Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (2816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: saameet_06 , UnluckyGuy Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.834
Cevap
1.521
Favori
9.824.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 28142815281628172818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hesaba dolar attım,kredi kartımı bu hesaba bağlayabilir miyim? Amazon parayı ordan çeksin istiyorum,böyle bişey mümkün mü bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben kartı direkt açtım dener denemez ücreti çeksin diye sonra yok denedik cekemdik deyip iptal ediyorlarmış tek seferde umarım bir sorun olmaz o kadar bekledik ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim sipariş de den ama bunun frsi desi uksi yok iptal eden yine eder.

• teen wolf kullanıcısına yanıt

Direk açtım derken. Yurt disi icin mi demek istediniz . Ben banka ile.gorusrim sikinti yok o konuda . Ama amazon guvenlik v.s. der mi bilmiyorom...

İptal edilen kişilerden bazıları kartta limit ve alışverişe açık olduğunu yazmışlar kartlarda cekim bile denenmemiş.ama kartı açık tutun yinede yaklaştı artık

• Evet yurtdışı kapalıydı bir kere denesin sonra açarım dedim böyle bir sorun olunca şimdiden açayım dedim bakalım inşallah iptal olmazda olursa da nasıl bahaneleri olacak acaba.

• Hocam Fr den alanlar grup kursak ister ben kurayım ister birimiz kuralım WhatsApp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teen wolf -- 8 Kasım 2020; 17:38:0 >

Diken üstünde.bekle .şimdi ... geçmez 2 hafta

• Maschinengewehr M kullanıcısına yanıt
    “bu alete her türlü 500€ alacak lamı cimi yok”
    Bu doğru değil. 500€ Avrupa bölgesi için Sony’in belirlediği bir rakam. Türkiye için belirlediği rakam ise 8299 TL.
    İki rakam arasındaki dönüşüm, döviz kurundan ve vergi yüzdelerinden hesaplanmıyor. Bu herkesin yaptığı bir hata zaten. Fakat arka planda işler daha farklı ilerliyor. Ürün Türkiye’ye 500€‘dan girmediği için böyle bir çevrim söz konusu değil. Sony’nin Türkiye’ye kendi ürünlerini nasıl soktuğunu bilmiyoruz. Devlete ne kadar vergi vereceğini bilmiyoruz. Zaten yurt dışından bir ürün ithal etmeyi denerseniz, verdiğiniz vergilerin sosyal medyada dönen vergilerden çok farklı olduğunu görürsünüz. Sosyal medyada hesaplanan vergi rakamları yurt dışından ürünü kendiniz sokmak isterseniz (Amazon üzerinden vs) doğru çıkan rakamlar. İthalat işlemleri böyle yürümüyor lakin.

Ek olarak; PlayStation konsolları bugüne kadar hep zararına satılmış konsollardır. Sony bütün dünya genelinde konsol satışlarından zarar etmeyi hedefleyen bir pazarlama politikası izliyor. Hangi bölgeden ne kadar zarar edeceği yine Sony globalin pazarlama stratejisine tabii bir durum. Türkiye’deki satışlardan ne kadar zarar etmeye uzlaştıklarını bilmiyoruz. Sony global, pek ala Türkiye’de, Avrupa’da yakalamak istediği kar marjını hedeflemiyor olabilir. Bu da Sony Türkiye’ye daha rahat bir fiyatlandırma politikası izlemesine izin verir.

Sony Türkiye, Türkiye’de konsolu ne kadardan satacağı, yani fiyatı belirleme konusunda kısmi bir özgürlüğe sahip. Ne demek bu? Şu demek: Sony yurt dışından, Türkiye’de Sony Türkiye’nin mali döneminde ne kadar kar etmesi gerektiği konusunda baskı kurar (her global şirkette olduğu gibi), fakat bu kar marjını Sony Türkiye’nin ne şekilde açacağı Sony Türkiye’nin finans departmanının bileceği bir iş. Misal konsolu ucuza satıp, oyunları daha yüksek fiyattan 3. parti satıcılara tedarik ederek kar marjını yine yakalamayı hedefleyebilirler (ki şu anda öyle yapıyorlar) Bu yüzden konsol şu anda 8299 gibi bir rakama çıkış yapabiliyor. Bu da ilerleyen günlerde değişecek zaten.

Özetle, olay arka tarafta dışarıya gözüktüğünden çok farklı ilerliyor. Selametle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerkayDrsn -- 8 Kasım 2020; 17:49:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teen wolf

Hocam Fr den alanlar grup kursak ister ben kurayım ister birimiz kuralım WhatsApp

Aynen kurun kanka iyice birbirinizi dolduruşa getirin 10 gün işkenceye dönsün Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

• fatihsar kullanıcısına yanıt
    Öyleyse güzel. Acaba dedim, bu yeni nesile özel belki koymazlar. Sarj istasyonu zorunlu olur falan diye düşündüm. Demekki güzel eskisi gibi 👍

• Sorun olmazPlaystation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | 

• @BerkayDrsn

Dostum merhabalar , baya bilgili okumuş bi arkadaşa benziyosun bizim konudaki seviyeyi arttirdin

Saka bi yana odtu metu geex bannerlord standiydaydim 2 gun masadan kalkmadim belki hatirlarsin

• Uzun süredir TaleWorlds’de değilim, güncellemeyi unutmuşum 😅 O etkinlikte yoktum maalesef

• vector x-31 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Kendisini daha yakından gösterebilirim

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Teşekkür ederim

Kendisini daha yakından gösterebilirim

Hocam bizim F-35'lerin üzerine Yunanistan çökmüş maalesef. Biz anca maketini alırız bu saatten sonra zaten.

• Hardwell. kullanıcısına yanıt

Zorla kaşınmışsınız. Gereksiz işlerle kendiniz hesabı kitlemişsiniz.

• SacredDivinity kullanıcısına yanıt
    Çözüldü gerçi , yinede pc’den bakmıştım söyliyeyim😁

• 
Sayfa: önceki 28142815281628172818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.