Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Arkadiusz Milik , MrChame , nier , nier , bozkurt35 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 19 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
180.832
Cevap
1.521
Favori
9.824.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 34973498349935003501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam geçmiş olsun garanti bitmeden yanması iyi olmuş benim makine de umarım garanti bitmeden yanar😃
  • 34Tarik kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Deli gibi stok arıyordum yurt dışı, bunu gördükten sonra bi duraksadım. Gerçekten de ilk partilerden uzak durmak en iyisi sanırım.

• Dün de aynı bu saate kadar F5 yaptım ve uyudum. Umarım dün yaşadığım olayı tekrar yaşamam.

Çok geçmiş olsun hocam, grçekten elektronik işi şans işi, amazon mağdur etmez sizi merak etmeyin.direk para iadesi yaparlar şayet cihaz ellerinde yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Aynen hocam, hiç yok valla.

Alıntıları Göster

Bilgilendirme için teşekkür ederim, ilk kez gördüm, biz zamanında yanlış toplar ile oynamışız o zaman.👏👏

• quote:

Orijinalden alıntı: blackprague

Hocam tsubasa izlemedin mi hiç?

Hiç sevmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

geçmiş olsun hocam amazondan chate bağlanin sizi yönlendirler. sipariş iade barkodu oluşturuyorlar o barkod ile gönderim yapiyorsunuz. ptt ile parasını verip gönderin mutlaka fatura maknuz alın. o farurayi amazona mail atip para iadesi alacaksınız. bu gibi durumlar için ellerinde ps5 vardir 1e1 değişim yaparlar. istemezsen 466£ komple kartına yatar

Hocam büyük ihtimal para iadesi olur. Amerika’da bu durumlarda Amazon göndermedi kimseye yeni konsol, direkt para iadesi yaptı. Sony konsol gönderiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 34Tarik

Evet beyler, galiba ilk PlayStation 5'i yakan ben oldum. Birkaç saattir Fifa oynuyordum, bir anda sessizce gitti alet. Hiçbir şekilde açılmıyor, açma tuşu sıfır tepki. Cihazdan da ilginç kötü bir koku geliyor. Sabaha kadar dinlendireceğim ve farklı bir güç kablosu filan deneyeceğim. Olmaz ise Amazon Yurtdışından alınma cihazların garanti süreci nasıl işliyor beraber görmüş olacağız gibi. Başına benzer bir şey gelip de çözen varsa yazabilir.

edit: Amazon tüm siparişlerinde 31 Ocak'a kadar iade kabul ediyor bildiğim kadarıyla, zaten benim ürün geleli bir ay bile olmadı. İade garanti ama sormak istediğim bir şey var. Şimdi değişim için stok yok vs şu kadar bekleyeceksiniz derler ise ve ben de yok ben iademi alayım stok gelince tekrar sipariş ederim dersem ne kadarlık bir iade olacak? Faturada ürünü 337 pounda aldığım yazıyor. Vergilerle ve kargoyla birlikte 466 pound ödemiştik. Tüm bu tutarı iade ediyorlar mı?

Edit 2:

Evet, hem PlayStation Türkiye hem de Amazon co uk ile görüştüm.

Öncelikle PS Türkiye'yi aradım. Yurtdışı PS5'lerin Türkiye'de bir yıl garantili olduğu teyit etti. Fakat cihazı garanti için kendilerine göndermememi tavsiye etti. Ellerinde değişim için hiç stok olmadığını, tamir edilebileceğinin de garanti olmadığı ve büyük ihtimalle iade sürecinin başlayacağını söyledi. Hatta PS'lerin Türkiye'de birinci parti satıcısı ve servisi olmadığını, satılan ürünlerin hep 3. parti satıcı ve servisleri olduğunu söyledi. Yine de iki tane servis numarası verdi. Konya'da yaşadığım için yerel elektrik servisleriydi. "Osman Elektrik vs gibi". Bu servislerden birini aradım uykulu bir genç açtı telefonu. Muhtemelen bizim PS5'lere dokunma yetkimiz yok ama dükkana gelirseniz yardımcı oluruz, İstanbul veya Ankara göndeririz kontrol etmeleri için dedi. PlayStation Türkiye'deki eleman ürünü zaten Amazon'dan almışsınız Türkiye ile hiç uğraşmayın, Amazon size daha iyi yardımcı olur bile dedi. Size muhtemelen ayıplı mal gönderilmiş, niye tamir edilmiş bir ürün kullanmaya devam edesiniz ki? Bence kesinlikle amazon'a gönderin iadenizi alın bile dediler.

Sonra Amazon co uk ile görüştüm. Ellerinde hiç stok olmadığı için direkt iade edileceğini söylediler. Stok olmadığı için size değişim yapmamız için yeni bir cihaz gönderemiyorum dolayısıyla iade tek seçenek ya da yerel servisle tamir için iletişime geçin dediler. Ben de yerel servisle iletişime geçtiğimi söyledim ve şu soruyu sordum. "Eğer ürünü yerel servis tamir edemez ve değişimi gerçekleştiremez ise hala Amazon'a iade için hakkım olacak mı?" Bu soruya evet sıkıntı olmaz cevabını verdiler. İade için istediğim kargo firmasını seçebileceğimi ama gönderi ücretini benim karşılayıp sonradan amazon tarafından bu tutarın iadesini gerçekleşeceğini de teyit ettiler. Hatta dhl veya ups gibi taşıyıcıları da tercih edebilirmişim. Sadece iade için gönderdikleri kağıdı da ürüne iliştirmemi istediler.

edit 3: 07.12.2020 tarihi ile ürünü PTT ile gönderdim. 506 lira tuttu uçak ile. 7-10 gün içerisinde ulaşır dediler. İlk önce turpex ile göndermek istedim fakat "1kg'dan ağır teknolojik ürünler turpex ile gönderilemez" hatası verildiğini, ürünün geri dönebileceğini söylediler. Ben de normal kargo servisi ile göndermek zorunda kaldım. İçim pek rahat değil açıkcası. PTT hiç güven vermedi. Hem gişedekilerin iş bilmez, umursamaz tavırları hem de kargo takipten kontrol ettiğim kadarıyla adresi eksik, amazonu "amozon" şeklinde yazmaları filan derken tedirgin bekliyorum bakalım :)

edit 4: Bozulup iade için göndermiş olduğum PS5, 15 Aralık'ta amazon'a ulaştı. Bugün ise iade işlemi gerçekleştirildi. Hatta 466 sterlin olan siparişim için 474 sterlin iade edilmiş. Bu noktada küçük bir hata yapıp tüm tutarı hediye kartı olarak amazon bakiyeme eklemişler. Şimdi Chat ile görüştüm, özür dileyip hemen ilgileniyoruz dediler. Onu da 24 saat içinde kredi kartıma iade edecekler. Kargo gönderim parasının iadesi için de mail attım bekliyorum.

edit 5: Edit: Şimdi iade masraflarım için de mail geldi. Kargo tutarını toplam iade tutarına eklediklerini söylediler. Böylece hem ürün için verdiğim tüm parayı hem de iade kargosu için verdiğim tüm parayı iade etmişş oldular. Sonuç olarak sıfır mağduriyet ile süreci tamamlamış olduk. Şimdi yeniden stok kovalamaya devam 

Bu süreçte iyi dileklerini ileten ve yardımcı olan herkese teşekkürler!

Çok geçmiş olsun... Amazon her konuda yardımcı olur merak etmeyin, para iadesi yerine yeni konsol isteyin. İlla ki stok sıkıntısı bitecek yılbaşından sonra, biraz konsolsuz kalırsınız ama en azından geç de olsa konsolunuz gelir. Para iadesi alsanız bile yakın zamanda stok bulacağınız ya da Türkiye'deki fiyatların ne olacağı meçhul...

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt
    Önceki nesil de witcher için de xox de vardı PS4 pro da yoktu. İnşallah böyle bir hatayı tekrarlamazlar.
  • Pentagramet kullanıcısına yanıt

Beyler şuna ne diyorsunuz, parayı çekmeden değiştireyim mi? Toplamda 686 Euro tuttu 30 Euro da az değil en azından 656’ya gelir ama değiştirsem iptal olur mu sipariş ya da gümrükte masraf çıkar mı?

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pentagramet -- 4 Aralık 2020; 8:21:18 >
  • Dün Xbox Series S alarak yeni nesile ayak bastık kaldı sırada PlayStation 5 bu nesil en uygun kombinasyon bu gibi duruyor bence gönül isterdi ki series x ya da iyi bir PC + PlayStation 5 kombin yapalım ama cebide düşünmek lazım. Bakalım ne nesil bizi nelere bekliyor
  • Pentagramet kullanıcısına yanıt

zaten doğruyu seçmişsiniz benim bildiğim düşük tutarlı kargoyu seçerseniz Amazon gümrük işlemlerini halletmiyor sorun çıkıyor gümrükte. Tabi bu konuda daha uzman arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

İnceden uyarılar başlamış ⚠️

Ya şu oyunun PS5 sürümü nasıl PS4 sürümü ile aynı anda çıkmıyor ya ? Sinir oldum. Ön sipariş verdim ama yeni sürümü beklemek istiyorum. Tarih falanda yok. Nasıl bekleyecem ? 😡

• hasomen kullanıcısına yanıt

Ben de emin olamadım hocam İspanya fena vurdu ya çok yüksek çıkardı fiyatı :/

• hasomen kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyorsunuz, satıcı Amazon olduğu sürece gümrük işlemlerini kendisi halleder. Düşük tutarlı kargo teslimat süresini uzatır sadece.

Dostum öncelikle büyük geçmiş olsun.Garanti konusunda ise amazondan alınan ürünlerin Sony Türkiye için de 1 yıl garantisi oluyor.Bunu bizzat sony Türkiye yi arayarak teyit edebilirsin.Bende ürünün garanti kitapçığında okuduktan sonra arayarak öğrendim.Ps 4 de olmadiğını fakat ps 5 ile bu garantinin geldiğini söylediler.Amazon’a gönderirsen büyük ihtimal ile stok sorunundan dolayi iade alırsın.Türkiye’de durum ne olur bilemiyorum.Ben coil whine sorunu için bilgi almak adına aradığımda, cihazlarda tamir olmadiğını ve ya iade ya da yeni ürün ile değişim yapıldığını ilettiler.0212 391 04 01’i arayarak bilgi alabilirsin.

• digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt

kimse yanlış anlamasın ama zaten o kulaklığa o parayı veren fanboydur.

100 $ fiyat biçilen kulaklık tr çıkış fiyatı 1600 tl, 200 dolarlık kulaklıklar 1800-1900 TL.

100 dolar fiyat farkı var yurtdışında, türkiyede 200 tl. 100 dolar zaten 800 tl.

konsol vergisini pulse3dye de saplamışlar.

1000TLden 1 kuruş fazla verilecek kulaklık değil. tüketim çılgınlığı yapıp insanlar çıkar çıkmaz hepsini temizledi boş yere, 3-5 ay sonra hepsi satmaya çalışacaklar. ps5i alırsın da, daha incelemesi bile olmayan bir kulaklığı pre order vermek nedir abi

• beyler ps4ü 1080p yerine 1080ide oynasak grafik kalitesinde bi düşüş olur mu?

• PS5 imden dün tık tık sesler gelmeye başladı sağ taraftan ışıklı. özellıkle ana menudeyken ses fazla oyuna gırınce azcık azalıyor... alet 3 haftadır yatay duruyor ve sessız. hiçbırsey yokken bırden nasıl boyle ses gelmeye başlar? elımle dıkeye çevirınce ses kesılıyor. yan donmeye başlayınca ses artıyor? Çözumu olan varmı?

• 
Sayfa: önceki 34973498349935003501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.