Şimdi Ara

Playstation 5 özellikleri aklınızı kaçırtacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
5.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizi böyle birşeyle yüzyüze gelmeye çağırıyorum. Ryzen 1700 ve 14 TeraFLOP APU mimariyi bir araya getirmişler. 14 TeraFLOP'u size nasıl anlatayım; Radeon VII 12TF, Vega 64 LLC '13.5TF'... Bellek sistemi GDDR6 24GB, 20/+4 kullanıcı/işletim sistemi şeklinde ayrım yapılmış. 880 GB/s...
    Şahsım adına söylüyorum bu günleri öngörüp, bilgisayar toplamadığım için çok mutluyum. Bu değerlere yetişmek mümkün değil. Kesinlikle çıktığı an alınır.
    Playstation 5 özellikleri aklınızı kaçırtacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 28 Şubat 2019; 13:18:5 >

• Bu 4k 60 fps çalışırsa grafiklerde bir gelişme göremezsiniz. Ps4 pro plus gibi bir şey olur. 900p den 2160p ye çıkacak. Üzerine 30 fps den 60 fps e çıkacak. Bu şartlarda sadece ps4 grafiklerini koruması için bile ekran kartının ps4 ten 8 kat daha güçlü olması lazım. İddia edilen donanımla da zaten ancak bu kadarı sağlanabilir. Üzerine pek bir şey koyamazlar. Onu geçtim böyle bir donanımın 400 dolara hatta 500 dolara bile çıkması imkansız. 24gb bellek ne? Niye? 20gb lık ekran kartı ne alaka? Ne gerek var bu kadar fazlasına? Hadi bunları da geçelim. Çoğu konsolda kullanılan donanım, konsolun çıkışından ortalama 2 yıl eski donanımdır. Çünkü donanım tercihi yapıldıktan sonra cihaz bu donanıma göre tasarlanır ve oyun geliştiricileri de bu donanıma göre oyun yapar. Öyle aha şimdi navi çıktı biz de hemen koyalım konsola çıkartalım diye bir şey hiç olmadı. Tarih böyle bir konsol göstermiyor. En güncel örnek olarak Nintendo Switchteki ekran kartı GTX 900 serisi olarak bildiğimiz 2. nesil maxwell mimarisine sahip. 2014 kasımda son kullanıcıya ulaşmış bir teknoloji. Switchte sadece bu 28nm yerine 20nm olarak üretilmiş. Şimdi nasıl daha yeni çıkmış donanımı konsola zart diye sokup satacaklar? 1 yıl sonra çıkacağı iddia edilen konsolda daha son kullanıcıya ulaşmamış donanımların olması bekleniyor. Üstelik de sağlam bir oyunu geliştirme sürecinin bu kadar uzadığı şu günlerde... Neresinden tutsan elinde kalıyor böyle uçuk kaçık söylentiler.
    14 TFLOPS olması bir şey ifade etmiyor GPU gücü hiç bir zaman TFLOPS ile hesaplanmaz. Düz mantık gidersek 2080 Ti da 13.4 TFLOPS o zaman Vega 64 ile aynı performansa sahip?

Şöyle acı gerçekleri de söylemez isem olmaz;

400$ çıkış fiyatı olan PS4 proda ki GPU masaüstü olarak GTX780, düz PS4 ise HD6970 e eşit seviyede durum bu kadar vahim yani. Şimdi bu kadar vasat seviye gpu + 8GB ram + jaguar 8 core (FX8300 ayarı) dan sonra PS5 in ciddi ciddi VEGA 64, GDDR6 24GB ram ve Ryzen 1700 8/16 seviyesine çıkacağına inanan var mı? samimiyetimle soruyorum yani buna canı gönülden inanan var mı? ya kendinizi kandırıyorsunuz, hayal dünyasında yaşıyorsunuz yada farklı bir avuntu içindesiniz.

He farz edelim bu şekilde çıkacak sadece şu 3 donanımın firmaya maliyeti milyonlarca alım yaptığı ve özel fiyat vs. üzerinden hesaplasak bile 600$ ın altına inmez totalde de her şeyiyle 750$ civarını bulur. Sadece firmaya maliyeti 750$ olan bir cihazın dağıtımı, aracısı, kar payı derken son kullanıcıya ulaştığı fiyat 1200-1300$. Şimdi bunun üstüne bir de TR ye gelirken eklenecek vergi + ithalatçı karı + üstüne mağaza karı al sana 10000 TL.

1200$ lık 2080 Ti Türkiye de 9000-9500 e daha iyi modeller 10000+ ya satılıyor hesapla işte.

Bu fiyatlara çok uçuk gözüyle bakıyorsan yukarıda yazdığım satıları tekrar oku. GTX780 ayarında ki çöp bir GPU ya 400$ fiyat çeken firma bu donanımlara ne kadar çeker
    Savunuyorsunuz diyor kendisi pc yi tapınak şövalyesi gibi savunuyor bundan haberi yok büyük talihsizlik. Ağlanacak haline gülüyor buda ayrı bir talihsizlik. Koçum 1500-2000 bandındaki cihazlarda o biçim oyunlar oynuyoruz nankörlük yapma. Önce 1500 kağıda çöp oyuncak toplicaksın aynı oyunları oynicaksın sonra konuşacaksın. Hadi bakalım yeğenim göreyim seni.
    Yeni konsol sahibi biri olarak RDR2 gibi oyunların hali hazırda sadece konsola çıkması falan derken oyun sektörü gelecekte konsola daha da kayacak bu görünüyor.PS5 TCde büyül ihtimalle 5binden aşağı olmaz üstüne ne kadar çıkar bilemem çünkü hedef mutlaka her oyunda doğal 4K olması %100 kesin,fps olarak da 60 olursa tadından yenmez ama en az 30fps.PCyi övüp konsolu yerenleri anlamak güç,1 aylık Pro sahibi olarak geçenlerde 15.6 ekrana bel ağrısıyla gömülenler anlamaz,koltuğa uzanmış last of us remastered bitirdim ki doğal 4k çalışıyıyordu ve mükemmel derecede hayranlık etkisi yaratan grafikler vardı,oyunun oyunda ziyade bir serüven macera oscarlık bir film kıvamında ilerlemesi de cabası,bu oyunsa pcde oynadıklarım neydi dedim kendi kendime.Şu an da RDR2 oynuyorum doğal 4k olmasa da HDR özelliği artısıyla harika görünüyor kocaman ekranda.herhalde bi 10 saat oynamışimdır story de daha %6 lar da falanım.Seslendirmeler grafikler animasyonlar hikaye gene müthiş,daha bunun Horizonu bir de God of Warı var.Hikayesi grafikleri falan derken Pro bile bu kadar müthiş grafikler sunarken Pubg Counter strike oynadığınız Pcyi övüp de komik duruma düşmeyin.Oyuna 300 400 verecem diye korkuyordum zaten sürekli indirime giriyor oyunlar ve ucuz fiyatlara alabiliyorum oyunları.Ps5 PCnin yanında çöp olur diyenler muhtemelen ps5 ilk şaheserlerinden olacak olan Ghost of Tsushima nın 1080p lik gameplay videolarını izlesin ki daha adını bile duymadığımız nice şaheser oyunlar 2020den sonra Ps5 için duyurulmaya başlandığında gameplay grafiklerini ağzı açık izlersiniz.Siz böyle bir oyunu bu grafikle pcde oynamak isteseniz 15-20 bine bilgisayar toplamanız gerekecek.Yani oyunlar hikayeler grafikler ortada işte.Bir tarafta bebelerin bile oynadığı Pubg diğer yanda last of uslar GOW lar RDR2ler Ghost of Tsushimalar Neyin kafası bu anlamak güç
  • O özellikler de çıkarsa kaç para olacak mevzu orada . Konsol dediğin ucuz olur. Ama dediğin gibi olursa can yakar orası kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Herşeyi en ana akım parçalardan oluşuyor. Bellekler de Çin ambargosu nedeniyle ucuz şu aralar. Batan geminin malları...
  • Bu 4k 60 fps çalışırsa grafiklerde bir gelişme göremezsiniz. Ps4 pro plus gibi bir şey olur. 900p den 2160p ye çıkacak. Üzerine 30 fps den 60 fps e çıkacak. Bu şartlarda sadece ps4 grafiklerini koruması için bile ekran kartının ps4 ten 8 kat daha güçlü olması lazım. İddia edilen donanımla da zaten ancak bu kadarı sağlanabilir. Üzerine pek bir şey koyamazlar. Onu geçtim böyle bir donanımın 400 dolara hatta 500 dolara bile çıkması imkansız. 24gb bellek ne? Niye? 20gb lık ekran kartı ne alaka? Ne gerek var bu kadar fazlasına? Hadi bunları da geçelim. Çoğu konsolda kullanılan donanım, konsolun çıkışından ortalama 2 yıl eski donanımdır. Çünkü donanım tercihi yapıldıktan sonra cihaz bu donanıma göre tasarlanır ve oyun geliştiricileri de bu donanıma göre oyun yapar. Öyle aha şimdi navi çıktı biz de hemen koyalım konsola çıkartalım diye bir şey hiç olmadı. Tarih böyle bir konsol göstermiyor. En güncel örnek olarak Nintendo Switchteki ekran kartı GTX 900 serisi olarak bildiğimiz 2. nesil maxwell mimarisine sahip. 2014 kasımda son kullanıcıya ulaşmış bir teknoloji. Switchte sadece bu 28nm yerine 20nm olarak üretilmiş. Şimdi nasıl daha yeni çıkmış donanımı konsola zart diye sokup satacaklar? 1 yıl sonra çıkacağı iddia edilen konsolda daha son kullanıcıya ulaşmamış donanımların olması bekleniyor. Üstelik de sağlam bir oyunu geliştirme sürecinin bu kadar uzadığı şu günlerde... Neresinden tutsan elinde kalıyor böyle uçuk kaçık söylentiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 28 Şubat 2019; 23:36:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Bu 4k 60 fps çalışırsa grafiklerde bir gelişme göremezsiniz. Ps4 pro plus gibi bir şey olur. 900p den 2160p ye çıkacak. Üzerine 30 fps den 60 fps e çıkacak. Bu şartlarda sadece ps4 grafiklerini koruması için bile ekran kartının ps4 ten 8 kat daha güçlü olması lazım. İddia edilen donanımla da zaten ancak bu kadarı sağlanabilir. Üzerine pek bir şey koyamazlar. Onu geçtim böyle bir donanımın 400 dolara hatta 500 dolara bile çıkması imkansız. 24gb bellek ne? Niye? 20gb lık ekran kartı ne alaka? Ne gerek var bu kadar fazlasına? Hadi bunları da geçelim. Çoğu konsolda kullanılan donanım, konsolun çıkışından ortalama 2 yıl eski donanımdır. Çünkü donanım tercihi yapıldıktan sonra cihaz bu donanıma göre tasarlanır ve oyun geliştiricileri de bu donanıma göre oyun yapar. Öyle aha şimdi navi çıktı biz de hemen koyalım konsola çıkartalım diye bir şey hiç olmadı. Tarih böyle bir konsol göstermiyor. En güncel örnek olarak Nintendo Switchteki ekran kartı GTX 900 serisi olarak bildiğimiz 2. nesil maxwell mimarisine sahip. 2014 kasımda son kullanıcıya ulaşmış bir teknoloji. Switchte sadece bu 28nm yerine 20nm olarak üretilmiş. Şimdi nasıl daha yeni çıkmış donanımı konsola zart diye sokup satacaklar? 1 yıl sonra çıkacağı iddia edilen konsolda daha son kullanıcıya ulaşmamış donanımların olması bekleniyor. Üstelik de sağlam bir oyunu geliştirme sürecinin bu kadar uzadığı şu günlerde... Neresinden tutsan elinde kalıyor böyle uçuk kaçık söylentiler.
    Bence de konsolun mantığına aykırı duruyor donanım. 300 400 doları geçmemesi lazım bu cihazın

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Herşeyi en ana akım parçalardan oluşuyor. Bellekler de Çin ambargosu nedeniyle ucuz şu aralar. Batan geminin malları...
    8 gb dandik belleğe 400 e yakın para verdim 4x2 olarak düşsün artık bellekler hocam

• MCM olasılığını gözden kaçırdım. APU'da olması beklenen gpu birimi Rx 590 CF performansına denk düşüyor. İkiz grafik birimi kullanmış olmaları mümkün.
    Çin'in yumruğu buralara inmiyor. Geçiren geçiriyor.
  • Geliştirici sistemi olması dolayısıyla belleklerin bütçeden esnek pay aldığı da duyumlarda geçiyor.
  • bir oyuna 500 verirsen neden olmasin

• 5000 verilen ekran kartları düşünülsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

5000 verilen ekran kartları düşünülsün.
    5000 verilen ekran kartı yok ki adam gibi kovalanırsa 3200e rtx2070 vardı 6 bin liraya yapacağın bir bilgisayar her zaman konsoldan daha ekonomik olacak korsan oyun şansı var bu inanılmaz bir olay.

ben playstation 4pro aldım aylarca kullandım oyunlara resmen erişemiyorsun kardeşlik vs boş iş bana göre adam şifreyi değiştiriyor kalıyorsun öyle.

5.05 de kırılıyordu 5.55 kırılmıyordu ozaman kırdıramadım aleti.

bu zamana kadar çıkan her konsolada sahip oldum oynadım pspler dahil her serisi model diyebilirim ama türkiyede playstation lükstür.

rekabet kurumu sony hakkında soruşturma açmıştı aylardır soruyorlar galiba hala bir gelişme yok

exc oyunlar olayınada kanmayın gow çıktığı gün aldım oynadım ve bitti alet sonra 3 ay açmadım.

playstation 4 pro bile çok tuzluyken playstation 5 4599dan çıkar.

• Çok bilen, çok yanılır.
  • fiyatı aklı kaçırtıcak, tahminim 4-5 bin olur, pro zaten 2500 tl civarı

• Adamlar için bizim gibi 3. Dünya ülkeleri planlamalarının dışında avrupa ve abd baz aldıkları yerler 400 dolar olmasa da 600 dolar gibi bi rakama cıkabilir bi sonra ki kutular donanımı dünya genelinde cok eleştirildiği için daha sağlam gelicek yeni konsollar ancak konsollarında baz aldığı teknoloji tv ler oldugu için 4k üzerinden pazarlanacaklar 4k 60 fps yi sağlamak hemde uzun yıllar aynı kutularla imkansız 30 fps oyun oynamak konsolların kaderi gibi

• 400 dolar olmaz bu diyeceğim de şöyle de bir şey var, teknoloji geliştikçe öncekilerin yerini bu yeniler alıyor. Aynı şekilde fiyat da artarsa pek bir esprisi kalmıyor.

O yüzden zamanında nasıl üst seviye parçalar vardı da şimdi hemen hemen aynı fiyata (dolar bazında) çok çok daha iyilerini alabiliyorsak burada da aynı şey olabilir.

400 dolar olmaz da 500-600 olur.

Yani umarım düşündüğüm gibi olur
  • aklımı kaçırttın. PS YOK SANA PS YOK SANA PS YOK GERZEK SANA PS YOK, ALMA ALMA ALMA GAMERIM ALMA ALMA TUZAK TUZAK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vartolu Saadettin -- 28 Şubat 2019; 18:30:24 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 16 Mayıs 2021; 0:17:51 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 16 Mayıs 2021; 0:17:42 >
    400 dolara konsol devrinin kapanması lazım hocam cihaz güçlü olsun 700-800 dolardan çıksın yoksa yine ps4 pro gibi ara konsollar görürüz.Her yıl çıkan cep telefonlarının bile fiyatı 1000 doları aştı,7-8 yılda bir çıkan konsollar için 400 dolar çok düşük bir rakam.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.