Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1961. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir - 14 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
180.800
Cevap
1.518
Favori
9.821.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

TLOU Part 2 de 500 liraya satılıyor ama 160'a alıp 150'ye sattım. Sorsan biz her oyuna 500 lira veriyoruz.
    işte oyun fiyatları artıgında konsol kulanan sayısı azalacak
    şu an aktif 250-300 kişi forumda oyun alıp takas edip satıyorsa
    bu arakam 100 lere kadar düşer.
    o zaman 2. el digital oyun bulmakta zorlaşır satmakta.
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Böyle böyle anlatacağız artık napalım. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konsollara gelen ek yüzde 20'lik vergi ithalatçı değilseniz sizi etkilemiyor arkadaşlar. Bu olay varken birçok cihaz aldım ek yüzde 20 kapsamında olan (amazon.de) hiçbirinde ödemedim. Rahat olun o konuda. Normal PS5 570 euroya gelir amazon.de'de stok bulursanız. Disksiz olan 460 euroya gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1cemoo

bundan anlamak istediğim ps4 kütüphanemizde bulunan oyunları ps5 kütüphanemizde görecek, ücret vermeden indirip oynayabileceğiz. Yanlış mıyım?
    Evet, ben de öyle anladım.

İstisnalar hariç. Bu sene cross-gen çıkan oyunlarda firmalar extra ücret veya tekrar satın alım zorunluluğu koyabilir. Bugüne kadarki oyunlarda bu sorun yaşanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Dostum bilmiyorsunuz bari bilene karşı ısrarcı olmayın ya. Vallahi yoruyorsunuz sırayla. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle ÖTV değil "İLAVE GÜMRÜK VERGİSİ" getirildi.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200418-8.pdf

Amazon'u etkiliyor. Amazon %38 gümrük vergisi hesaplamak zorunda. Hesaplamıyorsa hata yapıyor demektir. Ha bu tüketicinin yararına olacaksa ne güzel. Ama dediğim gibi o siparişler iptal olabilir çünkü iptal etmezse aradaki farkı (60 Euro civarı) kendi ödemek zorunda.
    %38'lik verginin %18'i Gümrük vergisi %20'si de pandemiden önce de alınan ÖTV. Amazon.de diğer üürünlerinde de bu zamana kadar %18 vergi hesaplamış bazen. Hatta bazı kullanıcıların belirttiğine göre o %18'lik vergi ücretinin tamamımın iade edildiği durumlar bile olmuş. Amazon'un ötv yüzünden sipariş etme gibi bir durumu yok. Gerekirse kendi ödüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

işte oyun fiyatları artıgında konsol kulanan sayısı azalacak
    şu an aktif 250-300 kişi forumda oyun alıp takas edip satıyorsa
    bu arakam 100 lere kadar düşer.
    o zaman 2. el digital oyun bulmakta zorlaşır satmakta.

Alıntıları Göster
    İkinci el düşmesi diye bir şey yok. PS5 alacak yine zilyon tane adam var, dijital de günün her saati buraya yazdığın rakamın altında oyun alınacak yine zilyon tane region var, kutulu da sırf İstanbul da yüzden fazla yer var takas yapan ve başka şehirlere de gönderen. Parasını bastırıp oyunu istediği yerden alan da var. Piyasası olmayan Xbox gibi konsolların konusunda yapılacak hesapların çetelesini tutma burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 19 Eylül 2020; 22:21:33 >

• Bana biraz da mantıksız geliyor. O zaman şuan ucuzdan oyunları depolayıp, ps5 gelince çatır çutur oyna gibi bir durum olur.

• Arkadaşlar bir-iki sorum olacaktı, PS5 benim ilk konsolum olacak ve şuan hiç oyunum yok dijital olarak bir kampanya var mı uyguna alabileceğim? Ayrıca ben mesela PS5 gelince PS4'e çıkmış oyunu 80 Euro üzerinden mi alırım yoksa PS4'te fiyatı neyse o fiyattan mı alırım? Ona göre şimdiden almalı mıyım oyunları?
  • zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi alıp satan sayısı düşebilir ama çok etkilenmez diye düşünüyorum. Kendi piyasası oluşur. Fiyat yükselse de alıp sattığın fiyat farkını değiştirmeyebilirsin. Örneğin 100 liraya alıp 80 liraya satılan PS4 oyununun pri hesabıyla 250 liraya alıp 230 liraya satılan PS5 oyunu pri hesabının bize maliyeti aynı. İndirim dönemlerini de takip ederek en az maliyetle oynamaya çalışacağız.

• Bir de şu takılıyor aklıma;

Acaba aynı PSN hesabı hem PS-4'te, hem de PS-5'te kullanılabilecek mi?

Konsolunu satmayıp da aile içerisinden bir başkasına veya tanıdığına verecek olanlar için önemli bir nokta bence bu.

Aynı anda aynı oyunun açılmasını beklemiyorum tabii ama, mesela PS-4'te Uncharted serisi oynanırken, PS-5'te aynı hesap üzerinden FIFA, TLOU-II vs. oynayabilecek miyiz?

Kardeşlik olayının ise devam edeceğini düşünüyorum ve de umuyorum, çünkü normalde de çok fazla bahsi geçen, etrafında gündem olan bir konu değil yurtdışında, o yüzden çok dillendirmemek lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Dostum bilmiyorsunuz bari bilene karşı ısrarcı olmayın ya. Vallahi yoruyorsunuz sırayla. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle ÖTV değil "İLAVE GÜMRÜK VERGİSİ" getirildi.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200418-8.pdf

Amazon'u etkiliyor. Amazon %38 gümrük vergisi hesaplamak zorunda. Hesaplamıyorsa hata yapıyor demektir. Ha bu tüketicinin yararına olacaksa ne güzel. Ama dediğim gibi o siparişler iptal olabilir çünkü iptal etmezse aradaki farkı (60 Euro civarı) kendi ödemek zorunda.
    Hocam "İthalat Rejimi Kararına" diyor. Yani gelen kargonun hukuken İthalat olması lazım. Yurtdışından gelen bir kargonun "İthalat Rejimi"ne uyması için de 1500 Euro'yu geçmesi gerekiyor (https://tanitma.ktb.gov.tr/TR-22895/kiymeti-1500-euroyu-gecerse-esya-nasil-ithal-edilebilir.html) veya benim anladığım kadarıyla İthalat Yönetmeliği ve bağlı diğer mevzuatları cahil gözümle okumamla ticari bir kuruluşun bakanlık izinleri, ve gümrük izni olarak yapması gerekiyor o işlemleri (1000 Euro değerinde olacak şekilde toplamda 100 kitap ithal etmek gibi bir kitapçının). Bireysel kargolar bu şekilde benim gördüğüm o Cumhurbaşkanı Kararnamesi'nde sözü geçen "İthalat Rejimi Kararı"na girmiyor. Hoş, yaptığım araştırmalar konsollarda ÖTV'nin de olduğunu (Gümrük vergisi dışında) yani gümrüğüm %20+%18 olarak hesaplaması lazım ama neden sadece %18 hesaplıyor bilmiyorum.

• saintmedic kullanıcısına yanıt
    Tam olarak sizin gibi ilk kez konsol alacakları düşünerek PS Plus Collection'ı duyurdular. Plus üyesi olursanız 18 adet çok sevilen PS4 oyununu oynayabileceksiniz.

• DaddyIsHome D kullanıcısına yanıt
    gönderdim, bol kazançlar ;)
  • Kasapovski kullanıcısına yanıt
    Satmadan alacak paramiz yok kardesim malesef bizim ve dijital alacagi icin herkes forum iyice ticarethaneye donucek bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi oyunlara pahalı diyoruz ama alım gücü az olduğundan fiyatları aşağı mecburen çekerler hocam bölgesel fiyatlandırma olacak bence tabi sony türkiye ayakta uyumayıp bilgilendirirse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Ben bu tur işlemlere girmeyen birisi olarak bundan sonra hesap alıp satış ilerine gireceğim. Dolayısı ile kendi hesabına oyun alan kişiler de bu gruba dahil olacak. Bir yerden azalırken bir yerden de çoğalacak.
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Onu alacağım hocam zaten ama Bloodborne, GoW gibi oyunlara sahip olmayı tercih ederim açıkçası. PC oyuncusuyum ve şu zamanlarda oyuna sahip olmayı tercih ediyorum çünkü önümdeki bir-iki yıl sınava çalışmakla geçecek ve kenarda dursun istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozitech

Bir de şu takılıyor aklıma;

Acaba aynı PSN hesabı hem PS-4'te, hem de PS-5'te kullanılabilecek mi?

Konsolunu satmayıp da aile içerisinden bir başkasına veya tanıdığına verecek olanlar için önemli bir nokta bence bu.

Aynı anda aynı oyunun açılmasını beklemiyorum tabii ama, mesela PS-4'te Uncharted serisi oynanırken, PS-5'te aynı hesap üzerinden FIFA, TLOU-II vs. oynayabilecek miyiz?

Kardeşlik olayının ise devam edeceğini düşünüyorum ve de umuyorum, çünkü normalde de çok fazla bahsi geçen, etrafında gündem olan bir konu değil yurtdışında, o yüzden çok dillendirmemek lazım...
    Şuan nasıl hesabında oyun oynarken başkası girince otomatik Log-Out yapıyor, yine aynısı olacak. UI PS5'te değişse bile hesap sistemi bütün makinelerde aynı olmak zorunda. Diğeri zaten mümkün değil, korsanın ve bir çok güvenlikle alakalı şeyin önü açılır makine daha çıkmadan.

• waleur5 kullanıcısına yanıt
    Anket çözüp kazandıklarınızla için amazon kuponu alıyorsunuz. Ben de uzun zamandır kullandığım için paylaştım. Konu kirlenmesin diye mesaj atın yazmıştım arkadaşlaraama yinede yazanlar oluyor hala. Size de bilgi gönderdim.
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Hocam Fransa ve Almanya arasındaki vergi farkı neden oluyor? Bilmediğimden soruyorum :)

Mesela başka bir üründen Amazon.de %43 vergi alıyor ama ps5’te %18.

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |
    Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.