorlar ve hiçbir engele takılmıyorlar. Girişler de çıkışlar da serbest oluyor.

o kadar baktım öyle bişey yok

Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi

• denicem
  • Müdür oyun oynarken lag ve kopmalar devam ediyor pek işime yaramadı eksik bişide yapmadım netim 6gb hızında ve adsl ps3 kablo ile baglı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, ben yaklaşık 1 ay önce bu ayarları(ps3 için 8 adet port açarak) yapmıştım ama NAT TYPE: Open olmamıştı. Modemimde de DMZ'yi bulamadım. Bir yardımcı olur musunuz?

Modem Marka modelim: ZyXEL P-660W-T1 v3_IPv6

http://e1203.hizliresim.com/v/z/3yrk1.png

Modemin ana sayfası da şöyle, tek ihtiyacım DMZ'in nerede olduğunu söylemeniz, PS3 ayarlanmıştı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crinix16 -- 31 Mart 2012; 1:12:11 >
  • quote:

Bazı modellerde DMZ olmayabilir. Çoğu modemde vardır gerçi ama eski modellerde falan yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximum54

Müdür oyun oynarken lag ve kopmalar devam ediyor pek işime yaramadı eksik bişide yapmadım netim 6gb hızında ve adsl ps3 kablo ile baglı

Bağlantıyla alakalı bir sorun olabilir. Bu işlem, sorunlu bir bağlantıyı tamamen sorunsuz hale getirmez. Belki de lag'ler başka bir sebepten kaynaklanıyordur. Kötü kablo, bölgesel sorunlar, apartmandaki sistemdeki bir arıza vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crinix16

Merhabalar, ben yaklaşık 1 ay önce bu ayarları(ps3 için 8 adet port açarak) yapmıştım ama NAT TYPE: Open olmamıştı. Modemimde de DMZ'yi bulamadım. Bir yardımcı olur musunuz?

Modem Marka modelim: ZyXEL P-660W-T1 v3_IPv6

http://e1203.hizliresim.com/v/z/3yrk1.png

Modemin ana sayfası da şöyle, tek ihtiyacım DMZ'in nerede olduğunu söylemeniz, PS3 ayarlanmıştı zaten.

Üzgünüm ama o modeli ben hiç kullanmadım. Dediğim gibi, güvenlik ayarları olan bölüme ve firewall ayarlarının olduğu bölüme bakın.

• quote:

quote:

Müdür oyun oynarken lag ve kopmalar devam ediyor pek işime yaramadı eksik bişide yapmadım netim 6gb hızında ve adsl ps3 kablo ile baglı

Bağlantıyla alakalı bir sorun olabilir. Bu işlem, sorunlu bir bağlantıyı tamamen sorunsuz hale getirmez. Belki de lag'ler başka bir sebepten kaynaklanıyordur. Kötü kablo, bölgesel sorunlar, apartmandaki sistemdeki bir arıza vb.

Müdür bf oynuyorum oyundan kaynaklı çogu arkadaşta düşmüş

• Benim modem dmzye girdigimde ip olarak ps3 u gormuyo neden acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Benim modem dmzye girdigimde ip olarak ps3 u gormuyo neden acaba ?

DMZ kısmına PS3'ün IP'sini elle girmek gerekiyor. Bendeki Pirelli'de öyle en azından. DMZ'yi aktif hale getirip, PS3'e atanan IP'yi elle giriyorsun ve "Uygula" butonuna tıklıyorsun. Hafızaya alıyor ve modemi resetleyince de işlem tamamlanmış oluyor.
  • quote:

Müdür bf oynuyorum oyundan kaynaklı çogu arkadaşta düşmüş

Doğrudur, oyunun sunucularındaki problemlerden kaynaklı da olabilir.
  • quote:

quote:

Benim modem dmzye girdigimde ip olarak ps3 u gormuyo neden acaba ?

DMZ kısmına PS3'ün IP'sini elle girmek gerekiyor. Bendeki Pirelli'de öyle en azından. DMZ'yi aktif hale getirip, PS3'e atanan IP'yi elle giriyorsun ve "Uygula" butonuna tıklıyorsun. Hafızaya alıyor ve modemi resetleyince de işlem tamamlanmış oluyor.

Hocam bendeki ttnetin verdigi airties modem bunda dmz bolumunde ip girilmiyo sadece modeme bagli olan cihazlarin ip si otomatik cikiyo ip yazma gibi bi durum yok malesef

• Ben Asus modem kullanıyorum. ps3 menüsünde NAT Type 2 olarak gözüküyor. UPnp kapalı. Diğer ayarlar standart.

Ancak Moder Warfare 3 multiye girdiğim zaman NAT Type open yazıyor. Yani bu oyuna göre mi değişiyor?
  • quote:

quote:

Bazı modellerde DMZ olmayabilir. Çoğu modemde vardır gerçi ama eski modellerde falan yok sanırım.

modemim tp-link td-8961nd
    yeni yani geçen sene aldım demin ps3'de network testi yaptım nat type2 çıkıyor
    şimdi biri bana bu dmz'yi nerede bulacağımı söylermi.
    bu arada mw3'de bağlantım open diyor ama yinede lagdan kurtulamıyorum
    o kadar aradım menüde dmz'yle ilgili bi seçenek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 31 Mart 2012; 17:30:53 >

• quote:

Hocam bendeki ttnetin verdigi airties modem bunda dmz bolumunde ip girilmiyo sadece modeme bagli olan cihazlarin ip si otomatik cikiyo ip yazma gibi bi durum yok malesef

Modemin özelliklerini bilmiyorum ama eğer DMZ açıldığında, bu durum modeme bağlı olan tüm cihazlar için geçerli oluyorsa, DMZ'den uzak durmalısın. Çünkü bir PC'yi DMZ moduna almak, bilgisayarı Taksim meydanının ortasına bırakmak gibidir. DMZ sayfasında IP'ler çıkıyorsa ve bazılarını aktive edip bazılarını kapatmana müsade ediyorsa, o zaman sadece PS3 olanı aktive edip, diğerlerini kapatmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

Ben Asus modem kullanıyorum. ps3 menüsünde NAT Type 2 olarak gözüküyor. UPnp kapalı. Diğer ayarlar standart.

Ancak Moder Warfare 3 multiye girdiğim zaman NAT Type open yazıyor. Yani bu oyuna göre mi değişiyor?

Oyuna göre değişir. Çünkü oyunların sunucuları farklı ülkelerdedir. Mesela bir Alman sunucusunda oyun oynamakla bir Güney Kore sunucusunda oyun oynamak arasında dağlar kadar fark vardır. Modern Warfare sunucuları bizim düzgün bağlantı yapabildiğimiz bir lokasyonda demek ki. Bu arada, DMZ uygulamayacaksanız, uPnP'yi açmanızı öneririm.
  • quote:

Modemin özelliklerine baktığımda, DMZ'yi de görebiliyorum. Google'da modemin markasını modelini ve DMZ kelimesini arattım, çıktı birşeyler. Detaylı araştırmayı sana bırakıyorum. Mutlaka vardır. İyi bak.

• quote:

quote:

Modemin özelliklerine baktığımda, DMZ'yi de görebiliyorum. Google'da modemin markasını modelini ve DMZ kelimesini arattım, çıktı birşeyler. Detaylı araştırmayı sana bırakıyorum. Mutlaka vardır. İyi bak.

o dediğini denedim googlede aratmama rağmen bulamadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.