Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aksu1982 , gidavcak Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180.785
Cevap
1.518
Favori
9.820.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ps kardeşliği hakkında birkaç sorum var. Pri veya sec hesap satın aldıktan sonra bunu geri satabiliyor muyuz? Bu hesabı oynadıktan sonra satma ihtimalimin olmasını en baştan alırken söylemeli miyim yoksa sadece benim rızama mı bağlı? Mesela 80 liraya tlou2 sec aldım, satarken piyasada bir değer düşüşü olmadı diyelim, ben yine bu fiyattan satışa koyabilir miyim yoksa daha mı ucuza koymam gerekir?

Bir de ps plus için, online oyun oynamayacak ama hiç ps oyunu olmadığı için aylık verdiği oyunlar için birinin abonelik alması mantıklı mıdır?
  • Ps4’ün başarısının nedenlerinden biri de 399 dolar fiyat ile çıkmasıydı, şimdi bunun üstüne çıkmak hata olur. Dijital versiyon mutlaka bu fiyata gelecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Bu ps kardeşliği hakkında birkaç sorum var. Pri veya sec hesap satın aldıktan sonra bunu geri satabiliyor muyuz? Bu hesabı oynadıktan sonra satma ihtimalimin olmasını en baştan alırken söylemeli miyim yoksa sadece benim rızama mı bağlı? Mesela 80 liraya tlou2 sec aldım, satarken piyasada bir değer düşüşü olmadı diyelim, ben yine bu fiyattan satışa koyabilir miyim yoksa daha mı ucuza koymam gerekir?

Bir de ps plus için, online oyun oynamayacak ama hiç ps oyunu olmadığı için aylık verdiği oyunlar için birinin abonelik alması mantıklı mıdır?
    Pri veya Sec hesap alırsanız bitirdikten sonra satabilirsiniz tabii ki. Sadece Pri hesabı; oyunu kendi ana hesabınızdan bitirdikten sonra pri hesaptan oturum açıp ayarlardan ana hesap etkinleştirmesini kaldırmanız lazım. Daha sonra kullanıcılar kısmından pri hesabı sil demelisiniz. Bu işlemlerden sonra oyunu satabilirsiniz.

Fiyat koyma ise size bağlı bir hamledir. Eğer düşüş yoksa aynı fiyat veya 5-10 TL altı (daha hızlı satılması açısından) koyabilirsiniz.

Plus tercih meselesidir sonuçta her ay verilen oyunalar var ben bu oyunları oynarım denerim diyorsanız değer.

• PS5'te genel kanıya göre Call of Duty için Battlefield'e kıyasla çok yüksek bir hype var. Ben de bunların içerisindeyim. PS5'e çıkacak olan Call of Duty'yi çok merak ediyorum.
  • Himurajutsu kullanıcısına yanıt
    Hocam benim merak ettiğim 1 yıllık psn plus alsak. Plus aboneliğinin verdiği biriken oyunları psn plus aboneliği bittiğinde de çevrimdışı olarak oynamaya devam edebilir miyiz?

• lSunTzu kullanıcısına yanıt
    Plus üyeliğini yenilersen oynarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

MS nasıl memnun olmuş, ara nesil konsolların satışlarından, cidden merak ettim? Adamlar ilk yılın ardından konsol satış rakamlarını hiç açıklamadılar, elimizde VGA Chartz gibi pek güvenilmeyen ama yine de yaklaşık rakamlar veren bir site ile sadece Amerika satış rakamlarını veren NPD var. Her iki yerin satış rakamlarına göre Xbox One X çıkmadan önceki fark ile çıktıktan sonraki farkın daha büyük olduğu yönünde.

Olay biraz daha açayım ki, daha anlaşılır olsun sizin açınızdan. Xbox One X çıkmadan her satılan Xbox One markalı konsola karşılık 2 PS4 satılıyorken, Xbox One X çıktıktan sonra bu 2,5 PS4'e yükseldi, yani satış oranları açısından PS4 daha fazla konsol satışına ulaştı.

Ha MS bu durumdan memnunsa, biz bunu bilemeyiz, memnun olduğuna dair bir haber, yazı okuduğumu da hatırlamıyorum. Bu bahsettiğiniz haberi okuduğunuz kaynağı bizimle paylaşırsanız, biz de okuruz...
    basit bir oran orantı ile bence bunu anlayabilirsiniz.Bu kadar zor bir mesele değil.

Muhtemelen xbox satışlarını kendine göre artırırken Ps daha fazla artırdığı için fark açıldı.Bunda anlamayacak bu kadar büyütülecek bir şey yok.Zaten kitle çok olduğu için bu farkın artması normal.Samimi arkadaş gurubumda kimsede konsol yoktu ilk ben xbox aldım benle beraber diğir arkadaşlarım da beraber oynamak için xbox aldı.Şimdi globalde ps sahibi daha çokken arkadaşında ps görüp alan adam sayısı da bu satış farkını zaten yeni nesil konsol çıkana kadar artıracaktır.
    1 milyon xbox sahibi ile 2 mliyon ps4 sahibinin etkileyecği kitlesel sayıda tabiki fark olacaktır.Ve bu da uzun vadede her geçen gün satış farkını açacaktır.

Xbox burada incelerken geçen yıl ne kadar sattım bu sene ne kadar sattım diye bakmıştır.Zaten psden fark yemiş ps ile aradaki farki umursadığını sanmıyorum.Aradaki fark açılıyor diye xbox kendi hedeflerini tutturamamıştır gibi düz bir mantık kurmuşsunuz ama hatalı. Zaten xbox da nesle girişteki satış tahminlerini revize etmiştir.

Ki mali olarak hala daha güçlü xbox markası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 11 Ağustos 2020; 3:41:18 >

• Vallahi benim açımdan anlaşılacak bir durum yok. Olay gayet basit, Xbox One X in çıkışı ile konsol satışları hızlanacağına, yavaşlamış. Hatta şöyle bir şey diyeyim, orantisal olarak bakarsanız PS4 Pro satışları da, PS4 un satışlarını arttırmadi. PS4 satışlarını arttıran konsola çıkan oyunlar, Xbox satışlarının bu kadar güdük kalmasının sebebi de yine exc oyun yokluğu.

Bunu yıllardır Xbox takipçilerine anlatamadık. MS bile özel oyunların öneminin farkına varmışken, hala birilerinin Gamepass, Gamepass diye konsol savunuculuğu yapması bana enteresan geliyor.

Maalesef aldikları stüdyolara rağmen izledikleri yanlış politikalar nedeniyle bu nesilde daha büyük bir farkla mağlup olacaklar...

• Exc oyun önemli değil sözünün yanında yeni bir bomba çıktı, MS için konsol satışları hiç önemli değilmiş gamepass önemliymiş. O kadar mühendis arge vb yıllarca uğraşıyor 400-500 dolara satılacak bir cihaz yapıyor ama hiç önemli değilmiş ama 1 dolara dağıtılan gamepass çok önemliymiş. Valla çok değişik bir kafa, madem konsol önemli değil o zaman konsol çıkarmayı bırakıp Sony ile anlaşsın. 110 milyon cihaza çıkar gamepass’i mis gibi, ne diye bu kadar uğraşıyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    Bence Phil Spencer in kovulması yakındır, muhtemelen 2 sene içinde MS buna kapıyı gösterir. Ne vizyon olarak ne de anlayış olarak konsol pazarını anlamamış bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 11 Ağustos 2020; 10:16:10 >
  • Venomstr kullanıcısına yanıt
    BF’nin en iyi döneminde bile her zaman CoD oyuncusu oldum. Advanced Warfare dönemi arkadaşlardan dolayı BF4 oynamıştım bir tek.

Normalde sıra Sledgehammer Games’deydi ama Treyarch yapıyor yeni oyunu. WW2’den sonra Sledgehammer da toparlanır umarım.

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Ciddiye almanın lüzumu yok o arkadaşları. Bahsi geçen kullanıcılar, dün ex. oyun mühim değil, zaten 6 yılda bir çıkıyor gev gev gev diyorlardı, bugün xbox oyun stüdyolarının oyunlarını poster yapıp günde üç kere paylaşıyor. Bunlar kraldan çok kralcı, işi gücü olmayan meczup şahıslar. Dikkate almayın, hatta bloklayın. Ben eğlence olsun diye bloklamıyorum. Bazen öyle inanarak saçmalıyorlar ki düştükleri durumu izlemek beni çok eğlendiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

PS5'te genel kanıya göre Call of Duty için Battlefield'e kıyasla çok yüksek bir hype var. Ben de bunların içerisindeyim. PS5'e çıkacak olan Call of Duty'yi çok merak ediyorum.
    hocam bu cok normal bence COD her zaman daha populerlerdi, konsolda zaten en populer fps oyunuydu hep. battlefield , cod u kopyalamayı bırakıp bf2 zamanlarına geri dönmeli. yeni konsollar zaten cok güclü
  • Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Vallahi benim açımdan anlaşılacak bir durum yok. Olay gayet basit, Xbox One X in çıkışı ile konsol satışları hızlanacağına, yavaşlamış. Hatta şöyle bir şey diyeyim, orantisal olarak bakarsanız PS4 Pro satışları da, PS4 un satışlarını arttırmadi. PS4 satışlarını arttıran konsola çıkan oyunlar, Xbox satışlarının bu kadar güdük kalmasının sebebi de yine exc oyun yokluğu.

Bunu yıllardır Xbox takipçilerine anlatamadık. MS bile özel oyunların öneminin farkına varmışken, hala birilerinin Gamepass, Gamepass diye konsol savunuculuğu yapması bana enteresan geliyor.

Maalesef aldikları stüdyolara rağmen izledikleri yanlış politikalar nedeniyle bu nesilde daha büyük bir farkla mağlup olacaklar...
    Laftan anlayacak bir tip sanmıştım seni ama görüyorum ki anlamıyorsun.Gayet de güzel anlatmıştım tekrar yazamayaacağım

Şimdi tek cümle yazacağım konuda tartışma olmasın diye başka da mesaj yazmayacağım.

120 milyon ps4 sahibi sadece 30 milyon gow satılmış teşekkürler iyi forumlar.

• Sana da iyi forumlar...

• Onvious kullanıcısına yanıt
    Bf, bf3'ten itibaren (öncekileri oynamadım) her zaman cod'a göre her anlamda daha kaliteliydi. Cod kalitesiz oyunlar yaparak sadece isminin ekmeğini yedi son 10 yılda. Sadece son 2 oyunu mw ve warzone çok iyiydi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 11 Ağustos 2020; 14:51:46 >
  • Targaryen96 kullanıcısına yanıt
    Call of Duty 2, Modern Warfare 1-2 zamanı COD liderdi. Battlefield sonradan çıktı.

• 
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.