Şimdi Ara

Playstation 5 özellikleri aklınızı kaçırtacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
5.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ps4 pro lar değere binecek buraya yazıyorum.
  • Saiki kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle konsolun gücünü ve rahatlığını çekemeyen pc fanboyları konuya gelip gereksiz ve saçma sapan karşılaştırmalara başlamışlar bile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AlgoMan kullanıcısına yanıt
    Bence 60 FPS tüm oyunlarda sabit olmalı uzun yıllar ps kullanınca göz alıştı 30 FPS ve altına. Ne zaman sağlam PC kurup ultrada 60 FPS yi görünce gözler şenleniyor 60 FPS kesinlikle olmalı bunu şöyle düşün bir ırmak akıyor ve bu suyun gerçekte olduğu gibi akmadığını ağır aksak aktığını hayal et. İşte ps da aslında oyunlar ex oyun dışında genellikle böyle. Ama sağlam PC de gerçekten su akışkanlığını hissediyorsun alışınca göze batıyor ama hep ps oynadıysan anlayamıyorsun farkı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu özelliklerle gelirse GPU gücü olarak zaten 2080ti ayarında bişey olacak demektir; cpu tarafı yazdığı gibi olursa o zaman bildiğin mini bi süper bilgisayar gelecek demektir.

O değilde daha 2,5 sene oldu 4K Oled TV aldım bir sürü para verdim geçen sürede Dolby Atmos çıktı seneye 8K destekli konsollar geliyor bize yine yeni TV yolu gözüktü; bu sefer o kadar para bayılmayacam akıllandım ama çünkü biz bu teknolojiyi yakalayamayız ayak uydurmamız mümkün değil...
  • Oyun sektorunun temel sorunu gorsel derinlik ray tracing vs degil ki.Yine donanim haberleriyle olayi baska yone cekmeye calisiyor Ms ve Sony ama bu donanimlarin hakkini verecek oyunlar inanilmaz zor ve gec cikiyor bundan bahseden az.Elinde en ustun donanim olsa bile bunu gosterecek oyunlari gormek icin yillar ve yillar gececek.Ps4 neslinde bile 3 3.5 yil bloodborne haric budur dedirtecek oyun cikmadi.Koca nesilde Rockstar gibi dev firma RDR2 haric yeni bir oyun cikaramadi cunku o kadar gorsel detayi isleyip ustune senaryo ile doldurmak cok cok zor ve uzun sure istiuor.Ps5 nesli belkide daha da az oyunla ve yine acik dunya Farcry3,tomb raider benzeri yapida acik/yari acik oyunlarla gececek.Kimse milyonlarca dolarlik oyun maliyetlerini riske atmak istemeyecek... Boyle oldukca donanimdan ziyade yazilim kalitesinin ne seviyede kalacagini cok merak ediyorum.Ps4,One nesli ps3,360 nesline gore baya hayal kirikligiydi.Ps4 neslinin
    bin beterini gelecekteki nesille gorecegimizi dusunuyorum.

• Sony konsolun ilk zamanlarinda hep zarar eder uygun satmak icin orta ve uzun vadede para kazaniyorlar yine max 600 usd olur donanim ne kadar iyi olursa olsun..adamlar bizim ulkemizi baz almiyorlar fiyatlandirmada yani bize pahali konsol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkopol -- 22 Haziran 2019; 17:37:10 >
  • O donanım özellikleri ile gelirse olması gereken o zaten. 14tflops bir güç nasıl aklımızı kaçıracak anlamadım. Oda 2020 sonu yani 2021de çıkacak bir konsol.

Millet ram konusuna takılmış. Bu cihaz için 24gb gddr6 bile az. Ne yazıkki ram fiyatları düşmedi yoksa her nesil arasındaki kademeli ram artışı bu nesil olmayacak. En iyi beklenti 3 katı gözüküyor.

Fiyat/performans ayağına konsol donanımları iyice tüyleri soyulmuş kuşa döndü. 300-400 dolar beklentisi tam bir saçmalık. 5-6 yıl kullanacağız diyiyoruz gelecekse adam gibi donanımlarla gelsin. Ps3 gibi 600 dolar ile çıksın.

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    PS3 konsolu ömrüne tutuk başladı ama, 7 yılda sattığını playstation 4 4.5 yılda tamamladı(80 milyon). Bir de playstation 4 başladığında dengi 750 Ti ile masaüstü sistemler öneriliyordu. AMD piksel çizim grafik altyapısını tam playstation 5 için yeniden yazdırdı. Nvidia'dan Timothy Lottes denen adam, FXAA ve türevindeki diğer analitik filtrelerin mucidi, Rapid Packed Math üzerine bir kod arayüzü kurdu. Artık 8-bit gereken kesir işleme 8-bit, 16-bit gerekene 16-bit kullanılacak. Bir tek ekran izafesi için 3 boyutlu derinlik algısında kameradan uzaklaşan düzlemde 32-bit kullanılacak. Herşey çipte sıralı olacak, bellek irtibatlı işlem sıfıra iniyor. Dolayısıyla da hesaplayıcılar, piksel yazıcı sayısına da bağıl performansta olmuyor. İsteseler 8K çıkarırlar, StarWars türü şeyler seviyorsan.

• Playstation sahipleri inanıyorum ki ps5 i 800dolardan çıksa bile almak isteyecektir. Hiç bir yeni oyun olmamasına rağmen tlou2 death stranding ghost of tsusima gow gibi oyunları tekrar oynamak isteyecektir.
    Bu noktada 800 dolarlık pcde oynayacağın gta ya da rdr2 ve son raddede cyberpunk gibi oyunlarken ps5 ile bu önemli eserlerin 2 hatta 3 katı sayıda fazlasını oynayabileceksin. En en en önemli nokta bu. Gelir seviyesi düşük insanlara da kırık ps4 yolu açılacak ki bu bile ortalama bir pc toplamaktan çok daha mantıklı.... Kısacası konumuz kaliteli oyun oynamaksa ps5 donanımı ne olursa olsun üstünlük sahibi olacak. Son model Huawei değil de 1nesil eski iphone tercihi gibi...

• Çıksın da ps5 Cafe açalım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BeautifulSwitzerland

Viewsonic xg2703 gs - 5000
    Palit Gtx 1080. - 4000
    Ryzen 2600x. -1500
    Asus Tuf x470. -1000
    2x8 d41 3200mhz. -1000
    750 watt bronze mod. - 450
    Corsair 570x. -1400
    3x sp120. -350.
    Nzxt kraken x52. -1000.
    Philips htl1190 soundb -400.
    Kulaklık tutucu kablosuz şarj istasyonu 200
    Bluedio t4. 200
    Corsair k55. 250
    Trust gxt 188. 150
    G29 direksiyon. 1800
    +
    ---------------------------- 18.700 TL

Sistemim = PS4 × (12.46)

Fakirlikten kıvranıyorum muhahahahaha

Ps4 slim 500 gb. -1500.
    Totalmount ps4 slim duvar montaj kiti 200
    Ps4 kol şarj istasyonu 50

Markus. 1100 tl
    Odvald 200cm. 300 tl

Bunun yanında oyunlara verdiğim paralar.

AC odyssey 0 TL
    AC origins. 0 TL
    Rise of TR. 0 TL
    Shadow TR. 0 TL
    Far cry 3-4-5 new dawn 0 TL
    Witcher 3 goty. 29 tl
    Metro exodus. 0 TL
    Devil may cry 5 0 TL
    GTA 5. 80 TL
    Rocket league. 15 TL
    This war of mine. 9 TL
    Ets2. 15 TL
    Hoi4. 24 TL
    Fifa 17-18-19. 0 TL
    Madden. 0 TL
    Forza horizon 4 plati.ru dan multili 30 tl xdd
    Project cars 2. 0 TL
    Sauna sacrifice. 0 TL
    Titanfall. 0 TL
    Gta 4. 0 TL
    mafia 2. 0 TL
    Bf1. 25 TL
    Bf5 0 TL
    Resident evil remake. 0 TL

Oynayıp sildiklerim, aklıma gelmeyenler daha neler neler %90 ı bedava para verdiklerim ile MC de yemek yiyemezsin

Daha onlarcası bedava bedava hahahahah

Sony'ye eğilmeye ve başkalarını zengin etmeye bunu yaparken de 2019 yılında 30 fps medium texture sahte 4k görmeye ve sırf online oynamak için sizden haraç kesilmesine göz yumun devam edin gariban konsolcular hahahaha

Metro gibi bir şahesere para vermeden oynamış ve bununla övünüyor, madem çok paran var azıcık emeğe saygı duy, oyunların ücretini ver. Böyle bi zihniyet olamaz ya.

Bak çıldıracağım resident evilı da korsan indirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concordato -- 1 Ağustos 2019; 11:5:18 >

• Concordato kullanıcısına yanıt
    Hahahahha

Çok param yok. Bilgisayar mühendisliğinden bu sene mezun oldum. 22 yaşındayım hayatımda çalışmadım.

Anamın babamın parasını oyunlara gömecek değilim. Kendi paramı kazanmaya başlayınca alırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.