Şimdi Ara

PlayStation Classic - Oyun-Tartışma Platformu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
35
Favori
33.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ByTMY

Hocam butun psp oyunlarini oynayabiliyor muyuz?
    Nasil yaptiniz bilgi verebilir misiniz pes 13 iki kisi oynaniyor mu ?
    psp olduğu için pes 2013 tek kişilik olur. psp oyunlarının bazları açılmıyor bana tekken6 denk geldi açılmadı.
  • neo23 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz videonun altındaki link ölmüş,

https://www.youtube.com/watch?v=oLF1fbbETd0

bu videonun altındaki linkten indirdim denedim çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rowy -- 3 Eylül 2019; 0:20:44 >
  • Batistuta kullanıcısına yanıt
    alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Hocam Tekken 6 ve MotorStorm Arctic Edge denedim. İkisi de çalıştı. İkisi de akıcı değil kasıyor. Bir de Kao Challengers oyununu denedim. O akıcı çalışıyordu. Street Fighter Alpha 3 MAX denedim. O çalışmasına rağmen onda da oyundan attı.

Siz RetroBoot ile mi denediniz? Bende BleemSync ve RetroArch yüklü. RetroArch ile denedim.

İndirdiğiniz PSP oyunu .ISO olması lazım .CSO indirdiyseniz çalışmayabilir.
  • promedyumx P kullanıcısına yanıt
    Hocam Mortal Kombat Trilogy'deki müzik sorununu CDmage ile birleştirince çözdüm. Fakat Street Fighter Collection'da müzikleri birleştirince onda yine müzikler çalmadı.

Street Fighter Collection [Disc1of2] [SLUS-00423].bin
    Street Fighter Collection [Disc1of2] [SLUS-00423].cue

Ekran görüntüsünü koyuyorum. Sadece Track 1 müziği çalıyor. Diğer 71 tane müzik çalmıyor. Oyunda "Options"da BGM test var. Oradan müzikleri deneyebiliyorsunuz. Oyun 2 CD'li. Ben ilk CD'deki oyunu denedim. Mortal Kombat Trilogy'de müzikleri birleştirmeden önce .CCD, .IMG, .SUB dosyaları vardı. Bunda birleştirmeden önce .BIN, .CUE dosyaları var.

PlayStation Classic - Oyun-Tartışma Platformu

PlayStation Classic - Oyun-Tartışma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 3 Eylül 2019; 8:54:9 >

• Venomstr kullanıcısına yanıt
    Tek bin uzantısı olan oyunlarda Cdmage programına gerek kalmıyor aslında. Siz o bin dosyasını Cdmage programına atınca dosyayı bozmuş olabilir misiniz acaba ? Birde hiç değişiklik yapmadan çıkan bin dosyasını direk flasha atıp dener misiniz ?
    Değişiklik yapmayınca da müzikler çalmadı.
    Çok garip gerçekten. İlk denediğinizde Cdmage programında saveas yaparak yeni bin dosyası ile de çalışmadı değil mi? Oyun dosyasında bir problem olmuş olabilirmi acaba farklı bir siteden yeniden indirmeyi de deneyebilirsiniz.
    PAL olanını buldum. Onu deneyeceğim birazdan. O da olmazsa CD'ye yazdırıp konsol olan PS1'in kendisinde deneyeceğim. O zaman anlaşılır hangisinde sorun olduğu.
  • Tamamdır hocam oldu müzikler. Demek ki Street Fighter'ı ilk indirdiğim oyunun dosyaları bozukmuş. Sonrakini farklı bir siteden indirdim müzikler düzgün çalıştı. Bir yerden oyunu indirdiğimizde direkt sağlam olarak düşünmemek gerekiyormuş. .BIN, .CUE dosyaları olmasına rağmen müzikler çalışmıyordu. Hatta PC'de CDmage programından müzikler bile gözüküyordu. Ama bozukmuş demek ki.

Bilen arkadaşlara bir sorum daha olacak. Yeni bir 32 GB'lık USB denedim fakat USB'yi görmedi. Çalışan mevcut USB'deki dosyaları yenisine kopyaladım ama görmedi. Yeni bir USB'ye oyun atarken ekstra bir işlem yapmak mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 3 Eylül 2019; 11:52:43 >
    Gözünüz aydın hocam. Diğer arkadaşlarında karşılaşabileceği bir sorunu daha deneyimleyerek çözümlemiş olduk. Usb sorunuz için ise önceki sayfalarda yeni model usb bellekler için cihazın anakartında güç koruması olduğu lehim yönetimi ile müdahale edilmesi gerektiğini yazanlar olmuştu. Galiba 3.0 özellikli usblerde veriyor bu görememe olayını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

önerdiğin ürün pahalı ben ataç şeklindeki bellekleri öneririm

Alıntıları Göster
    Pahalı değil aslında normal flash disk fiyatından 2lira fazladır. Burada önemli olan fiyatı değil cihaz bütün flash diskleri çalıştırmıyor ve ben de çalışan bir örnek vermek istedim.

Ayrıca 64gb belleğe gerek olmadığını düşünüyorum oyunlar kolayca yüklenebiliyor oynanmayan oyunlar silinerek sürekli yeni oyun yüklenebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://urun.n11.com/usb-aksesuarlari/usb-cogaltici-4-port-20-saywin-hb-350-P370344379

Usb yi çoğaltmak için bunu aldım. Yanlışım yoksa kırmızı girişi ekstra güç için yapmışlar. Güç takviyesi yaparsam cihazın içini açıp lehim yapmama gerek kalmaz diye düşündüm. Çin malı adi bir harddisk kutusuna 120 gb ssd takmıştım, bakalım bu çoğaltıcı gelince ssd diski çalıştıracak mı?

Bir de alttaki adaptörlü cihaz var ama 10 port çok fazla.
    https://urun.n11.com/switch-ve-hub/10-port-usb-20-hub-cogaltici-coklayici-kablo-adaptor-P249501969

• sakın powerlı usb çoğaltıcı kullanmayın, cihazın usb girişlerini bozabilirsiniz. Powersız, tek usb kablosu ile bağlanan basit çoğaltıcılar bulmaya çalışın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 3 Eylül 2019; 16:33:54 >
  • Bu arada arkadaşlar MAME oyunları harika çalışıyor. Oyunlarını hatırlamayanlar için hatırlatayım:

- Cadillacs & Dinosaurs (Mustafa)
    - Final Fight (Haggar)
    - Captain Commando
    - The Punisher
    - Knight of the Round
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Bu arada arkadaşlar MAME oyunları harika çalışıyor. Oyunlarını hatırlamayanlar için hatırlatayım:

- Cadillacs & Dinosaurs (Mustafa)
    - Final Fight (Haggar)
    - Captain Commando
    - The Punisher
    - Knight of the Round
    nasıl yaptığınızı anlatır mısınız. ben de indirdim bir kaç oyun ama bir türlü çalıştıramadım
  • jorge kullanıcısına yanıt
    RetroArch'ı yüklediyseniz oradan açacaksınız. "roms" klasörünün içinden "MAME" klasörüne oyunu .ZIP olarak atacaksınız. RetroArch'dan da oyunu açınca CORE seçerken FB Alpha seçin. Direkt oyun çalışır.

Örneğin;
    - Cadillacs and Dinosaurs için "dino.zip" indireceksiniz.
    - Final Fight için "ffight.zip" indireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 4 Eylül 2019; 10:38:43 >
  • quote:

RetroArch'ı yüklediyseniz oradan açacaksınız. "roms" klasörünün içinden "MAME" klasörüne oyunu .ZIP olarak atacaksınız. RetroArch'dan da oyunu açınca CORE seçerken FB Alpha seçin. Direkt oyun çalışır.

Örneğin;
    - Cadillacs and Dinosaurs için "dino.zip" indireceksiniz.
    - Final Fight için "ffight.zip" indireceksiniz.
    ben zip (rar da olur muhtemelen) ten çıkarıp açtığım mame klasörünün içine yine oyun klasörü açıp dosyaları onun içine ekliyordum. akşam deneyeceğim. eksik birşeyler var diyordum buymuş meğer.

teşekkürler
  • jorge kullanıcısına yanıt
    Rar olmaz büyük ihtimalle. zip olarak atman lazım.
  • quote:

Rar olmaz büyük ihtimalle. zip olarak atman lazım.
    iki türlü de deneyip buradan bilgilendiririm. diğer arkadaşlara da yardımı dokunur.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.