Şimdi Ara

PlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir

Wccftech web sitesine göre, gelecekte PlayStation 5 sahipleri, konsolun dahili bellekten oyun çalıştırmayı durduracağı gerçeğiyle karşı karşıya kalabilir.

Ayrıca Bkz.GTA 5 fanları, oyunu bitirmek için en az kaç kişiyi yok etmeniz gerektiğini hesapladı: 726

Gerçek şu ki, yeni nesil oyun konsolunun kartında, sistemde ayarlanan tarih ve saat de dahil olmak üzere çeşitli göstergelerin verilerini depolamaktan sorumlu bir CMOS pili bulunuyor. Gelen son bilgilere göre, bu pil bittiğinde, konsolun yalnızca diskten oyun oynatabileceği belirtilmiş. Bu da optik sürücüsü olmayan PlayStation 5 sahipleri için iyi bir haber değil.

PlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir

Garantiyi etkileyip etkilemeyeceği belli değil

Benzer bir sorun PlayStation 4'te de yaşanmıştı. Çözmek için sadece pili değiştirmeniz gerekiyor, ancak CMOS piline sahip bilgisayarların aksine oyun konsollarında her şey o kadar basit değil.

PlayStation 5'in pilini kendiniz değiştirmek için konsolun vidalarını sökmeniz gerekecek. Bunun garanti sözleşmesinin ihlali olarak kabul edilip edilmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak:https://wccftech.com/playstation-5-cmos-battery/

• Editör bilgisizce bir haber yapmış. Bu pil bütün bilgisayar sistemlerinde vardır. Sanki değişik bir teknoloji ve yeni bir devrim yapılmış ve sadece bu sistem PlayStation da varmış gibi haber yapılmış. Ayrıca bunun diskli veya disksiz hiç fark etmez. Xbox sistemlerinde de mutlaka bu pil vardır. Eğer bu pil yoksa sıkıntı büyüktür, çünkü sistem anakart bios bilgilerini veya firewall bilgilerini hafızasında bu pil sayesinde tutuyor. Xbox a çalışan Amerikan magazin haber sitelerine çevirdiniz
    Aferin editör. Clickbait haberle üç klik aldın. Amirinden alkış alırsın artık.

Ama insanlar bu siteye girip sürekli boş haberler karşısına çıkınca bıkıyor ve bir süre sonra alternatif arıyor. O zaman ne yapacaksınız? Sitenize hiç girmeyen, uygulamayı kaldıran adama Clickbait yediremezsiniz.

Haberin kendisi iq 50. Pili değiştirmek garantiyi etkiliyor mu? Arkadaşım garanti varsa ben neden değiştiriyorum. Yollarım Sony değiştirir. Garanti yoksa pili değiştirmesem de garanti yok zaten
  • Pil bittiyse garanti biteli bilmem kaç yıl olmuştur. Hadi garanti bitmedi diyelim. Yolla garantiye değiştirsin.

• Mantıken PS5'in 2 yıl garantisi olduğuna göre pili bittiğinde garantisi bitmiş oluyor. Zaten pil en az 4-5 yıl gidiyor o yüzden bir sıkıntı çıkmaz.

• 5yıl sonra garanti zaten biter. Değiştirmeye gelince teknik servis olmaya gerek yok sonuçta pil. Açar video izler teknoloji çağındayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 19 Nisan 2021; 21:14:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • O CMOS pili en kötü senaryoda bile 5 6 sene gider. Ayrıca konsolun dijital oyunları çalıştırmayı durduracağı falan yok. Bakkalda bile 2 liraya satılan bir pil. Boş beleş bi haber.

• Öyle bir haber yapmışsınız ki sanki Sony PS5 desteğini bitirecekmiş gibi. Gören de sanacak bir şey oldu alt tarafı 4-5 sene sonra pil bitince değişecek, yine çalıştırmaya devam edecek.

• Teşekkürler uyarı için digital ps5 imi satıp diskli ps5 alma kararı aldım bu haber sonrası

• Zaten garanti 5 yıl içinde bitmiyor mu? Zaten 2 yıldan sonra veya garantisi ne kadarsa bittikten sonra arıza yapınca garanti kapsamı dışında tamir edilmiyor mu?
  • en az 12 yil gider o pil

• Editör bilgisizce bir haber yapmış. Bu pil bütün bilgisayar sistemlerinde vardır. Sanki değişik bir teknoloji ve yeni bir devrim yapılmış ve sadece bu sistem PlayStation da varmış gibi haber yapılmış. Ayrıca bunun diskli veya disksiz hiç fark etmez. Xbox sistemlerinde de mutlaka bu pil vardır. Eğer bu pil yoksa sıkıntı büyüktür, çünkü sistem anakart bios bilgilerini veya firewall bilgilerini hafızasında bu pil sayesinde tutuyor. Xbox a çalışan Amerikan magazin haber sitelerine çevirdiniz

• hayatımda sadece bir defa o pilin bittiğine şahit oldum o da geçtiğimiz yıllarda depodan çıkardığım m3a78-cm anakarttaydı. Oradan anlayın o pillerin hizmet ömrünün ps5inkinden çok daha uzun olduğunu.

• Başlığı açan SONY düşmanları aldıkları cevaplar karşısında Mortingen ştraze oldular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O pilin ömrü 3-4 yılın üstünde. Bittiğinde garanti olmayacak zaten.
  • O pil benim anakartta 3 seneyi doldurmadan bitti (şimdi mutfak terazisine takılı vaziyette arada bir çalışmıyor terazi zaten sık kullanmıyoruz daPlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir ). Bios ayarları kaydedilmiyordu ve açılırken siyah ekrana düşüyordu bilgisayar (harici ekran kartını görmüyordu bios ilk açılışta) sonra pili değiştirdim her şey düzeldi.

Yani kısacası pili değiştirirsiniz olur biter ben de büyük bir sorun var sandımPlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir 

• Bu haberi yapan, kendi anakartının bios pilini en son ne zaman değiştirdi aceba. Haber değeri bile yok bu makalenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esxici -- 20 Nisan 2021; 9:19:36 >
  • Garantiyi etkileyip etkilemeyeceği belli değil

Bir de bir kaç yıl kısmı var olayın.

Bir kaç olması için min. 2 sene olması gerekiyor. Garanti dediğimiz kısım da genelde 2 sene oluyor. Eh bu durumda 2 sene sonra pil biterse garanti de bitmiş olacak, açarız artık ne olacak. Bir temizlik zamanı da gelmiş olur. Neyse yine de PC master race diyorum ama günün birinde ps5 de alacağım tabii. Şimdilik Pro var, kenarda dinleniyor bile.

Bir de bugüne kadar hiçbir sistemimde o pilin bittiğini görmedim :/ Hoş yıllarca kullanmıyorum ama 2 önceki sistemim arkadaşımda ve 9-10 sene falan oldu. Çalışıyor hala :/ (2500k'lı bir sistem)

• birkaç gündür saçma sapan haberler yapılıyor sitede PlayStation 5, birkaç yıl sonra dijital oyunları çalıştırmayı durdurabilir 

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

Ne üçü dördü? En az 8 yıl.

• Ciddiyim bu haber editörlerini sokaktan üzerine para vererekmi topluyorlar anlamadım.@gun burdandanmı para kazanma yolunu buldu?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.