Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
180.831
Cevap
1.521
Favori
9.824.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 36803681368236833684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu resmen öldü, millet konsoldan sıkıldı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım çoğu kişi PS5'lerde oyun oynamaya devam ediyor. Buraya artık Güncelleme gelip gelmediği / Yeni oyunlar tanıtım lansmanları ve diğer güncellemeler eklenir.

Can sıkıcı sorunları yavaş yavaş Sony güncellemeler ile giderdiğini düşünebiliriz.

İlerleyen zamanlarda yine canlanacaktır. :)

Edit : 2021 ve diğer yıllarda oyun çıkışları ve gelişimleri de boy boy göreceğiz gibi geliyor. Şimdilerde Holiday heyecanı var yabancılarda. Yani tatil sezonu da diyebiliriz. :)

@Emirhan Terzi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A r c h A n g e L. -- 25 Aralık 2020; 0:0:59 >
  • Ps4 zamanında ilk çıkış zamanı geriye uyumluluk yokken ne yapmışız merak ediyorum oyunlar çıkana kadar, ben killzonela takılmıştım heralde uzun süre. Şu an geriye uyumluluk ve 3. Parti stüdyolar sayesinde konsol iş yapıyor ama o da bi yere kadar. Ps stüdyo oyunların çıkması gerekiyor çok gecikmeden yoksa yakında rafta toz biriktirmeye başlar alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A r c h A n g e L.

Sanırım çoğu kişi PS5'lerde oyun oynamaya devam ediyor. Buraya artık Güncelleme gelip gelmediği / Yeni oyunlar tanıtım lansmanları ve diğer güncellemeler eklenir.

Can sıkıcı sorunları yavaş yavaş Sony güncellemeler ile giderdiğini düşünebiliriz.

İlerleyen zamanlarda yine canlanacaktır. :)

Edit : 2021 ve diğer yıllarda oyun çıkışları ve gelişimleri de boy boy göreceğiz gibi geliyor. Şimdilerde Holiday heyecanı var yabancılarda. Yani tatil sezonu da diyebiliriz. :)

@Emirhan Terzi

Evet dogru söylüyorsunuz. Benimde fan sesi dışında bir sorunum yok ona da çözüm bulamadim artik yazmıyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

Ps4 zamanında ilk çıkış zamanı geriye uyumluluk yokken ne yapmışız merak ediyorum oyunlar çıkana kadar, ben killzonela takılmıştım heralde uzun süre. Şu an geriye uyumluluk ve 3. Parti stüdyolar sayesinde konsol iş yapıyor ama o da bi yere kadar. Ps stüdyo oyunların çıkması gerekiyor çok gecikmeden yoksa yakında rafta toz biriktirmeye başlar alet.

Çok kotuydu. fifa cod nba nfs vardi fakat 4 unden birini seciyordun diyerlerini almak istediginde para veriyordun tam hatirlayamadim. 20-30 lira gibi bi ucreti vardi ozamanlar oyunlar 100 lira civariydi çok pahali geliyordu.

ps4 kapip eve heycanla gidip cihazi açtigimda 1 hafta 7/24 resogun diye bi oyun oynamiştim.Sonra killzone tabi baya tutulmuştu o zaman o grafikler next gendi ve ağzimiz açik oynuyoduk.

Edit: Hatirladim bf4- asas black flag ve cod.ghost ps3-ps4 upgrade oyunlardi. İşte ps4 çiktigi zaman ps3 geriye uyumlulugu olmadigi icin direk ps4 e gore çikarmak zorundalardi ama ps5 te boyle bisey olmadiği icin daha rahat davraniyorlar buda bizim icin dezavantaj tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 25 Aralık 2020; 0:32:47 >

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt

Hocam konsolu alamadık ki sıkılalım 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: Y@KI$IKLII

Hocam konsolu alamadık ki sıkılalım 😅

RDR2 ayni zaten degisiklik yok ps4 de devam :))

Rdr1 de az online coop gorev yapmadik senle. Uzaktan top atmali bölüm.ne guzeldi. Bide zombi mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 25 Aralık 2020; 0:35:19 >
  • Arkadaşlar az önce oyun oynayayım dedim, can sıkan bir olay geldi başıma. Dualsense oyuna girince hiçbir şekilde çalışmıyor. PS tuşuna basıp ana menüye dönüyorum, oralarda çalışıyor, ama oyuna girince hiç çalışmıyor. Dualsense arkasındaki ufak delikten reset edip yeniden bağladım yine değişen birşey olmadı. Başına gelen, çözüm önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IDwasHERE -- 25 Aralık 2020; 1:9:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Konu resmen öldü, millet konsoldan sıkıldı sanırım

Çıkan iki next gen konsol da seleflerinin ardından oyuncuyu heyecanlandıracak pek bir şey vadetmediği için dünya çapında hype'ları çabuk kayboldu. Sanıyorum bu nesiller çıkan en heyecan yaratmayan nesil oldu. PS 2'de sanırım en heyecanlandıranıydı. Ülkemizdeki konsol ve oyun fiyatları da işin içine girdikten sonra 5-6 K'ya alabilen aldı ve çekildi köşesine. Konsollara henüz adam akıllı oyun çıkmadığı için de oynayan herkes "bu ne lan, dünün aynısı" karikatürü şeklinde devam ediyor doğal olarak.Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | İki konsol da oyunsuz çıktılar. İnanılmaz gerçekten.

• IDwasHERE kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar sorunun çözümünü kendim buldum; R2 tuşunu biraz yukarı kaldırınca tık diye birşey oturdu Dualsense içerisinde. Sanırım haptic feedback nedeniyle içerde bir sıkışma olmuştu tüm tuş kombinasyonunu etkileyen. Tetik tuşu titreşimini menüden kapattım, şimdi bir de kalıcı hasar olursa garantiye gönder bekle gelsin o kadar süre oyunsuz kalamam. Size de tavsiye ederim.
  • TMRT kullanıcısına yanıt
    Kaç oyun çıkmasını bekliyordunuz hocam tam olarak.Bence gayet yeterli kütüphaneler.Aralarında Valhalla gibi, Immortal Fynx Rising gibi oyuncuyu uzun süre oyalayacak işler olduğu gibi Demon Souls gibi çok sağlam bir oyun da var.Yani bugüne kadar çıkmış işleri satın alan biri Mart'ta kadar kendini rahat oyalar ki Mart'dan sonra daha çok oyun gelecek.Bu nesil önceki nesile kıyasla kat kat daha iyi durumda oyun olarak.Bir önceki nesle Resogun,Killzone ve Knack ile girmiştik:)
  • 2016 yılından del toro’nun Konami’ye iyi dileklerini iletmiş :))
    P.T yapılıyorsa del toro yoktur büyük ihtimalle. Konami’nin kabul edeceğini sanmam
    Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

• Evet hatırladım şimdi, fifa bf4 vardı ve online oyun ağırlıklıydı, Last of us remastered gelmesi bile yazı bulmuştu. 2015 de order bloodborne witcher çıkana kadar adam gibi bir oyun hatırlanıyorum. Resmen 2 sene beklemişiz senelik çıkan 3. Parti oyunlarla ki fps bloodborneda özellikle rezaletti. Bence pro gelene kadar ps4 neslinde baya batırmışlardı olayı. Bu nesilde şimdilik durum fena değil gibi ama 2021 de çıkacak oyunlarla anlıcaz gidişatı.
  • Dostum maşaAllah sende iyi hafıza varmış ben o kadar hatırlamıyorum 😅 PSN nickin neydi söyle istersen ben seni ekleyim ps5 aldığımda beraber rdr 2 oynayabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: IDwasHERE

Arkadaşlar sorunun çözümünü kendim buldum; R2 tuşunu biraz yukarı kaldırınca tık diye birşey oturdu Dualsense içerisinde. Sanırım haptic feedback nedeniyle içerde bir sıkışma olmuştu tüm tuş kombinasyonunu etkileyen. Tetik tuşu titreşimini menüden kapattım, şimdi bir de kalıcı hasar olursa garantiye gönder bekle gelsin o kadar süre oyunsuz kalamam. Size de tavsiye ederim.

Herkes öve öve bitiremiyor bu özellikleri ama bu özellikler bır sure sonra soruna neden olur gıbı gelıyor. Evet ds4 göre harıka oturaklı olmus ama o tetık olayları falan gereksız show olmus anında kapattım. Bu arada bu yıl analoglar daha sağlam gıbı soyulmaz gıbı gelıyor koruma aparatı almadım ama almalıyıyım sızce ?

• Arkdaşlar bu kardeşlik işi valhalla gibi crossgen oyunlarda nasıl çalışoyor? 3 kişi mi kardeşlik oluyor en fazla yoksa 4 kişi yapabiliyor muyuz deneyen oldu mu?

• Shellot kullanıcısına yanıt

PS5 Pri- PS4 Pri- PS4/PS5 Sec şeklinde 3 kullanıcıyla oluyor.

• PS5 DualSense Kontrolcüsü için Resmi Linux Sürücüsü Yayınlandı

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

Sony, yeni "hid-playstation" Linux kernel sürücüsünü yayınladı ve PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü desteğini içeriyor.

Yeni Linux kernel sürücüsü PlayStation 5 DualSense kontrolcüsünü USB ve Bluetooth modlarında destekliyor ve LED, hareket sensörü, dokunmatik, pil, ışık barı ve titreşim gibi özellikler de çalışıyor. Uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geribildirim özellikleri için henüz destek mevcut değil. Belirtilene göre bu özelliklerin verileri çok büyük ve karmaşık.

Önceden mevcut olan bazı Sony donanım desteğinin yeni sürücüye de aktarılması planlanıyor. Sürücü şu anda inceleme altında ve genel indirmeye açık değil. Denemek isteyenler yamaları patchwork.kernel.org üzerinde bulabilir.

Geçtiğimiz ay da Valve, Steam betaya PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü desteğini getirmişti.

• nopnog kullanıcısına yanıt

Demons souls ve astro ve fortnite da denedim eski dandik bir kulaklığım da vardı ikisi arasında ses kalitesi ve yüksekliği dışında 3d ile alakalı bir fark göremedim açıkçası. Dip sesteki sol kulaklıktan gelen stabil ses problemini yaşayanlar varmış kablolu bağlantı yapınca ses kayboluyor sanırım dongle ile alakalı, iade edip yenisini isteyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 36803681368236833684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.