Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaplan81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 25 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
180.803
Cevap
1.518
Favori
9.822.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 34543455345634573458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Adamlar oyun işini bıraktılar, Sony parayı suratlarına atıp "bunun kökü kaç para lan?" demiş olabilir.

Parasıyla bile vermiyorlar ki. Bu yaz hem Microsoft hem Sony hem de EA o markaları almak için baya uğraştılar. Ama hiçbirine vermediler.

Ama Silent Hills görmeyi çok isterdim. Castlevania, Metal Gear falan... Şu markaları EA dışında bir firmaya salsalar da güzel oyunlar görsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiSeM

Beyler PS5 için monitör konusunda çok kararsızım değerli fikirlenize ihtiyacım var.

Şöyle ki elimde 27 inç samsung 75hz 1ms full hd monitör var. Genellikle fifa ve bf, cod gibi oyunlar oynuyorum tabi exc oyunları da bitiriyorum. Sizce monitörü değiştirip ne almalıyım ? 4k 60 hz bi alet mi yoksa 2k 144hz mi ? çok fazla bütçe vermek istemiyorum ama aldığım monitörü de 3-4 yıl en az kullanmak istiyorum. şu an elimdekini de 1 yıl önce aldım. ya da bi süre daha elimdekiyle devam edip seneye falan başka bir mönitör mü alayım? ne tavsiye edersiniz ?

valla ben 120hz için lg 27gl650f-b aldım geçtim, fiyatı da baya ucuz. eğer 2k istersen samsung g7 yi de baya övüyolar.

• alpererez kullanıcısına yanıt

valla alper elde zaten 75hz veren monitör var full hd , işte yeni oyunlar ne kadar fps desteği ile gelecek emin olamadım. almışken direk 2k ya da 4 k 120 fps alayım diyorum. o önerdiğin monitör iyi epep ama 3k daha verip lgcx oled 55 almak daha mantıklı gibi :)

1080p iyi mi ps5 için

• Bu Coil Whine mevzusu benim cihazda da çıktı maalesef ancak çok ender kısımlarda bu ses geliyor. Miles Morales'te menüde FPS fırlayınca vs. gibi. Umarım ilerledikçe bobinlerdeki bu sorun azalır :)

• Hayırlı olsun monitör Ps5 için mi aldın hocam monitörü @Epsilon

• quote:

valla alper elde zaten 75hz veren monitör var full hd , işte yeni oyunlar ne kadar fps desteği ile gelecek emin olamadım. almışken direk 2k ya da 4 k 120 fps alayım diyorum. o önerdiğin monitör iyi epep ama 3k daha verip lgcx oled 55 almak daha mantıklı gibi :)

yani cod bocw oyununda 120hz modunda çözünürlük zaten 1200p-1080p arasına düşüyor, tahminim 120hzde 2k üzeri çözünürlük de çok zor görürüz. ama eğer 4k tv de yoksa evde hdmi 2.1li monitörleri beklemek lazım ama tabi fiyatları 10000 üzeri olur diye tahmin ediyorum. ama 120hz istemezsen 4k 60hz monitörlerin fiyatları da uygun.

@yokboylebısey

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

Bu Coil Whine mevzusu benim cihazda da çıktı maalesef ancak çok ender kısımlarda bu ses geliyor. Miles Morales'te menüde FPS fırlayınca vs. gibi. Umarım ilerledikçe bobinlerdeki bu sorun azalır :)

bende demons soulsta hep var o ses

• quote:

sonradan gördüm bence monitörün yanına 4k hikayeli oyunlar için cx alabilirsen harika olur. bende c9 var, görüntü cidden mükemmel  

• quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

Hayırlı olsun monitör Ps5 için mi aldın hocam monitörü @Epsilon

valla genel amaçlı aldım filmler ve ps4 için. ps5 alınca onla da uzun süre kullanırım diye düşünüyorum.  

• Dgkn_sglmr D kullanıcısına yanıt

Demek istediğim oyunlar genelde 30-60-120-240 fps diye gidiyor. 100 hz panelde alcağım max fps 60 mıdır ? Bunu öğrenmek istedim. Dediğim gibi konuya çok hakim biri değilim.

kafamda o var aynen, artık o oyunlar için salona taşırım aleti :) ileride evlilik falan oursa da kullanırım gibi ama bakalım kısmet:) bi süre bekleyeceğim zaten daha aleti alamadım. ocak gibi yurtdısına gitme planım var stoklar olursa alıp geleceğim

• Tatar2613 kullanıcısına yanıt
    Valla ben de o kadar detay bilmiyorum ama 120 hz tv yok diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatar2613

Demek istediğim oyunlar genelde 30-60-120-240 fps diye gidiyor. 100 hz panelde alcağım max fps 60 mıdır ? Bunu öğrenmek istedim. Dediğim gibi konuya çok hakim biri değilim.

HDM 2.1 destekliyor ise 4k 100 fps alirsin. eger 1.4 veya 2.0 destekliyor ise 4k 60 fps / 1080p 100 fps alirsin

Bende de hdmi 2.0 ve 100 hz tv var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerarici1110 -- 1 Aralık 2020; 15:39:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kafamda o var aynen, artık o oyunlar için salona taşırım aleti :) ileride evlilik falan oursa da kullanırım gibi ama bakalım kısmet:) bi süre bekleyeceğim zaten daha aleti alamadım. ocak gibi yurtdısına gitme planım var stoklar olursa alıp geleceğim

iyi bakalım bizim serhat da yurtdışından ps5 istiyodu, bi tane de ona getirirsin madem  

• Evet. 2.1 hdmi destekliyor. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tatar2613

Evet. 2.1 hdmi destekliyor. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Rica ederim Konsolu performans moda alin öyle oynayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

yani cod bocw oyununda 120hz modunda çözünürlük zaten 1200p-1080p arasına düşüyor, tahminim 120hzde 2k üzeri çözünürlük de çok zor görürüz. ama eğer 4k tv de yoksa evde hdmi 2.1li monitörleri beklemek lazım ama tabi fiyatları 10000 üzeri olur diye tahmin ediyorum. ama 120hz istemezsen 4k 60hz monitörlerin fiyatları da uygun.

@yokboylebısey

Alıntıları Göster

senin için 4k-1080p den ziyade fps önemli gibi anladım doğru mu? çünkü 1080p ile 4k arasındaki çözünürlük farkı oldukça fazla diye tahmin ediyorum. Mesela demons souls'u 4k oynamak varken 1080p mi oynuyorsun o monitörde?

• Selam benim cihazda çok rahatsız etmeyn bir ses mevcuttu. Demons souls ve astro gibi oyunlarda sessize yakın bir şekilde oynadım fakat ne zaman ki fortnite i açtım cihazda ses ciddi derecede rahatsız edici boyuta geldi. Özellikle Fortnite da ses konusunda sıkıntı yaşıyorum var mı benzer sorun yaşayan?

• Kasapovski kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben biraz daha düşüneyim 😅
  • 
Sayfa: önceki 34543455345634573458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.