Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
301
Favori
1.560.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba amazon uzerinde arama kismina "amazon gift card" yazarak ulaşabilirsiniz.Resimdeki urune tiklayinca gelen sayfada almak istediginiz miktari, mail adresiniz vs bilgileri doldurup alabilirsiniz. Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 17 Eylül 2020; 23:15:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

banka kartı olduğu için tl çeker hocam, yapabileceğin en iyi şey dediğin gibi para çekilmeden önce tl'ye çevirmek. alışveriş kuru daha yüksek olduğu için üstüne biraz daha eklemen gerekir ama, birde %1 fazlasını alıyordu sanırım yurt dışı işlemlerde.
    ek olarak YapıKredi ile görüştüm,

Doviz üzerinden yapılan alışverişlerde Provizyona düştükten sonra 1 gün önceki Merkez Bankası kuruna %3 ekleyerek TL'ye ekstrede çeviyorlarmış. Diğer bankalarda aynı işlemi yapıyor olabilir.

Örnek 1 Euro= 8.94 TL
    Sonrasında 9,2 TL üzerinden çevrilerek ekstreye yansıtıyorlar..
  • quu kullanıcısına yanıt
    enpara tcmb 15:30 kuruna göre işlem yapıyordu ama son zamanlarda o da artırmış sanırım. %3 çok fazla enpara'da o kadar fark olmaz ama dolara %1 vergi geldiğinden beri bazı bankalarda yurtdışı işlemlerden %1 almaya başladı.

ben teb kredi kartı ile alıyorum, döviz hesabımdan ödüyorum sonra böyle çok rahat.
    Hocam inan hiçbir sey anlamadim çünkü banka ve detayli islemleriyle alakam yok sanırım en sonunda bizi okşuyorlar oyle ya da böyle onu anladım bir tek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncsuarmy7 -- 17 Eylül 2020; 22:18:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    iade konusunda bilgim yok hocam.bu konuda musteri hizmetlerine yazarsaniz cok kisa surede donus yaparlar size.

• tuncsuarmy7 kullanıcısına yanıt
    gift card almayın bence şu an, düşük bir ihtimal ama siparişi iptal edip gönderimi kapatırlarsa iade almanız zor olur. gift card almak için de tl'ye çevirmeniz gerekecek zaten aynı işlemi yapmış olacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 17 Eylül 2020; 22:19:39 >
  • Bu onsiparislerin iptal olma durumu felan var mı sizce?

• quote:

enpara tcmb 15:30 kuruna göre işlem yapıyordu ama son zamanlarda o da artırmış sanırım. %3 çok fazla enpara'da o kadar fark olmaz ama dolara %1 vergi geldiğinden beri bazı bankalarda yurtdışı işlemlerden %1 almaya başladı.

ben teb kredi kartı ile alıyorum, döviz hesabımdan ödüyorum sonra böyle çok rahat.
    Biraz finans ekomoniye gircem kusura bakmayın,
    doviz giderek yükselecek. 10 TL'leri bulabilir öngörüsü var. gift card almaktansa doviz almak daha mantıklı.

Korkum şudur hocam,

Dün gece Amazon US üzerinden denediğimde TR'ye göndermedi. Göndermesini beklerdim açıkcası.

Amazon DE ise ilk partide göndermedi 2. partide gönderim sağladı orada da 2 tane kaptın tekrar hayırlı olsun :)

Önümüzdeki günlerde tekrardan ön satış olacak gibi diyelim olmadı Kasım'da direk satış açtılar. Ve bu kısımlarda TR'ye gönderim hiç olmadı dersek ne yapcaz :( Sizce böyle bir ihtimal var diyebilir miyiz?
    amazon.de, amazon.com.tr açıldığından beri gönderimleri baya kısıtlamıştı zaten göndermesi şans oldu bence. orası göndermezse fr, uk, it ve com var illaki aralarından gönderen çıkar diye düşünüyorum. fiyatlar aynı zaten, belki uk pahalıya gelebilir biraz.

düşük bir ihtimal 1 ekimde vergi düşer 5000 lira civarına tr'den dijital versiyon alınabilir, €530~ civarına almak yerine tr'den almak daha mantıklı olur bu durumda.
  • quote:

gift card almayın bence şu an, düşük bir ihtimal ama siparişi iptal edip gönderimi kapatırlarsa iade almanız zor olur. gift card almak için de tl'ye çevirmeniz gerekecek zaten aynı işlemi yapmış olacaksınız
    arkadaşın dediği gibi gift card olayına filan girmeyin ürün biraz daha çıkmaz iptal ederler fln iade alamazsınız sonra varsa kredi kartı
  • quote:

amazon.de, amazon.com.tr açıldığından beri gönderimleri baya kısıtlamıştı zaten göndermesi şans oldu bence. orası göndermezse fr, uk, it ve com var illaki aralarından gönderen çıkar diye düşünüyorum. fiyatlar aynı zaten, belki uk pahalıya gelebilir biraz.

düşük bir ihtimal 1 ekimde vergi düşer 5000 lira civarına tr'den dijital versiyon alınabilir, €530~ civarına almak yerine tr'den almak daha mantıklı olur bu durumda.
    Digital almak istemiyorum. CD takası ile pahalı olan oyunları bir nebze ucuzlatmış oluruz diye düşünüyorum.

Dediğiniz gibi bende şans gözüyle bakıyorum.

PS4 ilk geldiğinde TR'deki teknoloji şirketleri online satış açmışlardı akşam vakitlerinde ve 1-2 saat içinde TR'ye gelen ilk stoklar bitmişti. PS5 yine aynı şekilde seyredebilir.

Doviz hazır bekliyoruz bakalım şansıma hep uyurken açılır stoklar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncsuarmy7

Hocam inan hiçbir sey anlamadim çünkü banka ve detayli islemleriyle alakam yok sanırım en sonunda bizi okşuyorlar oyle ya da böyle onu anladım bir tek
    ek olarak kredi kartınız yurt dışı döviz üzerinden alışverişlere açık mı müşteri hizmetlerinden teyit alın.
  • neden gift card satın alıyorsunuz?

kurdan etkilenmek istemiyorsanız ve paranız varsa koyun hesabınıza.

bir çok banka (garanti, yapıkredi, akbank, işbankası, teb) uzun süredir usd/eur ekstresi veriyor.

Yani euro harcamanızı euro olarak ödeyebilirsiniz.
  • draco1987 D kullanıcısına yanıt
    Bunu ilk defa duydum hocam yarın araştırayım

• stok falan açılmıyor
  • Türkiye fiyatı ne zaman açıklanır sizce şuan 535 Euroya dijital geliyor burada bu civara gelme şansı varmi acaba merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Hocam teknoloji biraz da şans işi birde ülkede kur vs her gün değişince alıyoruz ne yazik ki.
    Bizim bir tane çıkış zamanı aldığımız ps4 var inanır mısınız hiçbir sorunu yok hala maşallah diyelim de
    Bence ilk serilerde aman aman sorun cikmayacaktir bu sefer iki şirkette iyi hazırlanmış gibi duruyor tabi çıktıktan sonra belli olacak bunlar
    Doğrudur hocam 👍👌

• Pc için dualsense kontrolcü almak mantıklı mıdır sizce? Ds4 almayı düşünüyordum, son zamanlarda fiyatı çok arttı dualsense daha mantıklı gibi

• draco1987 D kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 28 Eylül 2020; 22:18:40 >
  • dün gece saat kaçta alanlar aldı amaozon.de o saatlerde mi açılacak tekrar nolacak anlamadım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.