Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: nier , nier , komputerii Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
180.801
Cevap
1.518
Favori
9.821.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 14141415141614171418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    optimizasyonla alakalı bir şey o çöp optimizasayonda ps4 de de oluyor değişen bir şey yok.
  • Ps5 boostla 12 tlfps çıkacak mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dreandes kullanıcısına yanıt
    Bakın hocam Xbox GPU su tam bir RDNA2 bir GPU, PlayStation 5 ise daha özelleştirilmiş RDNA2 den farklı ama özelleştirilmiş bir GPU, TF olarak kas güçleri ortada, mimari leri ortada, sadece nasıl RT desteği olacağı konusunda bir fikrimiz yok.

Önceki mesajlarında yazdığım nedenlerden dolayı bunlar 2080 den daha güçlü olmasına rağmen daha ucuzlar.

• https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080-ti.c3305

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/playstation-5-gpu.c3480

2080 ti gücünde nasıl oluyor anlamadım teknik özellikler öyle demiyorda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaoglu -- 2 Ağustos 2020; 16:56:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2080 ti 13.45 TFLOPS yazıyor

Ps5 10.29 TFLOPS yazıyor

• Herkes 500$ olması beklenen konsolun 7.000-8.000₺ olacağından bahsetmiş. Euro bölgesinde olduğumuzu biliyorum fakat hiç euro topuna girmeden dolar üstünden soruyorum ancak öyle kıyaslayabilirim. Salgından önce 2.609 olan salgında 5.000₺ leri gören ps4 400$ ps5 diskli 500$ beklentisi var. Son çıkan iphone 11 699$ TR de 8.000₺ 500$ konsol nasıl 8.000 olacak telefonda vergi daha çok.

Edit: fiyat tartışması baydı ve bu belirsizlik moralimi bozuyor sonuca bağlarsak rahatlayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lSunTzu -- 2 Ağustos 2020; 17:9:36 >
  • PC ile PS karşılaştırmak yok onun ekran kartı bunu ekran kartı die karşılaştırmak yanlış bence. biri sadece sadece oyun için yapılmış bir makina ve diğeri bin bir türlü işlevi olan bişey. şu nada 2080ti dan çok daha düşük olan ps4 pro ile lou2 yi bitirdik ama 2080 ti ı olan bir çok ps i olmayan oyuncu Lou 2 pc ye çıksada oynasak die bekliyorlar ve görüntü olarak grafik olarak çokta fazla bişey kazanmayacaklar çıkacak olsa. Zaten memnunuz biz ve ps5 çıkın cada bizi 7 yıl memnun edece 7 yıl sonda 10080 ler çıkacak ama biz ps5 den memnun olacağız. çünkü oyunlar bize göre yapılacak, ancak lol filan oynarız pc den başka tarz oyunda oynamam
  • 2000 serisi kartları çok ciddiye almanıza gerek yok. Nvidia nesil sonunda ortaya sürdü, yeni nesil diye milletin parasını götürdü.

Yeni nesil kartları 3000 serisi olacak. Konsolla aynı güçte yeni nesil ekran kartı mı olur? Geçenlerde biri şöyle sistem dizdim diye konuda hava atıyordu bir de. Kartı hemen çöp olacak.
  • Anaoglu kullanıcısına yanıt
    Kim iddia etti 2080ti gücünde olduğunu, PS5 GPU su 2080 den biraz güçlüdür, Xbox GPU su da 2080S den.

• lSunTzu kullanıcısına yanıt
    fiyat belirsizliği ancak resmi fiyat açıklandıgında kalkar hocam.
  • Konsoldaki gpu'nun PC'deki eş değerini konuşmayalım artık şu zamanda, bunun hiçbir anlamı yok.

Muadili olmayan bir oyun var PS4'de şu an, o halde;

1.8 tlofps > tüm ekran kartları

• 2080Ti zaten 2080S'den %15 güçlü. 2080S'den güçlüyse Xbox zaten 2080Ti gücünde oluyor neredeyse.
  • Eski nesilde xbox orta, ps4 de ortanın az üstü seviye ekran kartıyla gelmişti. Hiç pro modelleri çıkmasa bile yine de 7 olmasa da 4-5 sene gidecek konsollardi.

Şimdi en üst seviye olarak geliyor ikisi de ve bu gelecek için de avantaj. İleriki yıllarda hala üst seviye donanımı olacak bu cihazların ve pro modellerinin de gelmeyeceğini düşünüyorum. Alt modeli olabilir ki xbox için çokça dillendirildi zaten.

Şahsi fikrim imkanı olan beklemeden hemen alsın 6-7 sene de arkasına bakmasın. Hem kur dezavantajı yaşamamış hem de geriye uyumlulukla ilk bir iki zamanınız da boşa gitmemiş olur.

• bu ekran kartı gpu,tf tartışmasını geçtik sanıyordum tf , cpu çok önemli değil ps4 1.84 tf de harika bir oyun oynatırken 2080 de bu tip bir grafik henüz görülmedi bu tip düşük donanımla bunları yapanlar ps5 ile neler yapar hayal bile edemiyor insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 2 Ağustos 2020; 18:43:21 >
  • PS5'e hazırız.
    Ama yapacaklarının Limiti olmadığını bildiğimiz için bizleri şaşırtmaya devam edecekler galiba. :)

Play Has No Limits

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A r c h A n g e L. -- 2 Ağustos 2020; 18:50:24 >
  • Dreandes kullanıcısına yanıt
    Ya hocam kelime oyunumu yapıyorsunuz, yüzde 1 güçlüdür, 2080S'e yakındır ama ondan güçlüdür, 2080ti'dan güçsüzdür. Yani neyin muhabbetini yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum?

2080 10.07 TF
    PlayStation 5 10.28 TF
    2080S 11.15 TF
    Xbox SX 12 TF
    2080ti 13.45 TF

Sanırım artık bu tarz sorularınıza muhatap olmak zorunda kalmayacağım. Tablo orada, siz yüzde olarak aradaki güç farkını hesaplarsınız artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 2 Ağustos 2020; 19:40:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

PC ile PS karşılaştırmak yok onun ekran kartı bunu ekran kartı die karşılaştırmak yanlış bence. biri sadece sadece oyun için yapılmış bir makina ve diğeri bin bir türlü işlevi olan bişey. şu nada 2080ti dan çok daha düşük olan ps4 pro ile lou2 yi bitirdik ama 2080 ti ı olan bir çok ps i olmayan oyuncu Lou 2 pc ye çıksada oynasak die bekliyorlar ve görüntü olarak grafik olarak çokta fazla bişey kazanmayacaklar çıkacak olsa. Zaten memnunuz biz ve ps5 çıkın cada bizi 7 yıl memnun edece 7 yıl sonda 10080 ler çıkacak ama biz ps5 den memnun olacağız. çünkü oyunlar bize göre yapılacak, ancak lol filan oynarız pc den başka tarz oyunda oynamam
    Strateji oyunları ve ARMA 3 gibi oyunlardan dolayı PC'de oynadığım çok oyun var ama 2006'dan beri ana oyun cihazım PS.

Exclusive oyunların yanında, oyunlara özel optimizasyon ve Rockstar Games gibi büyük firmaların önce konsolları düşünmesinden dolayı PS en iyi oyun cihazı oluyor benim için. Xbox da düşünmüyorum. Zaten iyi bir bilgisayarım olduğundan merak ettiğim Avowed, Fable gibi oyunları da PC'de oynarım.

Bu nesil PS5 + Macbook benim için en iyi tercih olacak.

• Konsol'da çalışan bir GPU'nun TFLOPS ile PC üzerinde çalışan bir GPU'nun TFLOPS'u bir olmaz. Mimariler farklı, mühendislik farklı, çalışma şekli farklı, optimizasyonu farklıdır.

PS5'in Kullandığı RDNA2 GPU'su bile değiştirilmiş, içerisinde ek özellikler eklenmiş olan bir Custom GPU'dur
  • PS5 Neslinin sonunda gelecek bi “Last of Us Part 3”..
    Bu nesildeki imkanlarla yapılan Part 2 den sonra olası bi Part 3’ü hayal bile edemiyorum hocam

Konsollarda Limit’i PS belirler
    boşuna en iyi konsol PlayStation değil
    boşuna en iyi stüdyolar Playstation’da değil
    boşuna “The best place to play” denmiyor

• Fable 3 çok kötü bir oyundu hocam. Oyunu oynamadan niye Hype’a kapıldınız ki? Ben Fable’ın üç oyununun hepsini de bitirdim.

• 
Sayfa: önceki 14141415141614171418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.