Şimdi Ara

PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (5465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: emrhyldrm Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 19 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
180.598
Cevap
1.517
Favori
9.808.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
348 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 54635464546554665467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam bence Bloodborne da Sekiro'ya kıyasla Souls serisine cok daha yakin. Kombat anlayisi farklı; ancak, level atlama, ekipman yükseltme, scaling gibi dinamikler hala Souls serileriyle ayni. Sekiro'da bunların neredeyse hiçbirisi yok, tamamen farklı bir method kullanmışlar.

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt

Sekiro tamamen deflect mekanigi üzerine kurulmuş bir oyun. Diğer oyunlarda bir şekilde farm yaparak, hoplayarak kaçarak bossları yenerken sekiro deflect ezberlemeye zorluyor. Sekiro'dan nefret ediyorum :)

• Press a Key kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de öyle düşündüm de oyuna 60 fps güncellemesi gelir mi bilemedim. Sekiro 60 fps diye biliyorum o yüzden ondan mı başlasam dedim. Böyle oyunlarda fps fark ettirir gibi geldi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Demek ki bir tek ben böyle düşünmüyorum, farmlama mantığının Sekiro'da değişmesi, Sekiro'nun diğerlerinden daha zor olması için başlı başına yeterli bir sebep zaten.

Olay tamamen oyuncuda bitiyor, refleks, tecrübe ve tuş hakimiyeti.

1 kez dirilme hakkımız var, düşmanlarında var, hatta bazılarının 2 sanırım, bu da sanki yenelim diye değilde sürünelim ve umut edelim diye yapılmış :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn09

Sekiro souls-like oyunlara başlamak için doğru bir seçenek mi sizce?

sekiro oynanis olarak neredeyse tamamen farkli bir oyun.

ilk sekiro da oynayabilirsiniz en son da oynabilirsiniz.

fakat oyunlarin cikis tarihine gore oynamanizi oneririm.

Demon's souls (remake) - Dark souls 1 - Dark souls 2 - Bloodborne - dark souls 3 - Sekiro

bu sirayi onermemin sebebi, her yeni oyunda eski oyundan alinmis ve gelistirilmis ozellikler olmasi.

sekiro ne kadar kagit uzerinde daha zor gozukse de mekanik olarak kavradiginiz zaman oynamasi en zevkli oyunlardan birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 11 Haziran 2021; 11:59:45 >
  • gkhn09 kullanıcısına yanıt
    Ps4'te 30 FPS'te oynuyorum, hatta yeri geliyor 25'e kadar düşüyor, çok fark ettiğini söylemek mümkün, saliselerin bile önemli olduğu bu tarz yapımlarda 60 FPS çok önemli.

PC'de iş yapmasam oradan oynayacağım ama bizim işimiz Ps5'e kalmış, şu an işkence çekerek oynuyorum :)

Aynen öyle hocam. sekiro bambaşka bir level , hakkatten çok zor bir oyun. Ama bir kere bitirdikten sonra inanılmaz kolay geliyor, çünkü oyun aslında tamamen ezbere dayalı :D

Obur Souls oyunlarında ekipman bulma, XP kasma, ve istatistik-ekipman uyumu cok cok onemli. Sekiro ise tam bir dans oyunu gibi :) Benim Sekiro'yu en benzettiğim oyunlardan birisi Guitar Hero PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

Sizin de oyun ilerleyince iki dirilme hakkiniz oluyor. Yani, ikisi üst üste olmuyor. Diyelim boss'un ilk aşamasında oldunuz ve dirildiniz, bir daha ölürseniz dirilemiyorsunuz. Ancak, diyelim boss'un ilk aşamasında oldunuz, ve sonra dirildiniz. Sonra boss'a bir kere deathblow yaptınız. Bu noktada dirilme hakkiniz yenilenecek, ve ikinci kere dirilebileceksiniz.

Ancak, diyelim bir boss'ta iki kere dirildiniz ve yine oldunuz. Bu sefer en az 10-15 kere deathblow yapmadan ikinci dirilme hakki yenilenmiyor. Bir dirilme hakkında kalacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Obur Souls oyunlarında ekipman bulma, XP kasma, ve istatistik-ekipman uyumu cok cok onemli. Sekiro ise tam bir dans oyunu gibi :) Benim Sekiro'yu en benzettiğim oyunlardan birisi Guitar Hero  

Sizin de oyun ilerleyince iki dirilme hakkiniz oluyor. Yani, ikisi üst üste olmuyor. Diyelim boss'un ilk aşamasında oldunuz ve dirildiniz, bir daha ölürseniz dirilemiyorsunuz. Ancak, diyelim boss'un ilk aşamasında oldunuz, ve sonra dirildiniz. Sonra boss'a bir kere deathblow yaptınız. Bu noktada dirilme hakkiniz yenilenecek, ve ikinci kere dirilebileceksiniz.

Ancak, diyelim bir boss'ta iki kere dirildiniz ve yine oldunuz. Bu sefer en az 10-15 kere deathblow yapmadan ikinci dirilme hakki yenilenmiyor. Bir dirilme hakkında kalacak.

hocam bir de dark souls serisinde easy mode var (magic)

sekiro da kisacasi "git gud" durumu PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

Bunları tam olarak bilmiyordum, bilgiler için teşekkürler dostum :)

Bakalım artık, oyunun 3. saatlerindeyim.

Bir de yeri gelmişken şunu sorayım, birçok yetenek kazanıyoruz, o kadar skill açıyorum, ama sadece 1 yuva olduğundan sadece birisini kullanıyorum, bir de değiştirmek istiyorum onu da yapamıyorum, yuvayı boşaltıyorum mesela, başka bir skill takmaya çalışıyorum olmuyor. Muhtemelen bir şeyi yanlış veya eksik yapıyorum, sorun nerede olabilir?

Ek olarak, o kadar skill açıp sadece bir tanesini kullanabilme zorunluluğu var gibi görünüyor, böyleyse saçma değil mi?

Her yeteneği kullanabilme, kombo yapabilme gibi bir ihtimal yok mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Bir de yeri gelmişken şunu sorayım, birçok yetenek kazanıyoruz, o kadar skill açıyorum, ama sadece 1 yuva olduğundan sadece birisini kullanıyorum, bir de değiştirmek istiyorum onu da yapamıyorum, yuvayı boşaltıyorum mesela, başka bir skill takmaya çalışıyorum olmuyor. Muhtemelen bir şeyi yanlış veya eksik yapıyorum, sorun nerede olabilir?

Ek olarak, o kadar skill açıp sadece bir tanesini kullanabilme zorunluluğu var gibi görünüyor, böyleyse saçma değil mi?

hocam

bir adet combat art

bir adet ise

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    ninjutsu skilli

kullanabilirsiniz.

bir de takma kol var tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 11 Haziran 2021; 12:15:53 >

• Onvious kullanıcısına yanıt
    Çok sıkıntılı o zaman, 15'den fazla farklı yetenek var, sadece birini kullanabiliyorsun, bu oyun beni çiğ çiğ yiyecek, neyse, aldığıma pişman değilim. Henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Rica ederim :)

Ayni anda sadece bir skill kullanabildiğiniz dogru hocam. Ancak, değiştirirken sikinti yaşamamanız lazim. Acaba oyunda o yetenekleri değiştirmek icin belli bir noktaya mi gelmek lazim? Emin olamadım. Ben net bir sekilde oyunu durdurup yetenek değiştirdiğimi hatırlıyorum.

Dediginiz gibi, o kadar yetenek arasında sadece bir tanesi kullanılabiliyor maalesef. Isin acigi, ben o yetenekleri de büyük ölçüde kullanmadım. Kullandiklarim da oyunun en basında edindiklerimdi (Whirlwind Slash, Ichimonji). Kendimi skill kullanmaya calisirken deflect yapmakta zorlanırken buldum. Dolayisiyla, cok daha fazla deflect'e odaklanıp skill ile kafamı karistirmayi bıraktım bir yerden sonra :) Sanirim bu da bilinçli bir dizayn tercihi, oyun sizi birden cok yetenek kullanarak kombo yapmaktansa savunmaya yönlendiriyor her yetenek sonrası.

Kisacasi, bence yeteneklere cok odaklanmayıp deflect yapmaya, mikiri counter'a, bir de size dogru "sweep" hareketi yapan düşmanlara karşı zıplayarak kafalarına basmaya odaklanın. Özellikle mikiri ve sweep esnasında zıplama karşı tarafın posture'unu baya düşürüyor. Oyun sonuna dogru "umbrella" prosthetic acacaksiniz. Bence saldiriya yonelik prosthetic araçlarından cok daha faydalı bir savunma prosthetic aracı. Umbrella olmadan oyun sonu bosslari cok daha zor olabilirdi.

@Onvious

Kesinlikle hocam. Obur Souls oyunlarının hepsi icin Youtube'da "boss'u tek vuruşta oldurdum!!" videoları var. Sekiro'da ise her yer "git gud," "boss strategy guide" ile dolu PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

• Exclusive.Gamer kullanıcısına yanıt

Anlatılan nedir burda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zooe kullanıcısına yanıt

youtube keşfete düşmüş çok izlenmiş işte ön siparişler geliyor

• Exclusive.Gamer kullanıcısına yanıt
    Ben sipariş verdim hocam Bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 11 Haziran 2021; 12:30:42 >
    Hiç pişmanlık yaşamayın.Çok iyi bir oyun var elinizde.Bazen en zordan başlamak da iyidir.Bunu halledersiniz diğer Souls oyunlarını hele hele Demon's Souls'u çok rahat geçersiniz.Zaten Sekiro'nun tüm zorluğu Boss'larda normal düşmanlar oldukça kolay.Genel zorluk açısından bana kalırsa en zor olan oyun Dark Souls 2.. Aşağıda da yazılmış deflect ve mikiri counter'a hakim olan Sekiro'ya hakim olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 11 Haziran 2021; 12:34:8 >
  • @Max_Kolesne: Anladım, verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim :)

@Bonobo643: Aynen dostum haklısın, zaten Sekiro'yu alma sebebim standart aksiyon oyunlarından bıkmış olmam, bir şekilde bitiririm oyunu, ama sandığımdan daha zormuş :)

Diğer yandan, bu oyun bazılarına Dark Souls ve Bloodborne'dan daha çok cezbedici gelebilir, Sekiro her yönüyle diğerlerinden çok farklı.

From Software Bloodborne'dan beri farklı işler peşinde, şimdi de Elden Ring geliyor. Umarım o da 90'lık bir Şaheser olur.

• 
Sayfa: önceki 54635464546554665467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.