Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1999. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaplan81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 25 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
180.803
Cevap
1.518
Favori
9.822.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 19971998199920002001
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettiğiniz milyon fark konsol satış sayısı mı?
  • ubisoftu da ps alsa keşke şöyle bir iki tokat atsa hep yanı oyunu yapıyorsun düzelt şunları dese
  • İyi de Sony 2019'da yeni bir Firma aldı diye biliyorum "Insomniac Games" hemde 229M $'a..
    1 Yıl Önce satın alım gerçekleşmiş.

Şimdi Çıkaracak oyunlara yönelmesi lazım Sony'nin..:)
  • anlık sony genel merkezi:

• Aranızda Bethesda'yı küçümsemeye başlayanlar var biraz sakin olsun o arkadaşlar. Bu kadar hazımsız olmayın her şeyi kendi küçük pencerenizde değerlendiriyorsunuz. Bethesda; Blizzard, Rockstar, CDPR liginde bir firma. Komik duruma düşüyorsunuz,yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 21 Eylül 2020; 17:40:41 >
  • Xbox yeni nesilde oyunlara zam yapmazsa multiplatform oyunlarda ne olacak durum acaba? Activison Ps5 e 80euro çekip Xbox a 70 euro fiyat çekerse garip olur.

Ek olarak bethesdanın oyunları day one gamepass de olacaksa Sony fiyatta r yapmak zorunda kalabilir. Deli gibi oyun havuzu oluşacak gamepassde, üstelik komik bir fiyata.
  • Nathan - Drake kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum yaşanabilir. Avrupa ve Amerika’da genelde insanlarda hem xbox hem Ps var bu durumda multiplatform oyunlar için xbox tercih edilecek exclusiveler için ps.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Aranızda Bethesda'yı küçümsemeye başlayanlar var biraz sakin olsun o arkadaşlar. Bu kadar hazımsız olmayın her şeyi kendi küçük pencerenizde değerlendiriyorsunuz. Bethesda; Blizzard, Rockstar, CDPR liginde bir firma. Komik duruma düşüyorsunuz,yapmayın.
    Bethesda oyunlarını nintendoya da getiriyordu o iş ne olacak acaba.Sonyye gelmese bile bence nintendoya izin vermeliler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Bahsettiğiniz milyon fark konsol satış sayısı mı?
    Başka ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tdsi

Bu nesilde okadar fark olmayacak bence hocam.

rekabet yükseldi bayağı.

herkez büyük oynuyor :d

Sonyden nasıl bir adım gelecek onu merak ediyorum.
    En az 40 milyon fark olur nesil sonunda. Rekabet olması için aynı anda pc ye çıkartmaması lazım microsoft un , o da hayal olduğuna göre, bişey değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 21 Eylül 2020; 16:46:21 >
  • White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Bethestayı biz değil kendileri küçültü son çıkan o saçma oyundan sonra kendilerini yok ettiler :)
    Bedesta şuan rockstar veya CDPR seviyesinde değildir. Micro’nun parasıyla o boktan oyun motorlarını yenilerler inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 21 Eylül 2020; 17:48:45 >
  • Nintendo ile MS'in arası iyi diye biliyorum, bir ara Halo söylentileri bile çıkmıştı Switch için. Gelmese bile bence çok büyük kayıp değil, Nintendo kitlesinin çoğu zaten Switch'i tek kullanmıyor yanında başka bir konsol ya da PC oluyor. Büyük bir kayıp olmaz. Ama PS için çok büyük bir kayıp oldu, olacak. Çünkü Bethesda kütüphanesini direkt rakibine kaptırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Bethesda oyunlarını nintendoya da getiriyordu o iş ne olacak acaba.Sonyye gelmese bile bence nintendoya izin vermeliler

Alıntıları Göster
    tahmin ediyorum ki elder scrolls , strafield ve doom gibi oyunları playstationa cikartir microsoft, cunku ciddi bir harcama yapmis zaten gamespasstan cok para kazanmiyor, birde pse cikartmayip karını iyice dusurmez.lakin 80 euroluk oyunu ilk gun gamepassta bedava verecekse playstatina ha cikartmissin ha cikartmamissin, 3-5 tane boyle oyun zaten bir konsol parasi yapiyor.parasi olan alacaktir, sony bile xboxa mlb serisini getirecegine gore microsoft hayli hayli getirir bu oyunlari playstationa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 21 Eylül 2020; 17:48:17 >

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Eyvah fallout 77 oynayamıyacağız

• quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

ps5 için geliyor. ps4 hakında bilgi vermediler sunumda

Alıntıları Göster
    Arkadaslar bu akintiladim uye eger bu konudan uzaklastirilirsa ve suresiz cizilirse bir ps fanboy olarak xbox series x i ve geympessi ovup kendimi kucuk dusurecektim.

Evet uye bir ay kadar konudan uzaklastirilmis fakat suresiz cizilmemis yinede bu konudan uzaklastirilmis olmasida yeter.

Basliyorum ; Arkadaslar akilli olun biraz, xbox series x te ne kadar exclusive'leri pc yede ciksa geympess de pc de olsa xbox series x kadar guclu konsolun fiyatina bu gucte pc alamassiniz. Heleki ps5 oyunlari 80 iroyken tutturmuslar exclusive exclusive diye bakmayin onlara xbox ta yeni aldigi studyolar ile manyak exclusive lere (gerci pc yede cikiyor ve biraz sabretmek lazim ki acelenizmi var) imza atacak. Geympass de zaten soylemeye gerek yok ne kadar da kiralama sistemi olsada beleşe 300 tane birbirinden degerli oyunlari hemen 1 2 ay icinde bitirebilirsiniz zamandan cok ne var.

• KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    Hocam her ne kadar son oyunları eskileri kadar iyi olmasa da Bethesda elinde bulundurduğu IPler ile çok güçlü bir firma.
    Ve genel olarak kötü oyun yapma alışkanlığı olan bir firma değiller, yani gelecekte iyi oyun çıkarma potansiyeline sahip bir firmayı kaybetti Sony, küçümsemek mantıksız.
  • Gecen nesli tamamen ps4 ile gecirdim, ondan önceki nesli xbox 360 ile, ps4ten cok ama cok memnundum

Şimdo gelelim ps5e, şu igrenc aleti almam için birtane neden söyler misiniz

-Kagit uzerinde rakibinden gucsuz
    -Ssdsi kaliteli ama 825gb neyine yetecek ?
    -Artik cogu ozel oyunu Pcye geliyor
    -İlk defa ex oyunlari oldgene de ayni anda geliyor
    -Oyun fiyatlari desen ingiltere uzerinden hesaplaniyor ve rakibine gore hemen hemen bütün oyunlar daha pahali

Daha cikmadan bu kadar itici leş bir konsol gormedim.

Edit: Ps markasini seviyorum tamamen konsol oyuncusuyum ve yine de ps5 alacagim lakin hic ama hic cazip gelmiyor bu alet bana artik.

• Sony microsoft'a kıyasla baya küçük bir şirket, küçük derken baya ciddi bir fark var birisinin net varlığı 1 trilyon doların üzerindeyken diğeri 45 milyar dolar civarında, microsoft için oyun piyasası (yazılım ve konsol vs hepsi dahil) şirket içinde pay anlamında küçük bir yer işgal ederken sony'de ise yanlış hatırlamıyorsam en büyük pay sahibi sektör oyun sektörü.

Demem o ki Microsoft oyun piyasasındaki payını agresif biçimde arttırmak isterse Sony buna aynı şekilde karşılık veremeyebilir, arada çok ciddi ekonomik güç farkı var ki bu alımda net görüyoruz bunu şakkadanak alıverdiler bethesta'yı şaka değil yani dünyanın en değerli 3 markasından birinden bahsediyoruz.

Şahsen beni memnun ediyor microsoft'un oyun piyasasında ağırlığını hissettirmesi, bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için bulunmaz nimet gamepass ve xbox s gibi ürünler. Aynı şekilde pc oyuncuları içinde müthiş bir olay, X oyunu oynamak için konsol almak zorunda kalmamak güzel şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 21 Eylül 2020; 17:52:50 >

• KrallŞaplakçı kullanıcısına yanıt
    O oyun zaten ana single bir Fallout oyunu değildi. Bu kadar fanatik gözlüklerle bakmaya gerek yok, TES 6 çıktığı an, ilk günden GamePass'e geldiği an, olayın büyüklüğünü anlarsın. PS kullanıcıları için üzgünüm. Burada yazmak zor gelebilir ama zaten bence tamamına yakını üzgündür. TES 6yı oynamak istemeyen bir oyuncu hayal edemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 19971998199920002001
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.