Şimdi Ara

PlayStation 5 / Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3726. sayfa)

11 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 23 Misafir - 28 Masaüstü6 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
180.161
Cevap
1.505
Favori
9.774.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
346 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 37243725372637273728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de koyulan vergi geri çekilmez ya da azalmaz derdi büyüklerimiz. Artık yeni jenerasyon çocuklara bunu anlatabileceğiz!
  • Nemanja Bjelica kullanıcısına yanıt

Doğru söylüyorsun. Herşey beklenir Playstation Türkiye'den. Bir benzerini store'da yapıyorlar zira. İndirim dönemlerinde bazı oyunların daha ucuz olan standart sürümlerini indirime koymayıp yerine deluxe sürümlerini daha fazla ücretten kakalamaya çalışıyorlar müşterilerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Ben de normalde yurt dışından gelecek arkadaşıma aldırmayı düşünüyordum, 4k ya falan geliyor ama tr'de 5k'ya yakın olursa aldırmayayım garantili cihaz olmuş olur hem.

Alıntıları Göster

Tahminen 5500-6000 arası olur o da 6 bin TL bandını geçmez. Euro kurunu nasıl baz alacaklar bilemediğimiz için kesin konuşamıyoruz. Dijital-diskli bakmadan %20'li fiyattan alırım Türkiye'den eğer stok buluabilirsek

• Bu %20 vergi fiyatlara kesin yansır mı yoksa mecbur değiller mi ve yansır ise ne kadar sürer yansıması ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Doğru söylüyorsun. Herşey beklenir Playstation Türkiye'den. Bir benzerini store'da yapıyorlar zira. İndirim dönemlerinde bazı oyunların daha ucuz olan standart sürümlerini indirime koymayıp yerine deluxe sürümlerini daha fazla ücretten kakalamaya çalışıyorlar müşterilerine.

İstedikleri oyuna onlar kafasına göre indirim yapamıyor. İndirimler global oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Joel_Miller

Bu %20 vergi fiyatlara kesin yansır mı yoksa mecbur değiller mi ve yansır ise ne kadar sürer yansıması ?

İlk gelecek dalgada fiyat yenilenir zaten yıl bitti

• %20 vergi ile 6299 diskli 4999 dijital oluyordu benim ilk hesaba göre, bu civarlarda olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Victoriou_S kullanıcısına yanıt
    Bu forumda soru soranı aşağılama kültürü var hocam bırak sen adam insanca soru sormuş cevaplamazsın en kötü olur biter ayıp ya..
    Benim tahminim 6500 7000 arasi tabi yanılabilirim bu arada
  • Akıl var, mantık var. Vergiler yüksek diye bu adamlar cihazın değerinden kırptı. Simdi vergi sonrası tam olarak 500 Euro karşılığına tekrar çekip yine fiyatı aynı civarda tutacaklardır.

(Umarım ucuzlar ama hiç sanmıyorum. Aynen devm edilir bu fiyatla bence)

• Umarım pulse 3d vs aksesuarlar da güzel fiyatlara düşer. Ps5 i pahalıdan aldık bari bunları ucuz alırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Umarım doğrudur bu, kaynak neresi?

Resmi Gazete :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Akıl var, mantık var. Vergiler yüksek diye bu adamlar cihazın değerinden kırptı. Simdi vergi sonrası tam olarak 500 Euro karşılığına tekrar çekip yine fiyatı aynı civarda tutacaklardır.

(Umarım ucuzlar ama hiç sanmıyorum. Aynen devm edilir bu fiyatla bence)

Ya hocam allah aşkına neyin değerinden kırpmışlar hala özel fiyatlandırma yaptılar teranesine inanıyor musunuz

• Değerinden kırpma olmadıkş kardeşim neyse o fiyatı yansıttılar 8300 olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan bi de ozel fiyatlandirma yapti 8300 zaten ne indirecek diyenler var ne diye yapsin babanın oglu mu bu sirketler aa tr de oyunculara indirim yapalım mi diyecekler konsollar 500 eurodan gelmiyooor tr ye 420 den geliyor orda vergi yok mu birader avrupada birisinin salaga anlatır gibi anlatmasi lazim millete
  • 8300 bile %50 ile şu zamanda ederinden fazla iken aynı kalması mucize olur.

Beklentim kurda ekstra bir zıplama olmazsa yaklaşık series s 4000, ps5 dijital 5000, ps5 diskli ve series x 6500 olması gerekir.

• Öyle bir şey yok, belki euronun 10,20 olduğu dönemde tr'ye cihaz geldiyse çok ufak bir karla satılmıştır ama onun dışında fiyat normal. Şu an cihaz başı 1000 liraya yakın kar vardır hatta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • berat olsa %70e çıkardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dijital 4900 normal 6600 olacak o zaman hadi çabuk yapın stok da verin allah bereket versin

• Fiyatın gümrük vergisinin tekrar %20’ye düşmesinden sonra 6 bin küsür olacağını öngörenler nasıl bir hesaplama yapıyor onu da açıklayabilir mi? 499€ üzerine güncel kur üzerinden %18 KDV, %20 ÖTV ve %20 ek gümrük vergisi eklediğinizde 7200 küsür gibi bir fiyat çıkıyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Fiyatın gümrük vergisinin tekrar %20’ye düşmesinden sonra 6 bin küsür olacağını öngörenler nasıl bir hesaplama yapıyor onu da açıklayabilir mi? 499€ üzerine güncel kur üzerinden %18 KDV, %20 ÖTV ve %20 ek gümrük vergisi eklediğinizde 7200 küsür gibi bir fiyat çıkıyor çünkü.

avrupadaki vergili fiyatı 500€ çünkü cihazın, vergisiz hali 420€

• 
Sayfa: önceki 37243725372637273728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.