Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (2932. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.820
Cevap
1.520
Favori
9.823.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29302931293229332934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Makazaruz

Yok olmaz doktor yanlıcaz makinayı

Dayanamıyorsun yanlıyorsun Japon'u duyunca 

• kataaay kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Bu yorumu 17 Eylül'de yapmışım. bugün foruma batığımda, ilk bende olsun hevesi ile alanların yorumlardan anlıyorum ki haklıymışım. bir hevesle alan arkasaşlara sonsuz teşekkürler ve sorunlarınızla da ilgili geç(ir)miş olsun.

ben biraz daha beklemeye devam edeceğim. anlaşılan ürün tam oturmamış. 4 le devam

1)teknolijik bir ürün ilk kez çıktığında ilk parti üretiminin tamamen satılması, satın alanlardan da geri bildirim ve yorumları beklerim hep. Malum Sony'de olsan, Microsoft'ta olsan, Apple'da olsan her daim ilk parti üründe bir kronik sıkıntı yaşanır, kullanıcı geri bildirimleri olur. 2. partiyi buna göre yaparlar.

2)Pandemi sürecinde global anlamda hammade tedarik, üretim, lojistik konularında tüm dünya bir kaynak sıkıntısına girdi, hem bunlara erişebilirlik açısından, hem üretim açısından, hem fiyat açısından sıkıntıya girdi, buda ürün ve ürün kalitesinde özellikle ilk parti ürünlerde bir risk doğuracaktır

3)İlk 2 madde global anlamda idi, bu madde TR pazarı yani bizleri ilgilendiren bir durum. Mayıs 2020'de getirilen ek gümrük vergisi olayı ilk 2 madde yüzünden oluşan fiyatlandırmada (pandemi olmasaydı belki PS 5 bir tık daha ucuz olabilirdi) birde üzerine binecek ek vergi ile daha da pahalı bir hal olacak. ve yine şahsi fikrimdir, mayıs 2020'de getirilen %30'luk ek vergi güya eylül sonunda %25'e düşecekti ama bence düşürmeyecekler

4)vergi'ye ek olarak kurda belini bükecek satın almak isteyenlerin. Kur evet asla marjinal bir düşüş yaşamayacaktır, ancak birim olarak baltığında Avrupa pazarını baz alarak söylüyorum, 400 €'luk fiyat, Avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar için, realde en fazla 375 - 475 birimlik bir skalada iken bizde şu anda bu skala maalesef 3200 birim (vergi hariç)

5)Gümrük vergisine resmen abanan devlet, bir ürünü yurt dışından sipariş ile getirme durumunda TR'de açıklanan satış fiyatından daha düşük bir meblağa getirme durumu ortaya çıkarsa, gümrükten o ürünü, 'pazar satış değerine eşitleme' ilkesi ile her türlü ek vergi getirir, büyük devletimiz bu konuları asla atlamaz, kaçırmaz, kaçırmayacaktır (en fazla 40-50 olsa 51.'de uyanır zaten)

6)ps5 yeni bir platform olduğu için dolayısıyla oyun firmalarınında ürünlerini bu platforma göre kodlamaası bir nebze zaman alır. İlk Madde'yi de buna eklersek hem ürünün kalitesini görmek hemde oyun firmalarının kendilerini bu platforma entegrasyonu için bir zamana ihtiyaç var.

kısacası alanlara, alacaklara hayırlısı olsun, benim gibi hemen alma hevesinde olanlarda bu şekilde kendilerine mantıklı bir sebep sunabilirler.

ancak haksız alınan vergi, devlete 2 kendime 1 alacağım enayilik vs. gibi boş edebiyat yapılmasın lütfen sonuç olarak hayati, zaruri, temel ihtiyaç değil bu alet. Bu bir eğlence aracı ve eğer ben kendimi eğlendirmek istersem, devlet bundan yüksek vergi alıyor diye kendimi bu eğlenceden mahkum etmem, bedelini öderim, alırım.net.

Ps4 dede kronik sknti filan deniyodu bise cikmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kataaay kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun Hocam. Bana o F5 ile yenilediğiniz linki yollarmısınız bende hiç PS5 çıkmıyor ki stok var veya yok yazsın bu normal mı? Sadece stok gelince mi arama sonuçlarında PS5 çıkıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joel_Miller -- 12 Kasım 2020; 15:29:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Bu yorumu 17 Eylül'de yapmışım. bugün foruma batığımda, ilk bende olsun hevesi ile alanların yorumlardan anlıyorum ki haklıymışım. bir hevesle alan arkasaşlara sonsuz teşekkürler ve sorunlarınızla da ilgili geç(ir)miş olsun.

ben biraz daha beklemeye devam edeceğim. anlaşılan ürün tam oturmamış. 4 le devam

1)teknolijik bir ürün ilk kez çıktığında ilk parti üretiminin tamamen satılması, satın alanlardan da geri bildirim ve yorumları beklerim hep. Malum Sony'de olsan, Microsoft'ta olsan, Apple'da olsan her daim ilk parti üründe bir kronik sıkıntı yaşanır, kullanıcı geri bildirimleri olur. 2. partiyi buna göre yaparlar.

2)Pandemi sürecinde global anlamda hammade tedarik, üretim, lojistik konularında tüm dünya bir kaynak sıkıntısına girdi, hem bunlara erişebilirlik açısından, hem üretim açısından, hem fiyat açısından sıkıntıya girdi, buda ürün ve ürün kalitesinde özellikle ilk parti ürünlerde bir risk doğuracaktır

3)İlk 2 madde global anlamda idi, bu madde TR pazarı yani bizleri ilgilendiren bir durum. Mayıs 2020'de getirilen ek gümrük vergisi olayı ilk 2 madde yüzünden oluşan fiyatlandırmada (pandemi olmasaydı belki PS 5 bir tık daha ucuz olabilirdi) birde üzerine binecek ek vergi ile daha da pahalı bir hal olacak. ve yine şahsi fikrimdir, mayıs 2020'de getirilen %30'luk ek vergi güya eylül sonunda %25'e düşecekti ama bence düşürmeyecekler

4)vergi'ye ek olarak kurda belini bükecek satın almak isteyenlerin. Kur evet asla marjinal bir düşüş yaşamayacaktır, ancak birim olarak baltığında Avrupa pazarını baz alarak söylüyorum, 400 €'luk fiyat, Avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar için, realde en fazla 375 - 475 birimlik bir skalada iken bizde şu anda bu skala maalesef 3200 birim (vergi hariç)

5)Gümrük vergisine resmen abanan devlet, bir ürünü yurt dışından sipariş ile getirme durumunda TR'de açıklanan satış fiyatından daha düşük bir meblağa getirme durumu ortaya çıkarsa, gümrükten o ürünü, 'pazar satış değerine eşitleme' ilkesi ile her türlü ek vergi getirir, büyük devletimiz bu konuları asla atlamaz, kaçırmaz, kaçırmayacaktır (en fazla 40-50 olsa 51.'de uyanır zaten)

6)ps5 yeni bir platform olduğu için dolayısıyla oyun firmalarınında ürünlerini bu platforma göre kodlamaası bir nebze zaman alır. İlk Madde'yi de buna eklersek hem ürünün kalitesini görmek hemde oyun firmalarının kendilerini bu platforma entegrasyonu için bir zamana ihtiyaç var.

kısacası alanlara, alacaklara hayırlısı olsun, benim gibi hemen alma hevesinde olanlarda bu şekilde kendilerine mantıklı bir sebep sunabilirler.

ancak haksız alınan vergi, devlete 2 kendime 1 alacağım enayilik vs. gibi boş edebiyat yapılmasın lütfen sonuç olarak hayati, zaruri, temel ihtiyaç değil bu alet. Bu bir eğlence aracı ve eğer ben kendimi eğlendirmek istersem, devlet bundan yüksek vergi alıyor diye kendimi bu eğlenceden mahkum etmem, bedelini öderim, alırım.net.

ya ne alaka. ben bütün konsollarımı hep ilk parti aldım ve hiçbir sorun yaşamadım. Bu tamamen şans. bir kasa portakalda 2 tane çürük çıkabilir oda sizi buluyorsa geçmiş olsun zaten.

• Hocam hangi amazon bilgi verirmisiniz

• şopen27 kullanıcısına yanıt

Sağ olun hocam

• Arkadaşlar amazon dan 8300 TL ön sipariş verdim lakin taksit yapmadı. Bankadan 6 taksite böldüm bu kezde 520 TL vade farkı yansıdı. Toplam 8890 TL oldu. Bende dedim bu fazla. Digital edition u bekleyecem bakalım. Sizce iyimi yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: koroglu69

Ps4 dede kronik sknti filan deniyodu bise cikmadi

Alıntıları Göster

Şahsi yorumum, eğer ciddi bir sorun olsaydı Sony muhtemelen stokları geri çeker, hızlıca gerekli düzeltmeleri yapar ve teslimatta gecikme yaşanacağı bilgisini verirdi. Daha önce Microsoft'un 360'da yaşadığı problemi herkes biliyor. Böyle bir problemi ve şirkete vereceği zararı bile bile ürünleri dağıtmaya devam etmezlerdi. Kaldı ki bunu teslimatlar yapılmamışken yapmak çok daha kolay olurdu.

Zaten youtube'da cihazı inceleyenler de cihaza güncelleme geleceğini, kendilerindeki cihazın yazılımının güncel olmadığını yazılımın müşterilere sunulurken güncelleneceğini ve bu nedenle herşeyi göstermelerinin yasak olduğunu belirtiyorlardı (sanırım Enis Kirazoglu söylemişti ama emin değilim).

O yüzde kafaya çok takmamak gerek :) millet çatır çutur oynuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mc994

Arkadaşlar amazon dan 8300 TL ön sipariş verdim lakin taksit yapmadı. Bankadan 6 taksite böldüm bu kezde 520 TL vade farkı yansıdı. Toplam 8890 TL oldu. Bende dedim bu fazla. Digital edition u bekleyecem bakalım. Sizce iyimi yaptım.

hocam linki bizle de paylaşır mısın ? cihazı bulamıyorum şaka gibi durum var.

• Spotçuların normal mağazalardan farkı kalmadı. 8000e satarlar eurasia garantili olanları. Ben olsam 8000 verebiliyosam 300 daha koyar mağazadan alırım spotçular da taş kaynatıp suyunu içsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackprague

Spotçuların normal mağazalardan farkı kalmadı. 8000e satarlar eurasia garantili olanları. Ben olsam 8000 verebiliyosam 300 daha koyar mağazadan alırım spotçular da taş kaynatıp suyunu içsin.

doğubanktan 3-4 kişiyle görüştüm hocam. adamlar 11-12 civarına satmayı düşünüyolar. İnş ellerinde kalır

• console-master kullanıcısına yanıt

Arkadasinki züğürt tesellisi birde geçirmiş olsun diyor nasil bir uslupsa bu, ilk çıkan cihaz alinmaz bu bahsettigi şehir efsanesi sony tv bu yil haziranda çıktı ulkeye ilk gelisinde aldim sorunsuz. Ps4 ulkeye ilk giren konsolu kullanan arkadasim var sorunsuz. Birde şu birim olayi saçmalığı boş iş japonyadada 50 bin birim o zaman. Alan almis kimene kur tavan yapinca burdan alanlara keriz diyen kitle burdanmi alsaydik diye stok kovalamaya baslamisti.

• Ellerinde kalmaz, satabiliyorlarsa satarlar hocam Türkiyede enayi bol bulunur.

• blackprague kullanıcısına yanıt

euroasia garantili satıyorlarsa zaten sony tr den alıp satıyorlardır, nasıl bir indirim yapabilirler?

spotçu mantığı şudur biraderim, adam konsolu ülkeye kaçak sokar, arabistandan sokar ıraktan sokar, tr garantisi yoktur, ithalatçı garantisi vardır, o yüzden ucuza satar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mc994

Arkadaşlar amazon dan 8300 TL ön sipariş verdim lakin taksit yapmadı. Bankadan 6 taksite böldüm bu kezde 520 TL vade farkı yansıdı. Toplam 8890 TL oldu. Bende dedim bu fazla. Digital edition u bekleyecem bakalım. Sizce iyimi yaptım.

bence iyi yaptım dolar ve euro düşüyor faiz artırımı gelirse dahada düşer. konsolun fiyatında düşüş olabilir

• Day 1 Firmware yüzünden makineyi PS4'e bağlayıp ya da PS4 verisi taşıyan HDD takıp data transferi yaparken PS5'in arka USB portları, LAN kablosu kullanılırsa kendini kapatıyor bazı sistemler. Xbosx'te de aynı hatayı çok var alan. 19'una kadar çözerler. Burada Amerika da olup PS5 alan varsa PS4'ten hiç bir şekilde transfer yapmasın şimdilik. Yeni Firmware beklesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 12 Kasım 2020; 15:47:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackprague

Ellerinde kalmaz, satabiliyorlarsa satarlar hocam Türkiyede enayi bol bulunur.

şimdi de adamın biriyle konuştum. adam konsol satan dükkan. bugün çıktığından haberi yok :D

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    Sony tüm ülkelere aynı direktifi vermiş olabilir hocam. Çünkü vatandaki personele sorduğumda ps5 mağazadan satılmayacak dedi bana. Ne kadar bilgisi olduğu tartışılır ancak bunu söylediyse bir yerden Bilgi gelmiştir diye düşünüyorum.

• Bugün Avrupa bölgesi için çıkmadı zaten hocam

• 
Sayfa: önceki 29302931293229332934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.