Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (1943. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 11 Misafir - 16 Masaüstü4 Mobil
5 sn
180.797
Cevap
1.518
Favori
9.821.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19411942194319441945
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Farcry ultimate Ed 120€ deney mi yapıyorlar acaba

Sepete atınca

Sipariş Özeti
    Ürünler: €103,44
    Kargo ve Paketleme Ücreti: €22,40
    İthalat Ücreti Depozitosu: €22,65
    Sipariş Toplamı: €148,49

1300₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 18 Eylül 2020; 21:52:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

hocam niye almanya psnden oyun alacakmışsıniz gibi davraniyorsunuz ?

şuan 70€ olan oyun tr psnde 470/500 lira şeklinde fiyatlanmış. senin hesabına göre 630 olmasi lazim ama değil..

birde benim anlatmak istediğim niye sanki herkez en yüksek fiyattan oyun aliyormuş gibi davranıyor. us psnde ps5 oyunlari 70$ 525lira hatta kod ile 490 gibi rakamlara alınıyor.

bir yanda 490lira oyun alınabilirken diğer yanda oyunlar 80€ diyenler nebileyim garip geldi bana
    şı anki 499tl olan fiyatlar eski kur göre ve 70€ civarından hesaplanıyor.
    daha güncel oyun fiyatları çıkmadı ön siparişe çıktıgında 600tl mi 800tl mi olucak PSN göreceğiz
  • byvolcan kullanıcısına yanıt
    Kardesim reflerime bir bak. Gel bana öyle de "sizi xbox tarafina alalim" diye. 6 yildir ps4+ps4 pro kullanicisiyim. Senden öğrenicek değilim piyasayi . Bilmediğim konularmış... 80 Euro+vergiler ile min oyun fiyatlari 800 liradan basliyacak Ps de. Ben hali hazırda 1 yildir yuksek kurlar yuzunden oyun alamazken ps5 de 80 euro oyunlari nasil alirim diye kara kara dusunuyorum.. Tanimadigin insanlar hakkinda cahil yaftasini da yapistirma sayin fanboy. Kullanmadigim konsol olsa neyse. Toxiclik yapmaniza gerek yok. Al kardesim sen 80 eurodan oyununu sana karisan yok. Batmasin bukadar insanlarin yazdiklari . Ortaya yazdigim bir mesaja kisellestirerek bana cevap vermene de gerek yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baki8824 -- 18 Eylül 2020; 22:1:1 >
  • zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    hocam bu size son mesajim ısrarla anlamak istemiyorsunuz.

haklısıniz TR PSN de 800 olur 1000 olur ama diyorumki US PSN den 490 liraya alınıyor ps5 oyunları siz illaki tr psnden alacam diyorsunuz buyurun alın.....

• Baki8824 kullanıcısına yanıt

benim için sıkıntı yok hocam 100€ olsada alırım oyunları. fanboy olmak bunu gerektirir.....

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

benim için sıkıntı yok hocam 100€ olsada alırım oyunları. fanboy olmak bunu gerektirir.....
    Valla helalin var. Ben yetişemiyorum artik fiyatlara. Yeni nesile hiç gecmeyebilirim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baki8824 -- 18 Eylül 2020; 22:3:56 >
  • işte böyle tipler yüzünden yerel fiyatlandırma yapmıyor sony katırıyor gelişinden fiyatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parola13

Her ay 800 lira vericeksen helal olsun valla sana
    her ay 800 vermem çoğu oyunu çıktıktan 2 3 ay sonra ancak alırım ama uncharted gow batman spiderman last of us fifa gibi oyunları çıktığı gün alırım. bunlarda her yıla 1 tane ancak gelir.
  • Oyun fiyatları neden bu kadar dert oldu millete. Oyunlarda her zaman acayip indirimler oluyor diskli yada dijital. İlla çıktığı gün mü alıyorsunuz oyunları?

• Hocam bişi dicem neden hepiniz bu kadar gerginsiniz
    Sanki dolar ve euro kurunu burada oyun alanlar belirliyor
    Fanboy felan yada alanlara bu kadar laf atmak çok saçma herkesin cebindeki para kendine sonuçta neden bu kadar kötü durumdayız bunu düşünmek lazım bence sürekli kavga etmek çok saçma konunun içeriği çok dağılıyor hepimiz oyun oynamak istiyoruz sadece neden kıralım ki birbirimizi
  • yerel fiyat uygulamayan sony ye yazıklar olsun böyle bir oyunu bile pahalıya satıyor.
    fanboyluk yapıp 100€ çıksa bile alırız diyen tayfaya gelsin
    _

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu |
  • quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

işte böyle tipler yüzünden yerel fiyatlandırma yapmıyor sony katırıyor gelişinden fiyatları.
    "yerel fiyatlandirma" en sevmediğim şey ne o fakir gibi.
    giderim avrupa psnlerinden 80€ alırım oyunumu veya en pahali nerdeyse ordan

• gerilme yok hocam arkadaş trolluk yapmaya çalışıyor bende eyleniyom biraz ön siparişimizi verdik bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Amazon 344 Euro'ya 71 Euro vergi çıkardıysa o paket gümrükten geçmez. Kasım ayında standart gümrük vergisi ve ilave gümrük vergisi %38 olarak uygulanacak. Yani 344 Euro'nun %38'i olan 130 Euro vergi alması lazım. 60 Euro eksik vergi çıkarmış Amazon.

Amazon ürünü getirirken burada sizin adınıza beyan ediyor vergiyi. Süreç önden işliyorsa siparişi iptal ederler. Süreç gümrükte yürütülüyorsa nasıl olur bilmem. Belki şanslı birkaç kişininki geçer ama kısa bir süre sonra farkedilir.
    Gümrükten ötv alınmaz sadece gümrük vergisi alınır. Yurtdışından araba alıp Türkiye'ye gelip ÖTV ödemeye benzer yok yani öyle bir şey.
  • Konu dolaylı yoldan oyun sahibi olmak değil.alınabilir fiyatlar olması gerekiyor.dövizin durumu tabi ki sonynin suçu değil ama sony türkiye şu anki durumu göz önüne alarak bişeyler yapmalı yada bunu yapmaya zorlanmalı.biz oyuncular taeafından.biz ingiltereye bağlıyız diyip kenara çekilmekle olmuyor.750 800 tllik fiyat zenginde olsan ne olursan ol koyar adama.şimdi burada çoluk çocuk sahibi olan insanlar da var ve yarın öbür gün o çocuk şu oyunu alayım dediğinde neden alternatif çözümler aramak zorunda kalalım. E ps alma vs diyenler var üst sayfalarda neden kardeşim neden kullanamayım.benim yaşım 35 ps ile büyümüşüm xbox hiçbir zaman kullanmadım ben sevdiğim konsolla oyun oynayamıyacakmıyım?

• Tamam kardeşlik kullanarak alacağız oyunları ama birlik olup bizim store özel fiyatlandırma çıkaramayız mı acaba ? Bari sesimizi duysunlar. Nasıl olursa alırlar mantığında olursa yeni nesilde çok az oyun deneyimleyeceğiz gibi gözüküyor.

• saimertug kullanıcısına yanıt
    Çok beklediğin bir oyun çıkarsa kötü. Yani bir saat daha bekleyemem hemen alırım dersen 600₺ civarı bir parayı vermen zor olur. Yoksa her oyun çıktığında hemen alınmaz ama şimdi kurdan dolayı almak daha da zorlaştı indirim bile pahalı gelir bu saatten sonra

• atabrkk kullanıcısına yanıt
    Bence yapılabilir hocam her ne kadar satılmaz vs denilse bile ps türkiye de önde olacaktır 800 yerine 500 olsa bile çok rahatlatır bizi .
    Sadece tr kartı ile alışveriş açsın belirli bir kura sabitlesin 5-6 yada razıyız ama böyle harbiden zorlayacak insanları dışarı çıksak dert oyun alsak dert her türlü dert yani
  • Konudan uzak kaldım kutulu oyunlar 800₺ mi olcak Ps5'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabrkk

Tamam kardeşlik kullanarak alacağız oyunları ama birlik olup bizim store özel fiyatlandırma çıkaramayız mı acaba ? Bari sesimizi duysunlar. Nasıl olursa alırlar mantığında olursa yeni nesilde çok az oyun deneyimleyeceğiz gibi gözüküyor.
    hiç bir sonuç alınamaz hocam benzer şeyler yıllardır konuşuluyor.
    hatta bana kalırsa geçen yıl millet bi gaza gelip cimere şikayet etti ya organize olup. sonuç : devlet türkiyedeki oyun pararını farketti. birkaç ay sonra oyunlara vergi geldi şimdide konsola ek vergi geldi.

burdada 9yıl önce açılmış konu var hocam bunca yıldır bi arpa boyu yol alınmamış. bize düşen oyun nerde ucuzsa ordan almak tr psn 800 mü oldu git us psn den al hit psnden al parani kaptırma bunlara

https://forum.donanimhaber.com/sony-nin-140-tl-fiyat-politikasini-protesto-etmeliyiz--49596579#49596579

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolcan -- 18 Eylül 2020; 22:46:23 >

• 
Sayfa: önceki 19411942194319441945
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.