Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crazydange Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.745
Cevap
1.518
Favori
9.816.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
348 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
84. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.Danger

Yeni konsol çıkarken bu eski nesil sahipleri neden ağlıyor anlamıyorum
    o klasiktir bir tarafta eski nesil sahipleri ağlıyor diğer tarafta alet şöyle uçacak böyle çoşacak diyenler ps4 ana konusunu aç ilk sayfaları oku aynı mesajları görürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

o klasiktir bir tarafta eski nesil sahipleri ağlıyor diğer tarafta alet şöyle uçacak böyle çoşacak diyenler ps4 ana konusunu aç ilk sayfaları oku aynı mesajları görürsün

Alıntıları Göster
    Haklısın. 2007'den beri Playstation forumundayım, her seferinde böyle oldu.

• Yeter artık her oyun 60 fps olsun. Göz yoruyor 30 fps. Bir de oyun FPS olunca iyice işkence oluyor bana göre. Load sürelerinin azalmasına çok sevindim tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hell-Riegel

Ben 500 dolara çıkacağına ihtimal dahi vermiyorum. Konsollara göre çöp donanımlı sayılacak telefonlar bile artık 1000 dolardan çıkıyorken, 4k 60fps verecek bir cihazın 500 dolara çıkmasını beklemek hayalcilik olur. Kaldı ki ssd de varmış. Oyunların kapladığı alan da arttığına göre 2tb hdd olacaktır. 14tf grafik kartı da hesaba katın. En iyi ihtimalle 800 dolara çıkar diye düşünüyorum. Güzel ülkemde pro bile 3.5kdan satılırken ps5 7kdan aşağı satışa çıkmaz. Bekleyip göreceğiz zaten çıktığı gibi almak mantıksız deyip kendimizi avutacağız. Kaldı ki alabilecek gücü olanlar varsa da oyunlara para yetmeyecek. Oyunların da 80 dolara çıkacağını düşünüyorum. Velhasıl 1 yıl sonra çıkacak olsa bile artık lüksün de ötesinde bir cihaz olacağı için çoğumuza bir şey ifade etmeyecek teknolojinin geldiği nokta.
    Konsollara göre çöp donanımlı telefonlar mı? 1000$'a satılan telefonların 4k video çekebilen son teknoloji 4 kamerası, son teknoloji oled ekranı, en son nesil 8 çekirdekli işlemcisi, parmak izi okuyucusu, vs. bir ton donanımı var ve hepsi minimize edildiği için konsol parçalarına göre çok daha pahalı. Tüm bunların üzerine telefon üreticileri(Apple hariç) sadece telefon satarak para kazanır. Sony ise oyun ve üyelik sayesinde para kazandığı için mümkün olan en fazla sayıda konsol satma derdinde. Maliyet ve satış fiyatı arasında öyle aman aman fark olmayacak. Örneğin PS4 ilk çıktığında maliyeti 381$ şken satış fiyatı 399$'dı. İphone X çıktığında maliyeti ortalama 400$ iken satış fiyatı 1000$'dı.

Kısacası 1tb'lık modelin çıkış fiyatı 500$ olması daha akla yatkın. Sizin dediğiniz gibi 800$'lık fiyatla satış yapamazlar. Hele bir de Microsoft, Nintendo ve artık Google gibi rakipleri varken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Şöyle olma ihtimali de var

Eğer Stadia çok gelişirse donanım nesli sona erecek. PlayStationda buna göre ayak uydurur. Bahsettiğimiz 4-5 sene sonra zaten.
    Ps5 son cihaz olabilir.2027 hatta 2028 lere kadar hizmet edeceğini düşünürsek o yıllardan sonra streaming teknolojisi tamamen yerleşebilir.Kesin bilemeyiz bunu yine de,başka sıkıntıları var bu streaming olayının da.Bildiğimiz şey adamlar 2020lerin son çeyreğine kadar yetecek güçte cihaz yapmak zorundalardı zaten.Kalkıp proyu cilalayıp satamazlar.4k60fps standart %100,ışın izleme,hdr derken 700 dolar civarına çok güçlü bir cihaz,gerçekçiliğe çok yakın grafiklerle ve PS5 exclusive demolarıyla stadia,xbox'ı falan tokatlar yine.Sony film gibi oyunlar yapıyor zaten,bir de bunları film gerçekçiliğinde yeni nesil grafikle 60fps verdiğini düşün.Kimin kime ayak uyduracağı ilerleyen yıllarda zaten ortaya çıkar orasını net bilemeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

4bin tl den aşağı zor fiyat olarak bu şartlarda tabi ilerleyen zamanlarda 4bin tl yi de gecebilir vergisiydi filan 5bin tl yi bulur gibi geliyor bana oyun fiyatlarını düşünemiyorum bile şuan ps4 oyunları 380tl ile 470 tl arası geneli de 470 tl nerden nereye geldik inanılır gibi degil malesef

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsun. Benim başka merak ettiğim konuda acaba ps4 e oyun desteği kesilecek mi ? Inş öyle bir durum olmaz diye umut ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: By..Emre

Doğru diyorsun. Benim başka merak ettiğim konuda acaba ps4 e oyun desteği kesilecek mi ? Inş öyle bir durum olmaz diye umut ediyorum.

Alıntıları Göster
    2 sene daha ps4'e oyun gelmeye devam eder. özellikle ilk sene 3. parti oyunların çoğu iki nesile birden çıkar.
  • ps4 pro 'nun bırazcık daha gelişmiş versiyonu yüzde 100.
    2k 144fps bile denilmiyor. 2k-4k lar 60fps de çıkarsa başarı kabul ederim.

ayrıca ps4 kırıldığı zaman yeni versiyon çıkartmaları da ilginç. Her cihaz kırıldığında yeni versiyon göreceğiz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 17 Nisan 2019; 13:28:28 >
  • 4k 60 fps oynatabilen bir konsol gelmeyecek boşuna beklemeyin. Küçük bir ihtimal kendi oyunlarında, açık dünya olmayan minik oyunları oynatması mümkün ama gta 6 gibi oyunları ray tracing ile 4k 60 fps oynatmasını beklemek imkansız. Şu anda 2080ti bile 4k da ray tracing ile oldukça zorlanıyor. Amdde de 2080 ti ile kapışabilecek bir teknoloji muhtemelen yok. Tahminim 2080 ve 2080ti arası bir gpu ile gelip çözünürlük kısmının kullanıcıya bırakılması. 4k kısmı 30 fps civarına yakın 1080p de ise 60 fps ama daha güzel görüntü olacağını düşünüyorum. Çoğu kişi televizyondan oynadığı için 60fpsten sonrası bir anlam ifade etmeyecek. Onun için oyunları 60 fps kilidi ile çıkarıp detay seviyesi ve grafikleri yükseltmek çok daha mantıklı. Ve ray tracing sonradan ekleme olmayacağı için çok daha güzel şeyler görebiliriz.

Fiyat konusunda 1tb ssd ile gelirse muhtemelen 600 dolardan yüksek olur. Büyük ihtimalle nvme ssd kullanılacak, bu yüzden de benim tahminim 650 veya 699 dolar.

• 2020 Kasım ya da Mart ayında çıkar

• ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    1000 dolara aldığın cihazla 4k video çekip parmak okutuyorsun. Ee başka? Dediğiniz gibi bu cihazların pahalı olmasının nedeni über oldukları için değil, küçük cihazlar olduğu için. Dağ gibi işlemci koysunlar isterlerse, 10k video kaydı yapabilsin. Telefonla yapabileceğin şeyler sınırlı demek istiyorum. Çöp donanımlı switch bile bilmem kaç binden satılıyor, çünkü küçük ve telefob gibi taşınabiliyor.
    Ps5 ise 4k 60fps içeriği kendi dinamiği içinde işleyecek kadar güçlü bir cihaz olacak. Parçaları daha ucuz olabilir telefonlara kıyasla. Ama video çekip parmak okuttuğun bir cihaza 8bin 10bini verebiliyorsan ultra realistik görüntüleri işleyebilen cihaz 8bine çıkarsa şaşırmayacaksın.

• Ps4 yanında 144p kalacakmış şuan 480p zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Hell-Riegel

1000 dolara aldığın cihazla 4k video çekip parmak okutuyorsun. Ee başka? Dediğiniz gibi bu cihazların pahalı olmasının nedeni über oldukları için değil, küçük cihazlar olduğu için. Dağ gibi işlemci koysunlar isterlerse, 10k video kaydı yapabilsin. Telefonla yapabileceğin şeyler sınırlı demek istiyorum. Çöp donanımlı switch bile bilmem kaç binden satılıyor, çünkü küçük ve telefob gibi taşınabiliyor.
    Ps5 ise 4k 60fps içeriği kendi dinamiği içinde işleyecek kadar güçlü bir cihaz olacak. Parçaları daha ucuz olabilir telefonlara kıyasla. Ama video çekip parmak okuttuğun bir cihaza 8bin 10bini verebiliyorsan ultra realistik görüntüleri işleyebilen cihaz 8bine çıkarsa şaşırmayacaksın.
    Evet işte 4k video çektiğin alanında en ileri teknoloji olan cihaz donanımı minimal boyutlarda olduğu için konsol donanımlarına göre daha maliyetli, ayrıca üzerlerine çok daha fazla kar koyarak satıldıkları için "telefonlar bile 1000$" diyerek onlarla kıyaslamak doğru değil. Hem telefon pazarı konsol pazarından çok çok daha büyük. Telefonla yapabileceklerin de konsola göre çok çok daha fazla. Oyun konsolu 4k görüntüyü işleyip tv'ye aktarıyor. Ee başka? Yani insanların çok daha fazla şey için kullandığı telefonlarına verebilecekleri para oyun oynamak için verebilecekleri paradan daha fazla. Switch dediğin cihaz da 300$'a satılıyor. Türkiye satış fiyatı üzerinden maliyet konuşmak pek doğru değil. Benim dediğim şey şu: 2020 yılında standart PS5'i ABD'de 700-800$ etiketiyle satamazsın. 500$'dan fazla istersen müşterin Google ve Xbox fiyatlarını incelemeye başlar.

• Konsol 5000 tl, oyunlar 1000 tl olduktan sonra ölü doğacak burada.Kardeşlikde yetmez danaya giriyormuş gibi oyuna girmeniz gerekir.

Kısacası Türkiye'yi ilgilendirmiyor ps5'in ne olacağı...
  • Bir türlü ps5 dev kit donanımını öğrenemedim Square Enix çalışanlarından. :) Çalıştığım yer Square Enix binasına 150 metre devamlı çalışanları geliyor ama pek bilgi vermiyor çakallar.

Ps5 devkitlere oyun geliştiriyorlarmış onu söylediler ama Square Enix çalışanları google stadiayıda baya beğenmiş ona ne geliştiriyorlar bilmiyorum ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

Evet işte 4k video çektiğin alanında en ileri teknoloji olan cihaz donanımı minimal boyutlarda olduğu için konsol donanımlarına göre daha maliyetli, ayrıca üzerlerine çok daha fazla kar koyarak satıldıkları için "telefonlar bile 1000$" diyerek onlarla kıyaslamak doğru değil. Hem telefon pazarı konsol pazarından çok çok daha büyük. Telefonla yapabileceklerin de konsola göre çok çok daha fazla. Oyun konsolu 4k görüntüyü işleyip tv'ye aktarıyor. Ee başka? Yani insanların çok daha fazla şey için kullandığı telefonlarına verebilecekleri para oyun oynamak için verebilecekleri paradan daha fazla. Switch dediğin cihaz da 300$'a satılıyor. Türkiye satış fiyatı üzerinden maliyet konuşmak pek doğru değil. Benim dediğim şey şu: 2020 yılında standart PS5'i ABD'de 700-800$ etiketiyle satamazsın. 500$'dan fazla istersen müşterin Google ve Xbox fiyatlarını incelemeye başlar.

Alıntıları Göster
    3 bine aldığın telefonla 10bine aldığın telefon arasında yapılabilecekler arasında çok da fark yok. Bir telefona 8bin verilmez ama bir konsola 4k 60fps çalıştır acaksa 8bin verilebilir, bu benim bakış açım. Oyunlara ilgisi olmayan birine saçma gelebilir, son model telefondan instagramda dolaşmak başkalarına zevk verebilir, veya işin sosyal konumu meselesi bile o insanı o telefonu almaya itebilir, bilemem. İkimiz de öznel konuşuyoruz o yüzden benim dediğim doğru diyemem. Umarım dediğiniz gibi 500dolardan çıkar da ülkemizde 5bine satılır en fazla. Ama ben 800den çıkarsalar da çok yadırgamam, bunu demek istiyorum.

• 800-900 dolardan çıksın bakalım 1 kişi alıyormu bu konsolu görelim 500 dolardan fazla olmaz olamaz satamazlar almaz amerikalısı japonu avrupalısı ve bu konsolu 500 dolara satıp kar edemez diye bir olay yok parayı ps store ve ps plusdan kırıyor zaten konsol onların yanında pastanın kreması olur.
  • Cptsparrow10 kardesime katiliyorum 500 dolardan fazla kimse vermez algisi bitti piyasa ve heleki doymak bilmeyen yeni oyuncu nesli icin ps5 gibi hayvani gucteki donanimli konsola bayila bayila 600 700 dolar gözü kapali verecek oyuncu kitlesi var bu kitle hep ps4 gucsuz diye kiclarini yirttilar yuksek donanim donanim dediler sonyde alin size yuksek donanim diyor ee haliyle size bu donanimi bedavaya verecek halleri yok gerci biz fakir bir ulke oldugumuz icin bize 600 dolar pahali geliyor herifler bir hafta calisip konsolu rahat alip keyfine bakiyorlar.insallah 500 dolardan girer piyasaya bence sony iki model cikaracak sadece dijital oyun oynatan digeri dvd romlu model biri ucuz diger pahali model yeni xbox da iki model olarak gelecek soyletileri vardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mg3 -- 17 Nisan 2019; 18:10:1 >
  • Ray tracing videolarını izliyorum. FPS düşmesi dışında bir fark göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Ray tracing videolarını izliyorum. FPS düşmesi dışında bir fark göremedim.
    Bütün oyunlar desteklemez bence. Yukarıda yazıldığı gibi inanılmaz donanım gerektiren bir özellik. Yeni dillendirilen bir özellik olduğundan dolayı biraz göz boyama amaçlı açıklanmış olabilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.