Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1965. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BVBLİFE , eltürco Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 22 Misafir - 22 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
180.802
Cevap
1.518
Favori
9.821.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 19631964196519661967
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen katılıyorum. ip6 ve ip6s zamanı herkeste vardı. Şimdiler de Xioami ve samsung çoğunlukta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Bu da dün başlayan ve devam eden Gamespot youtube anketi.
    Ps5 in yine ezici bir üstünlüğü var,78-22 şaşırdık mı? Zerre şaşırmadım
    Kenar köşeye bakıp aramazsan PS5'in bir tane bile geride olduğu anket yok zaten. İlginç olan, Japonya ve Avrupa da geçen nesil tek bir konsolun yüzüne bakıldığı gibi rekabet var denen Amerikada tablo çok daha ileri gitti. Geçen nesil sadece 6 ayda PS4 milyonlarca fark koyarak bitirdi nesli, her geçen ay, her geçen hafta farkı milyonlarca defa daha arttırmaya devam etti rekabeti bitirdiği halde.

PS5'in neslinde ise sadece Amerikadaki Pre-Order ve adreslenen siparişlerin dağıtım raporlarına göre 3 ay da çok daha geç beklenen farkı koyacağı ortaya çıkıyor ki stokların saatler içinde 2. üniteye geçmesi zaten raporların doğruluğunu kanıtladı. NPD bunu resmiyete döktüğünde burada batacak, satmayacak, rekabet var vs. diye sallayan grup kaçacak yer aramaya başlar her nesil başında olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 20 Eylül 2020; 1:43:57 >

• -Hattori- kullanıcısına yanıt
    Aman hocam ne yaptın? Şimdi başlarlar 4 cephede savaşıyoruz geyiğine. Diğer ülkeler 100 yıldır hiç bulaşmadı bize biliyorsun son 10 yıldır saldırıyorlar. Ya da başka ülkeler diğer ülkelerle hiç anlaşmazlık falan da yaşamıyor dünyada. Bir bizle dertleri. Bir mermi kaç para vs vs. Devletimizin yanında olalım vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercityfirm1895 -- 20 Eylül 2020; 1:45:13 >
  • Dictattor kullanıcısına yanıt
    Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

Bunun gibi baba exclusiveler varken mi Sony bitecekmiş, peynir ekmek gibi satıyor. Hele rakibin zayıf olan konsolunun çıkmadan fişini çekti 100$ lık fark ile Sony. Hele birde playstation plus collection paketi, ps dünyasına yeni girecekler için nimet, plus üyesi oluyorsun 18 tane ki bunların yarısından fazlası exclusive oyunlar bedava senin. Öyle eften püften oyunlarda değil, 18 tanesi de AAA kalitesinde ps4 neslinin en iyileri. Son darbe God of War Ragnarok ile oldu ki, millet gecesinde f5 tuşlarını kırdı ön sipariş vermek için.

Japonya ve Avrupa Sony nin kalesi zaten, %80 lere varan Ps üstünlüğü var buralarda, Amerika da ise geçen nesil süpürdü Ps4 ile, bu nesilde yine öyle gözüküyor bakalım, bekleyip görecez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 20 Eylül 2020; 0:47:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Çevrenizin durunmu iyi sanırım hocam benim çevre maksimum iphone 8, iphone se kullanıyor. Zaten çoğu kişide iphone bile yok red mi, samsung m, a serisi. İphone 11 pro max, iphone 11 pro'yu ben sadece youtube'da video izlerken youtuberların elinde görüyorum.

Alıntıları Göster
    Katilmiyorum..ilk defa bir oyun konsolu bu kadar yuksek fiyatla cikicak doviz cok yuksek bende ps nin butun konsollarini aldim ve hicbir zaman o zamanki piyasa sartlarinda bu kadar yuksek olmamisti
    Xbox cok populer olmasa bile s serisi cok yuksek satis yakalar turkiyede eger bide ciddiye alirlarsa bizim piyasayi turkiyede cok satar ozellike sadece online oyniyanlara
    Ben yine ps ile devam edicem ama sadece online oy iyan icin s modeli yeterli ve cok iyi fiyati var birde yurtdisindan aldiginizi dusunun 2000 tlye geliyor ve konsol icin normal fiyat

• Hocam sony yine ezecektir orası kesinde bizim ülkede ne olacak acaba ?
    Ps5 ön siparişte şuan ama ilk 2 yıl en azından series x mi alsam diye düşünüyorum çünkü oyun fiyatları orantısız yükseldi eğer özel fiyatlandırma yapılmazsa ki (yapılmaz) bizim ülkede iyi bir pazarlama ile microsoft öne çıkabilir .
    Ama global anlamda 400 dolara dijitali çıkarması çok güzel rekabet oldu öyle bir durumdayız ki globalın dışında kalıyor güzel ülkem
    Bizden daha pahalıya oyun satılan bir ülke var mı acaba ?
  • turkopol kullanıcısına yanıt
    Yanlış kişiyi alıntıladınız sanırıım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Yanlış kişiyi alıntıladınız sanırıım hocam.
    Yok dostum senin alinti yaptigin kisiye yanit olarak yazdim👍😀
    Gercekten durum cok vahim elektronik luks tuketim oldu bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Hocam sony yine ezecektir orası kesinde bizim ülkede ne olacak acaba ?
    Ps5 ön siparişte şuan ama ilk 2 yıl en azından series x mi alsam diye düşünüyorum çünkü oyun fiyatları orantısız yükseldi eğer özel fiyatlandırma yapılmazsa ki (yapılmaz) bizim ülkede iyi bir pazarlama ile microsoft öne çıkabilir .
    Ama global anlamda 400 dolara dijitali çıkarması çok güzel rekabet oldu öyle bir durumdayız ki globalın dışında kalıyor güzel ülkem
    Bizden daha pahalıya oyun satılan bir ülke var mı acaba ?
    Hocam seni bilmem ama ben God of War Ragnorok çıktığında bu oyunu oynamazsam kafayı yerim, aynı şekilde Uncharted 5 , Spider Man 2 , Last of Us 3 falan bunları da alıp oynayamazsam çıldırırım yani. Ama bakıyorsun xbox a yok abi resmen eften püften exclusive bile denmeyecek , o kaliteye yaklaşabilecek oyun yok. Ayrıca illa Türkiye psn den almak zorunda değilsin, Endonezya var, hindistan var. Ben kuzenle kardeşlik kurdum, bazı oyunları o alıyor, bazılarını ben alıyorum, aramızda hallediyoruz. 5 dakikalık iş bu. Ps now ın da geleceğini düşünüyorum, gelmese bile çok cüzi miktarda us psn de alırsın yıllık, bir sürü AAA oyun geliyor, Plus a bedava geliyor. Yani seçenek var oğlu var. Dünyanın en iyi oyunları bu konsolda hocam, yani şu tabloyu sürekli atıyorum çünkü herşeyi özetliyor. Yıl sonunda yılın ödülleri adayları arasında hangi oyunlar var ortada yani. Dünya da bu kadar insanda bu oyunlar için alıyor zaten, yoksa Sony nin kara kaşı kara gözü için değil.

Ben şimdi bu oyunların olmadığı bir konsola para vermem. Ben alıcaksam en kaliteli oyunların bulunduğu konsolu alırım, aldımda zaten ön siparişi bastım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 20 Eylül 2020; 1:4:8 >

• Hocam zaten ilk konsolumdan beri her konsolum ps bilmiyorum belki ilk defa oda ülke şartlarından xbox ile başlayabilirim he zaten gow çıkınca o makine de eve girecek
    Bizde aramızda kardeşlik yapıyoruz arkadaşım ile yıllardır ama bu 80 euro muhabbetinden sonra kişi başı 400 civarına geliyor usa psnden alsak dolar oldu 8 yine nereden baksanız kişi başı 300 ikisini birden en başta alıp psyi exc xboxu multiplatform için kullanmak zamana vurunca çok daha karlı geliyor ki daha kararımı vermedim yoksa dediğiniz gibi demon souls gow hatta çok muhabbeti geçmiyor bu konuda ama ben ratchet and clank hastasıyım hepsini heyecanla bekliyorum
  • quote:

Hocam zaten ilk konsolumdan beri her konsolum ps bilmiyorum belki ilk defa oda ülke şartlarından xbox ile başlayabilirim he zaten gow çıkınca o makine de eve girecek
    Bizde aramızda kardeşlik yapıyoruz arkadaşım ile yıllardır ama bu 80 euro muhabbetinden sonra kişi başı 400 civarına geliyor usa psnden alsak dolar oldu 8 yine nereden baksanız kişi başı 300 ikisini birden en başta alıp psyi exc xboxu multiplatform için kullanmak zamana vurunca çok daha karlı geliyor ki daha kararımı vermedim yoksa dediğiniz gibi demon souls gow hatta çok muhabbeti geçmiyor bu konuda ama ben ratchet and clank hastasıyım hepsini heyecanla bekliyorum
    Hocam zaten psn Türkiye bölgesel indirime gitmezse intihar eder yok öyle 700-800 e mümkün değil satamaz. Geliri %90 düşer. Endonezya ve Hindistan Allahtan dolar , euro dan pek etkilenmiyor. Orada daha uygun oyunlar, Hindistan psn den alırsan Türkçe dil desteği de oluyor.

Aynen Ratchet and Clank te geliyor, Horizon u Ghost of Tsushima nın devam oyunlarını falan saymıyorum, daha belki yeni ip gelicek Naughty Dog tan.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Hattori-

Bu mesaj silindi.
    kardeşim nasıl koymuyor ?
    Avrupa'da alınan maaşları bilmiyorsunuz boş boş vıdı vıdı yapıyorsunuz
    ayrıca vdieo oyunları burda zengin hobisi degil tam tersi fakir hobisidir çünkü ülke değiştirmek gezmek bunlar pahalı şeyler karşılaştırıldığında. Video oyunlarının bu kadar son seneler popüler olması da kitlelerin artması vs

gerçekten boş yapıyorsunuz hakkında fikriniz olmadığınız konularda boş yapmayalım. Ben belçikadayım insanlar gayet sinirli bu fiyatlara , store'de baktım (oyun store )

ayrıca ispanyada ki arkadaşlarda aynı şeyi söyledi.
    Amerika hariç her ülkeyi kazıklıyor üstüne Avrupa her zaman PS3 zamanı bile Sony geç çıkarmasına ragmen avrupada arkasında durmuştur.

kendileri japon oldukları için + nintendo ile kapışma japonyada ve amerika'da xbox ile çok sıkı kapıştıkları için oralara çok onem veriyorlar

avrupa nasıl olsa bizim hehe kazık fiyat sokalım hehe geç çıkaralım kafasındalar. Sony büyük hata yapıyor avrupa ile ilgili satış düşüklüğü veya oyunların daha az satması üzeirne bence bazı kararlar geri çekilecek avrupa bazında

sana şöyle örnek vereyim azıcık fikir sahibi ol.

Çoğu insanın aylık mutfak masrafı 200 euro civarı tek veya iki yaşayan.
    80 euro demek mutfak masrafının yarısı nerdeyse demek

kafan alıyor mu insanlar o kadar para versin oyuna ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opricnik -- 20 Eylül 2020; 2:21:1 >

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    kardeşim gece gece küfür ettirme kendine

blok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 20 Eylül 2020; 2:22:50 >
  • Opricnik kullanıcısına yanıt
    Şimdi anketlerimiz Fransa dan hocam o zaman

Benim adam bu, Fransanın en çok takip edilen 3.youtuberı , düzenli takipçilerine anket yapar. Profilini incelerseniz, xbox playstation nintendo her türden video yaptığını görürsünüz.

Bu arkadaşın 2 gün önceki anketi 91 bin oy alıyor ve sonuç ;

Fransa nın tercihi %70 ile Ps5 gözüküyor.

• Hocam benim bölgesel fiyatlandırma yapacaklarına dair umudum 0 o yüzden böyle düşünüyorum inşallah şaşırtır beni Sony Türkiye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam benim bölgesel fiyatlandırma yapacaklarına dair umudum 0 o yüzden böyle düşünüyorum inşallah şaşırtır beni Sony Türkiye
    O zaman dükkanı kapatıp gidecekler hocam, başka yolu yok bu işin.

• Hocam bu caponlar çekip gider valla telefonda çekilmişlerdi Türkiye'den.
    Korktuğum gitmeleri değil god of war türkçe çıkmaya devam etsin umrumda olmaz açıkçası yada yeni bir uncharted gelse dublaj öyle bir alıştım ki İngilizce oynayamam valla

• Kuru 7 ye sabitleseler keşke bu şekilde hem kur artınca fiyat artmaz hem 9 yerine 7 iyi olur ama yapmazlar büyük olasılıkla.

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    Hocam alınmaz edilmez diyoruz ama yine millet gidip Dr den teknosadan felan alicak bakın görün o yüzden imkansız diyorum ben plus hariç özel fiyatlandırma beklemek çok zor ihtimal

• quote:

Hocam bu caponlar çekip gider valla telefonda çekilmişlerdi Türkiye'den.
    Korktuğum gitmeleri değil god of war türkçe çıkmaya devam etsin umrumda olmaz açıkçası yada yeni bir uncharted gelse dublaj öyle bir alıştım ki İngilizce oynayamam valla
    Aynen orası kötü olur işte, baya alıştık Türkçe oyun rahatlığına. Ben ingilizce biliyorum ama ana dilde oynamak ayrı bir keyif, oyuna %100 hakimsin. Bakalım ne olacak 2 ay içinde görücez.

• 
Sayfa: önceki 19631964196519661967
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.