Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (3006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: zaomss Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
180.801
Cevap
1.518
Favori
9.821.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 30043005300630073008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpererez

aynen ama ben ps5 aldığım için warzone olayı beni üzdü açıkçası, umarım bir an önce çözülür.

Alıntıları Göster

Çözülür hocam endişelenecek bir konu değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Hocam Star wars direkt ps4 pro modunda açılmayacak mı ps5 üzerinde

geriye uyumluluk ile çalışan oyunlarda bu sorun olacak gibi gözüküyor maalesef. sw ve rocket league de yukarıda bahsettiğim aynı sorundan muzdarip. ps5 oyunu ps4 pro modunda açsa bile ps4 proda 60fps kilitli olduğundan (çünkü ps4 proda da 120hz desteği yoktu) yükseltme güncellemesi bekleyeceğiz. yani eski nesil oyunlarda ps5 için yükseltme gelene kadar xbox avantajı görebiliriz. yeni oyunlarda sıkıntı yok, eski oyunlar sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Rocket lig ve Star wars da benzer durumlar yaşışor ps5 için.Tek bir oyuna takılı kalmayın. 

Yav Allah aşkına Rocket lig kimin umrunda ya?, Star Wars dediğin şu son çıkan saçma sapan squadron oyunu mu uçak sürdüğün.

Millet Demon's Souls oynuyor muhteşem yeni nesil görsellikte, Miles Morales oynuyor. Xbox ta ne oynayacam bana söylesene yeni nesili hissetmem için? Yükleme sürelerinden başka bişey gösterdiler mi? Nerede o 500 milyon dolara yapıldığını söylediğiniz Halo? Gelmişin Rocket League diyorsun ya, geçen biri de tetris çok iyi gözüküyor diyordu Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 14 Kasım 2020; 22:26:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerasi

GameSpot: PS5'in DualSense, Birinci Şahıs Nişancılar İçin Devrim Yaratıyor

an itibariyle cold cw senaryosuna ara verdim. hele bir ps5 im gelsin. dualsense in tadını çıkarmak lazım Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

• star wars, rocket lig ve cod infinity war aldiği 120 fps modlari geriye uyumlulukla alakali.roket lig geliştiricisi Psyonix bu konuyla ilgili aciklama yapti.aciklamada soylenen series s ve x icin kucuk bir patchle bu durumu halledebildik ama ps5 geriye uyumlulugun uygulanisindan dolayi butun oynu ps5 port etmek gerekiyor 120 fpsyi acmak icin.

olayin güçle bir alakasi yok yani series s'ede gelmesinden bunu rahatlikla anlayabilirsiniz.sonynin bir güncellemesi olmasi gerekecektir bu fps kilidini 60 fps üzerinde acabilmek icin yoksa tum oynu ps5e port etmeleri lazim, geliştiriciler eski oyunlar icin ugrasmaz bunla.

"Right now we have nothing further to share on additional PS5 plans, but can shed some more light on the why. Our team’s main focus this year was our recent free to play transition, and updating major features like our Tournaments system. Due to this we had to make tough decisions on what else we could achieve. Enabling 120hz on Xbox Series X|S is a minor patch, but enabling it on PS5 requires a full native port due to how backwards compatibility is implemented on the console, and unfortunately wasn’t possible due to our focus elsewhere."

https://www.pushsquare.com/news/2020/11/heres_why_rocket_league_cant_run_at_120fps_on_ps5

• alpererez kullanıcısına yanıt
    Hocam bu güç farkı, FreeSync falan insanın kafasını karıştırıyor. Exc oyunlar ile Sony yine dağıtır ortalığı ama fps oyunları da en çok vakit geçirdiği oyun bir çok insanin o yüzden FreeSync tarzı destekleri getirmesi gerekiyor.
    Geriye uyumluluk için de kendi oyunlarına verse o desteği öncelikle yeter zamanla diğer şirketler de verecektir.
    Last of Us 2 60 fps olsun daha bisi istemem ben

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sen iki cihaz arasındaki güç farkının ilerleyen zaman da fark oluşturmayacağına inanıyorsan ben de inanırım buna ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Sen iki cihaz arasındaki güç farkının ilerleyen zaman da fark oluşturmayacağına inanıyorsan ben de inanırım buna ne olacak?

Tatlı rüyalar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Hocam bu güç farkı, FreeSync falan insanın kafasını karıştırıyor. Exc oyunlar ile Sony yine dağıtır ortalığı ama fps oyunları da en çok vakit geçirdiği oyun bir çok insanin o yüzden FreeSync tarzı destekleri getirmesi gerekiyor.
    Geriye uyumluluk için de kendi oyunlarına verse o desteği öncelikle yeter zamanla diğer şirketler de verecektir.
    Last of Us 2 60 fps olsun daha bisi istemem ben

aynen, fps oyunların en çok oynandığı platformda bu tarz eksikler olmaması gerekiyordu bence de, ama yapacak birşey yok şimdilik sonyi beklemekten başka. aynı şekilde bende tlou2, death stranding, god of war, red dead redemption 2 oyunlarını tekrar oynamak istiyorum eğer yeni nesil güncellemesi alırsa bakalım Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpererez -- 14 Kasım 2020; 23:35:17 >

• Ben dolara bakmıyorum istesem düşürürümPlaystation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

• Yoo bundle şeklinde 4 adet 2100 mah şarj edilebilir pil + şarj kitini 100-120 liraya alıp ikişer ikişer döndürerek kullanabilirsiniz. Ben pcde xbox controllerımı bu şekilde kullanıyorum ve memnunum.

• Arkadaşlar dualsense’in cod blackops cold war’daki haptic olayını 2019 codmwde kullanabilecek miyiz?

• Ne PS5 miş Forumun 10 da 9.9 unda yok ama 3000 sayfayı geçmiş 😊

• şöyle bir kampyanya başlatılmış, neyi değiştirir değiştirmez bilmem. katılmak isteyen katılır.

https://www.change.org/p/sony-playstation-1440p-support-on-ps5-wirh-dolby-vision?use_react=false

• Kardeşlik 4 kişiye çıkıyor
    PS4 Pri - Sec
    PS5 Pri - Sec

Aynı anda 4 kişi oynayabilecekmiş.
    Aşağıdaki videoda 6.55’inci dakikada bahsetmiş. Bu arada gördüğüm en iyi inceleme videosu izlemenizi tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 15 Kasım 2020; 0:3:37 >

• Dictattor kullanıcısına yanıt

Videoyu tekrar izledim ve sahne sahne karsilastirmalarda birbirlerine karsi ustunlukleri yok kafa kafaya. Bir sahnede ps5 daha ustun digerinde xbox. Siz zaten ps5 in önde oldugu sahneleri bulmussunuz. Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |  Tersi bile olsa eski nesil bir oyun için burdan yola cikip genellemek dogru degil. Donanım konsunda kağıt üstünde ne yazıyorsa odur. Aynı mimariyi kullanan iki cihaz biri ötekinden daha hızlı yani bu kadar basit. Herkesin bildiği şey bu.

Oyunun diger performans seceneklerinde zaten xbox daha önde. Bunda hemfikiriz.

Cihazin malzeme kalitesine gelirsek kutu açılışlarından gayet belli oluyor beyaz yerler ucuz plastik hissi veriyor. Piano black kısım zaten facia dokundukça çizilecek toz topluycak bir yapısı var ps3 te gördük bunu. Gözlerim daha dokunmadan bile kalitesini anliycak kadar iyi merak etme. Yumurta kolisi gibi kutuya koymuşlar konsolu. Cihazin en kaliteli yeri gamepadi. Giriş çıkış yerlerinde kullanilan plastik bile alaca bulaca görünüyor. Dikkatli bakarsaniz görürsünüz.

Ayrıca şunuda atlamayalım

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Kardeşimde ps4 bende ps5 ikisinde de benim hesap ana hesap olursa iki plus almama gerek kalmaz.

• BjKs1903 B kullanıcısına yanıt

Abi xbox al. Sana alma ps5 al diyen mi var neden gelip bunları ps5 bölümüne yazma ihtiyacı duyuyorsun. Bu konudan gelip xbox sx bölümüne yazan yok. Sizin tayfa dönüşümlü olarak burada isteyen istediğini alsın isteyen istediğini oynasın. Ne bu xboxcılar ps kötüler bunu gören psciler xbox kötüler iyice sıktınız

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

Kardeşimde ps4 bende ps5 ikisinde de benim hesap ana hesap olursa iki plus almama gerek kalmaz.

Aynen hocam. Bir oyunu yada plus’u 4 kişi paylaşırsa zaten çok uygun fiyatlara düşüyor.
    Yalnız al sat olayı biraz sıkıntılı. 2 kişide bile takibi zorken 4 kişide biraz ucu kaçabilir.
    En mantıklısı güvenilir 4 kişilik grup oluşturup alınan oyunları satmayacaksın.

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Eskiden ps3 de 5 kişi paylaşıldık :) gruplarımız vardı. Alışırız :)

• 
Sayfa: önceki 30043005300630073008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.