Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1969. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jymz___ Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
180.816
Cevap
1.520
Favori
9.823.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mnybjk

700 - 750 euro arası olur vergi yüzde 20 ye düşerse
    Arkadaslar malesef dusmeyecek yuksek ihtimal bana gore en kotuye gore plan yapin ve cogu kisi alamayacak gibime geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceden vergi %50den %20ye düşecek diyorlardı yalan mı olacak yoksa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ziondasonisyan kullanıcısına yanıt
    Xbox’a gelmez ama PC platformuna gelecek bence de ama şimiden açıklamak istemiyor olabilirler. Her ne kadar PS5’e özel oyun olacak diye aksini yetkili bir ağızdan duymuş olsakta Sony yeni dönemde 1.parti yapımları için “Only on Playstation” ibaresini zaten kaldırdı dolayısı ile hiç oyuncuların aklıyla dalga geçmesinler. Sonra konsol kıran fanatikler çıkıyor ortaya :D

Oyunun fragmanının sonunda yer alan ifade ile oyunun PC’ye de geleceğinin duyurulmuş olması bu denli basit bir hata olamaz o kadar da değil.

Sony 1.parti oyunlarımızı PC’ye de getirmeyi düşünüyoruz dedi zaten bekleyip görmek kaldı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 20 Eylül 2020; 13:35:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: formw3

Çok merak ediyorum neden hala ısrarla kdv ve bayi kar fiyatlarını sayıyorsunuz? adamlar buna yüz bularak pahalıya satıyor. abicim gümrüğe geliş fiyatı 500 euro değil, onun içerisinde bayi karı ve almanya kdv ( %19) dahil. yani bize geldiğinde mantıken satıcı karı ve kdv eklenmemesi lazım.

Alıntıları Göster
    Zaten olan bu. Hayatında konsol görmemiş adamların yaptığı hesabı örnek alıyorlar. Bunu burda 1000 kere dedim. 400 euro ps4 pro, %30 daha fazla vergi olmasına rağmen, şu an 5000 tl den satılıyor. Ps5 çıktığında bu %30 olmayacak. O yüzden taş patlasın en fazla 5000 tl olması lazım, dijital versiyonun.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Zaten olan bu. Hayatında konsol görmemiş adamların yaptığı hesabı örnek alıyorlar. Bunu burda 1000 kere dedim. 400 euro ps4 pro, %30 daha fazla vergi olmasına rağmen, şu an 5000 tl den satılıyor. Ps5 çıktığında bu %30 olmayacak. O yüzden taş patlasın en fazla 5000 tl olması lazım, dijital versiyonun.

Alıntıları Göster
    Digital 5000se valla çok güzel, sevindim bi an, umarım gerçek olur

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Aynen, o 400 doların içinde zaten vergi dahil her şey var. Uyduruk uyduruk 400 doların üstüne ekleyip saçma sapan fiyat hesaplayarak bindirmeleri normalleştiriyorlar haberleri yok. O 400 doların içinde her şey dahil zaten. Bizim millet cidden bilgisiz.

• Venomstr kullanıcısına yanıt
    Aynen. Elimizde örnek alacağımız bir konsol fiyatı varken, neden farklı maceralara giriyoruz. Bu muhabbet ps4 pro zamanında da olmuştu. Ben şimdi yazdığım şeyleri o zamanda yazmıştım. Fiyati çok pahalı olacak deniyordu. O yüzden bir çok kişi amazondan konsol almaya çalışıyordu. Fiyat açıklandığında amazon ile tr arasında uçurum bir fark olmamıştı. Şimdi de acele ediliyor. Şu tr resmi fiyatı açıklansın bakalım. Ona göre hareket ederiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

İşte bu yüzden sonuna kadar Playstation 5
    Dogruya dogru Sony exc oyunlari Efsane. Adamlar sadece Logo gosterdi millet çildirdi.
    Ama konsol olarak PS5 hayal kirikligi . Series X'in cok gerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 20 Eylül 2020; 13:55:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Aynen, o 400 doların içinde zaten vergi dahil her şey var. Uyduruk uyduruk 400 doların üstüne ekleyip saçma sapan fiyat hesaplayarak bindirmeleri normalleştiriyorlar haberleri yok. O 400 doların içinde her şey dahil zaten. Bizim millet cidden bilgisiz.
    O 400 dolardaki vergi Avrupalı devletlerin vergisi değil mi? Türkiye bu yüzden kendisi vergi eklemekten vazgeçecek mi?

Bizim yanlışlarımız olabilir ama siz de pembe gözlüklerle bakıyorsunuz bence. Her devletin vergi oranları bir değil ki bir kere. Her devletin vergilerine rağmen mi 400 birim belirlediler? Umarım sizin dediğiniz gibi olur ancak açıkçası bana birazcık bilmeden konuşuyormuşsunuz gibi geliyor. Eğer yanılırsam hayatımda en mutlu olacağım yanılgım olmuş olur.

Edit: Artı olarak MS'nin belirlediği fiyatların basının beklediği fiyatlar ile birebir aynı olduğunu da hatırlatmak isterim. yüzde 20+18+50/20 (gümrük)

Xbox S/X'de onların dediği gibi oldu ama yine siz bilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 20 Eylül 2020; 13:53:41 >

• waleur5 kullanıcısına yanıt
    Adaletsiz olmaz. Alım gücüne göre yapılmış fiyatlandırma olmuş olur. Playstation Türkiye'nin bize özel fiyat çekip, tc kimlik ile alışveriş falan yaptırması lazımki diğer ülkeler bizden alamasın. Steam gibi 60 dolarlik oyunu 92 tl, 179 tl, 249 tl yapsın diyemeyiz belki ama en azından 299'da falan sabitlese bence daha çok kazanırlar. Tabi bu fiyatta çok pahalı, ama steamin fiyatlandirması çok ucuz, Sony'nin bizde öyle bir fiyata izin vereceğini zannetmiyorum. Hem böyle bir hamle ile gönlümüzü almış olurlar, hem de gidip Hindistan'dır falan diğer bölgelerden almamıza gerek kalmaz.

• Venomstr kullanıcısına yanıt
    400 doların içinde vergi yok. Üstüne amerikan vergisi ekleniyor. Demek istediğiniz 400 euronun içinde vergi var ise o zaman tamam. Ama amerikalilarinki vergisiz fiyat

• Doları lafın gelişi yazdım. 400 Euro’da da vergi dahil. Vergiyi 400 Euro’nun üzerine eklemeyeceksiniz. 400 Euro zaten vergi dahil olan fiyat.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    bizim ülkede matematik yaparken kan emicileride hesaplaman gerekiyo. satıcılar yani.

• Football Always kullanıcısına yanıt
    Valla playstation Türkiye yapılan hesapları görüp nasi olsa 6000'den bekliyolar bu konsolu deyip geçirmez umarım, yoksa 5000 güzel fiyat, olması gereken fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Dawn -- 20 Eylül 2020; 13:57:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Doları lafın gelişi yazdım. 400 Euro’da da vergi dahil. Vergiyi 400 Euro’nun üzerine eklemeyeceksiniz. 400 Euro zaten vergi dahil olan fiyat.
    İşte ben de diyorum ki o vergi Avrupalı devletlerin vergisi değil mi? Kimi devlet X oranda kimi devlet Y oranda kimi devlet Z oranda vergi belirleyebilir. Bu durumda bütün devletler için (Kendi kur değerleri üzerindeki fiyatlar olarak tabi ki) nasıl 400 Euro belirleyebileceklerini anlayamadım açıkçası?
  • 400 Euro'nun içinde Avrupadaki vergi + bayi karı var. PS Türkiye gidip Avrupa'daki Mediamarkt'tan değil Sony'nin kendisinden alacağı için 400 Euro'dan bayi karı ve Almanya, Fransa vs'nin alacağı KDV'yi düşecek. 320 - 330 Euro civarında bir fiyatla Türkiye gümrüğüne giriş yapacak. Dolayısıyla 330 Euro üzerine bizim vergiler eklenecek. Sosyal medyada şurada burada yapılan tüm fiyat hesaplamalarında sanki Avrupadaki teknoloji mağazasından alıp da bir de Türkiye'de vergi eklenmiş halini satacaklar gibi haber yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

İşte ben de diyorum ki o vergi Avrupalı devletlerin vergisi değil mi? Kimi devlet X oranda kimi devlet Y oranda kimi devlet Z oranda vergi belirleyebilir. Bu durumda bütün devletler için (Kendi kur değerleri üzerindeki fiyatlar olarak tabi ki) nasıl 400 Euro belirleyebileceklerini anlayamadım açıkçası?

Alıntıları Göster
    Evet doğru, dediğiniz gibi. KDV ve satıcı karı ekli hali gibi düşünebiliriz 400 euroyu. Üstüne sadece %20 ÖTV ve %20 gumruk (düşerse tabi) eklenmesi lazım normalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Violet Dawn

Valla playstation Türkiye yapılan hesapları görüp nasi olsa 6000'den bekliyolar bu konsolu deyip geçirmez umarım, yoksa 5000 güzel fiyat, olması gereken fiyat.
    5000den versinler fırsatçılık yapmasınlar, nasıl olsa Sony ara konsol çıkarıp yine sokar Dünyaya, o zaman telafi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 400 Euro’yu baz alamazsın. Yani üzerine eklemeyeceksin. O fiyatın içinde zaten vergi var. Millet bilmeden fiyat yükseltiyor haberleri yok.

• 
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.