Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (2511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Chesapeake Ripper , medya7beni , nier , knslgmr Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 25 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
180.800
Cevap
1.518
Favori
9.821.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 25092510251125122513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aslında sen 300 fps görmüyorsun. Orada sistemin sana 300 fps sunabildiği yazıyor sadece ama sen monitörün kaça kadar destekliyorsa en fazla o kadar fps görüyorsun gerçekte. 144 hz monitörde 1080ti ekran kartı ile cs go oynadığını düşün muhtemelen 600 700 fps değerlerini görür ama aslında monitörün sana gösterebileceği en fazla 144. Umarım anlatabilimişimdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • spartacus55 kullanıcısına yanıt
    Çpk teşekkürler hocam aydınlattın vallahi hayır okadar aksi yazan varki kimisi bişey demiş başkası bambaşka bişi. Eyvallah tekrardan

• freestanbul kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam süper oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: spartacus55

Hocam tv niz 4k 60 hz ise evet 4k/60 fps alabilirsiniz. Ama 2k veya 1080p de 120 fps lik bir içeriği en fazla 60 fps olarak hissedebilirsiniz.4k 120 hz bir tv de daha akıcı görünecektir.Okuduğum ve bildiğim kadarıyla durum aşağı yukarı böyle..

Alıntıları Göster

Hocam benim tv 100hz olduğu icin 2k da 100 fps civari alirmiyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ardamax kullanıcısına yanıt
    Televizyonun gerçek hz değeri 4k 50-60 sa oyun istediği kadar 120 fps sunabilme performansına ulaşsın alacağın en fazla tv nin desteklediği gerçek hz değeridir. Bu bağlamda Tv ler pazarlama tekniği olarak kendi hz ölçü birimlerini kullanıyorlar 1000 yazan bile var orada bakılması gereken gerçek hz değeri kaç.. 60 sa hz değeriniz 1080p de de 4k da da 61 fps bile göremezsin gerçekte. Durum bu yani. TV lerde bildiğim kadarıyla genelde 50 ve 100 gerçek hz olur. Gerçek 100 hz TV lerde genelde çok pahalı olur. Genel kullanıcı 50 hz dir. https://www.displayspecifications.com bu sitede üretilmiş bütün tv panellerinin detaylı özelliklerine erişilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Çpk teşekkürler hocam aydınlattın vallahi hayır okadar aksi yazan varki kimisi bişey demiş başkası bambaşka bişi. Eyvallah tekrardan

hocam üsteki arkadaş güzel anlatmiş.

iki farkli değer bunlar ama birbirlerine etkisi var. bi açıklamada ben yazayım.

Yenileme hızı, monitörünüzün veya tv nin saniyede kaç kez ekranı yeniden çizebileceği frekans (Hz) cinsinden biliren rakam.

FPS ise oyunun kaç kare ürettiğini gösteren bir rakam

sınırı belirliyen değen hz dir 50hz bir tvde 120fps göremeyiz.

senin birkaç msj önce yazdığın hdmi konusuda şöyle hocam 4k120fps için 2.1 hdmi lazim veya 1080p 120fps için 2.0 hdmi yeterli fakat bunlar içinde en az 144hz lik monitör lazim.

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam eyvallah

• quote:

Orijinalden alıntı: freestanbul

Televizyonun gerçek hz değeri 4k 50-60 sa oyun istediği kadar 120 fps sunabilme performansına ulaşsın alacağın en fazla tv nin desteklediği gerçek hz değeridir. Bu bağlamda Tv ler pazarlama tekniği olarak kendi hz ölçü birimlerini kullanıyorlar 1000 yazan bile var orada bakılması gereken gerçek hz değeri kaç.. 60 sa hz değeriniz 1080p de de 4k da da 61 fps bile göremezsin gerçekte. Durum bu yani. TV lerde bildiğim kadarıyla genelde 50 ve 100 gerçek hz olur. Gerçek 100 hz TV lerde genelde çok pahalı olur. Genel kullanıcı 50 hz dir. https://www.displayspecifications.com bu sitede üretilmiş bütün tv panellerinin detaylı özelliklerine erişilebiliyor.

aynen hocam türkiyede tvler 50hz ve 100hz oluyor. 500-1000 yazanlar 50hz genelde :)

çoğunluğun atladığı asıl mesele bu zaten konsolun ne verdiği önemli değil bizim ne alabildiğimiz önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: ArdaTuranizmo

Hocam benim tv 100hz olduğu icin 2k da 100 fps civari alirmiyim ?

Alıntıları Göster

Alırsınız hocam.Genellikle 100 hz ile 120 hz ikisi birbirinin yerine kullanılır tv lerde.120 fps alırsınız hiç sıkıntı yok..

• Arkadaşlar bu arada unboxing yasağı kalktı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: spartacus55

Alırsınız hocam.Genellikle 100 hz ile 120 hz ikisi birbirinin yerine kullanılır tv lerde.120 fps alırsınız hiç sıkıntı yok..

Alıntıları Göster

Anladim hocam

2kbda 60 fps den fazla alsam yeter zaten 4k 60 fps garanti;

• Sanırsam o zaman en iyisi şu an LG cx serisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarin sabah birşeyler görmeye başlarız diye tahmin ediyorum saat farkında dolayı amerika 7saat geri bizden

• quote:

B7 ler 60 hz nasıl 120 fps alıyorsunuz? Modestus arkadaşınızın dediğine göre bu imkansız
  • quote:

B7 ler 60 hz nasıl 120 fps alıyorsunuz? Modestus arkadaşınızın dediğine göre bu imkansız

B7 1080p de 120 hertz tazeleme oranına haizdir.

https://www.displayspecifications.com/en/model/7470ad6

• Benim TV Samsung 55MU9000. Yenileme Hızı (Gerçek)100 Hz

4K oyun oynarken 60 FPS alırım herhalde. tam anlayamadım tvlerde bu hZ mevzularını biraz karışık :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 27 Ekim 2020; 2:27:30 >
  • alpererez kullanıcısına yanıt
    Epey.com da 60hz diyor

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    rtings ile epeyi karşılaştırmak büyük hata bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: scalebor90

Arkadaşlar merhaba, bir ps4 pro kullanıcısı olarak konsolunu sattım. Yeni nesilde xbox ve ps5 arasında karasızım. Xbox donanım olarak daha güçlü ve gamepass olayı var. Ps5 tarafındada daha zengin oyunlar var. Ayrıca eski ps4 oyunlarımda var bitirmediğim. Hangisini seçmek daha mantıklı olur? Siz neden ps5 i seçiyorsunuz mesela? Çıkışını bekleyip iki konsoluda kısyaslamak mı lazım? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir kişi yorum yazsaydı bari...

• alpererez kullanıcısına yanıt
    Herhangi bi karşılaştırma yapmadım nerde yazdığını gördüğümü söyledim.

• 
Sayfa: önceki 25092510251125122513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.