Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1966. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jymz___ , must33_35 , must33_35 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir - 11 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
180.816
Cevap
1.520
Favori
9.823.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 19641965196619671968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Persona_6

Şimdi anketlerimiz Fransa dan hocam o zaman

Benim adam bu, Fransanın en çok takip edilen 3.youtuberı , düzenli takipçilerine anket yapar. Profilini incelerseniz, xbox playstation nintendo her türden video yaptığını görürsünüz.

Bu arkadaşın 2 gün önceki anketi 91 bin oy alıyor ve sonuç ;

Fransa nın tercihi %70 ile Ps5 gözüküyor.
    Arkadaşlar siz sorunu anlamıyorsunuz sanırım.

Konu avrupada fiyatları uçması ben burda PS5 mi popüler Xbox mu popüler demiyorum ki ?
    Avrupa'da PlayStation çıktığından beri popüler SEGA'nın devamcısı gibi ki SEGA'da nintendo'ya göre daha popülerdi.

Ordan bir anket işaretlemek 80 Euro oyuna vermek aynı şey mi ?

Olacağı söylüyorum oyun satışları en azından launch day zamanlarında ciddi düşecek. Bu fiyatlarla PS5 alımlarında düşüş olacağını sapıtoyurm. Misal adam evine 2 PS5 bile alabiliyor biri kardeşi oynasın biri kendi 2 oyun falan bunların hepsi yalan olur. Bunun dışında genel olarak fakir kitleye bu cihazın ulasması seneleri alacak . Cross gen muhabbetinin olayı bu aslında.

İnsanlar çıkış tarihinde oyunları almayınca Sony para kaybedecek ve bunu satan perakende de . Oyunların ne zaman satıldığına göre kazandıkları oranlar değişiyor.

Neyse eninde sonunda oyun satışları düşecek ya düşürürler fiyat ya az satsın daha pahalıya okey derler finanslarını bilemem ama 110 milyon PS5 görmüyorum ben PS4 gibi imkansız.

Ayrıca fiyatlardan TR gibi insanlar 3-4 oyun max popüler olanları alır , düşük tanınmamış oyunlar tamamen batar bu gidişle Nioh misal kim 80 euro verir ona ? güzel oyun , ucuz fiyatta bir kitle elde ebilir.

misal bu PS5 ile çıkardıkları destruction oyunu , kim 80 eur verir ona ? KİMSE. onun yerine spiderman demon souls veya COD falan alır yanında fornite beleşten + cod warzone bilmem ne devam eder.

oyun piyasasını tekelleşmeye sürükleyecek bu davranışlar

• Unchartedta tüm oyunu dublaj ile oynayıp bir kerede orijinal oynayayım dedim 1 saat dayanamadım geri türkçe ye geçtim türkçeye alıştıkdan sonra İngilizce çok garip geliyor kulağına insanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

Kuru 7 ye sabitleseler keşke bu şekilde hem kur artınca fiyat artmaz hem 9 yerine 7 iyi olur ama yapmazlar büyük olasılıkla.
    Konsol pazarı küçük bizde o yüzden dikkate alınmıyoruz. Yoksa bak Rusya ya özel fiyatlandırma yapıyor Sony, bizde tek çare bölge kilidi koyulması, böylece kuru sabitlersin dediğin gibi, yoksa elin avrupalısı Türk psn hesabı acıyor sonra fiyatı arttırmak zorunda kalıyorlar.

• Nesile her türlü Türkçe giriş yapılır nede olsa şuanda ps4 sayesinde önde olmak var ama nesil sonu bilmiyorum açıkçası.
    Dublajı anlarım gerçekten zordur VS ama her oyunda altyazi gelmemesi o kadar saçma ki dediğiniz gibi benimde İngilizcem orta seviye gitgide geliştirmeye çalışıyorum ama orada bir cümleyi anlamasan bütünlüğü gidiyor ne yazık ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onun da etkisi var tabi ama pazarda küçük bizde sen almasanda olur alacaksanda fiyat bu diyorlar resmen bu fiyatlar ile

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    Tamam bende kabul ediyorum bunu, bende görüyorum twitterda insanlar avrupa fiyatından şikayetçiler, hatta ben 70 euro ya çekileceğini de düşünüyorum fiyatların çünkü Sony ye bu konuda tepki var ve zirvede olduğu pazarlar bunlar. Buradaki insanları dinleyecektir. Ama 10 euro arttı diye de kimse Ps5 almıyorum oyun almıyorum demez. 10 euro dediğin şey marketten 10 şişe suya denk avrupa da , bizim gibi 90 tl gibi etki etmez adamlarda. Ben hatırlıyorum, oyun fiyatları 50 dolardan 60 dolara çıktığında da insanlar protesto ettiler ama hiç bişey olmadı alan almaya devam etti.

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    Hocam pazar küçük ama en azından altyazi getirecek kadar küçük olduğunu sanmıyorum ya bence birazda üzerine yatiliyordur cod fifa gibi seriler gayet 100 k bandına ulasiyordur exc oyunlarda 200 k tabii şimdi gidip İngiltere ile vs kıyaslanamaz orada çıktığı gün bu rakamlar satılıyordur ama bu fiyatlara göre vs iyi yoksa çıkıp tlou2 ye dublaj eklemez bunlar kazanmasa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Onun da etkisi var tabi ama pazarda küçük bizde sen almasanda olur alacaksanda fiyat bu diyorlar resmen bu fiyatlar ile
    Aynen öyle , Sony tok satıcı, biliyor en iyi oyunların kendinde olduğunu, alacaksan al, almayacaksan git youtube dan ekmek ban demeye getiriyor

• Oyunlar bir tek ilk aldığında verdiğin ücret kadar değil ki artık

PS Plus alıyorsun , hepsinin zibilyon tane DLCsi var. Üstüne bu FIFAnın yok coin alanı , yok Rainbow Six kostüm alanı falan eklenince çok artıyor . Dediğim gibi oyunların azalmasına net sebebiyet verecek.

Artık Free to play uyduruk oyunlar daha da katlanır. Bedava diye içeriklerin hepsini paralı 1-2 dolar/euro şeylere koyup insanları soğana çeviren bağımlılık yapan şeyler. Ne yazik ki böyle görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Hocam pazar küçük ama en azından altyazi getirecek kadar küçük olduğunu sanmıyorum ya bence birazda üzerine yatiliyordur cod fifa gibi seriler gayet 100 k bandına ulasiyordur exc oyunlarda 200 k tabii şimdi gidip İngiltere ile vs kıyaslanamaz orada çıktığı gün bu rakamlar satılıyordur ama bu fiyatlara göre vs iyi yoksa çıkıp tlou2 ye dublaj eklemez bunlar kazanmasa
    Ne 200k'sı yahu :)

10k satmıyor çoğu oyun. En popülerler o civar o da

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

İngiltere en büyük oyun marketlerinden biri olmasına rağmen çoğu en popüler oyunlar 100k bandında

TR'de konsol gene satılıyor az çok o da PS kafeler sağolsun. Bunun dışında zenginler vs veya artık kafeye gitmekten sıkılıp fifa makinesi diye alanlar dolu. Etrafınızda yok mu hiç ?
    Benim çalıştığım yerde insanlar fifa + god of war alıp makine de sadece onu oynuyorlardı

başka hiçbir şey yok :)

• Altyazı bence oyunlar pahalı olsa bile devam edecek dublaj ise çok getirisi olan oyunlarda olur diye düşünüyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 20 Eylül 2020; 3:0:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

İngiltere en büyük oyun marketlerinden biri olmasına rağmen çoğu en popüler oyunlar 100k bandında

TR'de konsol gene satılıyor az çok o da PS kafeler sağolsun. Bunun dışında zenginler vs veya artık kafeye gitmekten sıkılıp fifa makinesi diye alanlar dolu. Etrafınızda yok mu hiç ?
    Benim çalıştığım yerde insanlar fifa + god of war alıp makine de sadece onu oynuyorlardı

Alıntıları Göster
    3 aylık rakam bunlar hatta 11 hafta

• quote:

Unchartedta tüm oyunu dublaj ile oynayıp bir kerede orijinal oynayayım dedim 1 saat dayanamadım geri türkçe ye geçtim türkçeye alıştıkdan sonra İngilizce çok garip geliyor kulağına insanın
    Yemin ediyorum uc'nin dublajı orjinalinden iyi Gördüğüm en efsane dublaj var oyunda.

• İşte bu yüzden sonuna kadar Playstation 5

• quote:

Orijinalden alıntı: Himurajutsu

Yemin ediyorum uc'nin dublajı orjinalinden iyi Gördüğüm en efsane dublaj var oyunda.

Alıntıları Göster

kesinlikle katıyorum. Okan Yalabık müthiş uymuş Nathan Drake in sesine, Elena ya Ceyda Düvenci mükemmel olmuş. Sully ye de Ege Aydan, anca bu kadar güzel olur.

• son duruma bakılırsa Türkçe oyun zor gibi herkez konsoları yurtdışından alıyor
    oyunları hindistan endonesya dan filan alıyor sonuçta.
    adam bakacak Türkiyede kaç konsol satıldı kaç oyun satıldı sonra Türkçe beklemek hayel olur.
    ps3-ps4 zamanı Türkçe oyunları çok gelmesini nedeni Türkiyede konsol ve oyun satışlarının artması ve potansiyel görmeleriydi
    şimdi işin rengi değişiyor horizon zero dawn gibi bir oyunu Türkçe çıkarmadıkları için zati bu Türkçe oyun devrinin bitmesi demek oluyordu.
  • Acaba sinirlar nereye kadar zorlanacak türk musteriler icin merak ediyorum . 700 tl oldugunda bile hala "x oyununun ön siparisi nezaman aciliyor bilen var mi" gibi yorumlar gorursek zor getirirler bolge kilidi kur sabitlenmesi gibi seyleri . Herkes kendi kazanip kendi harciyor kimse kimseye karisamaz ancak umarim oyunlar 1200 tl civarina kadar yukselirde artik turkiyede oyun satisi ciddi ciddi 0 a duser ve ozaman artik bisey yapalim boyle olmayacak demek zorunda kalir sony turkiye . Konu disida olsa en cok anlamadigim olay call of duty black ops 500 tl 60 dolardan cikiyor project carsta 60 dolardan cikiyor ama 300 tl . Simdi bunlar bildigin kahvehane muhabbeti gibi "kanka cod satar project cars satmaz 300 yaz , coda 500 yaz , fifa ooo 550 yaz kanka" falan mi diyolar yoksa benim bilmedigim bir durum mu var .

• quote:

Orijinalden alıntı: highmetin

Acaba sinirlar nereye kadar zorlanacak türk musteriler icin merak ediyorum . 700 tl oldugunda bile hala "x oyununun ön siparisi nezaman aciliyor bilen var mi" gibi yorumlar gorursek zor getirirler bolge kilidi kur sabitlenmesi gibi seyleri . Herkes kendi kazanip kendi harciyor kimse kimseye karisamaz ancak umarim oyunlar 1200 tl civarina kadar yukselirde artik turkiyede oyun satisi ciddi ciddi 0 a duser ve ozaman artik bisey yapalim boyle olmayacak demek zorunda kalir sony turkiye . Konu disida olsa en cok anlamadigim olay call of duty black ops 500 tl 60 dolardan cikiyor project carsta 60 dolardan cikiyor ama 300 tl . Simdi bunlar bildigin kahvehane muhabbeti gibi "kanka cod satar project cars satmaz 300 yaz , coda 500 yaz , fifa ooo 550 yaz kanka" falan mi diyolar yoksa benim bilmedigim bir durum mu var .
    crysis remastered yeni çıktı xbox da 85tl oyun ps4 de 139tl olmuyacak şey değil playstation Türkiye anca youtuber lara bedava oyun varsin 2-3 tane sonra
    o youtuber lar oyunu pofpof lasın biraz satalık derdindeler anca bi zihniyet ile giderlerse yakında sony kapatır Türkiyeden çekilir adamların derdi para zati
    zarar etikleri yerde niye dursunlar....

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Cok anlamadigim isler gitseler iyi mi olur kotu mu olur bilmiyorum oyuzden ancak suanki halden nekadar daha kotu olabilir demeden edemiyor insan . Yani ben sacma fiyatlara bile raziyim . Kafalarina gore fiyat cekeceklerine yada surekli "olum pahalilasir kesin hemen alalimda fiyatlar ucmasin" demek yerine 400 tl de sabitlensin oyle kalsin demeyi tercih ederim . En azindan bilirizki surekli 400 tl indirimle 150 200 e inecek bigun . Bune boyle suan saka mi simdi 759 küsürden cikacak indirim bekleyecez . Kaça indi 459 . Gülsen mi aglasan mi .

• quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

Alıntıları Göster
    Bende sırf gt7 için alacağım alırsam ps5 i tek oyun oynuyacağım tabi direksiyonda

• 
Sayfa: önceki 19641965196619671968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.