Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Navidres , nebrion , nebrion , frkmngr9153 , Catcheee Daha Az
5 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 19 Misafir (2 Mobil) - 18 Masaüstü6 Mobil2 iOS
5 sn
180.814
Cevap
1.520
Favori
9.822.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 38823883388438853886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS4'de ki halini görünce PS5'de ne kadar ileri gidebileceklerini hayal dahi edemiyorum. :)

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A r c h A n g e L. -- 17 Ocak 2021; 20:5:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TakTAkk

Next gen çıkar mı sizce bide bu RDR2 collection olayı vardı onunla beraber olursa süper olur ve nedense eski oyunları tekrar tekrar oynamak çok zevkli geliyor bana 4k tv olmadığı için de aşırı grafiklere takılmıyorum story iyiyse yeterli benim için ve bana göre daha iyi bir hikaye yok kusursuz denebilir hikaye olarak RDR2

RDR 1'i, RDR 2 oyun motoruyla Remake edip RDR 2'yi de native 4K ve daha yüksek grafik ayarlarıyla birlikte Miles Morales - Ultimate Edition'daki gibi 2 oyun, 1 paket olarak tek oyun fiyatına satarlarsa güzel olur. İsteyene de ayrı ayrı sata da bilirler.

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler arctics 1 e bi bakayım o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

RDR2yi özledim şimdi, cihaz gelse de alıp kurtulsaydık

ps5 te fark yok hocam.bazi meslekleri fulledim biraktim. 60 fps gelince girerim artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fps rockstara mı bağlı SONYe mi next gen olursa 4k 60 fps olur mu
  • dark.king kullanıcısına yanıt

Açıkçası pek değil. Konsollarda ÖTV de alınıyormuş. Hesaplayalım;

420 Euro bu konsolun vergisiz yurtdışı fiyatı.

Kasım ayında ülkeye gelirken %20 standart gümrük vergisi + %50 ilave vergi + %20 ÖTV ve % 18 KDV eklendi üzerine. Yani toplamda %108 oranında bir vergi yükü.

Kaç etti maliyet? 850 Euro. Fiyat açıklandığında Euro 9.5 civarıydı.

Hesaplamayı yaparsanız 8300 liranın bu konsolun fiyatı için olabilecek en düşük fiyat olduğunu anlarsınız. Sony Türkiye'ye birçok konuda kızılır ama bu konuda değil. Bir tane eğlence ürününden %100 vergi alabilecek kadar gözü dönmüşler tek gerçek sorumlulardır.

• quote:

Fps rockstara mı bağlı SONYe mi next gen olursa 4k 60 fps olur mu
    Rockstara bağli 30 fps kilitli

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    Yanlış hesap %108 değil,%88di vergi şuan %58 oranında bi vergi var
  • Ulan kimse doğru hesaplayamiyo herkes birbirine yanliş diyo ya komedi

• O kadar çok vergi var ki hesap karışması normal tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Kasım ayında ülkeye gelirken %20 standart gümrük vergisi + %50 ilave vergi + %20 ÖTV ve % 18 KDV eklendi üzerine. Yani toplamda %108 oranında bir vergi yükü.

Hesaplamayı yaparsanız 8300 liranın bu konsolun fiyatı için olabilecek en düşük fiyat olduğunu anlarsınız. Sony Türkiye'ye birçok konuda kızılır ama bu konuda değil. Bir tane eğlence ürününden %100 vergi alabilecek kadar gözü dönmüşler tek gerçek sorumlulardır.

Bana yanlış deyip daha yanlış nasıl hesaplayabilir insan. Standart yüzde 20 gümrük vergisi üzerine ekstra ilave yüzde 50 gümrük vergisi oranı vardı öyle mi yani. Neyse doğrusunu bilen biliyordur, kendi hesabını da yapıyordur.

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt

+%50 ilave vergi diye bir şeyin olmaması gerek hocam, %20 olarak hesapladığınız gümrük vergisi %50'ye yükseltilmişti tekrar düştü. Yoksa yazdığınız hesapta 1070 Euroya çıkıyor fiyat.

Asıl olması gereken hesapta 890 Euro gibi bir fiyat çıkıyor. Fiyat açıklandığında da Euro 9,3 idi, görünen o ki bu civardan alınmış ve tam 8300 civarında bir fiyata tekabül ediyor. Konsol çıktığında ise Euro 9 idi, bugün de 9 ama Sony ne alır bilemem.

Ayrıca aynı hesap bugün için yapılırsa; %50 olan vergi 20'den alınınca ise 710 Euro gibi bir satış fiyatı olmalı kur ile çarpmadan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulucu -- 17 Ocak 2021; 21:13:4 >
  • İnşallah kardsm aynen kızım bide 2 yaş daha büyüğü var ikiside crash ve TLOU hastaları:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

%20 olan gümrük vergisi %50ye yükseltildi.hesabın yanlış.

• Spitz kullanıcısına yanıt
    %20 gümrük vergisi diye bir vergi yoktu. 2020nin başlarında %50lik ek gümrük vergisi geldi sonra %20ye düşüreceğiz ve kalıcı olacak dendi.
  • Rdr1 in remake veya remastered olarak çıkma ihtimali var mı acaba?
  • duren kullanıcısına yanıt
    Sanmam. RDR 1 sadece konsollara çıkmıştı, eğer bir remake yapılacaksa ikinci oyun PC’ye de çıkmışken onu da PC’ye çıkarması beklenir. GTA 6’nın da geliştirme aşamasında olduğunu düşünürsek Rockstar’ın bir de buna zaman ayırma ihtimali az.
  • 
Sayfa: önceki 38823883388438853886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.